daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Bosna i Hercegovina > Ekonomija i razvoj > Privreda, Infrastruktura i Transport

Privreda, Infrastruktura i Transport Economy, infrastructure and transport

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Closed Thread

Thread Tools Rating: Thread Rating: 19 votes, 3.05 average.
Old March 4th, 2013, 09:03 PM   #11501
TuzlaBoy
Proud to be Bosnian

TuzlaBoy's Avatar

Likes (Received): 265

Quote:
Originally Posted by 549 View Post
Posto si postavio svoju fotografiju pored tacke proboja, ocekivao sam da ces konkretno odgovoriti na moje veoma konkretno pitanje o razmimoilazenju trasa.
Naravno, napisao sam i 'ako nije tajna' [neke gradj. firme objavljivanje podatka za koliko su promasili smatraju poslovnom tajnom].
Ali umesto bilo kakvog odgovora, ti baljezgas o " Bosanskom visku u vinklu"
PS: Rijec "Bosanski' je pridjev i kao takva pise se malim slovom [osim kada je na pocetku recenice]
Sljedeći put otvori malo oči, jer slika govori 1000 riječi, a za vinklo i visak, dao sam ti odgovor.
TuzlaBoy no está en línea  

Sponsored Links
Old March 4th, 2013, 10:03 PM   #11502
leopol
Registered User

leopol's Avatar

Likes (Received): 4706

Fakat, slika je vise nego jasna, i ne znam kakve odgovore ocekujes?

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

"Svako iduće Sarajevo biće slično ogromnoj slagalici čiji će se raspršeni djelići slagati možda godinama i decenijama prije nego što zaista počne ličiti na nešto. Svako od nas (mislim tu na one kojima je do te slagalice stalo) treba znati da pokuša sačuvati svoje djeliće te slagalice i čekati, ili, još prije, raditi na tome da se čekanje zamijeni akcijom i ubrza trenutak kada će se opet početi slagati prava slika Sarajeva, ne ista kao ranije, već prije kao njena varijacija" - Karim Zaimović, 1993.
leopol no está en línea  
Old March 4th, 2013, 11:43 PM   #11503
549
Registered User

Likes (Received): 652

Quote:
Originally Posted by leopol View Post
Slika 'vise nego jasna' ????
A na slici se uopste jasno ne vidi druga strana rupe/proboja ???

Sta je bio problem 'proci kroz rupu' pred kojom stoji i slikati sa druge strane celo proboja da vidimo jesu li rupe/proboj 'dead centar' po visini i po pravcu''? To je ono sto ocekujem Ali kao sto sam napisao. pod uslovom da to nije poslovna tajna [jer to pokazuje kako dobro rade geometri gradjevinske firme koji obiljezavaju rupe za busenje a time i pravac/krivinu/visinu tunela!!!]

Last edited by 549; March 5th, 2013 at 12:19 AM.
549 está en línea ahora  
Old March 4th, 2013, 11:49 PM   #11504
TuzlaBoy
Proud to be Bosnian

TuzlaBoy's Avatar

Quote:
Slika 'vise nego jasna ????
A na slici se uopste jasno ne vidi druga strana rupe/proboja ???
Vidi se luk na obje strane, a ja sam ti dao konkretan odgovor na šaljiv način (sa viskom i vinklom), ti si valjao neke nebuloze, i trazio pravopisne greške, ne znam što ti je to toliko smetalo.
Korištena je dobra oprema, zivimo u 21 vijeku, čuo si za laserske usmjerivače, nivelire i sve ostalo, nisi valjda mislio da su naši stručnjaci toliko glupi, da neće poklopiti osu tunela.

Odgovor na tvoja pitanja, Osa se poklopila u mm. Naravno zahvaljujući našim geodetama uz Leica optiku,.

Zbog takvih neću više ni postati slike radova, po forumu, a imam i one slike gdje se vidi jasno sve.

