daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Serbian Forum > Изградња и развој > Србија > Југ и исток > Ниш

Ниш Niš

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 32 votes, 4.88 average.
Old September 7th, 2012, 08:45 AM   #2741
RainbowSix
Registered User

Likes (Received): 63

Exclamation

Quote:
Originally Posted by ypke988 View Post

odakle to da je 30% vise-od bivseg fudbalera undertaker-ovog calca prijatelja?

ajde NELSONE napisi tuzbu,ili prilozi javnom tuziocu dokaze kad mi vec nesposobni ne umemo

koj krov o cemu ti pricas?
prelistaj malo temu,cisto informativno

razumem kritike konkretne,pa aj i uopstene
al ovoliko prosipanje pameti nije mi jasno,ako nemas sta da napises bolje nemoj nista da kucas
Dobro, pusti sad Nelsona što je čovjek reagovao malo emotivnije! U svakom slučaju ne možeš ga kritikovati što je razočaran evidentnim propustima koji su uglavnom subjektivne prirode.
A da su usrali super ideju..., pa sigurno da jesu! Ovo čudo na Čairu se polako pretvara u tešku zajebanciju i diletantizam. Stičem utisak da su se svi tamo smorili i sad gledaju da kako tako otaljaju ovo posla za koji im je još preostalo para i materijala.
Meni još uvijek nije jasno... ako im nije bilo dosta para da ovo što rade ljudski privedu kraju, pa koji qrac im je dupe zinulo na da rade tribine za atletski stadion? Dakle,...:
  1. nemaju dovoljno para da sve to tamo zaokruže tribinama,
  2. nemaju para da pokriju ni jednu tribinu,
  3. nisu u stanju da isprojektuju atletski objekat koji omogućava nesmetano praćenje dešavanja na atletskoj stazi,
  4. ovaj objekat neće omogućavati potpuni pregled čak ni fudbalskog igrališta (mjesta na krajevima gornjeg nivoa istoka),
  5. nisu sposobni da ljudski poredaju stolice u iole simetričnom rasporedu,
  6. bočni zidovi na izlazima su takvi da gotovo sva mjesta neposredno do njih imaju ozbiljan problem nepreglednosti prostora,
  7. nenormalan broj stepeništa na sjeveru i jugu,
  8. očajan vanjski izgled objekta,
  9. novinarske lože na pogrešnoj strani stadiona...

Sve su ovo činjenice koje može da izignoriše samo neko ko ili je u stanju sam sebe da slaže ili nikada u životu ni na slici nije vidio kako treba da se odradi pravi objekat.

Da je previše? E valaj previše je!

Quote:
Originally Posted by TUCAnik View Post
Imam neki osecaj da ce semafor da stave bas na taj "kontrolni toranj"
Kako se situacija odvija, skakaćemo od sreće do plafona da semafora uopšte i bude.

Last edited by RainbowSix; September 7th, 2012 at 08:51 AM.
RainbowSix no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old September 7th, 2012, 09:16 AM   #2742
ypke988
BANNED

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by RainbowSix View Post
ne razumem,kakva je to zamerka
ako nesto nemas-onda nemas

Quote:
[*]ovaj objekat neće omogućavati potpuni pregled čak ni fudbalskog igrališta (mjesta na krajevima gornjeg nivoa istoka)
cini mi se da je to ispravljeno,postavljanje ukosa ovog ogradnog zida

Quote:
bočni zidovi na izlazima su takvi da gotovo sva mjesta neposredno do njih imaju ozbiljan problem nepreglednosti prostora
a to nije tacno,na jugu je tako,ali preglednost nije ugrozena
na istoku je stepeniste oko ulaza
Quote:
[*]novinarske lože na pogrešnoj strani stadiona...
preselice ih na zapad-kada bude sagradjen

Quote:
očajan vanjski izgled objekta
sto se toga tice,sacekaj da zavrse
mislim da prerano sudis
panelima i zastakljivanjem istoka dobice neku svoju lepotu
isto ce alu-paneli da povade i jug i sever

Quote:
[*]nisu sposobni da ljudski poredaju stolice u iole simetričnom rasporedu,
[*]nenormalan broj stepeništa na sjeveru i jugu,
jeste iritantan ovoliki broj stepenista,sto kao problem povlaci ovako poredjane stolice(mislim vizuelno,da je manje stepenista-manje bi lose izgledalo redjanje)

Quote:
[*]nisu u stanju da isprojektuju atletski objekat koji omogućava nesmetano praćenje dešavanja na atletskoj stazi,
ajde,porusicemo
pa iznova da sagradimo-najmanji je problem

sve u svemu-jedva cekam 15i
ypke988 no está en línea   Reply With Quote
Old September 7th, 2012, 09:18 AM   #2743
pop1982
Registered User

pop1982's Avatar

Likes (Received): 751

Da li bi se dalo ovako riješiti pitanje praznog mjesta na pregibu, recimo salije se ovaj dodatni dio (oker) i tamo gdje bi išle 4 stolice plus malo praznog prostora između 2. i 3., išle bi taman 4 bez praznog prostora? Ružno je nacrtano, ali mislim da ćete shvatiti o čemu govorim. Neko bi to mogao ljepše dočarati.

pop1982 no está en línea   Reply With Quote
Old September 7th, 2012, 10:18 AM   #2744
Mario van Helsing
Niš je carski grad

Mario van Helsing's Avatar

Likes (Received): 46

Quote:
Dobro, pusti sad Nelsona što je čovjek reagovao malo emotivnije! U svakom slučaju ne možeš ga kritikovati što je razočaran evidentnim propustima koji su uglavnom subjektivne prirode.
A da su usrali super ideju..., pa sigurno da jesu! Ovo čudo na Čairu se polako pretvara u tešku zajebanciju i diletantizam. Stičem utisak da su se svi tamo smorili i sad gledaju da kako tako otaljaju ovo posla za koji im je još preostalo para i materijala.
Meni još uvijek nije jasno... ako im nije bilo dosta para da ovo što rade ljudski privedu kraju, pa koji qrac im je dupe zinulo na da rade tribine za atletski stadion? Dakle,...:
  3. nisu u stanju da isprojektuju atletski objekat koji omogućava nesmetano praćenje dešavanja na atletskoj stazi,
  4. ovaj objekat neće omogućavati potpuni pregled čak ni fudbalskog igrališta (mjesta na krajevima gornjeg nivoa istoka),
  5. nisu sposobni da ljudski poredaju stolice u iole simetričnom rasporedu,
  6. bočni zidovi na izlazima su takvi da gotovo sva mjesta neposredno do njih imaju ozbiljan problem nepreglednosti prostora,
  7. nenormalan broj stepeništa na sjeveru i jugu,
  8. očajan vanjski izgled objekta,
  9. novinarske lože na pogrešnoj strani stadiona...

Sve su ovo činjenice koje može da izignoriše samo neko ko ili je u stanju sam sebe da slaže ili nikada u životu ni na slici nije vidio kako treba da se odradi pravi objekat.

Da je previše? E valaj previše je!

Kako se situacija odvija, skakaćemo od sreće do plafona da semafora uopšte i bude.

...e vala ako si im rekao , potpuno se slažem sa tobom, ovoj stadion je bila odlična ideja, koju su razni diletanti uspeli potpuno da upropaste. Imam utisak a to sam i više puta pisao ovde da svi gledaju da skarabudže nešto, samo da bi mogli da političari presecaju crvene vrpce i da se slikaju i hvale u medijima kako su napravili stadion...a to što taj isti stadion ne liči ni našta i što ima mali milion mana...ma nema veze... e kad se svest ljudi promeni da tako ne može da se radi i da mora da postoji neki plan, organizacija, odgovornost...tako da...sve u svemu daleko smo mi od EU i njihovih standarda kojima težimo
Mario van Helsing no está en línea   Reply With Quote
Old September 7th, 2012, 11:12 AM   #2745
nispantelej
Registered User

Likes (Received): 67

Meni je najveci nedostatak na cairu to sto se lose postavljaju stolice tj.sto nisu adekvatne stolice izabrali i jeftin izgled severa i juga.Zamislite da je stadion kao hala odradjena delimicno sa ovim staklima, to bi bilo prelepo i dalo bi neku celinu ali jbg oni ni za ovo sto su zamislili nemaju para a da ne pricamo o staklima...

Nadam se da ce istok i zapad (kad se bude napravio) popraviti malo situaciju sto se vanjskog izgleda tice a do tad jbg svi na stadion da bodrimo radnicki
nispantelej no está en línea   Reply With Quote
Old September 7th, 2012, 11:39 AM   #2746
Trajkovic
Registered User

Trajkovic's Avatar

Likes (Received): 1186

Jesu svi kritizeri u pravu .. i treba kritikovati, ali, izuzimate jednu bitnu činjenicu iz analize (možda je namerno prećutkujete, zbog efektnije i delotvornije kritike?), a to je, da je prethodni stadion bio .. GOOOOOVNO, u svom najgorem mogućem izdanju. I da je u datim okolnostima, prosto bilo neverovatno i nemoguće da bi bilo šta moglo da se novo gradi.

Sudeći po tim stvarima, na ovome, u suštini, trebamo biti izuzetno zahvalni, a ako ne to, onda bar zadovoljni.

Ovaj stadion je i dalje najbolje izgrađeni stadion u Srbiji u toku proteklih par godina, do tog zaključka ste vi svi došli, ne ja, na temi o halama i stadionima. Taj zaključak je iznesen naravno vršenjem poređenja sa ostalim stadionima, kako to da na kraju više poređenja sa ničim nema, da sada sve nevalja samo po sebi?

Previše ste emotivni, previše ste očekivali, pa ste sada kompletno razočarani .. i zaboravili ste šta je sve prethodilo ovome i u kakvoj je situaciji on građen.

Stalno je bivalo problema koje je očigledno izazivalo nečije neznanje, koji su kulminirali ovim amaterizmom od postavljanja stolica, ali, u globalu, ja sam sretan zbog ovog stadiona, jer nisam prestao da upoređujem, jer sam još uvek svestan šta je bilo i kakvi su bili uslovi građenja, inflacija, besparica, besposlica .. izbori.

Ipak, razumem i intenzivne revolte, i oni su opravdani, ali, ako ste razumni ljudi, morate da razumete i ove argumente koje sam izneo.

Moglo je da bude mnogo gore, pa čak i ništa ... smirićete se kada krenu da postavljaju stolice po ravnom, bez krivine .. tu valjda neće biti problema?
Trajkovic está en línea ahora   Reply With Quote
Old September 7th, 2012, 12:15 PM   #2747
RainbowSix
Registered User

Exclamation

Nije suština problema u našem prevelikom očekivanju nego je nešto drugo u pitanju...

Evo... posao na Čairu se polako (ali baš) privodi kraju, a svakim danom na površinu isplivavaju novi bizarni propusti.
Stadioni u Srbiji, a pogotovo u Nišu se ne grade svakih par godina pa da se takav posao prepusti ovakvim diletantima i dunsterima.
Svaki od ovih gafova će se moragti tolerisati sledećih par decenija i vremenom će cijeli objekat činiti sve neozbiljnijim. A najveća ironija leži u činjenici što su najozbiljniji propusti posljedica subjekitivnih faktora (primitivizma, nestručnosti, megalomanije, javašluka, dnevnopolitičkog taktiziranja...).
Šta očekivati od ovakvih tribina u smislu UEFA standarda za jedno 10-15 godina ako su već sad ovako prevaziđene?
Neće dugo vremena proći, a ovaj objekat će se u pogledu standarda za održavanje međunarodnih takmičenja nanovo afirmisati kao GOOOOOVNO . Ništa ovo danas nije bolje nego što je u svoje vrijeme bio stari stadion Čair.
Osim toga, koliko neki ovdje jednostavno ne žele da vjeruju rođenim očima najbolje govori detalj da se po defaultu prihvata tumačenje (obećanje) da će ovaj objekat biti gotov do 15-og, a to što krova nema kao da se ni ne primjeti.

Objekat kakav nam sad "odgovorni" za njegovu realizaciju nude kao gotov zapravo je samo kontura onoga što su nam obećavali.
Sigurno da nam je svima ovdje žao zbog toga samo što neki to mogu, a neki ipak ne mogu da priznaju da je u primjeru stadiona na Čairu na sceni naša stara praksa "uvaljivanja muda za bubrege".
Pogledajte samo odnosne komentare političara, projektanata i izvođača, rendere i najavljene rokove od prije godinu dana i uporedite sa ovim što će sad za par dana isti ti likovi da krste završenim novim stadionom! Niđe veze realizovano sa obećanim.

Ova muka sa redanjem stolica je cijelu priču pretvorila u parodiju!
Old September 7th, 2012, 01:08 PM   #2748
undertaker89
NUSKNVP

undertaker89's Avatar

Likes (Received): 30

Quote:
Šta očekivati od ovakvih tribina u smislu UEFA standarda za jedno 10-15 godina ako su već sad ovako prevaziđene?
Sa vecinom stvari se slazem ali estetika stadiona ne cini da je on vec sad zastareo ili da ce to biti za 10-15 godina. Sam stadion(uz naravno novi zapad) ima sve sto je potrebno za odigravanje evropskih utakmica.
undertaker89 no está en línea   Reply With Quote
Old September 7th, 2012, 01:19 PM   #2749
Trajkovic
Registered User

Trajkovic's Avatar

Obećanjima ne verujem ... možda bolje rečeno, ne obraćam pažnju na njih.

Znaju oni mnogo dobro gde su zabrljali, samo, ne žele da priznaju.

Znaju zbog vas, kojih je puno i čija kritika sada veoma intenzivno dopire do njih.

Ništa više nije nemoguće i nepromenljivo, sama izgradnja novog stadiona koja je počela pre godinu dana to dokazuje, vlast više nego ikada mora da se dodvorava građanima (biračima), pa zato pritisci moraju biti jaki, zato su sada (pritisci) deltvorniji nego što su ikada bili, pa sama izgradnja ovog stadiona je dokaz tome.

Baš zato što se u Srbiji nije gradio stadion, niko se ne seća više kada zadnji put, diletantizam i amaterizam je bio veoma očigledan u perspektivi. Da je mogao da bude angažovani neki inostrani projektant i izvođač dobili bi smo nešto mnogo lepše i kvalitetnije, ali, sigurno bi to zahtevalo i mnogo više novca.

Treba im pretiti neprestano, ako su pretnje i pritisci jaki, moraće stalno da menjaju pogrešno urađeno, jer u suprotnom neće da ga bude (politički, a samim tim i finansijski)

Ovde u Nišu taj sistem postaje polako delotvoran, čak smo primetili da određeni, bučni i uticajni lokalni mediji prate naše komentare, to plasiraju najširoj mogućoj javnosti, i vrlo brzo se to pokaže delotvorno u praksi.

Ali kritika mora da bude precizno usmerena, u domenu izvodljive prepravke, i uvek tako, u kontinuitetu, da se završava jedno po jedno, neprestan proces u toku koga će da se formira bolja celina.
Old September 7th, 2012, 01:29 PM   #2750
RainbowSix
Registered User

Quote:
Originally Posted by undertaker89 View Post
Sa vecinom stvari se slazem ali estetika stadiona ne cini da je on vec sad zastareo ili da ce to biti za 10-15 godina. Sam stadion(uz naravno novi zapad) ima sve sto je potrebno za odigravanje evropskih utakmica.
Ma sve što je potrebno u ovom momentu imaju i Partizanov i Zvezdin stadion bez obzira što su izgrađeni prije više od pola vijeka.
Poenta je što ovaj stadion ne prati vrijeme u kojem je nastao, a razlozi su u ljudskom faktoru, a ne finansijske prirode. Drugim riječima, dosta je para bačeno.
Old September 7th, 2012, 01:33 PM   #2751
Trajkovic
Registered User

Trajkovic's Avatar

Ovaj stadion je, u svakom slučaju, odraz vremena ( i okruženja) u kome je nastao.
Old September 7th, 2012, 01:35 PM   #2752
undertaker89
NUSKNVP

undertaker89's Avatar

Nemaju sve sto je potrebno. Da stadion ima fasadu kao hala Cair, normalno poslozene stolice i odmah uradjen krov niko ne bi pricao o njegovoj zastarelosti. Njegova unutrasnjost potpuno odgovara najnovijim stadionima tog kapaciteta.
Old September 7th, 2012, 01:40 PM   #2753
Juznjak 018
Registered User

Juznjak 018's Avatar

Likes (Received): 1323

Ljudi , kada se malo bolje pogleda , ovaj stadion u odnosu na prosli je vrh. Pa sami uporedite sadasnju zapadnu i sadasnje tri nove tribine .

Danas su stigli alu-paneli za ogradu , koje je napravio Nissal.
Juznjak 018 no está en línea   Reply With Quote
Old September 7th, 2012, 01:40 PM   #2754
Helen4622
BANNED

Kad planiraju da rade cetvrtu fazu, posto je ovaj rok od 270 dana ne podrzaumeva pokrivanje tribina?
Helen4622 no está en línea   Reply With Quote
Old September 7th, 2012, 01:44 PM   #2755
undertaker89
NUSKNVP

undertaker89's Avatar

To se ne zna.
Quote:
Originally Posted by Juznjak 018 View Post
Ljudi , kada se malo bolje pogleda , ovaj stadion u odnosu na prosli je vrh. Pa sami uporedite sadasnju zapadnu i sadasnje tri nove tribine .

Danas su stigli alu-paneli za ogradu , koje je napravio Nissal.
Naravno da je vrh. Imali bi ozbiljan problem da stadion sagradjen 50 godina kasnije ne izgleda bolje
Old September 7th, 2012, 02:32 PM   #2756
ypke988
BANNED

@RainbowSix

ako ti je post dovoljno dugacak ne znaci da si nesto pametno napisao
dovoljno dugo pratis ovu temu da svoje komentare mozes da pises precizno
i dovoljno si upucen u radove da osnovne cinjenice znas

ne treba biri ne znam koliko pronicljiv,da bi se shvatilo sta su prazne price a sta je realno
konkretno se govorilo samo o 3 tribine
o krovu kao i zapdu nikada nije nista konkretno receno
tako da to sto kucas nije istina!

stadion ce nadam se biti otvoren za igranje fudbalskih utakmica(samo 2 od 3 nove tribine)
jer hronicno kasnjenje radova je iskljucivo nedostatak novca
ne znam kako neko moze da bude toliko glasan u kritikama nedostatka para
to je kao da siromasnom coveku zameras sto nije bogat

prema tome svoje kritike slobodno stavljaj,ovo jeste mesto za kritikovanje
sto Velizar kaze,samo konkretne kritike nesto i znace
a to pisanje,cisto da bi se nesto napisalo-ne vidim svrhu toga!
ypke988 no está en línea   Reply With Quote
Old September 7th, 2012, 02:48 PM   #2757
RainbowSix
Registered User

Prijatelju, sja[i ti meni s le]a i objasni sebi dal je ok ovako obećavanje ako se nema para:

http://www.skyscrapercity.com/showpo...23&postcount=1

Ništa ja ne dosipam, već samo poredim najavljeno (obećano) i učinjeno!
E sad, to što tebe emocije tako ljuljaju da me ovako boldovano prozivaš zbog mog ličnog utiska i stava cijenim da baš i nije ok za dalji tok diskusije.
Old September 7th, 2012, 03:02 PM   #2758
Trajkovic
Registered User

Trajkovic's Avatar

Ja sam se tada (tačno se sećam), naročito pročitavši prvi pasus, toliko smejao da me je zaboleo stomak. Toliko sam bio sumnjičav zbog svega, da ladno mogu da kažem da ništa nisam verovao.

Takva obećanja daju političari da ne trepnu, nije mi jasno zašto to tebi nije jasno ... zaboravljaš da je ovo "Srbija brale".

Znali su da će nešto uspeti da urade (što je evidentno) i to je bilo sasvim dovoljno da se usude preterivati ... potera inercija.
Old September 7th, 2012, 03:24 PM   #2759
undertaker89
NUSKNVP

undertaker89's Avatar

Ma pustite politicare. Preneli smo ovde reci arhitekte sa onog predavanja jos aprila. Covek je sve precizno izneo. Izricito je rekao da nece biti krova i novog zapada za ove pare. Ne znam zasto posle 6 meseci potezemo isto pitanje.
Old September 7th, 2012, 03:27 PM   #2760
RainbowSix
Registered User

Šta će čovjek ovdje sve da dočeka? Našli se likovi da me kritikuju zbog nečeg u šta nas rođene oči uvjeravaju!

Tek da osvježim pamćenje svima koji nam ovdje prosipaju šuplju svojom novom interpretacijom "konačnog izgleda" onog što je planirano:

Last edited by RainbowSix; September 7th, 2012 at 03:32 PM.

Reply

Tags
niš

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules