daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Łódź, Mazowsze i Podlasie

Łódź, Mazowsze i Podlasie Łódzkie, Mazowieckie i Podlaskie

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old September 10th, 2011, 04:38 PM   #41
-PePe-
...

-PePe-'s Avatar

Likes (Received): 360

Brat był. Było dużo ludzi, fajna muzyka. Ciekawy wystrój, no i wiadomo wszystko nowe. Mówi, że najlepsze w wystroju są witryny - dość nietypowe jak na klub (domyślam się, że widać tam fajnie Żeromskiego). Barmani, tak jak w Mojito mieszają wszystko w powietrzu, to taka radomska tradycja lotnicza. Co do selekcji to 21 lat i wiadomo, że w dresach, bluzie z kapturem czy białym podkoszulku nikogo nie wpuszczą

Sponsored Links

Old September 10th, 2011, 05:41 PM   #42
karol2215
Registered User

Likes (Received): 1

Dzięki za info w najbliższym czasie postaram się wpaśc jeszcze do 21 lat brakuje mi miesiąca
Old September 10th, 2011, 05:59 PM   #43
TETA
N 51° 23' E 21° 09'

TETA's Avatar

Likes (Received): 114

Mi cały czas brakuje jakiejś rockoteki w Radomiu. Gdzieś w centrum, starej piwnicy, nieco mrocznym klimacie...
Nie to żebym nie lubił muzyki klubowej. Do różnych klubów się śmiga, ale te z muzyką disco są podatne na dresiarstwo. Często tam się zjawiają czego w rockowym klubie nie uświadczysz.
Już miałem nadzieję, gdy na Sienkiewicza otwierano to coś na wprost sądu, ale się okazało, że tylko gitara wisi na ścianie i leci, no powiedzmy - niekomercyjna muzyka. Tyle, żadnego parkietu
TETA no está en línea   Reply With Quote
Old September 10th, 2011, 06:09 PM   #44
-PePe-
...

-PePe-'s Avatar

Alibi robi rockoteki (teraz to się nazywa rock zone), poza tym są jeszcze metalowe: Bleed On Stage i Metal Skull Night w Katakumbach. O takich imprezach dowiesz się na:

http://freeradom.pl/

tak to wygląda w Alibi:

Trochę rzadziej imprezy w tym klimacie organizuje Resursa.

Last edited by -PePe-; September 10th, 2011 at 06:14 PM.
-PePe- no está en línea   Reply With Quote
Old February 7th, 2012, 09:24 AM   #45
-PePe-
...

-PePe-'s Avatar

Pivovaria zajęła 5. miejsce w kategorii browaru restauracyjnego w Plebiscie na Piwo Roku 2011

http://www.browar.biz/piworoku/2011
Old October 17th, 2012, 07:41 PM   #46
-PePe-
...

-PePe-'s Avatar

Oto i wspomniana nowa restauracja na Żeromskiego dokładnie koło Nigiri:

image hosted on flickr

Niestety zaobserwowałem także zamknięcie najlepszej lodziarni w mieście:

image hosted on flickr

Strasznie szkoda

Old November 12th, 2012, 11:08 PM   #47
dkt1984
S7/S12/S9

dkt1984's Avatar

Likes (Received): 24

Tak się jakoś złożyło, że akurat 3 listopada byłem w Rozmarynie. Jak to na otwarciu parę niedociągnięć było, za chłodny rosołek np. ale generalnie OK. Wnętrze utrzymane w stylu prowansalskim, jak ktoś lubi będzie zadowolony.
Ja zamówiłem królika i tu temperatura były już jak najbardziej odpowiednia, z resztą nie tylko ona, z pełnym przekonaniem tą pozycję mogę polecić.
Ceny? Hmm, trudno powiedzieć, tanio nie jest, ale niech zainteresowani sami sprawdzą.

PS. Miałem napisać wcześniej ale jakoś wyleciało mi z głowy i dopiero po tym http://radom.gazeta.pl/radom/56,3521..._ZDJECIA_.html sobie przypomniałem.
PS2. Na otwarciu, czy może lepiej w dzień otwarcia był m.in. nasz prezio, niestety nie miałem okazji wymienić poglądów
dkt1984 no está en línea   Reply With Quote
Old November 28th, 2012, 06:18 PM   #48
-PePe-
...

-PePe-'s Avatar

Przebudowa Parkowej. Kawiarnia ma być piętrowa
Małgorzata Rusek 28.11.2012 , aktualizacja: 28.11.2012 17:25 A A A Drukuj

Dzierżawca Parkowej w parku Kościuszki planuje dobudować w kawiarni dodatkową kondygnację. - Na pewno nie będzie wyższa od Łaźni - zapowiada. Ma na to wstępną pozytywną opinię konserwatora zabytków

Marek Mieńkowski, szef firmy Eurosoft, która od siedmiu lat dzierżawi Parkową, nie chce zdradzać planów związanych z rozbudową kawiarni.

Cały tekst: http://radom.gazeta.pl/radom/1,48201...#ixzz2DXSqwY00
Old December 16th, 2012, 04:29 PM   #49
-PePe-
...

-PePe-'s Avatar

W Radomiu otwarto pierwsze kino pięciowymiarowe
Karolina Stasiak 15.12.2012 , aktualizacja: 14.12.2012 17:48 A A A Drukuj

Od kilku dni działa w Radomiu pierwsze kino 5D dla osób, które lubią mocne wrażenia. Na razie w repertuarze tylko pięć filmów, ale mają być kolejne.
Kino mieści się przy ul. 25 Czerwca 36a, a założyło go dwóch białorusinów: Alexandr Palchouski i Wiktor Charnavus. Obaj od roku prowadzą podobne miejsce w warszawskiej galerii handlowej Blue City.

Dlaczego Radom?

- Zastanawialiśmy się nad innymi lokalizacjami, ale ostateczna decyzja padła na to miasto, bo zwyczajnie nam się spodobało, jego budynki i atmosfera - opowiada Palchouski.

Sala projekcyjna jest niewielka, ma tylko cztery miejsca. Ale w kolejne nie będzie trzeba długo stać, bo seanse też nie są długie - trwają od pięciu do dziesięciu minut. Na dużym ekranie można zobaczyć animacje specjalnie przygotowane dla tego typu kin w Rosji czy Białorusi, np.: "Outpost 12", "Wyścigi Szczurów", "Babl-Dabl" czy coś dla dorosłych "W niewoli ciemności" i "Przekleństwo Krwi".

- Mamy już pierwszych klientów. Przychodzą do nas głównie rodzice z dziećmi, ale są też młode chłopaki i pary. Serdecznie wszystkich zapraszamy - mówi właściciel. - To kino różni się od zwykłego tym, że tutaj uczestniczymy w tym, co dzieje się na ekranie. Podczas zwykłej projekcji oglądamy tylko to, co dzieje się na ekranie - dodaje.

Specjalny sprzęt, czyli fotele ruszające się we wszystkich kierunkach, dmuchawy wytwarzające wodę i "wiatr", też są sprowadzone z Rosji. Ile kosztowały? Tego Alexandr Palchouski nie chciał zdradzić. Jak zapowiada, niedługo pojawią się nie tylko nowe tytuły, ale także... śnieg. Mężczyzna od dziewięciu lat mieszka w Polsce. W Radomiu ma jeszcze jeden pomysł na biznes - studio nagraniowe. Ale na razie są to jeszcze dalekie plany.

Kino czynne jest od wtorku do niedzieli w godz. 12-22. Osoby zainteresowane projekcja mogą dzwonić pod numer 506 399 667.

Cały tekst: http://radom.gazeta.pl/radom/1,35219...#ixzz2FEGhIJWM
Old January 8th, 2013, 05:46 PM   #50
manX
Registered User

manX's Avatar

Likes (Received): 4

Mam małą prośbę. Moglibyście się podzielić, gdzie chodzicie na bilard? I jakie są ceny
Old January 9th, 2013, 05:42 PM   #51
-PePe-
...

-PePe-'s Avatar

Ja w Radomiu grałem tylko w Rosie. Stoły lekkie, progi miękkie - słowem nie dla lubiących rozwiązania siłowe Jak dla mnie czułem się jakbym grał w minibilard. Od niedawna mamy prawdziwy klub bilardowy BREAK147.

Kolega był, mówił, że sprzęt najwyższa półka, ale ja nie miałem okazji...

P.S. Najwięcej wygrałem się w Sportklubie w Lublinie. Prawdziwa studencka speluna
Old January 9th, 2013, 09:33 PM   #52
karol2215
Registered User

Likes (Received): 1

W kamienicy Rynek 6 w najbliższym czasie będzie otwarty pub regionaly i hostel o nazwie "Rynek 6". Mam nadzieję , że miejsce będzie warte małego wypadu na piwko bo mam do niego zaledwie kilka metrów
Old January 10th, 2013, 08:56 AM   #53
mikielm
Registered User

Likes (Received): 29

Quote:
Originally Posted by karol2215 View Post
W kamienicy Rynek 6 w najbliższym czasie będzie otwarty pub regionaly i hostel o nazwie "Rynek 6". Mam nadzieję , że miejsce będzie warte małego wypadu na piwko bo mam do niego zaledwie kilka metrów
Czy to pewna informacja?
mikielm no está en línea   Reply With Quote
Old January 10th, 2013, 09:55 AM   #54
TETA
N 51° 23' E 21° 09'

TETA's Avatar

Quote:
Originally Posted by mikielm View Post
Czy to pewna informacja?
Tak, jeszcze w grudniu wieszali reklamy w oknach.
Old January 11th, 2013, 04:24 PM   #55
-PePe-
...

-PePe-'s Avatar

Quote:
Originally Posted by karol2215 View Post
Hostel to coś nowego w MK. Trzymam kciuki za sukces biznesowy, może to będzie jaskółka zmian.
Old March 17th, 2013, 10:39 PM   #56
TETA
N 51° 23' E 21° 09'

TETA's Avatar

W jakiś czas temu odremontowanej kamienicy przy Rynku pod nr. 6 powstał ostatnio hostel wraz z solidnym zapleczem rozrywkowym. Nieco zdjęć od inwestora poniżej:

Powodzenia!
Old March 25th, 2013, 06:51 PM   #57
TETA
N 51° 23' E 21° 09'

TETA's Avatar

I proszę - centrum coraz bardziej się rozkręca:

Ruszyła nowa siłownia Pop Gym w Rosie

Strefa relaksu, siłownia, trzy korty do squasha, sale zajęć grupowych. W poniedziałek odbyło się oficjalne otwarcie Pop Gym Sport & Health Club w Pawilonach Rosa

Pop Gym Sport & Health Club zajmuje drugie piętro pawilonów Rosa, w sumie 2 tys. m kw.

Na tej powierzchni znajdują się siłownia ze strefami cardio i ciężarami, gdzie będzie też odbywać się trening obwodowy, trzy korty do squasha, sale do zajęć grupowych: sala do zajęć mentalnych (m.in. joga i pilates), dynamicznych oraz rowerowych - indor cycling, gdzie jest 16 rowerów.

Oferta klubu uwzględnia różne formy treningowe oraz zajęcia grupowe fitness. Będą m.in. ATB, czyli zajęcia wzmacniające i ujędrniające brzuch, uda i pośladki, fat burning, trening aerobowy przyspieszający spalanie tkanki tłuszczowej, TBC, zestaw ćwiczeń kształtujących całe ciało, pump, ćwiczenia ze sztangą, step, zumba, aerobox i stretching.

Do dyspozycji klubowiczów są również: sauna sucha, mokra, grota solna, pokój masażu, strefa relaksu, a w niej m.in. podgrzewane leżaki, lampy solarne i na podczerwień. W damskiej szatni kobiety będą mogły usiąść przy toaletce i poprawić makijaż oraz fryzurę.

- To klub dla każdego, dla początkujących i tych bardziej zaawansowanych - mówią Piotr Pawłowski i Łukasz Tuzimek, menadżerowie. Dla najmłodszych przygotowany został pokój zabaw, w którym rodzice będą mogli zostawić swoją pociechę na czas treningu. W klubie będzie można także skorzystać z porady dietetyka i kupić dietetyczne dania: sałatki, dania mięsne i potrawy rybne, które będą dostarczane na zasadzie kateringu. W restauracji będzie można kupić desery, koktajle owocowe, herbatę i kawę.

Pop Gym jest przygotowany na przyjęcie kilkuset osób w ciągu dnia. Inwestycja kosztowała 2,5 mln zł. Głównym partnerem biznesowym jest Twój Fintess.

Źródło: GW Radom
Old March 26th, 2013, 12:27 PM   #58
Klimbert85
Registered User

Likes (Received): 0

Fajnie że powstało to miejsce, dość dobra lokalizacja, na pewno ożywi centrum miasta!
Może sam się tam kiedyś wybiorę:-)
Old March 26th, 2013, 03:35 PM   #59
manX
Registered User

manX's Avatar

Likes (Received): 4

Dobrze, że Rosa znajduje najemców, może właśnie takie wielkopowierzchniowe projekty wypalą.
Old April 5th, 2013, 11:26 PM   #60
szybkaosa
88302935

szybkaosa's Avatar

Likes (Received): 71

Restauracja Teatralna nową wizytówką Radomia

Radom on-line / 2013-04-05 15:00:00

Funkcjonująca w zabytkowej kamienicy Restauracja Teatralna zostanie zmodernizowana dzięki funduszom unijnym. Inwestycja jest warta ponad 1,25 mln zł, z czego dofinansowanie z UE wyniesie przeszło 616 tys. zł. Po zmianach w lokalu znajdzie się nie tylko część restauracyjna, ale też Minipunkt Informacji Turystycznej.
Decyzję o przyznaniu dofinansowania podjął Zarząd Województwa Mazowieckiego. Dziś umowę w tej sprawie podpisali wicemarszałek Leszek Ruszczyk oraz współwłaściciel restauracji Marcin Iskra.

W centrum Radomia u zbiegu ulic Żeromskiego 55 i Niedziałkowskiego 2 rozpocznie się modernizacja restauracji „Teatralna”. Budynek kamienicy, w którym mieści się restauracja, położony jest na obszarze zabytkowego układu urbanistyczno-architektonicznego miasta. Rozbudowa będzie więc wykonana w technologii tradycyjnej, z materiałów trwałych o wysokiej jakości, a architektura będzie komponować się z pozostałą częścią budynku. Obiekt będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz matek z dziećmi.

W nowej restauracji będzie można zarówno zjeść na miejscu, jak i kupić na wynos wytwarzane tam produkty – m.in. wędzone wędliny. Będzie to również świetne miejsce do organizacji dużych spotkań. Poza tym na bazie umowy partnerskiej z PTTK Radom w lokalu działać będzie Minipunkt Informacji Turystycznej.

Prace modernizacyjne obejmą m.in. część budowlaną: rozbudowę zaplecza restauracji (przebudowę istniejących pomieszczeń kuchennych, magazynowych i socjalnych oraz dobudowę nowych), rozbudowę sal konsumpcyjnych, adaptację pomieszczenia sąsiadującego z restauracją na potrzeby turystyki biznesowej, przebudowę instalacji wodno-kanalizacyjnej, grzewczej, gazowej i wentylacyjnej.

O nowoczesny sprzęt i urządzenia gastronomiczne wzbogaci się również wyposażenie zaplecza kuchennego. Powstanie również wędzarnia z nową linią produkcyjną.

Projekt będzie realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007-2013.

Tytuł projektu: Rozbudowa Restauracji „Teatralna”

Całkowita wartość projektu: 1 252 622,65 zł

Kwota dofinansowania: 616 522,75 zł

Beneficjent: Marcin Iskra, Andrzej Siwiec

Działanie 6.2 Turystyka

autor: kk
http://www.radom24.pl/artykul/czytaj/11067
szybkaosa no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
gastronomía, mazowieckie, radom, restauracje

Thread Tools