daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy (aug.2, 2013) | DMCA policy | flipboard magazine

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Slovakia

Slovakia Slovensko |» Bratislava | Košice

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 1 votes, 5.00 average.
Old March 15th, 2011, 12:24 AM   #61
seem
Mornar bez mora

seem's Avatar

Likes (Received): 50

Vďaka.

Treba uznať že je to veľmi príjemná zmena k lepšiemu. Neviem si predstaviť čo sa tomu dá vytknúť.

Zauvik si tu, u mojim mislima i grudima..
seem no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old March 18th, 2011, 08:39 PM   #62
seem
Mornar bez mora

seem's Avatar

Toto patrí určite aj sem.

Quote:
Originally Posted by seem View Post
A teraz niečo aktuálnejšie.

Donovaly

Toto je ok..

..

http://jankes.blog.sme.sk/c/241730/Donovaly.html

Old March 20th, 2011, 12:06 AM   #63
SunshineBB
Hello

Likes (Received): 76

nevidim rozdiel medzi prvou a druhou fotkou. podla coho si to zhodnotil?
SunshineBB está en línea ahora   Reply With Quote
Old March 20th, 2011, 03:10 PM   #64
RoyaaaalFlush
Registered User

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by SunshineBB View Post
Tebe pride ten hotel Residence (neviem ci sa tak presne vola ale je to totalna masovka) na druhej fotke uplne vpravo ako tak vydarena novostavba oproti tym prvym dvom projektom?
RoyaaaalFlush no está en línea   Reply With Quote
Old March 20th, 2011, 04:39 PM   #65
I.B.MOGAJ
Registered User

I.B.MOGAJ's Avatar

Likes (Received): 534

ZS s krytou plavarnou a hriskom s umelou travou, kde hraju vsetky vekove kategorie, na Hurbanovej ul. v Martine

I.B.MOGAJ no está en línea   Reply With Quote
Old March 21st, 2011, 03:32 AM   #66
seem
Mornar bez mora

seem's Avatar

Quote:
Originally Posted by SunshineBB View Post
Stačí sa tam ísť prejsť. Na jednej strane snáď 10 poschodový hotel, medzi ním a ďalšou veľkou budovou gýčové chatky natreté tak ako sa ktorému majiteľovi páčilo. Dole pri hl. ceste veľké parkovisko, na ňom dve goralské koliby atď. atď.

A toto som objavil v prievidzkom vlákne -

http://www.bojnice.sk/index.php?id_menu=39598

Mňa osobne to veľmi potešilo kedže toto mestečko je jedno z mojich obľúbených. Dúfam že sa v budúcnosti budú rekonštruovať aj okolité ulice.

Takéto mestečká by si mali brať príklad od Skalice.

http://www.ephoto.sk/photopointy/pho...alovske-mesto/

Old March 21st, 2011, 11:30 AM   #67
Michal.B.Kovac
Registered User

Michal.B.Kovac's Avatar

Likes (Received): 17

TRENČIANSKE TEPLICE: REKONŠTRUKCIA CENTRÁLNEJ ČASTI NÁMESTIA

Quote:
Kompletná rekonštrukcia je financovaná z fondov EÚ a rozpočtu Mesta Trenčianske Teplice a bude prebiehať v druhej polovici roka 2010. Celková náklady sa pohybujú na úrovni 1, 39 mil. Eur. Nové námestie bude obsahovať dlažbu z prírodného kameňa, dve vodné fontány, pitnú fontánku, pódium na promenádne koncerty, verejné osvetlenie, kamenné a lavičkové sedenie, pripomienku kostola a záhradnú zeleň.

Vizualizácie vo vačšom formáte sú na adrese:
http://www.kupele-teplice.sk/novinky/647/
Old March 21st, 2011, 07:49 PM   #68
seem
Mornar bez mora

seem's Avatar

Kostol v Šenkviciach

Celkom príjemná vinohradnícka vieska -

Old March 22nd, 2011, 07:21 PM   #69
wuane
Registered User

wuane's Avatar

Likes (Received): 262

Zaujimavost,jedna z najvacsich megaviesok na Slovensku
Takmer 4500 obyvatelov a jeden koniec od druheho je vzidaleny cez 4km.Tuto skutocnost vysvetluje fakt,ze Senkvice vznikli spojenim dvoch obci.Taktiez sa tam nachadza vyznamny producent vina na Slovensku,firma Karpatska perla,a za zmienku stoji aj velka prekladka zeleznicnej trate v blizkosti obci,znama pod nazvom Senkvicka estakada.Pri vystavbe zeleznicneho koridoru bola aj velmi pekne obnovena stanica s okolitym priestranstvom .
..dúfam, že to nikto nepočúva, zabezpečil som na tento rok 35, na budúci rok asi 40, plus teda ďalšie veci. Zabezpečil som ich, ako tie peniaze, vlastnou hlavou...To, že sa pri tom motal Fedor, nemôže znamenať, že ma niekto bude držať za gule, to sa nesmie stať...Som sa vymanil od Fedora a povedal som: Fedor, ja som dal do toho hlavu a nie ty si dal do toho hlavu, takže ja budem teraz o niektorých veciach rozhodovať..."

SLOVAK CITIES -
- S L O V E N S K É
M E S T Á -

Last edited by wuane; March 22nd, 2011 at 08:16 PM.
wuane no está en línea   Reply With Quote
Old March 22nd, 2011, 07:43 PM   #70
seem
Mornar bez mora

seem's Avatar

Quote:
Originally Posted by wuane View Post
a za zmienku stoji aj velka prekladka zeleznicnej trate v blizkosti obci,znama pod nazvom Senkvicka kaskada.
Tak to by bol svetový unikát.

Old March 22nd, 2011, 08:15 PM   #71
wuane
Registered User

wuane's Avatar

Likes (Received): 262

sorry,ma to byt estakada ze? editnem,samozrejme,na pobavenie tu tvoj quote nechaj ,na pamiatku
..dúfam, že to nikto nepočúva, zabezpečil som na tento rok 35, na budúci rok asi 40, plus teda ďalšie veci. Zabezpečil som ich, ako tie peniaze, vlastnou hlavou...To, že sa pri tom motal Fedor, nemôže znamenať, že ma niekto bude držať za gule, to sa nesmie stať...Som sa vymanil od Fedora a povedal som: Fedor, ja som dal do toho hlavu a nie ty si dal do toho hlavu, takže ja budem teraz o niektorých veciach rozhodovať..."

SLOVAK CITIES -
- S L O V E N S K É
M E S T Á -
wuane no está en línea   Reply With Quote
Old March 22nd, 2011, 08:56 PM   #72
SunshineBB
Hello

Likes (Received): 76

Quote:
Originally Posted by seem View Post
Stačí sa tam ísť prejsť. Na jednej strane snáď 10 poschodový hotel, medzi ním a ďalšou veľkou budovou gýčové chatky natreté tak ako sa ktorému majiteľovi páčilo. Dole pri hl. ceste veľké parkovisko, na ňom dve goralské koliby atď. atď.
na tej tvojej druhej fotke su oproti obchodu vedla kostola dve apartmanove bytovky, Plesnivec a Horec. Na nich som robil majstra, cize Donovaly mam velmi dobre schodene, prave preto som sa cudoval. Ja totiz za podarenu architekturu na Donovaloch povazujem vynimocne tieto dve stavby, zbytok by tam nemal byt. Urcite nie ten velky hotel, tie male budy a urcite by nemala stat ani jedna stavba na druhej strane cesty (z tej prvej fotky) . ale to je len moj nazor.
SunshineBB está en línea ahora   Reply With Quote
Old March 26th, 2011, 12:14 PM   #73
seem
Mornar bez mora

seem's Avatar

Mal by som sa tam ísť niekedy po dlhej dobe zasa pozrieť v lete. Btw, budovy na prvej fotke síce nie sú úžasné ale pripadajú mi viac menej ok oproti tomu čo je na druhej strane cesty.

Levice

Quote:
Originally Posted by radeoNko View Post
Slubeny update

Námestie hrdinov 20.03.2011

Last edited by seem; March 27th, 2011 at 03:20 PM.
Old March 26th, 2011, 08:24 PM   #74
Pederaz
Registered User

Pederaz's Avatar

Ahojte. V mojom okolí sa nachádza zrúcanina gotického kostola z 13. storočia. Viac informácii o pamiatke a fotografie si môžete pozrieť tu: http://www.apsida.sk/c/4968/stranske .
Je to jeden z najstarších v Žilinskom okrese. Nachádza sa v peknom prostredí a turisti sa často pri ňom zastavia. Je však v katastrofálnom stave a bol by som rád keby sa ho podarilo aspoň zakonzervovať. Chcel by som využiť možnosť zapojiť sa do súťaže projektov Nadácie Orange. Je možné získať maximálne 3000 eur, avšak aj za tie sa môže podariť niečo spraviť a dostať ho do pozornosti verejnosti, aby sa tak neskôr mohli ľahšie nájsť peniaze na jeho záchranu. Neviem si však predstaviť, čo by mal taký projekt obsahovať. Vedeli by ste mi niekto poradiť, čo by som mohol urobiť a či vôbec môžem niečo urobiť vzhľadom k tomu, že som ešte študent? Mal by mať takýto projekt, určitú predpísanú formu. Je potrebné zostaviť predbežný rozpočet alebo vizulizácia predpokladaného, budúceho vzhľadu pamiatky? S kým by som mal spolupracovať?

Víziu, už nejakú mám.
Pederaz no está en línea   Reply With Quote
Old March 27th, 2011, 06:24 PM   #75
misko
Registered User

Likes (Received): 1

dve zlozky ta budu zaujimat - samosprava a majitel.
samosprava je zrejme starosta, chod za nim a vysvetli mu co mas v plane.
majitel je najdolezitejsi, ak je to obec, tak zas starosta. ak je to stat, spravuje to zrejme niektory z KPU (viz nizsie).

ked budes dohodnuty zo starostom a majitelom, zajdi za archeologmi:
potrebujes pomoct s projektom - zacnu v krajskom pamiatkovom ustave v ziline - KPU. Tiez ti mozu pomoct z archeologickeho ustavu v SAV-ke.

ti ti samozrejme pomozu v zmysle, ze ti povedia ake zasahy su alebo nie su mozne. aby si napriklad nejakym osadenim laviciek, alebo bedni nenavratne neponicil lokalitu.

samozrejme najviac zalezi, co od toho cakas. 3000 eur bude stat len stavebne-historicky prieskum. konzervacia takej veci bude stat nasobne viacej. pokial ti ide naozaj o skulturnenie okolia, nevidim v tom problem.
tiez pomaha zalozit obcianske zdruzenie. to je lahucka vec a hned sa ti bude lahsie jednat zo vsetkymi zucastnenymi zlozkami, ostatne aj s nadaciou orange.
misko no está en línea   Reply With Quote
Old March 27th, 2011, 07:46 PM   #76
Pederaz
Registered User

Pederaz's Avatar

Ďakujem za radu, chcel by som sa ťa spýtať ešte pár vecí. Keďže tu nemáš uvedený e-mail mohol by si mi napísať na klinec.peter@gmail.com?
Pederaz no está en línea   Reply With Quote
Old April 5th, 2011, 05:36 PM   #77
seem
Mornar bez mora

seem's Avatar

S týmto by som bol celkom rád keby sa niečo robilo, tak ale zasa len raz zostane pri slovách -

Quote:
"Je to stav, ktorý nemienime tolerovať. Vítam akúkoľvek zmenu v stavebnom zákone, ktorá by nám pomohla," zdôraznil starosta s tým, že situáciu bude riešiť v spolupráci s hlavným mestom SR. Asi 70 percent billboardov je totiž na pozemkoch hlavného mesta, približne 20 percent na území súkromníkov a 10 percent sa nachádza na pozemkoch Petržalky.

Čítajte viac: http://bratislava.sme.sk/c/5837637/t...#ixzz1IfBtufJr

Old April 25th, 2011, 07:03 PM   #78
seem
Mornar bez mora

seem's Avatar

Quote:
Originally Posted by CJone View Post
Zrekonštruované Mariánske námestie na Vŕšku v Nitre, nachádza sa tu dlažba z 18. storočia a kaplnka sv. Michala Archanjela. Odkrytá bola aj studňa, ktorú ešte dokončujú. Pribudlo osvetlenie- nové lampy a pár reflektorov v zemi. Taktiež je tu nová fontánka. Viac info a fotiek tu: http://www.nitralive.sk/spravy/hlavn...u-v-nitre.html

Old May 7th, 2011, 01:15 AM   #79
seem
Mornar bez mora

seem's Avatar

Lietavská Svinná

Viem si predstaviť že by to vyzeralo aj krajšie (už len keby tam nedali tu nešťastnú žltú farbu tak by to dosť pomohlo) ale treba uznať že toto je zmena k lepšiemu.

Old May 7th, 2011, 10:24 AM   #80
PosoniumAster
Registered User

PosoniumAster's Avatar

Likes (Received): 210

To je ale hnus! Taka krasna kaplnka to bola a teraz uplny paskvil s tym kulturnym domom. Niekedy rozmyslam, ci sa mam z podobnych rekonstrukcii tesit alebo byt smutny. Preco vzdy davaju take vyrazna farby?? Nemaju vkus alebo si to nevedia z tej vzorky predstavit vo finale? Naozaj sa im takyto vysledok paci? Aby sa nepovedalo pridali este sikovny skleneny trojuholnik ako v 90.
PosoniumAster no está en línea   Reply With Quote

Reply

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules