SkyscraperCity Forum banner

[Pikardia-Francja] miejsce, w którym żyje...

Tags
francja
59K views 446 replies 33 participants last post by  stvoreque 
#1 ·
Witam wszystkich!

Długo się zastanawiałem czy założyć wątek o regionie, w którym mieszkam i doszedłem do wniosku, że w sumie czemu nie ? Pikardia to bardzo ciekawy region z punktu widzenia turystycznego i przyjemnie się tu żyje… Będzie czasem miejsko, a czasami wiejsko lub bardzo wiejsko. Będę starał się pokazywać również krajobrazy tego regionu. W miarę wolnego czasu ( nie zawsze tak jest) chciałbym Wam pokazać powoli ten ciekawy region i mam nadzieję, że wątek będzie się rozwijał…

Na początek kilka informacji o samym regionie z Wikipedii:





Pikardia (fr. Picardie) – kraina historyczna i region administracyjny we Francji, położony w północnej części kraju nad Kanałem La Manche (Kanałem Angielskim). Ważny region rolniczy.

Geografia:
Leżąca na północy Basenu Paryskiego Pikardia jest 14. pod względem wielkości regionem Francji. Jej powierzchnia wynosi 19 399 km² i zamieszkuje w niej 1,6 mln ludzi. Na północy sięga do wzniesienia Collines de l'Artois, na zachodzie do do rzeki Bresle i cieśniny La Manche (na krótkim odcinku), a na wschodzie sąsiaduje z Szampanią. Jeśli chodzi o regiony to Pikardia na północy graniczy z regionem Nord-Pas-de-Calais, na południu z Île-de-France, na wschodzie z regionem Szampania-Ardeny, a także graniczy z Belgią, a na zachodzie sąsiaduje z Górną Normandią. Podzielona jest obecnie na departamenty – Oise, Somme i Aisne, obejmując historyczne krainy Beauvais, Soisson, Bray (wschodnią część) i Szampanię (również fragment). Z wyjątkiem nadmorskiego regionu Marquenterre, gdzie występują gleby gliniaste i piaszczyste, w Pikardii przeważają żyzne, grube namuliska, które wykorzystuje się pod uprawy. Przez północną Pikardię płynie Somma, która uchodzi szerokim estuarium do cieśniny La Manche, kończąc swój bieg w szerokiej zatoce. Z kolei Oise bierze swój początek w dalekich Ardenach i przemierza meandrami Basen Paryski aż do miejsca, w którym wpada do niej jej główny dopływ – Aisne. W ostatnich czasach ilość toczonych przez rzekę wód zwiększyła się trzykrotnie. Wzdłuż lewego brzegu Oise ciągną się kompleksy lasów państwowych: Parisienne, Compiègne i Chantilly. Krajobraz Pikardii to monotonne równiny, a na wybrzeżu krajobraz klifowy.

Historia:
W starożytności była zamieszkiwana przez plemiona Ambianów i Wirmanuów, którzy zostali podbici przez Rzymian w I w. p.n.e. Została wcielona do Rzymu jako Galia Belgijska. W V w. n.e. została wcielona do Państwa Franków. W IX-X wieku rozpadła się na 6 samodzielnych hrabstw: Boulogne, Montreuil, Ponthieu, Amiénois, Vermandois, Laonnois. W 1185 roku król Filip II August włączył Amiénois i Vermandois do posiadłości królewskich. Do 1369 roku Anglicy okupowali Ponthieu; w XIII w. wybuchały powstania chłopskie (żakieria). Podczas traktatu w Arras Filip III Dobry Burgundzki otrzymał Ponthieu w zamian za wyrzeczenie się sojuszu z Anglią. W 1477 roku całość Pikardii została przyłączona do Francji przez Ludwika XI.
W XX wieku ważny rejon działań wojennych podczas I i II wojny światowej.

Gospodarka:
Pikardia to ważny rejon rolniczy Francji. Uprawia się tutaj pszenicę, rośliny pastewne, ale szczególną rolę odgrywa tutaj uprawa buraka cukrowego, którą zakładano w XIX wieku. Dobrze rozwinięte sadownictwo. W połowie XX wieku wprowadzono maszyny rolnicze, co przyniosło podwojone plony. Bardzo dobrze rozwinięty przemysł włókienniczy, jednak zamykana jest coraz większa liczba zakładów. W miastach rozwinięty także przemysł chemiczny (gumowy – produkcja opon), elektromaszynowy (maszynowy i elektrotechniczny). Na wybrzeżu Kanału La Manche ważną rolę odgrywają liczne ośrodki turystyczne i kąpieliska.

Kuchnia;) :
Specjalnością Pikardii są zupy jarzynowe oraz flamique à porions – suflet czosnkowy. W Amiens podaje się pâté de canard – pasztet z kaczych wątróbek. Pikardia znana jest także z kremu Chantilly, przyrządzanego z mleka, śmietany i cukru. Jego nazwa pochodzi od miasta Chantilly. Na deser można zjeść również tartę z rabarbarem.

Zapraszam do oglądania i komentowania:):)
 
See less See more
2
#2 · (Edited)
Mapa dla orientacji:)




Od czego by tu zacząć... Może od miasta obok którego mieszkam. Beauvais w departamencie Oise! Może niektórzy wiedzą gdzie leży ze względu na Port Lotniczy Beauvais-Tillé, z którego mamy regularne loty do Polski ( Wizzair ). Miasto jest niesamowicie sympatyczne. Ciekawostką tego miasta jest to, że merostwo zatrudnia ok 130 ogrodników:) i pracowników zieleni miejskiej:)
W Beauvais znajduje się jedna z najsłynniejszych katedr francuskiego gotyku - pod wezwaniem św. Piotra - o najwyższym sklepieniu, na wysokości 47 metrów. Same miasto ma ok. 60 tyś. mieszkańców. Nie będę sie tu rozpisywał i najlepiej wrzucę pierwszą porcję zdjęć!





A co tam:) Od razu centrum;)




Katedra






Muzeum departamentu:








 
#11 ·
Opuszczamy Beauvais. Z pewnością do niego wrócimy bo będzie wiele okazji... Było bardziej miejsko więc teraz czas na wiejskie akcenty. Uwielbiam francuskie wsie... W szczególności lubię przez nie przejeżdżać:) Departament Oise jest pełen niezwykłych uroczych małych miejscowości... No to popatrzmy na "La France profonde":)

Miejscowość Villeneuve-les-Sablons













 
#27 · (Edited)
Zostając w departamencie Oise przenieśmy się teraz do miejscowości Chantilly gdzie znajduje się okazały zamek jakich we Francji mnóstwo. Co do samego miasta, to właśnie w Chantilly wynaleziono:) bitą śmietanę a same miasto słynie z wyścigów konnych!

Renesansowy zamek pochodzi z XVI wieku





















 
#29 ·
Poczekaj aż się sezon w Paryżu zacznie:) Na szczęście mieszkam 60 km na północ od Paryża i jeżdżę tam jak mam potrzebę lub ochotę (koncerty, zakupy, kina i muzea itd...) :) Nie chciałbym jednak chyba zamieszkać tam ze względu na tłok:) Wolę moją francuską prowincję. Kocham Paryż ale prawdziwa Francja wg mnie jest na prowincji... Co do bitej śmietany...jak zapewniają w Chantilly chodzi o tą trzepaną ręcznie:):):)
 
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top