daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Slovakia > Urbanism, Architecture and Infrastructure > Projects and Construction Updates

Closed Thread

Thread Tools Rating: Thread Rating: 1 votes, 5.00 average.
Old May 14th, 2011, 12:00 PM   #181
michalkobb
Registered User

Likes (Received): 33

Ehm, mne to uz s tym priemyselnym parkom pride ako mlatenie prazdnej slamy. Uz pol roka pocuvam od Bobaka to iste a mediam neostava nic ine, len dookola recyklovat tie iste informacie. V kazdom novom clanku sa clovek dozvie tak 1,5 novych veci. Inak, vie mi niekto vysvetlit, ako po dotiahnuti este par investorov budu 2/3 parku plne???

http://www.bystrica24.sk/clanky?exte...a-buduju-siete

Last edited by michalkobb; May 14th, 2011 at 03:32 PM.
michalkobb no está en línea  

Sponsored Links

Old May 16th, 2011, 09:59 AM   #182
eMKejx
like travelling

eMKejx's Avatar

Likes (Received): 111

mna by zas zaujimalo ako ti srdieckovy "panteri" dopadnu ked ich dolapia, vcera som siel zo ZV do BB a skoro som odpadol ked som zbadal ten betonovy "monolit" s erbom Banska Bystrica cely je posr*** ruzovymi srdieckami, tak toto nik neodstrani jedine ak ho namaluju. Ak niekto tak miluje mesto BB ale ak je to nejaky ch*j tak nech da stym umenim pokoj a namaluje si tak svoj cinziak v ktorom byva, ktovie co mu na to povedia susedia!

Po sovietskom tanku na pamatniku SNP ci mure vaznice pri babkovom divadle v meste, neznamy pachatel postriekal aj cely betonovy stlp na R1 ktory vita vodicov pred vstupom do mesta pod Urpinom v smere od Zvolena
eMKejx no está en línea  
Old May 16th, 2011, 11:00 PM   #183
mirkobb
Registered User

mirkobb's Avatar

Likes (Received): 80

Kika - Obchodné centrum

Názov / Name: KIKA Nábytok - predaj nábytku a bytových doplnkov
Miesto / Location: Radvaň park resp. Retail park Radvaň-Kráľová, priestor medzi Zvolenskou cestou a Sládkovičovou ulicou (preluka medzi Motor-Car a Pivovarom Urpiner)
Investor / Developer: Real Building Group s.r.o, Bratislava & Atrios Gmbh. (spoločný slov. rakúsky)
Architekt / Architect: ??
Počet NP / OG floors: 2
Max. úžitková plocha / Total useful area: 5 800 m2
Parkovanie / Parking Lots: vonkajšie: 240 miest, z toho 10 pre invalidov
Realizácia / Construction Period: Začiatok/Start: September/September 2011, Ukončenie/Finish: Marec/March 2012
Cena / Investment: 2.700.000 €

Obchodné centrum KIKA bude slúžiť ako predajňa nábytku, bytových doplnkov a bytového textilu. Tomuto účelu je navrhnuté dispozičné riešenie, ako aj konštrukcia objektu. Vstup do objektu s presklenou fasádou v priestore vchodu je navrhnutý zo severnej strany, od priľahlého parkoviska. Za vstupným zádverím sa na 1NP nachádza predajná časť objektu, ktorá je rozdelená na 2 podlažia a je riešená systémom vzorových zariadených kójí, medzi ktorými sa pohybuje zákazník. Takto mu je predstavený široký sortiment nábytku, bytových doplnkov a bytového zariadenia. Takto je zariadené aj 2NP. Obe podlažia tvoria jeden predajný priestor. Drobné predmety a bytový textil sú uložené samostatne v rámci predajnej plochy. V rámci predajnej plochy na 1NP je umiestnený aj kútik s občerstvením. Prístup na horné podlažie je výťahom (ktorý zároveň slúži aj pre manipuláciu medzi skladovými podlažiami), ako aj po schodisku umiestnenom v centrálnej časti, vpravo bližšie k vstupu. V predajnej časti, pri vstupe vľavo sa nachádzajú ešte aj kancelárie, ako aj WC pre návštevníkov. Sklad je na úrovni 1NP riešený ako centrálny príjem a centrálny výdaj tovaru, hlavné skladové priestory sú na 2.NP. Sklad je prístupný cez nákladnú rampu z južnej zadnej časti navrhnutého objektu, kde je vytvorená spevnená plocha pre manipuláciu kamiónov a nákladných vozidiel.

Stavebne je Obchodné centrum KIKA navrhnuté ako železobetónový skelet, s dvoma nadzemnými podlažiami. Konštrukčná výška 1NP je 5.1m. Atika celého objektu je vo výške +10.0m a objekt teda z vonku pôsobí jednoliato. Maximálne pôdorysné rozmery železobetónovej konštrukcie sú 67,30 m x 47,00 m.

Celková situácia Radvaň Parku s rozmiestnením jednotlivých objektov a infraštruktúry, objekt OC Kika je situovaný v jeho južnej časti, hneď vľavo od hlavnej prístupovej komunikácie od Zvolenskej cesty a pod označením objektu "Retail G" KIKA a ružovou farbou na výkrese.

Pôdorys OC Kika 1. NP

Pôdorys OC Kika 2. NP

Vizualizácia, pohľad od severovýchodu na predmetný objekt OC Kika z priestoru kolektoru na Zvolenskej ceste.

Ďaľšia vizualizácia, pohľad od severu na predmetný objekt OC Kika z priestoru centrálneho kruhového objazdu Retail parku Radvaň.

Prvotnú informáciu že práve v tomto objekte sa bude nachádzať OC Kika priniesol cataphract88 a úplne prvotnú informáciu o tom, že Kika bude v Radvaň parku priniesol Lukaso85.

A na dôvažok ešte aj predošlé linky na Retail park Radvaň a ako aj na (v predošlej dobe podrobnejšie popísané) objekty
MÖBELIX a retail B. Týmto dnešným popisom OC Kika je to vlastne už tretí podrobnejšie popísaný objekt v Radvanskom retail parku. Za zmienku ešte aj stojí, že práve OC Kika a MÖBELIX pôjdu v Radvaň parku do výstavby a následne aj do prevádzky medzi prvými.

Na záver si neodpustím porovnať výhodnosť polohy obidvoch nábytkárskych OC v Radvaň parku, pričom je jasné že Kika má výhodnejšiu polohu hneď pri hlavnom vstupe od Zvolenskej cesty a teda aj od hlavnej komunikácie retail parku a je viditeľná už hneď pri príjazde, kdežto MÖBELIX bude v takom "závetrí" (za objektami Motor-Car) a prístupný až cez ďaľšie obslužné komunikácie, takisto ako aj vizuálny kontakt na priečelie OC MÖBELIX sa objaví až po absolvovaní prejazdu cez spomínané prístupové komunikácie. Naproti tomu zas čo sa týka vizuálneho kontaktu od hlavnej cesty, tak MÖBELIX môže tažiť z dobrej polohy hneď pri hlavnej ceste, keď na jeho východnú (ale zadnú) fasádu môže byť umiestnená veľkoplošná reklama dobre viditeľná už zo Zvolenskej cesty.

mirkobb no está en línea  
Old May 16th, 2011, 11:04 PM   #184
Koro
Inteleguán

Koro's Avatar

Likes (Received): 182

Neviete niekto ako to vyzera s prsianskymi Skalkami? Pocul som, ze sa tam montuju vytahy.
Koro no está en línea  
Old May 17th, 2011, 09:14 AM   #185
eMKejx
like travelling

eMKejx's Avatar

len doplnim Mobelix bude za resp. vedla Autonovo (VW, Audi)... Motor-Car je na opacnej strane, nad nim je prave Kika...

Last edited by eMKejx; May 17th, 2011 at 09:24 AM.
eMKejx no está en línea  
Old May 17th, 2011, 09:43 AM   #186
mirkobb
Registered User

mirkobb's Avatar

Quote:
Originally Posted by eMKejx View Post
len doplnim Mobelix bude za resp. vedla Autonovo (VW, Audi)... Motor-Car je na opacnej strane, nad nim je prave Kika...

http://img4.imageshack.us/img4/9474/kika1.png
Aha tak ďakujem za spresnenie, nepoznám to tam až tak detailne že "čo je čo", tak fajn že si to aj za mňa uviedol na správnu mieru.

Quote:
mna by zas zaujimalo ako ti srdieckoví "panteri" dopadnu ked ich dolapia, vcera som siel zo ZV do BB a skoro som odpadol ked som zbadal ten betonovy "monolit" s erbom Banska Bystrica cely je posr*** ruzovymi srdieckami, tak toto nik neodstrani jedine ak ho namaluju. Ak niekto tak miluje mesto BB ale ak je to nejaky ch*j tak nech da s tym umenim pokoj a namaluje si tak svoj cinziak v ktorom byva, ktovie co mu na to povedia susedia!

Po sovietskom tanku na pamatniku SNP ci mure vaznice pri babkovom divadle v meste, neznamy pachatel postriekal aj cely betonovy stlp na R1 ktory vita vodicov pred vstupom do mesta pod Urpinom v smere od Zvolena
Inak asi myslíš tento pútač. No tam sa už vyzúrili nejakí debili aj predtým s tým nápisom "hlavné mesto SR", a teraz zas toto.. Ono z betónového povrchu sa to dá odstrániť pieskovaním, ale nie je to lacná záležitosť a už to aj zanechá nejaké tie stopy na tom v betóne (nie sice vizuálne) v podobe narušeného povrchu. Svojho času nejaké grafiti odstraňovali z Pamätníka SNP pieskovaním, len sa divím, že keď nastriekali ten tank, že sa nepustili aj do samotného monolitu pamätníka! Vlastne by sa dalo hovoriť o štastí, čím skôr tých hajzlíkov chytia, tak tým lepšie, pretože "s jedlom rastie chuť" a bojím sa, že to v BB ešte "odnesú" nejaké objekty.
mirkobb no está en línea  
Old May 18th, 2011, 09:21 AM   #187
eMKejx
like travelling

eMKejx's Avatar

nevie niekto co sa stavia pri vypadovke na Zvolen medzi Phoenix Zeppelin a Skoda auto Euromotor? ci dalsi auto salon?
eMKejx no está en línea  
Old May 18th, 2011, 03:03 PM   #188
Daren
Registered User

Daren's Avatar

Likes (Received): 15

Quote:
mna by zas zaujimalo ako ti srdieckovy "panteri" dopadnu ked ich dolapia, vcera som siel zo ZV do BB a skoro som odpadol ked som zbadal ten betonovy "monolit" s erbom Banska Bystrica cely je posr*** ruzovymi srdieckami,...
V Banskej Bystrici vyčíňa takzvaný srdiečkový vandal. Ružovými srdcami už v meste postriekal niekoľko objektov. Tank z druhej svetovej vojny, múry väznice ale aj kamenný erb pred vstupom do mesta. Keďže polícií sa ho zatiaľ nepodarilo chytiť, škody postupne narastajú.

http://www.ta3.com/sk/reportaze/1770...ieckovy-vandal
Daren no está en línea  
Old May 18th, 2011, 03:57 PM   #189
eMKejx
like travelling

eMKejx's Avatar

citujem z TA3 "len nedavno muselo mesto odstranit z betonoveho erbu napis Banska Bystrica - hlavne mesto Slovenska" tak to uz co je! niekto fakt miluje toto mesto

este taka poskromnejsia infoska ohladne vystavby garazoveho domu na Tatranskej ulici, resp. za, medzi ZDS Tatranska a Selezianmi.

ale je dost mozne ze to je len nejaky predbezny prieskum zaujmu o, mozno za to zoberu par tisic eur a nic sa nevybuduje. ktovie...

