daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Serbian Forum > Изградња и развој > Република Српска > Исток

Исток Podrinje, Semberija and East Herzegovina

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 1 votes, 5.00 average.
Old March 14th, 2011, 07:19 PM   #1
bojanst
me

Likes (Received): 49

БИЈЕЉИНА - сaoбрaћajнa инфpaстpуктурa | BIJELJINA - transport infrastructure

BIJELJINA: SAOBRACAJNA INFRASTRUKTURA
bice editovano redovno...

Prema planovima za Bijeljinu je planirano postojanje spoljnog magistralnog prstena - obilaznice i unutrasnjeg saobracajnog prstena kao osnova organizacije saobracaja.

Slika 1.
zeleno: obilaznica
plavo: unutrasnji prsten
crveno: glavne ulice/bulevari

I Obilaznica oko Bijeljine: Magistralni put, 2 trake, izdignut, sa zvučnom izolacijom(gdje je neophodno), ukupne duzine oko 20km
Izgradnja podijeljena u 4 faze. Za trasu ostavljen koridor širine 36m u kome je zabranjena gradnja.
Slika 2
zeleno - zavrseno
crveno - potpisan ugovor sa Bijeljina putevima, zavrsetak vjerovatno do izbora sljedece godine
plavo - nije planirano za sad

1)Dvije faze ukupne duzine 9,5 km su zavrsene, vrijednost radova 5 mil. evra(bez eksproprijacije). Na tom dijelu obilaznice se nalaze i 3 kruzna toka, 2 semaforizovana raskrsca, nekoliko malih mostova, jedan podvoznjak,...
Slike:
http://www.bijeljinaput.com/v2/gallery/obilaznica1.php
http://www.bijeljinaput.com/v2/gallery/obilaznica2.php
http://www.bijeljinaput.com/v2/gallery/izg_mosta.php

2) TREĆA FAZA TREBA DA POCNE USKORO IZVOĐAČ ODABRAN(BIJELJINA PUTEVI) I UGOVOR POTPISAN. VRIJEDNOST OKO 6 MIL. KM

4))Cetvrta faza se jos uvijek ne najavljuje kao kandidat za izgradnju. Na slici oznacena plavo. Nije ni hitna, jer iz pravaca koje ona pokriva nema mnogo dolaznog teretnog saobracaja. Djelimicno ce njenu funkciju obavljati nova ulice pored novog manastira, naselja pet jezera i novoplaniranog naselja knez ivo od semberije koja je

II Unutrasnji prsten: Gradska saobracajnica prvog reda. Vecina poteza koristi postojece ulice koje su imaju dvije trake. Ukupna duzine unutrasnjeg prstena treba da bude 7,8 km. Do sada je rekonstruisano i novo izgradjeno oko 1,4 km, a potpuno neizgradjeno je oko 2 km.
Slika 3
zuto - postojece ulice nerekonstruisane
plavo - postojece ulice rekonstruisane
zeleno - novoizgradjena ulica
crveno - neophodna izgradnja

Radi se postepena rekonstrukcija u postojecih ulica koje cine prsten uporedo sa izgradnjom kanalizacije (do sada rekonstruisano oko 1km) i dvije raskrsnice zamijenjene su kruznim tokovima. Slike:

Izgradjena nova ulica duzine oko 400m i kruzni tok saobracaja. Slike:

Nema najava daljih radova na unutrasnjem prstenu(ni na izgradnji nedostajuceg dijela, niti na prosirenju postojecih ulica), osim obnove malih dijelova postojecih saobracajnica uporedo sa radovima na kanalizaciji i rekonsrukricije.

III Glavne ulice/bulevari:
Slika 4
crveno: znacajne ulice
plavo: unutrasnji prsten

Nema najava izgradnje novih bulevara(4 trake) ili prosirenja postojecih ulica na 4 trake. Za to su potrebna znacajna sredstva kojih za sada nema, te nema ni najava. Postoji potreba da se sve ulice koje predstavljaju pristupnice gradu pretvore u bulevare. Za vecinu je i ostavljan prostor i postoje u planovima. U ratno i poratno vrijeme zbog divlje gradnje neki pravci su ugrozeni, te i to otezava prosirenje ulica.
Prioritet za 4 trake bi trebalo da budu unutrasnji prsten i neke ulice. Evo slike:

Centralni bulevar(sjever-jug) bi morao da pocne uskoro da se prosiruje kako bi se stabilizovao saobracaj u centru. Trenutno postoji samo jedan njegov dio u centru. Na jednu stranu bi mogao da se prosiruje ali su troskovi veliki(morale bi da se ruse neke stracare), a na drugoj strani je nelegalna izgradnja u ratu uzela danak.
Mapa:
zuto- stacare
crveno- novogradnja koja je gradjena nelegalno

evo i slika gdje se vidi kako te zgrade blokiraju sirenje:

evo i slike stracara za rusenje:

Nema najava o mogucim radovima na prosirenju glavnih ulica i to ce biti veliki problem za saobracaj u Bijeljini.

IV Ulice, biciklisticke staze, trotoari:

1)Rekonstruisane i novo izgradjene
2010:
na području opštine Bijeljina asfaltirano oko 35 kilometara ulica, od čega 11 kilometara gradskih, računajući i Mjesnu zajednicu Janja."Asfaltirano je i oko 3 560 metara lokalnih ulica i 17 kilometara nekategorisanih puteva
3 200 metara pješačko-biciklističke staze prema Amajlijama, te oko 500 metara pješačko-biciklističke staze u Ulici Stefana Dečanskog

izradjena je i projektna dokumentacija za podzemni prolaz kod skole knez ivo od semberije i placena je 21.000 KM, ali od pravljenja istog izgleda odustalo...

2)U radovima ili najavljeni radovi
za 2011:
zeleno: završene nove ulice
plavo: ulice čija izgradnja/rekonstrukcija je počela ili treba da počne vrlo brzo
crveno: ulica loja spaja ulice raje banjicica i janka veselinovica, čija gradnja je najavljena i podrazumjeva i renoviranje zeljeznog mosta koji se nalazio kod MUP i njegovo prebracivanje
narandžasto: najvaljene rekostrukcija komitske ulice u vrijednosti od 600.000KM
roze: najavljeno asfaltiranje ulica Ilije Garašanina i Zivojina Mišića

Rekonstrukcija u sklopu radova na kanalizaciji ce biti u ulicama: Galac, Zrtava fasistickog terora, Kneza Milosa, Karadjordjeva, Atinska, Jovana Ducica (Patrijarha Pavla) i Potporucnika Smajica(oznacene crvenim) i jos desetak okolnih ulica(plavo). evo tog podrucja(moguce da sve ulice nisu u predvidjene u ovoj fazi):

U ulici srpske vojske ce se raditi trotoar(uradjen projekat i izabran izvodjac), ali se prvo ceka da vodovod sredi neke instalacije kako se poslije ne bi raskopavalo

evo jos nekih pravaca koje ce vjerovatno raditi sljedeće godine u opštini:
Quote:
Л-5 Бијељина - Велика Обарска - Доње Црњелово
Л-1 Глоговац - Модран
Л-6 Доњи Драгаљевац - Средњи Драгаљевац
Л-17 Велика Обарска - Градац
Ул. Комитска (има грађевинска дозвола, урађена пројектна документација)
Л-13 Горња Буковица - Забрђе
Л-3 Трњаци - Бродац
Л-2 Главичице - Бјелошевац
Изградња моста на локалном путу Л-5 Бијељина - Обарска (Криви мост)
Изградња - пренос старог моста код МУП-а на канал Дашница у ул. Јанка Веселиновића
Ул. Светозара Ћоровића
Бријесница
Ул. Илије Гарашанина
Израда пројектно-техничке документације и елабората за дефинисане путеве, улице и мостове

Parkinzi i garaze
planirane garaze: na parkingu iza nebodera, u njegosevoj i podzemna garaza u sklopu objekta na trgu

u najavi za izgradnju su trenutno garaža u njegoševoj ulici i podzemna garaza ispod TC na Trgu kralja Petra, za koji se tender najvaljuje uskoro. ali nista konkretno jos uvijek

Zavrsena privatna garaza na sprat(u prizemlju maxi, 1. i 2. sprat garaza):

Last edited by bojanst; December 16th, 2011 at 01:36 PM.
bojanst no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old March 15th, 2011, 02:21 PM   #2
bojanst
me

Mreza magistralnih puteva u Bijeljini je razvijena i u dobrom stanju. Prosle godine je rekonstruisan magistralni put Bijeljina - Rača, kao i put Bijeljina Šepak i time je prakticno rekonstruisan magistralni pravac sjever-jug, ali i ostali putevi su u dobrom stanju.

evo rezultata brojanja saobracaja za 2009. godinu koje je vrsilo preduzece putevi rs. radi se u prosjecnom broju vozila na dan:

jasno je da na nekim putevima oko bijeljine i do prigradskih naselja postoji potreba za putevima veceg kapaciteta(npr. do dvorova). sto se tice broja od 19000 na juznom dijelu grada, taj broj ce biti rasterecen izgradnjom trece faze obilaznice.

U toku akcija bezbjednosti pjesaka: http://www.nezavisne.com/novosti/gra...aka-82728.html

Last edited by bojanst; March 15th, 2011 at 02:31 PM.
Old March 23rd, 2011, 08:00 PM   #3
bojanst
me

za izvodjaca asfaltiranja puta za brijesnicu izabran bijeljina put sa ponudom od 319.947,00 KM
drugi DOO ,,Buk promet" 340.020,75 KM
treci DOO ,,Arapovac putevi" 361.810,00 KM

u planu nabavki opstine 15 000 KM je navedeno za semafor d. tucovica - beogradska - zivojina misica. izvodjac je izabran i u pitenju je telefoni vidakovic iz doboja sa ponudom vrijednosti 7 500 KM. znaci uskoro ce taj semafor ponovo raditi.

u istom planu jos je navedeno:
- izgradnja autobuskih stajalista - 15 000
- nabavka nadstresnica za autobuska stajalista - 20 000
- izrada katastra lokalnih puteva - 20000
- izgradnja taxi stajalista -20 000
- vibracione trake -20 000
- izgradnja nove ulice od ulice raje banicica do novog mosta na kanalu(u zoni ulice janka veselinovica) - 80 000
- rekonstrukcija starog mosta(onog kod mupa) i postavljanje na novu lokaciju - 250 000
- 1000m sljuncanih ulica u ind. zoni 3 - 90 000
- asfaltiranje 400m u ind. zoni 3 - 300 000
- hidrhotehnicka infr. u ind. zoni 3 - 180 000
- elektricna infr. u ind. zoni 3 - 40 000
- 1500m sljuncanih ulica u novom naselju knez ivo od semberije - 80 000
- hidrotehnicka infr na istoj lokaciji - 110 000
- elektricna infrastrktura na istoj lokaciji - 110 000
- izgradnja pristupnih puteva i staza, kao i autobuske okretnice kod novih skolskih objekata u Novom Naselju Janja - 130 000
- izgradnja mosta u suvom polju - 45 000
Old March 25th, 2011, 11:08 PM   #4
bojanst
me

Vlada ce finansirati novu ulicu komitska - kralja dragutina (5 jezera) u iznosu od 450 000KM, a opstina je vec otkupila zemljiste.
Old March 25th, 2011, 11:39 PM   #5
Servitium
ShoppingStadt 0-24h

Servitium's Avatar

Likes (Received): 612

Bravo za Bijeljinu
Servitium no está en línea   Reply With Quote
Old March 28th, 2011, 02:02 PM   #6
bojanst
me

novi tender:
Quote:
Izgradnja pristupnih puteva i staza u skolsko-sportskom
kompleksu i uredjenje polaznog autobuskog stajalista u Novom
naselju Janja i uredjenje prostora oko stambenih zgrada u kojima
zivi izbjeglo stanovnistvo u Janji
do 5.5.

objevaljen je i tender za odrzavanje sljuncanih puteva u opstini i sljuncanih ulica u gradu...
Old April 7th, 2011, 09:40 PM   #7
RBRS
Registered User

RBRS's Avatar

Likes (Received): 856

Не знам зашто само пукоказ за суд... нигдје туристичих информација и путоказа за остале институције.

RBRS no está en línea   Reply With Quote
Old April 24th, 2011, 11:47 AM   #8
byM4k5
Maks

Likes (Received): 139

Postoji li ijedna ulica / bulevar u Bijeljini da je 2+2 ili 2x2 profila?
Evropa: Gardaland

Ja najviše volim modernu arhitekturu. A vi? - Pozed by M4k5
byM4k5 no está en línea   Reply With Quote
Old April 25th, 2011, 12:10 AM   #9
bojanst
me

naravno da da ali to je katastrofalno nedovoljno...

evo ovih dana su guzve ogromne, zbog gastrosa i praznika.
Old April 25th, 2011, 12:30 AM   #10
byM4k5
Maks

Kul, hvala na slikovitom odgovoru. Nisam ih mogao primjetiti na Google snimcima jer je izblijedila horizontalna signalizacija.

Nego, ima li potrebe da ovaj kružni tok bude sa dvije saobraćajne trake?

http://www.sobijeljina.org/sajt/doc/...20Duda%201.JPG

Da li se ijedna od ovih 2x2 ulica spaja na njega?

Last edited by byM4k5; April 25th, 2011 at 12:36 AM.
Old April 25th, 2011, 12:48 AM   #11
bojanst
me

Quote:
Originally Posted by byM4k5 View Post
Kul, hvala na slikovitom odgovoru. Nisam ih mogao primjetiti na Google snimcima jer je izblijedila horizontalna signalizacija.

Nego, ima li potrebe da ovaj kružni tok bude sa dvije saobraćajne trake?

http://www.sobijeljina.org/sajt/doc/...20Duda%201.JPG

Da li se ijedna od ovih 2x2 ulica spaja na njega?

ni jedna od 2*2 ulica ne izlazi na taj kruzni tok, ali se on nalazi na vrlo prometnoj raskrsnici. to je tipican kruzni tok u bijeljini(svi su slicni).
Old April 25th, 2011, 12:18 PM   #12
byM4k5
Maks

Nepotrebno su pravili, tj. iscrtavali dvije trake u kružnom, a nijedna od ulica, koja ulazi ili izlazi iz kružnog, nije 2+2 ili 2*2 profila.

Uostalom, Google snimci kružnih tokova na obilaznici najbolje govore o (ne)upotrebi vanjskih traka.

Prema Brčkom:
http://www.wikimapia.org/#lat=44.766...18&l=0&m=b&v=1

Prema Rači:
http://www.wikimapia.org/#lat=44.783...18&l=0&m=b&v=1

Old April 25th, 2011, 11:47 PM   #13
bojanst
me

Quote:
Nepotrebno su pravili, tj. iscrtavali dvije trake u kružnom, a nijedna od ulica, koja ulazi ili izlazi iz kružnog, nije 2+2 ili 2*2 profila.

Uostalom, Google snimci kružnih tokova na obilaznici najbolje govore o (ne)upotrebi vanjskih traka.

Prema Brčkom:
http://www.wikimapia.org/#lat=44.766...18&l=0&m=b&v=1

Prema Rači:
http://www.wikimapia.org/#lat=44.783...18&l=0&m=b&v=1
pa jeste da se vecinski ne koristi, pogtovo zbog toga sto se ne poznaju pravila u kruznom toku, ali to ne znaci da je nepotrebno. pogledaj malo bolje te iste slike. ipak se koristi i to kada se iz kruznog toga iskljucujes na prvom iskljucenju, a za to vrijeme neko u unutrasnjoj traci moze dalje da kruzi.
Old April 26th, 2011, 09:19 PM   #14
byM4k5
Maks

To, što ti pričaš, ima smisla, ali samo ako ulaze ili izlaze dvije trake iz kružnog.

Ovdje u BL mi imamo jedna kružni koji na jednom izlazu ima jednu traku, a sve ostalo su po dvije trake i ulazi i izlazi. Kada je špica, tu nastaje zakrčenje, pa vozila naizmjence iz vanjske i unutrašnje trake izlaze iz kružnog toka.

Old April 26th, 2011, 10:35 PM   #15
bojanst
me

Quote:
To, što ti pričaš, ima smisla, ali samo ako ulaze ili izlaze dvije trake iz kružnog.

Ovdje u BL mi imamo jedna kružni koji na jednom izlazu ima jednu traku, a sve ostalo su po dvije trake i ulazi i izlazi. Kada je špica, tu nastaje zakrčenje, pa vozila naizmjence iz vanjske i unutrašnje trake izlaze iz kružnog toka.
zasto su ti potrebne dvije trake na izlazu da bi se koristile dvije trake u kruznom toku? primjer: idu kola kruznim tokom i nisu jos blizu mene koji hocu da udjem u kruzni tok i da se iskljucim na prvom izlazu. ja ulazim i vozim spoljnom trakom i izlazim i a on me pretice i prolazi pored mene unutrasnjom i nastavlja da kruzi do svog izlaza. ili sljedeca situacija: ulazim na kruzni tok i hocu na prvi izlaz, a iza mene ulaze jos jedna kola koja hoce na neki drugi izlaz. ja se ukljucujem u spoljnu traku, a ovaj iza mene moze odmah da krene i da ide u unutraslju traku. zbog ovih i slicnih situacija te dvije trake ubrzavaju saobracaj u kruznom toku(i to bas kod ukljucenja i iskljucenja kada vozaci dodatno uspore).

a to sto kad imas svuda po dva ulaza a na jednom jedan izlaz nastane guzva nije nikakvo cudo. ali iz toga ne mozes izvuci zakljucak da su dvije trake u kruznom toku nepotrebne ako nemas dva izlaza.

jos kada bi nasi ljudi znali pravila ponasanja u kruznom toku i davali zmigavce ...

Last edited by bojanst; April 26th, 2011 at 10:41 PM.
Old May 25th, 2011, 02:01 AM   #16
marko sikuljak
Registered User

Likes (Received): 0

Трасе

Quote:
Originally Posted by bojanst View Post
Vlada ce finansirati novu ulicu komitska - kralja dragutina (5 jezera) u iznosu od 450 000KM, a opstina je vec otkupila zemljiste.
Интерсује ме да ли знаш трасу ове улице. Иде ли право од манастира до комитске, или ће имати кривину, проћи овуда гдје су већ изграђене неке куће и изаћи на мјесту гдје је већ има пут, само га треба проширити?

Знаш ли трасу трећег крака обилазнице, гдје пролази, и гдје се спаја са старим путам,код ког насеља (патковача, јања...)?
marko sikuljak no está en línea   Reply With Quote
Old May 25th, 2011, 08:53 AM   #17
bojanst
me

Quote:
Originally Posted by marko sikuljak View Post
Интерсује ме да ли знаш трасу ове улице. Иде ли право од манастира до комитске, или ће имати кривину, проћи овуда гдје су већ изграђене неке куће и изаћи на мјесту гдје је већ има пут, само га треба проширити?

Знаш ли трасу трећег крака обилазнице, гдје пролази, и гдје се спаја са старим путам,код ког насеља (патковача, јања...)?

tacne trace i za jedno iza drugo ne znam, vec samo otprilike.

obilaznicu sam crtao i imas je na prvoj slici na ovom postu. s tim da mislim da ce prikljucenje na put bijeljina-zvornik biti samo malo juznije.

sto se tice nove ulice, i ja sam razmisljao o istim pitanjima. vjerujem da ce ici odmah uz manastir, sto bi onda znacilo da ce ici postojecom ulicom do izlaza na put za novo selo. ili da bude neka krivina, ali to mi je vrlo nelogicno...

ovo su samo moja misljenja
Old May 25th, 2011, 01:27 PM   #18
marko sikuljak
Registered User

нисам мислио за ново село, већ на излаз ка комитској. Сигурно да креће од 5 језера, пролази поред манастира, али шта је логика ја не знам јер нисам инжињер. Ако би ишла право без скретања (нису у питању велике кривине, већ нешто слично интергају) пут би водио право кроз пољопривредно добро, са обе стране пољопривредно земљиште, скупо је за пренамјену и лоше због плодне земље. Уколико се закриви, повезује већ постојеће цесте, куће и слично
Old May 25th, 2011, 01:35 PM   #19
marko sikuljak
Registered User

не знам да ли можеш видјети слику, угрубо сам обиљежио могуће. Вјероватно је у питању опција право, мада...
Old May 25th, 2011, 01:54 PM   #20
bojanst
me

ja mislim da ce ici pravo i opstina je vec otkupila to zemljiste. lijevo od ove tvoje putanje je zemljiste nekog privatnog lica i od njega je opstina i kupila zemlju, a desno je zemljiste od PD Semberije. tako da se nece nista uzimati od PD Semberije, a i ne pravi se veliki problem za obradu zemljista jer put svakako ide medjom izmedju njiva razlicitih vlasnika. znaci ne kida neciju parcelu na dvije

jedan od razloga sto mislim da ce ici pravo jeste i nova puma koja se gradi na komitskoj ulici, pored enmona, i koja nema nikakve logike kako je postavljena, izuzev ako nije planirano da neki novi put prodje pored ako pogledas malo blize na google earthu vidjeces da je cak i ostavljen zacetak raskrsnice na tom mjestu.

Reply

Tags
Српска, bijeljina, republika srpska, srpska

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules