daily menu » rate the banner | guess the city | one on one

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Holland Hoogbouw Forums > Gebouwde omgeving > Database

Database Discussies, cijfers en wetenswaardigheden van de bestaande bebouwde omgeving


Reply

 
Thread Tools Display Modes
Old August 10th, 2004, 12:12 PM   #1
botje
Registered User
 
Join Date: Jul 2004
Location: Rotterdam
Posts: 86
Likes (Received): 0

Pleinen

Bij deze een nieuwe thread over pleinen. In plaats van alles over pleinen onder mauritsweg/calypsolokatie te plaatsen
botje no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
 
Old August 10th, 2004, 01:17 PM   #2
Gambini
Registered User
 
Gambini's Avatar
 
Join Date: Jun 2003
Location: The Hague
Posts: 850
Likes (Received): 0

Stelling 1: Nederland heeft geen mooie/goede/leuke/etc. pleinen

Stelling 2: Je krijgt 5 miljard euro in je handen gepropt om het Schouwburgplein te verbouwen, hoe zou jij het willen zien?

En zeg ook ff wat je het mooiste plein vindt wat je bent tegengekomen en waarom
__________________
Nederland, wees toch zuinig op je historische bebouwing!!!
Gambini no está en línea   Reply With Quote
Old August 10th, 2004, 01:28 PM   #3
CborG
Rick Bakker
 
CborG's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Location: Culemborg
Posts: 4,726
Likes (Received): 6

5 miljard voor een plein?? dan komen er gouden straatstenen en diamanten lantaarnpalen te staan

het mooiste plein naar mijn mening bevindt zich in krakow
prachtige panden aan de rand en een marktgebouw in het midden
__________________
Ik ben niet gek.... Ik ben Psychisch Onverklaarbaar.
CborG no está en línea   Reply With Quote
Old August 10th, 2004, 02:06 PM   #4
Denoordrotterdammer
Senior Member
 
Denoordrotterdammer's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Location: Rotterdam/The Netherlands
Posts: 348
Likes (Received): 0

wow 5 miljard!!!! Nou een mooie fontijn. Maar eigenlijk moet het hele plein op de schop. Ik erger me heel erg aan het materiaal. Er is ook geen stukje groen te vinden. En die verhoging moet weg. En kennen jullie die kleine glazen gebouwtjes aan de coolsingel waar die mc-donalds en pizzaria la Borsa in zitten'? Die gebouwtjes aan kan van de schouwburg met tarasjes
__________________
hoi
Denoordrotterdammer no está en línea   Reply With Quote
Old August 10th, 2004, 02:36 PM   #5
Capzilla
robkaper.nl
 
Capzilla's Avatar
 
Join Date: Sep 2002
Posts: 4,413

Laat het plein fijn plein zijn zoals het plein is. We hebben een Hofplein met vijver, een Binnenrotte met markt, een modern schouwburgplein.. als je dan toch een plein gaat aanpakken doe dan maar het Oostplein. Ik vind het Schouwburgplein prima zo. Ja, het is net wat anders dan de rest, en daarom wel zo leuk.
__________________
Rob Kaper
Capzilla no está en línea   Reply With Quote
Old August 10th, 2004, 03:53 PM   #6
Awais
The Undefinable
 
Awais's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Location: Charlois
Posts: 1,159
Likes (Received): 0

Mijn mening over het schouwburgplein:

de Schouwburgplein is erg lomp gebouwd. Niet duurzaam bouwmateriaal, en hij is te hoog. De fysieke drempel is te hoog. Je loopt er niet zo makkelijk overheen. Hety had gelijksvloersgebouwd moeten zijn. Met een betere vloer. Desnoods een groot schaakbord maar dan met die verschillende kleuren wat het meteen een hele eigen identiteit zou geven (iets als de rood groen gele plein ofzo)

Of als het allemaal toch zo modern moet: doe dan iets met ongelijke vloeren waarbij je dan geleidelijke overgangen hebt. Zo kun je meteen een soort podium creeëren waarbij er bijvoorbeeld openlucht optredens midden in de stad kunnen worden gehouden, maar waar vanaf je dus ook best goed uitzich heb over de stad.
__________________
I'll have three fingers of Glenlivet, with a little bit of pepper... and some cheese.
Awais no está en línea   Reply With Quote
Old August 10th, 2004, 04:08 PM   #7
supercees
My train goes everywhere!
 
supercees's Avatar
 
Join Date: Nov 2002
Location: Haarlem
Posts: 2,548
Likes (Received): 0

De mooiste pleinen vind ik nog altijd de pleinen in Poolse binnensteden... maar in Nederland vind ik ... even denken...
__________________
Space invaders came to take me away, but there was actually no need for it since I was already floating into outer space....
supercees no está en línea   Reply With Quote
Old August 10th, 2004, 10:38 PM   #8
Leienaar
Kejje't hoore dan!?
 
Join Date: Oct 2002
Location: Leiden
Posts: 208
Likes (Received): 0

De Poolse pleinen hebben zeker wat! Maar veel landen hebben gemiddeld mooiere en indrukwekkendere pleinen dan Nederland. Kijk alleen al eens naar onze zuiderburen. De meeste steden daar hebben al een marktplein waar hun Nederlandse tegenhangers moeilijk tegenop kunnen. In Nederland hebben we die traditie van oudsher gewoon wat minder, dus er is een grotere achterstand in te halen, net als bijvoorbeeld in terrascultuur. Maar daar komen we ook al steeds beter mee, dus het moet gewoon lukken!
Leienaar no está en línea   Reply With Quote
Old August 11th, 2004, 08:16 AM   #9
Breda2008
Registered User
 
Breda2008's Avatar
 
Join Date: Sep 2002
Location: Breda
Posts: 2,014
Likes (Received): 8

In Belgie is het plein midden in de stad nog vaak een parkeerplaats ! Net als bij ons tig jaar geleden. En ik vraag me af of het bij ons met de terrascultuur zoveel slechter is gesteld dan in het buitenland.. Eerlijk gezegd denk ik het tegendeel. De plekken in het buitenland die we hebben bezocht zijn vaak de toeristische plekjes en we hebben dan de neiging die te vergelijken met de niet zo toeristische stad waar we zelf vandaan komen.
Als ik dan dicht bij huis blijf: Breda is voor buitenlandse bezoekers nauwelijks een toeristische trekplijster. In Brabant is dat waarschijnlijk alleen Den Bosch. Toch kom ik in vergelijkbare steden in het buitenland zelden (of eigenlijk nooit) een stad tegen met meer terras dan in Breda..

Maar ja, bij de buren, gras, groener, enzo..

Letterlijk op steenworp afstand van elkaar:
Grote Markt:




Havermarkt:


En rust op het Kasteelplein:


En maar klagen !
Breda2008 no está en línea   Reply With Quote
Old August 11th, 2004, 01:58 PM   #10
Errik
Registered User
 
Errik's Avatar
 
Join Date: Sep 2002
Location: Amsterdam
Posts: 2,201
Likes (Received): 0

@Cyborg: Het marktplein van Krakau is ook mijn favoriete plein. In Nederland? Even denken...
Errik no está en línea   Reply With Quote
Old August 11th, 2004, 02:28 PM   #11
botje
Registered User
 
Join Date: Jul 2004
Location: Rotterdam
Posts: 86
Likes (Received): 0

Ook ik ben ik Krakow geweest en was ook onder de indruk van het marktplein. In Nederland zijn er volgens mij wel pleinen die bekend zijn bij heel veel mensen. Zo noem ik het Vrijthof in Maastricht, Rembrandtplein en Leidscheplein in Amsterdam, de Grote markt in Groningen en zo kan ik nog wel even door gaan. Ook een leuk pleintje is de Beestenmakrt in Delft.
Net als het Schouwburgplein in Rotterdam vind ik het MUseumplein in Amsterdam ook niks aan. Ze zijn heel verschillend maar een ding hebben ze gemeen is dat het eigenlijk niets meer dan leegtes zijn.
botje no está en línea   Reply With Quote
Old August 11th, 2004, 02:55 PM   #12
flex
--------------
 
flex's Avatar
 
Join Date: Apr 2003
Location: Amsterdam
Posts: 2,080
Likes (Received): 2

Ik vind dat er net erg veel sfeer hangt op het museum plein, leuke kioskjes waar je lekker iets kan drinken en gras om even lekker op uit te rusten skate baantje ik vermaakl me er meestal wel.
flex no está en línea   Reply With Quote
Old August 11th, 2004, 07:10 PM   #13
ChrissyBreda
Breda parel v/h zuiden!
 
ChrissyBreda's Avatar
 
Join Date: Jul 2003
Location: Breda
Posts: 576
Likes (Received): 0





Kasteelplein maar dan vanaf een andere hoek, is echt een plein als overgang van park naar stad











Tja Grote Markt is natuurlijk 1 groot terras, als je denkt dat er in NL geen terras pleinen zijn moet je hier zoeken, Ginnekenmarkt is er ook zo 1, Haagse Markt weet ik nie

Maar tegenwoordig ook Kerkplein, heb ik op dit moment geen foto's van, van Coothplein heeft wel wat terrassen, pleintje in WC 't Sas met omringende steegjes is ook kei leuk











't Sas





Havermarkt is natuurlijk het uitgaansplein van Breda, vind ik zeker zo leuk als de Grote Markt
__________________
Mijn veel te lange sig is verwijderd
ChrissyBreda no está en línea   Reply With Quote
Old August 12th, 2004, 01:12 PM   #14
Dr. Dubai
BANNED
 
Dr. Dubai's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: El mundo
Posts: 6,825
Likes (Received): 5

hier ook nog even een mooi plein: het Neude.

Dr. Dubai no está en línea   Reply With Quote
Old August 12th, 2004, 02:27 PM   #15
CborG
Rick Bakker
 
CborG's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Location: Culemborg
Posts: 4,726
Likes (Received): 6

dan vind ik het St. Janskerkhof meer sfeer hebben
__________________
Ik ben niet gek.... Ik ben Psychisch Onverklaarbaar.
CborG no está en línea   Reply With Quote
Old August 12th, 2004, 03:15 PM   #16
Per
NascorInArgillaWalacria
 
Per's Avatar
 
Join Date: Jan 2003
Location: Den Haag
Posts: 1,289
Likes (Received): 41

Ik denk dat Breda inderdaad wel de mooiste pleinen heeft van NL.

Criteria waaraan moet worden voldaan zijn naar mijn idee:
Intiem, geen wegen erlangs en niet te groot
Bomen, geven een mooier effect dan een leeg plein
Retaurants en cafés met terassen
Historische omgeving, beter dan de vaak onpersoonlijke nieuwbouw
__________________
Er zijn forumleden die koning, keizer en admiraal zijn, maar die kunnen natuurlijk reageren met; "Je hebt de hele discussie gelezen, maar er geen snars van begrepen ... Dan weet ik eigenlijk oprecht niet meer hoe ik met jou moet communiceren"
Per no está en línea   Reply With Quote
Old August 12th, 2004, 03:47 PM   #17
Adderbak
Poetsvlek
 
Join Date: Jun 2003
Location: On the 3
Posts: 167
Likes (Received): 0

tja.. je hebt verschillende soorten pleinen natuurlijk... als je gaat voor groot en monumentaal ben je in Nederland snel uitgepleind. Het meest monumentale wat er is, is toch wel de Dam in Amsterdam: afgezaagd antwoord, maar waar vind je zo'n groot paleis en zo'n monument bij elkaar? jammer alleen dat het wordt verpest door een paar hele lelijke gebouwen...
maar leuke, mooie, kleine pleintjes kun je volgens mij in veel oude binnensteden nog wel vinden.

Leukste plein van Amsterdam: het Muzenplein...
Voor de echte pleinfanatici klik hier (pdf-bestand over pleinen)
en voor Amsterdamse pleinen klik hier, vanaf pagina 6 van deze pdf...
Adderbak no está en línea   Reply With Quote
Old August 12th, 2004, 05:51 PM   #18
eusebius
BANNED
 
eusebius's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Location: Trumpton-upon-Ravon
Posts: 7,752
Likes (Received): 0

Huh, in Breda is er de WC 't Sas
Maar er is toch al een discussie over pleinen geweest?
eusebius no está en línea   Reply With Quote
Old August 13th, 2004, 10:19 AM   #19
Winus
heanig an
 
Winus's Avatar
 
Join Date: Sep 2002
Location: Amsterdam
Posts: 4,554
Likes (Received): 0

Er is maar één echt plein in Nederland...
__________________
De kloomp'maj anhoalen: Enschede-Stad.nl
Winus no está en línea   Reply With Quote
Old August 13th, 2004, 05:01 PM   #20
CborG
Rick Bakker
 
CborG's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Location: Culemborg
Posts: 4,726
Likes (Received): 6

Check de Markt in Culemborg vanuit mijn raam:



uit de hand geschoten

[edit]wel ff aanklikken voor vergroting
__________________
Ik ben niet gek.... Ik ben Psychisch Onverklaarbaar.

Last edited by CborG; August 13th, 2004 at 06:49 PM.
CborG no está en línea   Reply With Quote


Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off



All times are GMT +2. The time now is 11:11 AM.


Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2013, vBulletin Solutions, Inc.
Feedback Buttons provided by Advanced Post Thanks / Like v3.1.2 (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2013 DragonByte Technologies Ltd.
vBulletin Optimisation provided by vB Optimise (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2013 DragonByte Technologies Ltd. (Resources saved on this page: MySQL 23.08%)

SkyscraperCity - In Urbanity We Trust

Hosted by Blacksun, dedicated to this site too!
Forum server management by DaiTengu