Last edited by TuzlaBoy; March 5th, 2013 at 12:27 AM.
Old March 5th, 2013, 12:24 AM   #11505
HDZ
HDZ

HDZ's Avatar

Likes (Received): 894

Odstupanje po visini je oko 30 cm a po horizontali nekoliko cm. To su minimalna (zanemariva) odstupanja. Koliko se sjećam to je negdje objavljeno na dan probijanja tunela.
HDZ no está en línea  
Old March 5th, 2013, 12:30 AM   #11506
ssaray
Registered User

Likes (Received): 190

Quote:
Originally Posted by TuzlaBoy View Post
Vidi se luk na obje strane, a ja sam ti dao konkretan odgovor na šaljiv način (sa viskom i vinklom), ti si valjao neke nebuloze, i trazio pravopisne greške, ne znam što ti je to toliko smetalo.
Korištena je dobra oprema, zivimo u 21 vijeku, čuo si za laserske usmjerivače, nivelire i sve ostalo, nisi valjda mislio da su naši stručnjaci toliko glupi, da neće poklopiti osu tunela.

Odgovor na tvoja pitanja, Osa se poklopila u mm. Naravno zahvaljujući našim geodetama uz Leica optiku,.

Zbog takvih neću više ni postati slike radova, po forumu, a imam i one slike gdje se vidi jasno sve.
e a da iskuliras sviju i fino nam nastavis stavljati slike? mislim, ti si nam jedini on the face of the place, nemoj biti partibrejker zbog nekih glupih komentara al eto haj prokontaj se pa odluci
ssaray no está en línea  
Old March 5th, 2013, 04:51 AM   #11507
Tango Zulu
Registered User

Tango Zulu's Avatar

Likes (Received): 1149

Quote:
Originally Posted by leopol View Post
Slika je jasna u tome da se jedna cijev sklopila sa drugom. A čojek pita za milimetre. U tome slika nije nikako jasna.

Drago mi je da je postavio slike. Ali na pitanje se može odgovorit ili ne odgovorit. Može reć "poslovna tajna" ili "radije nebi reko"
Ali pasivna agresivnost kao "slika je jasna" je nepotrebno.

Jer Da je slika jasna ovo pitanje nebi postojalo.

U slici je Jasno samo da je čovjek pripadnik Bijele rase I da drži kacigu u ruci.

Svaka njemu čast za slike I informacije Ali pitanje nije suvišno.
Tango Zulu no está en línea  
Old March 5th, 2013, 08:20 AM   #11508
corvus_edin
Registered User

corvus_edin's Avatar

Likes (Received): 2948

Oko Sarajeva upitnik

Silver King, Nale liked this post
corvus_edin no está en línea  
Old March 5th, 2013, 10:03 AM   #11509
F2S-BIH
Registered User

Likes (Received): 10

Ja ove paucine u Njemackoj i Beneluksu. Odakle je slika?

Funfy liked this post
F2S-BIH no está en línea  
Old March 5th, 2013, 11:58 AM   #11510
corvus_edin
Registered User

corvus_edin's Avatar

Likes (Received): 2948

Wiki
corvus_edin no está en línea  
Old March 5th, 2013, 12:48 PM   #11511
Tango Zulu
Registered User

Tango Zulu's Avatar

Ispade da Kosovo ima više autoputeva nego sjeverna irska

Turska ima puno posla ispred sebe.

A čudi me da se srbija nije povezala sa makedonijom. Vozio Sam tamo 2007 i imo Sam utisak da se radovi završavali.

Kad se srbija planira povezat za bugarskom?

Corvuse, hoćel iša bit od tunela rostok-danska?
Old March 5th, 2013, 01:33 PM   #11512
549
Registered User

Quote:
Originally Posted by Tango Zulu View Post
Slika je jasna u tome da se jedna cijev sklopila sa drugom. A čojek pita za milimetre. U tome slika nije nikako jasna.

Drago mi je da je postavio slike. Ali na pitanje se može odgovorit ili ne odgovorit. Može reć "poslovna tajna" ili "radije nebi reko"
Ali pasivna agresivnost kao "slika je jasna" je nepotrebno.

Jer Da je slika jasna ovo pitanje nebi postojalo.

U slici je Jasno samo da je čovjek pripadnik Bijele rase I da drži kacigu u ruci.

Svaka njemu čast za slike I informacije Ali pitanje nije suvišno.
Hvala Tango,
Dovoljno je procitati postove HDZ i Tuzla Boy i uvidjeti da jedan od njih ne govori istinu
A isto tako dovoljno je pogledati i fotografiju i vidjeti kako nasem tvrdoglavom Bosancu zastitna kaciga cak i u tunelu sluzi da se drzi u ruci kao ukras, a ne kao HTZ sredstvo
A ako upitas konkretno tehnicko pitanje, digne nos u stratosferu i kao naljuti se.
A nebi o tome da jedan ucesnik foruma kaze da se sve 'potrefilo u milimetar', a drugi pominje decimetre odstupanja.
549 está en línea ahora  
Old March 5th, 2013, 01:52 PM   #11513
Tango Zulu
Registered User

Tango Zulu's Avatar

Quote:
Hvala Tango,
Dovoljno je procitati postove HDZ i Tuzla Boy i uvidjeti da jedan od njih ne govori istinu
A isto tako dovoljno je pogledati i fotografiju i vidjeti kako nasem tvrdoglavom Bosancu zastitna kaciga cak i u tunelu sluzi da se drzi u ruci kao ukras, a ne kao HTZ sredstvo
A ako upitas konkretno tehnicko pitanje, digne nos u stratosferu i kao naljuti se.
A nebi o tome da jedan ucesnik foruma kaze da se sve 'potrefilo u milimetar', a drugi pominje decimetre odstupanja.
Ja čak nisam ni znao da se to treba spojit u centimetre. Ja Sam konto ako se otprilike sastave, super je!

Sudeći po reakciama, ovo je izgleda osjetljivo pitanje.

Ja po struci pitam mnogo pitanja da bi došo do neke istine, I odma vidim da je u ovom slučaju to osjetljiva tačka.

Što se mene tiče, drago mi je da su se spojili. Nemože bit toliko teško sa modernom opremom.
Old March 5th, 2013, 02:22 PM   #11514
TuzlaBoy
Proud to be Bosnian

TuzlaBoy's Avatar

Quote:
Hvala Tango,
Ja stojim iza toga, da je osa tunela poklopljena u milimetar..
Odstupanja koja je naveo kolega iznad, su tehničke prirode. Sam si rekao da tvrdoglavom Bosancu ne treba HTZ kaciga.
Pošto ti kao forumski troll, svakako nećeš vidjeti lijevu tunelsku cijev dok se ona ne otvori za promet vozila, preporučujem ti, da HTZ opremu poneseš kada se budeš prvi puta autom vozio kroz lijevu cijev, kako bi sačuvao svoju mehku glavu, a tehnička pitanja zadržao u glavi, tj. da slučajno ne ispadnu zbog denivelacije koja je nastala zbog lošeg vođenja projekta..

Last edited by TuzlaBoy; March 5th, 2013 at 02:27 PM.
Old March 5th, 2013, 03:00 PM   #11515
hatunash
Registered User

hatunash's Avatar

Likes (Received): 30

Sta si se bolan ti nahorozio? Covjek postavio najnormalnije pitanje i ti ko kakvo dijete: "necete vidit vise slika,ovo ono" Nevjerovatno!
Old March 5th, 2013, 03:06 PM   #11516
549
Registered User

Quote:
Originally Posted by TuzlaBoy View Post
Ja stojim iza toga, da je osa tunela poklopljena u milimetar..
Odstupanja koja je naveo kolega iznad, su tehničke prirode. Sam si rekao da tvrdoglavom Bosancu ne treba HTZ kaciga.
Pošto ti kao forumski troll, svakako nećeš vidjeti lijevu tunelsku cijev dok se ona ne otvori za promet vozila, preporučujem ti, da HTZ opremu poneseš kada se budeš prvi puta autom vozio kroz lijevu cijev, kako bi sačuvao svoju mehku glavu, a tehnička pitanja zadržao u glavi, tj. da slučajno ne ispadnu zbog denivelacije koja je nastala zbog lošeg vođenja projekta..
Reci cu samo jedno:
ZALOSNO JE da pojedinci ovde postavljanje najobicnijeg tehnickog pitanja nazivaju 'trolovanjem'.???
Dali to onda znaci da 99,99% clanova ovog foruma troluje svaki put kada postavlja pitanja ??
Pitanje covjek obicno postavlja kada ga nesta zanima, a nema odgovor.
A lijepo sam na pocetku svog pitanja napisao i ono 'Ako nije tajna" jer vrlo dobro znam sta je i sta znaci poslovna tajna

Over and out
549 está en línea ahora  
Old March 5th, 2013, 03:45 PM   #11517
leopol
Registered User

leopol's Avatar

Likes (Received): 4706

Quote:
Originally Posted by hatunash View Post
Sta si se bolan ti nahorozio? Covjek postavio najnormalnije pitanje i ti ko kakvo dijete: "necete vidit vise slika,ovo ono" Nevjerovatno!
Ne bi se bas slozio...

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

"Svako iduće Sarajevo biće slično ogromnoj slagalici čiji će se raspršeni djelići slagati možda godinama i decenijama prije nego što zaista počne ličiti na nešto. Svako od nas (mislim tu na one kojima je do te slagalice stalo) treba znati da pokuša sačuvati svoje djeliće te slagalice i čekati, ili, još prije, raditi na tome da se čekanje zamijeni akcijom i ubrza trenutak kada će se opet početi slagati prava slika Sarajeva, ne ista kao ranije, već prije kao njena varijacija" - Karim Zaimović, 1993.
leopol no está en línea  
Old March 5th, 2013, 03:57 PM   #11518
TuzlaBoy
Proud to be Bosnian

TuzlaBoy's Avatar

Quote:
Originally Posted by hatunash View Post
Meni je ova njegova izjava ispod, puna sarkazma, ironije i drugih stvari koje neću komenatarisat, a kad već zna ispravljati gramatičke greške, sarkastično odgovarati, valjda i zna da živimo u 21 vijeku, da su greške na koje je on mislio gotovo nemoguće sa današnjom tehnikom i tehnologijom, čak i sa "glupim Bosancima".. Očito je da nekome smetaju pionirski uspjesi BH kompanija, reference i sve ostalo, jer izgleda ovdje svi na svaki projekat koji rade naše firme i naši ljudi gledaju kao na "Toranj u Pizi".

Quote:
Posto si postavio svoju fotografiju pored tacke proboja, ocekivao sam da ces konkretno odgovoriti na moje veoma konkretno pitanje o razmimoilazenju trasa.
Naravno, napisao sam i 'ako nije tajna' [neke gradj. firme objavljivanje podatka za koliko su promasili smatraju poslovnom tajnom].
Ali umesto bilo kakvog odgovora, ti baljezgas o " Bosanskom visku u vinklu"
PS: Rijec "Bosanski' je pridjev i kao takva pise se malim slovom [osim kada je na pocetku recenice]

Last edited by TuzlaBoy; March 5th, 2013 at 04:02 PM.
Old March 5th, 2013, 04:25 PM   #11519
Belissima
Registered User

Likes (Received): 80

@TuzlaBoy

Osoba koja pise "dali" sastavljeno, nije bas kompetentna da ti daje savjete o gramatickim ili pravopisnim greskama.
Belissima no está en línea  
Old March 5th, 2013, 04:26 PM   #11520
(Morrison)
Registered User

(Morrison)'s Avatar

Likes (Received): 147

Ja ne mogu da vjerujem da Britanija ima ovako siromašnu mrežu autoputeva.
(Morrison) no está en línea  

Closed Thread

Tags
motorways, roads

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules