SkyscraperCity Forum banner

[Varaždin] - Construction update (2011 - 2024)

998K views 4K replies 156 participants last post by  baredice 
#1 · (Edited)






































































Živjela nova dretva! :cheers:
 
See less See more
34
#2 · (Edited)
Varaždin Construction Update 2011


Linkovi na prethodne CU teme:
- Varaždin CU 2006-2009
- Varaždin CU 2010


Teme vezane uz Varaždin:
- Varaždin - industrijske i poduzetničke zone
- Varaždin - shopping centar Lumini
- Varaždin - grad bicikala
- Varaždinska i Međimurska županija - javni prijevoz
- Varaždinska županija CU


Dovršeno u 2010:
- Stanoing City Centar
- Stanoing Karingtonka
- Stanoing Banfica
- Rekonstrukcija ulice kralja Petra Krešimira IV
- Pješački most u Jalkovcu
- Uređenje prostora ispred Katedrale


Gradnja u tijeku:
- Podzemna garaža Kapucinski trg
- Stanoing Grabanice
- Shopping centar Lumini
- POS Hrašćica
- Marlex Jalkovečka
- Postrojenje za obradu komunalnog otpada
- Meteor Optujska
- HRT centar Varaždin


U planu:
- POS Vilka Novaka
- POS Banfica
- POS Grabanice
- Grabanice 2
- Centar Tomislav Špoljar
- Vojarna Optujska
- Istočna obilaznica
- Novi Tehnološki park u Brezju
- Uređenje dravskih obala
- Preseljenje Varteksa
- Gospodarska ulica
- Shopping Centar Varaždin
 
#4 ·
Grofe bravo za novi thread, baš lijepo izgleda:bow:

Vidim da nitko o tome ništa ne piše, ali u današnjem Večernjem listu Stanoing je predstavio svoj novi varaždinski projekt - veliku peterokatnu uglovnicu za osobe treće životne dobi. Zgrada baš lijepo izgleda, a posebno poslovni dio od plavog stakla.:eek:kay:
 
#13 ·
Eh, kak bi ovo bilo dobro iskoristit kao neku brošuru da se vidi šta se sve u VŽ napravilo...Svaka čast :)
Svima Sretna Nova i od mene sa zakašnjenjem i da bude bolja i uspješnija te da se realiziraju svi predviđeni projekti.
Naravno, želim svima da nastave i istim (još većim) tempom sudjelovati na forumu kako raspravom tako i slikama.
Živjeli :cheers:
 
#17 ·
I zamišljeno je kao knjižica od 36 stranica (34 i 35 su prazne pa ih nisam stavljao), napravljena je u InDesignu (profi program za desktop publishing) i spremna je za tisak. Ima ko slučajno u garaži četverobojnu digitalnu tiskaru? :lol:
 
#26 ·
#27 ·
^^
E to se zove konstruktivni doprinos forumu.Svaka čast ,majstore!:banana::banana:

A zaaato su radili pročelje onoj kući s južne strane parcele! Borba za malo suca:) Najs.
Naime , vidio sam krajem prošle godine nakon što su razrušili onu kućicu koja je tu bila da su odmah obnovili to bočno sjeverno pročelje zgrade sa južne strane.Sad vidim zašto...:) Mislio sam da će biti klasična interpolacija, al očito ne. Ovo mi je baš cool.Samo da je neka druga boja a ne zelena, no ajde. To je zbilja nebitno:D


Veliš, prek puta VELVa? Hmm..pa tam je niz prizemnica/jednokatnica, onog nekakvog starinskog tipa. Super ak je tak, obzirom na javnu funkciju bivše vojarne i treba se tam malo podići urbanitet te Križanićeve..još kad bi malo uredili taj prostor ispred VELVa i raskrčili džunglu, uredili zelenilo , makli onu odurnu ogradu, obnovili pročelja zgrada...nadam se da ne tražim previše:).
:cheers:
 
#29 ·
Samo da je neka druga boja a ne zelena, no ajde.
ak bu sreće (=para!) onda bu to zeleno bakrena patina, ak ne onda bu sve kaj je zeleno belo (dal Bog da plastificirani čelični lim), a sama fasada bu neka sivkasta (ili zelenkasta ili plavkasta) farba

Veliš, prek puta VELVa? Hmm..pa tam je niz prizemnica/jednokatnica, onog nekakvog starinskog tipa. Super ak je tak, obzirom na javnu funkciju bivše vojarne i treba se tam malo podići urbanitet te Križanićeve..još kad bi malo uredili taj prostor ispred VELVa i raskrčili džunglu, uredili zelenilo , makli onu odurnu ogradu, obnovili pročelja zgrada...nadam se da ne tražim previše:).
:cheers:
Tam se dozvoljava gradnja P+2+Pk, a s obzirom da imaju više od 1000 m2 onda mogu napraviti i više od 4 stana. Jedini je problem da ne budu mogli postaviti u ostalim parcelama više od 4 stana s obzirom da ni jedna parcela nema više od potrebnih 1000 m2, sve su oko 600 - 700, tak da je Križanićeva osuđena na onakvi izgled (glupo, znam!) :(
 
#39 ·
Ne znamo za POS (zbilja je bilo riječi u tisku o tome ) na lokaciji Grabanice, međutim ovo započeto naselje uskoro će početi sa izgradnjom svake od predviđenih zgrada. U biti fali još samo jedna. Tako da vjerujem da će vrlo brzo biti i napravljena nekakva nadopuna originalnog plana...


Naime baš sam danas skužio da je iskolčena još jedna zgrada (nazvao sam ju Grabanice 7 a možda će biti i 4 , ne znam:) ) , isto tako u tijeku je iskolčenje grabanica 10, tamo je rasčišćen teren i srušena ograda one privatne kuće...
Od već prije započetih, 5 je završena, na 6 se radi fasada, na 3 je u tijeku četvrti kat a 8 i 9 su na prvom katu već...




Cijela ta priča oko Grabanica ide strahovito brzo za naše prilike, pa mi je žao što nisam prije otvorio dretvu za to, a ne za onaj dosadan Lumini:lol:
 
#42 ·
obnova varaždinskog HNK

http://www.vtv.hr/aktualno/76-vijesti-iz-kulture/2382-obnova-hnk-varadin.html
Obnova HNK Varaždin
Piše: Kristijan Petrović Ponedjeljak, 10 Siječanj 2011 16:01





Kazališna publika koja je navikla kupovati svoje ulaznice na blagajni varaždinskog kazališta već neko vrijeme to čini na ulazu u klub Europa Media, zahvaljujući kompletnoj obnovi predvorja koja će ulaznom dijelu u kazalište uskoro dati potpuno novi izgled i obnovljenu, potpuniju infrastrukturu. Radovi koji bi trebali biti završeni tijekom veljače izvode se pod nadzorom i u suradnji s konzevatorskim odjelom Grada Varaždina i svojevrsna su najava opće modernizacije ove kulturne ustanove koja će nakon završetka svih planiranih radova služiti kao primjer mnogim kazališnim kućama i van granica lijepe naše. Vrijednost investicije u predvorje iznosi oko 500 tisuća kuna koje pokriva Ministarstvo kulture. Tek što će završiti radovi na predvorju, pristupit će se izradi projektne dokumentacije te ishođenju građevinske dozvole kojom bi se počela obnavljati velika scena gledališta varaždinskog kazališta, koje iako je vremenom obnavljano, uglavnom bez većih izmjena i dorada, funkcionira pedesetak godina. Među ostalim radovi na obnovi mehanizaciji velike scene uključivali bi izradu podizne platforme orkestra, okretnu pozornicu tzv. Rotobinu, obnovili bi se sustavi povlake, scenska rasvjeta, tonska kabina te brojni sustavi zaštite – kao što je primjerice vatrodojavni sustav, a čime bi se u mnogočemu modernizirao varaždinski centar kulture u kojem bi publika još više uživala, a glumci i redatelji dobili dodatne prilike za kvalitetniju postavu svojih predstava.
Ajde , hvala Bogu došlo je na red i predvorje...inače, već petu godinu laganini traje obonova HNK, no sad je tek došlo na red predvorje, a nadam se da će konačno uskoro doći na red i koncertna dvorana, ne samo gledalište. U biti to im je još "samo" ostalo...:)

Evo jedna lijepa fotkica u čast tome:




:cheers:
 
#43 ·
Evo jedna lijepa fotkica u čast tome:




:cheers:[/QUOTE]

sto se meni svidja taj varazdin!! taj barokni stil gradnje je jednostavno ljepo gledati! pogotovo dok je obnovljen kao sto u centru grada i jest!

dok ja gledam ovdje u njemackoj grad heilbronn (blizu mene), centar grada... ko da nikada nije imao neku kulturu... sve samo betonjara ko u najvece doba komunizma, a bar ga tu nikad nije bilo... jest da je grad za vrijeme drugog svijetskog rata srusen pa su ga izgradili na novo, al ne onako kako je nekad valjda bio... steta! divim se varazdinu!!
 
#44 ·
^^
A čuj to je već "filozofska" tema. Naime svašta se događalo u Njemačkoj nakon WW2. Hvala za komentar;)
:cheers:


Anyway, imam nešto za Grofa:

U svezi Varteksa, napravio sam mali prijedlog moguće reurbanizacije.



Naime baš je u tijeku izložba arhitekture u Herzerici gdje možeš vidjeti neke prijedloge varaždinskih mladih arhića za taj prostor kao i Optujsku. Drago mi je da se razmišlja u tom smjeru u stručnim krugovima, jer je to naznaka da nam se valjda neće događati više prenamjene prostora bez urbanističkih i svakih drugih natječaja...


http://www.regionalni.com/kultura/k...ska-mali-supergrad-a-varteks-sveuilini-kampus

Optujska mali superzeleni kvart, a Varteks sveučilišni kampus

Naravno iz teksta se vidi "pomalo" idealistički nastrojen urbanizam , što je razumljivo za studente i mlade arhitekte, no to nije važno. Važno je da postoji razmišljanje o tome u gradu od strane gradske udruge arhitekta i kompletne struke!

Još kad shvate da je podjednako važna i lokacija VIS , čak možda i najvažnija i da je to nevjerojatna razvojna šansa grada, kao i šansa za konačno "savladavanje " željezničke prepreke koja silom prilika razdvaja grad...nitko sretniji od mene:D
Jednom će se i to pitanje morati staviti na dnevni red.
:cheers:
 
#47 · (Edited)
Danas sam provjerio na licu mjesta. Grabanice 10 su uvelike u izgradnji. Zemljani radovi , iskop građevinske jame itd. Također i one "Grabnice 7", kako sam ih nazvao...Grabanice 8. i 9. su već na drugome katu, a Grabanice 3. na petom (potkrovlju).
Suma sumarum - do sad je tamo izgrađeno 357 stanova (0.,1.,2.,5.) a 324 ih je u izgradnji (3.,6.,7.,8.,9.,10.) Gledano na prvobitni plan nedostaje samo još jedna zgrada (grabanice 4?).
Iduće godine u to vrijeme, ili malo kasnije, imat ćemo dakle izgrađeno novo naselje od skoro 700 stanova. Nije mala stvar.

 
Top