Last edited by eMKejx; May 18th, 2011 at 08:44 PM.
eMKejx no está en línea  
Old May 18th, 2011, 11:33 PM   #190
seem
Mornar bez mora

seem's Avatar

Likes (Received): 58

Quote:
citujem z TA3 "len nedavno muselo mesto odstranit z betonoveho erbu napis Banska Bystrica - hlavne mesto Slovenska" tak to uz co je! niekto fakt miluje toto mesto
Nepochopená recesia? ; ) Mohli tam dať skôr "Hlavné mesto Sveta" alebo"Hlavné mesto Európy". Ja by som ale najviac privítal keby sa mestá o tieto erby aj viac starali.

Zauvik si tu, u mojim mislima i grudima..
seem no está en línea  
Old May 19th, 2011, 07:17 AM   #191
KLEPETO
Registered User

KLEPETO's Avatar

Likes (Received): 664

Tak cca 3-4 roky dozadu nejaký recesisti v Čechách prestriekali vstupné tabule do Plzne na Praha.
KLEPETO no está en línea  
Old May 20th, 2011, 03:44 PM   #192
Koro
Inteleguán

Koro's Avatar

Likes (Received): 182

Smrecina zase horí...
Koro no está en línea  
Old May 20th, 2011, 04:41 PM   #193
eMKejx
like travelling

eMKejx's Avatar

zas to DOKA-e zavadzia?

ps: http://bystrica.sme.sk/c/5902480/v-b...cina-hori.html
eMKejx no está en línea  
Old May 22nd, 2011, 09:32 AM   #194
Daren
Registered User

Daren's Avatar

Jeden maly update tejto luxusne rychlej stavby pri Stiavnickach

celkom pekne su tam tie tehly poukladane

Daren no está en línea  
Old May 22nd, 2011, 01:34 PM   #195
Danozbb
Registered User

Likes (Received): 3

Mňa by ale celkom vážne zaujímalo, kto túto stavbu stavia a čo by to malo po dokončení byť?
Danozbb no está en línea  
Old May 22nd, 2011, 02:31 PM   #196
Daren
Registered User

Daren's Avatar

Quote:
Originally Posted by Danozbb View Post

Mňa by ale celkom vážne zaujímalo, kto túto stavbu stavia a čo by to malo po dokončení byť?
no dakedy davno k tomu pisal swift-swift:
Quote:
Originally Posted by swift-swift
vizualizacie urcite nie su dostupne nikde na webe ale ja som ich uz videl cca 1/2 roka dozadu ja sa poznam priamo s tymi co to stavaju a o tomto projekte mi uz v zime hovorili bude to velmi pekne s dorazom na zelene terasy pre kazdy byt. su to ti isti majitelia co postavili vedla OCA ten obytny dom kde mala donedavna sidlo MBANK.
Daren no está en línea  
Old May 22nd, 2011, 05:33 PM   #197
Danozbb
Registered User

Likes (Received): 3

Pokiaľ by skutočne išlo o tú firmu, čo stavala OCA, tak by som bol len rád, to je pekná stavba, ale s tými tehlami sa mi to nezdá. Pripadá mi to také amatérske, aj to tempo výstavby.
Danozbb no está en línea  
Old May 22nd, 2011, 10:32 PM   #198
mirkobb
Registered User

mirkobb's Avatar

Quote:
Quote:
Originally Posted by Daren View Post
no dakedy davno k tomu pisal swift-swift:
Quote:
Originally Posted by Originally Posted by swift-swift View Post
vizualizacie urcite nie su dostupne nikde na webe ale ja som ich uz videl cca 1/2 roka dozadu ja sa poznam priamo s tymi co to stavaju a o tomto projekte mi uz v zime hovorili bude to velmi pekne s dorazom na zelene terasy pre kazdy byt. su to ti isti majitelia co postavili vedla OCA ten obytny dom kde mala donedavna sidlo MBANK.
Quote:
Pokiaľ by skutočne išlo o tú firmu, čo stavala OCA, tak by som bol len rád, to je pekná stavba, ale s tými tehlami sa mi to nezdá. Pripadá mi to také amatérske, aj to tempo výstavby.
No hlavne by bolo dobré sa zhodnúť na tom, že kto to za tým vlastne je a teda aj stavia..? Swift-swift nám tam tvrdí že sa jedná o ľudí ktorí postavili obytný dom vedľa OCA, čiže majitelia PROXIMY 2. No a Donozbb zas píše, že tí čo postavili OCA.. Tak teraz neviem, že kto..? Ale nevadí, to sa dá ľahko zistiť, ale to nie je dôležité teraz až tak, v každom prípade je pravda, že tá stavba napreduje len veľmi pomaly, ale to už je skôr súkromná záležitosť toho investora prečo je tomu tak..

Ale ešte malá poznámočka k tej Tvojej úvahe Danozbb nad tým, že prečo sa to stavia z tehál. A tak sa teda opýtam, že z čoho si chcel aby sa staval bytový dom takého rozsahu..? Snáď by si nechcel takúto stavbu odliať z betónu ako monolit..? Ono dnes už síce existujú rôzne aj iné stavebné materiály ako len tehlobloky. Je toho fakt nepreberné množstvo, a to nielen čo sa týka rôznych samotných materiálov ale aj stavebných systémov, ako napr. rôzne sendvičové konštrukcie, alebo napr. montovaný tzv. americký modulárny systém. A tak záleží len na samotnom stavebníkovi k čomu inklinuje a pre čo sa nakoniec rozhodne použiť, pričom to často nie sú len technické dôvody ale trebárs aj "iné" , napr. finančné. Ak môžem vyjadriť svoj osobný názor, tak z môjho pohľadu sa mi klasická tehla (ktorá má už v dnešnej dobe aj výborné tepelno-izolačné vlastnosti) zdá byť dobrý stavebný prvok aj vzhľadom na pomer vlastnosti, kvalita/cena.

V tejto súvislosti mi nedá nespomenúť, že nejaký takýto nový stavebný systém Quad-Lock použil stavebník aj na momentálne realizovanom bytovom dome Wolkerova. Nemenej zaujímavé tiež je, že práve tento dom použil výrobca na svojej stránke ako upútavku momentálne realizovaných stavieb týmto systémom. Tak toho aj využijem a vložím ju aj sem, aby sme videli stav v akom sa výstavba tohto domu nachádza.

mirkobb no está en línea  
Old May 22nd, 2011, 10:45 PM   #199
SunshineBB
Hello

Likes (Received): 117

Quote:
Originally Posted by mirkobb View Post
Ale ešte malá poznámočka k tej Tvojej úvahe Danozbb nad tým, že prečo sa to stavia z tehál. A tak sa teda opýtam, že z čoho si chcel aby sa staval bytový dom takého rozsahu..?
Ja si nemyslim ze jeho uvaha sledovala to ci sa stavia z tehal, ale to akym sposobom. Pretoze co som si stihol vsimnut, tak v niektorych castiach su tam fakt zaujimave vazby a sposoby kladania jednotlivych tvaroviek.
SunshineBB no está en línea  
Old May 23rd, 2011, 01:36 PM   #200
yonko
Registered User

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by mirkobb View Post
No hlavne by bolo dobré sa zhodnúť na tom, že kto to za tým vlastne je a teda aj stavia..? Swift-swift nám tam tvrdí že sa jedná o ľudí ktorí postavili obytný dom vedľa OCA, čiže majitelia PROXIMY 2. No a Donozbb zas píše, že tí čo postavili OCA.. Tak teraz neviem, že kto..?
ani jedno ani druhe. tieto 'luxusne' byty stavia ten, co postavil podobne bezmennu stavbu VEDLA proximy2 na razusovej ulici, tu na ktorej je teraz logo Oberbanky. tiez vyrastla potichu, ale na rozdiel od tohto pozliepanca bola zhotovena velmi kvalitne. chodil som tam pozerat pocas vystavby. byty tam boli neskutocne drahe ale rozpredali sa ako teple rozky. a to bez akejkolvek reklamnej kampane ci inzeratu v pardone. nechapem tieto veci. darmo tu clovek caka na nejake normalne byvanie za normalne peniaze, ked sa tu stale najde dost ludi, co kupia 2i byt za 130000 evri. tieto byty pri europe caka zrejme podobny osud.
yonko no está en línea  

Closed Thread

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules