daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcjeGlobal Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.


Reply

 
Thread Tools
Old March 13th, 2011, 01:11 AM   #1
kabook.83
Registered User
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 349
Likes (Received): 156

[Zamość] ul. Legionów , Al. Jana Pawła II, ul. Hrubieszowska

Wydaje się, że rozdądnym będzie założenie nowego działu dotyczącego prac przy obwodnicy Hetmańskiej Zamościa i przeniesienie tam wątków jej dotyczących.

Całkowity koszt projektu: 26 662 187,70
Kwota dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego 22 662 859,54

Planowany termin zakończenia realizacji: 31.12.2011

Data otwarcia ofert przetargowych: 14.04.2011

Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia: http://www.bip.zamosc.um.gov.pl/bip.php?get=siwz,317

Quote:

Prace projektowe obejmują swym zakresem wykonanie następujących robót:

przebudowę ul. Legionów w Zamościu, od ul. Starowiejskiej do skrzyżowania ulicy Legionów, Hrubieszowskiej, Jana Pawła II, Wyszyńskiego, wraz z budową ciągu pieszo -rowerowego. Na tym odcinku zostanie wybudowane skrzyżowanie typu rondo z ulicą Zamoyskiego oraz przebudowane zostanie skrzyżowanie z ul. Kilińskiego. Na odcinku od ul. Starowiejskiej do ul. Zamoyskiego zaprojektowano jednąjezdnię, na dalszym odcinku dwie jezdnie po dwa pasy ruchu w każdym kierunku.
przebudowę dwujezdniowej ulicy Hrubieszowskiej w Zamościu na odcinku od projektowanego ronda (Legionów, Hrubieszowska, Jana Pawła II, Wyszyńskiego) do granicy miasta wraz z budową ciągu pieszo - rowerowego po obu stronach ulicy. Ponadto zaprojektowano drogę dojazdową do przyległych nieruchomości oraz montaż ekranów akustycznych po lewej stronie drogi,
przebudowę dwujezdniowej ulicy Jana Pawła II na odcinku od skrzyżowania ulicy Legionów, Hrubieszowskiej, Jana Pawła II i Wyszyńskiego do ulicy Lwowskiej, wraz z budową sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych prowadzącego do szpitala. Ponadto zaprojektowano budowę wjazdu na osiedle Słoneczny Stok,
budowę skrzyżowania typu rondo na przecięciu się ulic: Legionów, Hrubieszowskiej, Jana Pawła II oraz Wyszyńskiego wraz z budową ciągów pieszo - rowerowych wokół ronda.
przebudowę ulic na wjeździe do projektowanego ronda,
przebudowę i budowę oświetlenia ulicznego na całym projektowanym odcinku,
usunięcie kolizji z istniejącą infrastrukturą podziemną,

Inwestycja polega na przebudowie istniejącej trasy, która jest częścią drogi krajowej nr 17 (relacji Warszawa (Zakręt) - Garwolin - Ryki - Kurów - Lublin - Piaski - Krasnystaw - Zamość - Tomaszów Lubelski - Hrebenne - Granica Państwa) oraz 74 (relacji Sulejów - Żarnów - Ruda Maleniecka - Kielce - Łagów - Opatów - Ożarów - Annopol - Kraśnik - Janów Lubelski - Frampol - Gorajec - Szczebrzeszyn - Zamość - Hrubieszów - Zosin - Granica Państwa).

Wnioskowane do dofinansowania ulice są jednocześnie częścią obwodnicy Miasta Zamość, którymi odbywa się: tranzyt na kierunkach Lublin - Zamość - Hrubieszów - Tomaszów Lubelski - Szczebrzeszyn oraz przejazd samochodów ruchu lokalnego. Z uwagi na ogromne znaczenie przedmiotowych ulic w skali lokalnej oraz krajowej natężenie ruchu w stanie obecnym jest bardzo duże. Jak wykazała analiza średniodobowy ruch pojazdów w 2009 roku na ulicy Legionów wynosi 19 760, na ulicy Al. Jana Pawła 11-16 534, a na ul. Hrubieszowskiej 10 885 pojazdów na dobę.
Projekt nowego ronda łączącego ul. Hrubieszowską, Wyszyńskiego, Legionów oraz Al. Jana Pawła II (z SIWZ), po lewej stronie ul. Legionów, pod prawej al. JP II:


Last edited by kabook.83; March 13th, 2011 at 12:27 PM. Reason: uzupełnienie informacji
kabook.83 no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old March 13th, 2011, 12:39 PM   #2
art-ysta
Only ART can save us
 
art-ysta's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Location: Zamość
Posts: 127
Likes (Received): 0

Nie dowierzam, że pomyślano o przejazdach rowerowych przez to skrzyżowanie... Często bywało tak że nauki jazdy jeździły obwodnicą za rowerami, na wysokości chociażby Abry i nie mogły ich wyprzedzić, blokując tym samym cały przejazd, więc i drogi rowerowe, jakie one by nie były, to będą strzałem w dziesiątkę.
__________________
"Chcieć a nie chcieć jest to samo.
Nie chcieć, znaczy chcieć nie chcieć"
art-ysta no está en línea   Reply With Quote
Old March 13th, 2011, 01:50 PM   #3
Aspel
Registered User
 
Aspel's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 306
Likes (Received): 5

teraz projektowanie nowych bądz przebudowa straych układów drogowych uwzględnia ścieżki rowerowe. Norma i ciesze się ze w Zamościu też o tym pomyślleli. Genralnei uporzadkowanie tego terenu korzystnie wpłynie na płynnośc ruchu, bezpieczeństwo i estetyke!
Aspel no está en línea   Reply With Quote
Old March 13th, 2011, 02:03 PM   #4
mceurytos
Chief Executive Słoik
 
mceurytos's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,306
Likes (Received): 703

Zaraz, zaraz a pasów na rondzie to nie łaska już będzie rozmalować i wydzielić po ludzku dwa i wyznaczyć do zjazdów? Ogólnie dziwnie też z oznakowaniem - te zakazy wjazdu, znaczy jeden
mceurytos no está en línea   Reply With Quote
Old March 13th, 2011, 02:36 PM   #5
kabook.83
Registered User
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 349
Likes (Received): 156Dotychczasowe skrzyżowanie obwodnicy z ul. Zamoyskiego również ma zostać zastąpione przez rondo. Od ronda w kierunku południowym ul. Legionów ma być dwujezdniowa.
kabook.83 no está en línea   Reply With Quote
Old March 14th, 2011, 10:57 PM   #6
brink
Registered User
 
brink's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Location: Zamość/Wrocław/Wawa
Posts: 321
Likes (Received): 10

Mam taką prośbę, mógłby ktoś złożyć z projektów dokumentacji technicznej (tomy 1-4) cały projekt przebudowy? Sam mam za słaby sprzęt aby podołać takiemu zadaniu.
brink no está en línea   Reply With Quote
Old March 30th, 2011, 12:05 PM   #7
Pabloch
Zamojski patriota
 
Pabloch's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Zamość
Posts: 346
Likes (Received): 7

W temacie [Zamość] Infrastruktura drogowa pojawiły się wątpliwości co do przebudowy ul. Hrubieszowskiej w części powiatowej (ul. Gminna - rondo Honorowych Dawców Krwi [obwodnica]). Jako że jest to powiązane z przebudową obwodnicy, to napisanie nowych informacji o tym w tym temacie będzie raczej odpowiednie. A więc po pojawieniu się tych wątpliwości napisałem do Karola Garbuly zapytanie w tej sprawie i właśnie otrzymałem od niego odpowiedź, za co należą się podziękowania. Sprawa stoi na tym, że część powiatowa będzie remontowana ze środków własnych miasta i odbędzie się to w tym samym czasie, co remont obwodnicy. Inaczej mówiąc, w zasadzie miałem rację w tamtym temacie i faktycznie wraz z przebudową obwodnicy zostanie przebudowana ul. Hrubieszowska na całej swej długości.
Pabloch no está en línea   Reply With Quote
Old March 30th, 2011, 03:07 PM   #8
kabook.83
Registered User
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 349
Likes (Received): 156

Pabloch podziękowania za fantastyczną wiadomość Również dla kursantów prawa jazdy, którzy nienawidzą skrzyżowania przy dworcu PKS Później wrzucę z SIWZ jak ma wyglądać Hrubieszowska po przebudowie...

A oto wygląd Hrubieszowskiej w miejskiej części (pliki dosyć duże ale i ulica dosyć długa :
Brink, co masz na myśli mówiąc cały projekt ? Ja mogę z PDF zrobić jakieś JPGi ale nie wiem, czy o to dokładnie Ci chodzi..

Last edited by kabook.83; April 2nd, 2011 at 12:56 PM. Reason: dodanie obrazów :)
kabook.83 no está en línea   Reply With Quote
Old April 19th, 2011, 04:41 PM   #9
Pabloch
Zamojski patriota
 
Pabloch's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Zamość
Posts: 346
Likes (Received): 7

Został rozstrzygnięty przetarg dotyczący przebudowy obwodnicy, czego przedmiotem jest ten temat: http://www.bip.zamosc.um.gov.pl/bip....gloszenia,1628.
Wygrała go zamojska firma PRD, ale w porównaniu z uczestniczącymi firmami w przetargu, to chyba najlepsza firma. Nie wiem jeszcze jak Strabag z Pruszkowa, tzn. czy lepszy jakościowo? Niestety ta firma akurat dostała najgorszą punktację.
Pabloch no está en línea   Reply With Quote
Old April 22nd, 2011, 08:58 PM   #10
mceurytos
Chief Executive Słoik
 
mceurytos's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,306
Likes (Received): 703

Ja bym chyba był za włączeniem tego wątku do ogólnego o DK17. Jak uważacie?

Strabag budował Obwodnicę Hetmańską, więc wiesz jak z jakością, jak będzie z PRD? Tak jak na Przemysłowej, w sumie "podatki wrócą" do nas
mceurytos no está en línea   Reply With Quote
Old April 26th, 2011, 12:18 PM   #11
Pabloch
Zamojski patriota
 
Pabloch's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Zamość
Posts: 346
Likes (Received): 7

Quote:
Originally Posted by mceurytos View Post
Ja bym chyba był za włączeniem tego wątku do ogólnego o DK17. Jak uważacie?

Strabag budował Obwodnicę Hetmańską, więc wiesz jak z jakością, jak będzie z PRD? Tak jak na Przemysłowej, w sumie "podatki wrócą" do nas
Uważam, że osobny temat dotyczący naszej obwodnicy nie jest potrzebny. Ewentualnie można rozważyć założenie tematu np. "[Zamość] Obwodnica Hetmańska" czy coś w tym stylu. Do takiego tematu wtedy można by wrzucić dotychczasowe posty z tego tematu.
Co do jakości wykonania, to wkrótce się naocznie przekonamy jak długo utrzymają się jezdnie w dobrym stanie.

Last edited by Pabloch; April 28th, 2011 at 11:21 AM.
Pabloch no está en línea   Reply With Quote
Old April 27th, 2011, 06:11 PM   #12
Fantom123
Est modus matulae
 
Fantom123's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Location: Zamość
Posts: 441
Likes (Received): 0

Nowa nawierzchnia i dwa nowe ronda na obwodnicy Zamościa.

Już niebawem ruszy remont tak zwanego kwadratowego ronda w Zamościu. Właśnie wyłoniono firmę, która w niespełna pół roku przebuduje część ulicy Hrubieszowskiej, Legionów i Jana Pawła. Przetarg wygrało Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Zamościa, które prace ...

... wyceniło na niespełna 22 mln złotych. Firma nie tylko odnowi nawierzchnie ale w ramach remontu wykona też wiele innych prac.
– Tak zwane kwadratowe rondo zostanie przebudowane na rondo o ruchu okrężnym, oprócz tego zostanie wybudowana nowa sygnalizacja świetlna przy szpitalu "papieskim". Wybudowane będą dwa nowe ronda na ulicy Legionów, przy wyjeździe z ulicy Zamoyskiego oraz przy wyjeździe z ulicy Kilińskiego – wylicza Karol Garbula, sekretarz miasta.

Powstaną też nowe chodniki i ścieżki rowerowe oraz infrastruktura podziemna, czyli kanalizacja deszczowa i infrastruktura teletechniczna.

Zanim jednak inwestycja zostanie zrealizowana, kierowcy i piesi mogą spodziewać się sporych utrudnień.
– Będziemy się starali tak zminimalizować powstałe utrudnienia, aby mieszkańcy naszego miasta jak i osoby przejeżdżające przez Zamość tranzytem, odczuły ten remont w jak najmniejszym stopniu – zapewnia sekretarz miasta.

Firma na wykonanie prac ma czas zaledwie do końca października. Dodajmy, że inwestycja jest w 85%dofinansowana z funduszów unijnych.

Źródło.
__________________
Zamość na SkyscraperCity

Omnis qui se exaltat, humiliabitur.
Fantom123 no está en línea   Reply With Quote
Old April 27th, 2011, 07:05 PM   #13
Pabloch
Zamojski patriota
 
Pabloch's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Zamość
Posts: 346
Likes (Received): 7


Tu ktoś zawalił sprawę, bo jest błąd dotyczący budowanych rond. Jak myślę wiadomo, na całej obwodnicy ma być jedno nowe rondo (ul. J. Zamoyskiego/ul. Legionów) oraz przebudowane rondo HDK (z przesunięciem bliżej Zakładu Karnego). Ciekawe czy to Garbula pomylił się podczas wypowiedzi, czy dziennikarz piszący tego newsa.
A tak po za tym, to nie wspomniano tam o budowie sygnalizacji świetlnej na ul. Legionów w miejscu wjazdu do stacji benzynowej i dawnego SuperEdenu oraz o budowie drugiej jezdni ul. Legionów na odcinku ul. J. Zamoyskiego - rondo HDK (a w zasadzie obecnie "niby rondo"). Do tego dojdzie budowa ronda ul. Gminna/ul. Hrubieszowska i przebudowa całej ul. Hrubieszowskiej w tym samym czasie co przebudowa obwodnicy według zapewnień Garbuly, z którym korespondowałem mailowo i o czym już pisałem tu wcześniej.
Pabloch no está en línea   Reply With Quote
Old May 4th, 2011, 04:08 PM   #14
kabook.83
Registered User
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 349
Likes (Received): 156

http://roztocze.net/newsroom.php/300...wk%C4%99_.html

Quote:
Wiadomo już, kto przebuduje ważne dla Zamościa ulice Legionów, Hrubieszowską i Jana Pawła II. Przetarg wygrało Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Zamościa, miasto za roboty zapłaci 21,7 mln zł

To największa inwestycja drogowa, jaką miejski samorząd do tej pory realizował. Jej całkowity koszt sięga 25 mln zł! Władzom Zamościa udało się pozyskać wsparcie ze środków unijnych. Dotacja w kwocie 19,5 mln zł pochodzi z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, z działania 6.1 Rozwój sieci drogowej TEN-T. Dzięki temu przebudowane i zmodernizowane zostaną duże odcinki ulicy Legionów, Hrubieszowskiej i Jana Pawła II. Krzyżują się w tym rejonie dwie drogi prowadzące do przejść granicznych z Ukrainą. Chodzi o krajową „17” Lublin-Hrebenne i drogę nr 74 Janów Lubelski-Zosin.

Rozstrzygnięto już przetarg na wykonanie robót.

– Wybraliśmy ofertę Przedsiębiorstwa Robót Drogowych z Zamościa. Oferta tej firmy była najtańsza, a cena była jedynym kryterium branym pod uwagę – mówi Anna Muszyńska, dyrektor Zarządu Dróg Grodzkich w Zamościu.

PRD za przebudowę 3 ulic otrzyma 21,7 mln zł. Do przetargu stanęły jeszcze 3 firmy. Strabag za wykonanie inwestycji chciał 35,1 mln zł, firma SADAEX – 26,8 mln zł, a PRD Lubartowa – 24,8 mln zł.

Co się zmieni?
Ulica Legionów, która jest częścią obwodnicy Zamościa, zostanie przebudowana od ul. Starowiejskiej do ul. Zamoyskiego, ale na tym odcinku pozostanie jednojezdniowa. Za to na odcinku ul. Legionów, między ulicami Zamoyskiego a Wyszyńskiego będą dwie, dwupasmowe jezdnie. Po prawej stronie ul. Legionów (począwszy od ul. Starowiejskiej), powstanie ścieżka rowerowa i chodnik dla pieszych. Po prawej i po lewej stronie ciąg pieszorowerowy zostanie wybudowany na odcinku między ulicami Zamoyskiego i Hrubieszowską.

Przebudowane zostanie skrzyżowanie z ulicą Kilińskiego, łatwiej będzie się z niej włączyć do ruchu na ul. Legionów. W ramach inwestycji powstaną dwa nowe ronda. Jedno przy pływalni – na skrzyżowaniu ul. Legionów z Zamoyskiego. Drugie rondo – tzw. skanalizowane – powstanie na skrzyżowaniu ul. Legionów z ul. Wyszyńskiego, Hrubieszowską i Al. Jana Pawła II.

Nowe dywaniki asfaltowe położone zostaną nie tylko na ul. Legionów. Przebudowana będzie także ul. Hrubieszowska – od skrzyżowania aż do granic miasta, tj. ok. 1,6 km. Po obu stronach będą nowe chodniki i ścieżki rowerowe, nowe zatoki autobusowe i zjazdy na posesje. Podobnie zostanie zmodernizowany kilometrowy odcinek Al. Jana Pawła II.

Na przejściu dla pieszych przy szpitalu „papieskim” zostanie założona sygnalizacja świetlna. Kierowców to zmartwi, bo na krótkim odcinku będą to już trzecie światła. Bezpieczniej będzie dla pieszych, bo nie jest łatwo przejść tam na drugą stronę ulicy, często dochodziło do potrąceń. Na każdej ulicy zostaną przebudowane instalacje, pojawi się nowe oświetlenie i oznakowanie.

Imponujące tempo
Inwestycja będzie prowadzona w szybkim tempie. Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia robót w systemie 3-zmianowym. Niestety, przez kilka miesięcy jazda obwodnicą nie będzie łatwa.

– Kierowcy muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami w ruchu, spowodowanymi przebudową ulic – mówi dyrektor Anna Muszyńska. – Przejazd przez modernizowane odcinki będzie trwał znacznie dłużej. Ruch będzie puszczany wahadłowo, nie przewidujemy wyznaczenia objazdów.

Prace rozpoczną się 14 maja, a zakończą najpóźniej do 31 października br.
Niezłe tempo, ciekawe czy dadzą radę
kabook.83 no está en línea   Reply With Quote
Old May 4th, 2011, 04:24 PM   #15
mceurytos
Chief Executive Słoik
 
mceurytos's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,306
Likes (Received): 703

Spokojnie dadzą - 2 lata na budowę eSki od podstaw a tutaj tylko położenie nowej ścieralnej z miejscowymi wzmocnieniami spękań. Ale aż 3 zmianowa praca - no jestem pod wrażeniem Dlatego ze względu na krótki, czas realizacji można wątek włączyć do ogólnego o DK17, bo później umrze temat śmiercią naturalną.
mceurytos no está en línea   Reply With Quote
Old May 4th, 2011, 04:31 PM   #16
radoskor89
Private Hell
 
radoskor89's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Location: Zamość / Warszawa
Posts: 963
Likes (Received): 179

Jestem za włączeniem tej inwestycji do tematu o DK17 Bierzmy pod uwagę,że DK17 będzie po tym już na całej długości w granicach miasta idealna.
radoskor89 no está en línea   Reply With Quote
Old May 4th, 2011, 04:55 PM   #17
kabook.83
Registered User
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 349
Likes (Received): 156

W sumie, jezeli czas realizacji bedzie az tak krotki to czemu nie Tylko ze Obwodnica to nie tylko DK17 a i DK74, wiec jak juz to moze lepiej i do drogowych inwestycji zamojskich ?
kabook.83 no está en línea   Reply With Quote
Old May 4th, 2011, 07:03 PM   #18
Pabloch
Zamojski patriota
 
Pabloch's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Zamość
Posts: 346
Likes (Received): 7

A ja proponuje utworzyć temat ogólny o naszej obwodnicy i do niego włączyć obecny. Później też będzie o czym pisać, co dotyczyć będzie Obwodnicy Hetmańskiej. Prędzej czy później będą kolejne wątki związane z obwodnicą, na pewno długo nie będziemy czekać na powstawanie kolejnej galerii handlowej na rogu ul. J. Kilińskiego/ul. Legionów. W tym kontekście będzie się pisać o rozbudowie obwodnicy przez inwestora, bo miasto byłoby nie normalne, gdyby nie kazało wybudować drugiej nitki lub czegoś podobnego jako przepustka do otwarcia obiektu. A też o innych sprawach w kontekście obwodnicy się jeszcze nie raz napisze się.
Pabloch no está en línea   Reply With Quote
Old May 4th, 2011, 09:30 PM   #19
MłodyWilk
внимание, сильно кусает!
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 840
Likes (Received): 53

Może po prostu zmiana nazwy tego tematu na [DK17/DK74] Obwodnica Hetmańska ?
MłodyWilk no está en línea   Reply With Quote
Old May 4th, 2011, 10:25 PM   #20
Aspel
Registered User
 
Aspel's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 306
Likes (Received): 5

Quote:
Originally Posted by mceurytos View Post
Spokojnie dadzą - 2 lata na budowę eSki od podstaw a tutaj tylko położenie nowej ścieralnej z miejscowymi wzmocnieniami spękań. Ale aż 3 zmianowa praca - no jestem pod wrażeniem Dlatego ze względu na krótki, czas realizacji można wątek włączyć do ogólnego o DK17, bo później umrze temat śmiercią naturalną.
czytałeś opis techniczny projektu? Bo to czy frezowanie i nakładka wystarczy to patrząc na nawierzchnię może nie wystarczyć.Częsyo gęsto problem leży w podbudowie a nawet i w podłożu nawierzchni.
Aspel no está en línea   Reply With Quote


Reply

Tags
dk17, dk74, drogi miejskie, lubelskie, obwodnica, zamość

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Related topics on SkyscraperCity


All times are GMT +2. The time now is 03:05 AM.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11 Beta 4
Copyright ©2000 - 2018, vBulletin Solutions Inc.
Feedback Buttons provided by Advanced Post Thanks / Like (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2018 DragonByte Technologies Ltd.

vBulletin Optimisation provided by vB Optimise (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2018 DragonByte Technologies Ltd.

SkyscraperCity ☆ In Urbanity We trust ☆ about us | privacy policy | DMCA policy

tech management by Sysprosium