search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Fotografia > Miasta polskie

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old May 15th, 2011, 01:21 PM   #1
Hyper
Pobierowo jest OK!

Hyper's Avatar

Likes (Received): 3887

Toruń - Chełmno - Bydgoszcz: trójkąt kujawsko-pomorski

Witajcie i za opinią w innym wątku postanowiłem założyć ten krótki, lecz treściwy (miejmy nadzieję) wątek. Patrzę z punktu widzenia zwykłego turysty, który pierwszy raz wybrał się do woj. kujawsko-pomorskiego. Żałuję tylko, że był to wyjazd dość spontaniczny, w związku z tym zbyt krótki - weekendowy. Tak naprawdę celem był Toruń, ale nie mogliśmy sobie odmówić wizyty w chociaż dwóch innych miastach, czyli Chełmno i Bydgoszcz.
Nie mam zamiaru robić żadnych porównań, ot chcę podzielić się wrażeniami z wizyty. Zaczynamy od Torunia z interesującą miejscówką koło stacji kolejowej, na szczęście z oknami na drugą stronę, więc jakoś strasznie głośno nie było.

1. Jako że przyjechaliśmy późnym wieczorem, pierwsze co trzeba było odwiedzić coś do jedzenia - stacja Manekin i widok na lokal obok.

2. I w drugą stronę.

3. Zbliżenie.

4. Bardzo ładne podświetlenie lokali.

5. No i flisak podświetlony wieczorową porą.

c.d.n.
Hyper no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old May 15th, 2011, 01:31 PM   #2
Hyper
Pobierowo jest OK!

Hyper's Avatar

6. Idziemy w kierunku pomnika Kopernika.

7. Szybki strzał w lewo w kierunku Manekina.

8. Jeszcze na moment wskoczyliśmy do Sphinksa, fajną promocję teraz mają, 4 piwa w cenie 20 PLN.

9. Obrót o 180 stopni, kościół św. Ducha i ul. Różana.

10. Trwały juwenalia, także Kopernik został przyozdobiony "domowej roboty" akcesoriami.

c.d.n.
Old May 15th, 2011, 01:35 PM   #3
Hyper
Pobierowo jest OK!

Hyper's Avatar

11. Osiołek - dziś jeszcze bez jabłka.

12. Ulica Żeglarska.

13. Obrót o 180 stopni i jeszcze raz Rynek wieczorową porą.

14. Kopernik na tle Ratusza.

15. Ulica Szeroka.

c.d.n.
Old May 15th, 2011, 01:37 PM   #4
Pawelski
Registered User

Pawelski's Avatar

Likes (Received): 1706

Ciekawy jestem wrażeń/zdjęć z Bydgoszczy .
Pawelski está en línea ahora   Reply With Quote
Old May 15th, 2011, 01:47 PM   #5
Hyper
Pobierowo jest OK!

Hyper's Avatar

16. Zaczęło się błyskać, także czas było się ewakuować do hotelu. Idziemy dalej ul. Szeroką.

17. Świetny pomysł z 22 herbami miast hanzeatyckich. Tak czytam Toruński Serwis Informacyjny i szukam, dlaczego nie odnalazłem herbu hanzeatyckiego Szczecina. Wie ktoś może? Toruń może nie handlował ze Szczecinem w tamtych czasach?

Złapała nas burza i musieliśmy biec do hotelu. Zresztą późno się zrobiło, a cały następny dzień to było dalsze zwiedzanie.

18. Zaczynamy od teatru im. Horzycy. Poszliśmy kupić bilety do Planetarium i całe szczęście, bo okazało się, że pierwsze wolne bilety były na godz. 15:00.

19. Bilety mamy, czas wrócić na Rynek. Oto Filutek przy ul. Chełmińskiej/Rynek Staromiejski.

20. Filutek.

c.d.n.
Old May 15th, 2011, 01:52 PM   #6
Hyper
Pobierowo jest OK!

Hyper's Avatar

21. Jak już wspominałem na początku, był konkretny cel, dla którego pojechaliśmy do Torunia. Podczas przerwy wyszliśmy obejrzeć kampus akademicki. Poza tym trwały juwenalia. Ileż trzeba mieć fantazji, aby przygotować sobie ponton z butelek i wiosłować miotłami.

22. Kampus.

23. Chłopak miał "wyłożone" na wszystko, spokojnie sączył browarka od czasu do czasu wiosłując miotłami.

24. Ponownie kampus.

25.

c.d.n.
Old May 15th, 2011, 02:03 PM   #7
Hyper
Pobierowo jest OK!

Hyper's Avatar

26. Jeszcze ostatni rzut oka na kampus i wracamy. Potem z powrotem do centrum.

27. Statek na tle mostu wjazdowego do miasta.

28. Jedna z uliczek prostopadła do bulwaru Filadelfijskiego. Stawiam na ul. Mostową, ale pewny nie jestem, najwyżej poprawcie mnie proszę.

29. Toruń porusza.

30. Możliwie najkrótszą drogą idziemy do Planetarium.

c.d.n.
Old May 15th, 2011, 02:14 PM   #8
Hyper
Pobierowo jest OK!

Hyper's Avatar

31. Wchodzimy do Planetarium. Poszliśmy o 15:00 na "Makrokosmos" - fajne i pozytywne wrażenia.

32. Po wyjściu z Planetarium otrzymaliśmy 10% zniżki do pijalni czekolady "Mount Blanc". W Szczecinie otworzono nam tej firmy lokal kilka tygodni temu i w wątku o gastronomii został on pochwalony. W związku z tym postanowiliśmy odwiedzić go w Toruniu. Ta zniżka to jedyny plus wizyty w tym lokalu. Nieogarnięta kobieta gubiła się przy dwóch stolikach (co to by było, gdyby było więcej gości), wszystkim przyniosła co innego, a na koniec walnęła się na kasie na naszą niekorzyść, stolikowi obok miała przynieść czekoladę, przyniosła kawę z bitą śmietaną. Ja zamówiłem latte macchiato cynamonowe, tyle tylko, że tego cynamonu było jak kot napłakał. Kawa prawie zimna, kelnerka zapomniała pralinki donieść, a w karcie było napisane, że do każdej kawy pralinka gratis. Za to moja żona chwaliła czekoladę, że nawet dobra. Także na razie mam negatywną opinię o tej pijalni czekolady, na dodatek drogo mają. Jeszcze w Szczecinie też się przejdziemy porównać, bo może po prostu mieliśmy pecha.

Źródło: www.mountblanc.pl

33. Na wprost od Mount Blanc widzimy areszt na Fosie.

34. Wracamy na Rynek. Patrzymy na kościół św. Ducha.

35. Reklamę koncertu Roda Stewarta na kamienicy można było sobie darować. Przy okazji: nawet ładny SIM.

c.d.n.

Last edited by Hyper; May 15th, 2011 at 02:40 PM.
Old May 15th, 2011, 02:21 PM   #9
Hyper
Pobierowo jest OK!

Hyper's Avatar

36. Przy "kopcu" jak zwykle mnóstwo ludzi.

37. Ulica Szeroka za dnia.

38. Po lewej "Meta" - piwko za 5 PLN, spróbowaliśmy elbląskiego Specjala - całkiem niezłe.

39. Fajne tablice/plansze - ciekawy pomysł, aczkolwiek gdzieś czytałem, że na początku wzbudzały mieszane uczucia.

40. Dalsza przygoda to ulicą Wielkie Garbary prosto do teatru Baj, zobaczyć budynek, któremu dałem tak niską ocenę w RAB: miss polski.

c.d.n.
Old May 15th, 2011, 02:24 PM   #10
partyzantka
o mój Śląsku

partyzantka's Avatar

Likes (Received): 3566

Krajowy Rejestr Karny? A to po prostu nie jest areszt na Fosie?
Tyle razy byłam w Toruniu, w sumie dziwne, że nie założyłam też wątku autorskiego Przyjemnie się ogląda te Twoje zdjęcia

Ta piosenka powstała za z Unii Europejskiej pieniądze. Zawiera wiele ułatwień i udogodnień. Napisana została w taki sposób, aby nieprzeczytanie jej nie uniemożliwiało zabrania w tej sprawie głosu i wypowiedzenia się na forum. Na koniec proponujemy państwu praktyczną w formułowaniu krytycznych uwag pomoc, proponujemy kilka poglądów do posiadania gotowych, które głos krytyczny w dyskusji internetowej lub towarzyskiej zabrać pozwolą, należy wyłącznie za pomocą wytnij/wklej opcji uważać te, które wydają nam się najbardziej swoje.
partyzantka no está en línea   Reply With Quote
Old May 15th, 2011, 02:30 PM   #11
Hyper
Pobierowo jest OK!

Hyper's Avatar

41. Przeszliśmy w kierunku Przedzamcza zobaczyć ruiny. W międzyczasie:

42. Brama na Przedzamczu.

43. Samochody powolutku i nierzadko z kłopotami, ale przejeżdżały przez tę bramę. To już w kierunku ruin zamku krzyżackiego.

44. Ruiny zamku krzyżackiego.

45. Ruin ciąg dalszy.

c.d.n.
Old May 15th, 2011, 02:40 PM   #12
Hyper
Pobierowo jest OK!

Hyper's Avatar

Quote:
Originally Posted by partyzantka View Post
Krajowy Rejestr Karny? A to po prostu nie jest areszt na Fosie?
Taką nazwę znalazłem i sobie zapisałem, ale wiadomo, że mogą być jakieś błędy, także trzymajcie rękę na pulsie i na bieżąco proszę mnie poprawiać. Zaraz zmienię opis.

46. Mury przy ul. Podmurnej.

47. Spokojnym krokiem udaliśmy się na wieżę Ratusza. Rzut oka na bazylikę katedralną św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty.

48. Drugi most i Wisła.

49. Pierwszy most. Tędy wjeżdżaliśmy. Strasznie ciasny i korki się tworzą, jak zauważyłem.

50. Na wprost urząd pocztowy, za nim parafia rzymskokatolicka Wniebowzięcia NMP.

c.d.n.
Old May 15th, 2011, 02:42 PM   #13
Martin_W
Registered User

Martin_W's Avatar

Likes (Received): 1132

Jakie było Twoje pierwsze wrażenie, odczucie gdy zjawiłeś się w Toruniu?
Martin_W no está en línea   Reply With Quote
Old May 15th, 2011, 02:43 PM   #14
Mieszko_Gdynia
Universal Friendship

Mieszko_Gdynia's Avatar

Pierwsze zdjęcia (1-5,8,11) jakieś niewyraźne i zaszumione.
21,23 -
17 - podoba mi się
40 - nie, dziękuję, nie lubię budynków mających naśladować kształtem jakiś przedmiot.

Ruiny bardzo fajne.
Mieszko_Gdynia no está en línea   Reply With Quote
Old May 15th, 2011, 02:45 PM   #15
Hyper
Pobierowo jest OK!

Hyper's Avatar

51. Strzał w kierunku ul. Chełmińskiej.

52. Spojrzenie w dół w stronę PDT.

53. Piękna kamienica pod gwiazdą.

54. Jeszcze raz w kierunku ulic Szerokiej i Żeglarskiej.

55. Remontowana parafia rzymskokatolicka św. Jakuba Apostoła (po prawej) oraz ratusz rynku nowomiejskiego (z lewej).

c.d.n.
Old May 15th, 2011, 02:48 PM   #16
partyzantka
o mój Śląsku

partyzantka's Avatar

Likes (Received): 3566

@Mieszko, to jest teatr dla dzieci, taka forma jest dla nich bardziej przyjazna
@Hyper, na Twoich zdjęciach nie widzę restauracji w ruinach zamku krzyżackiego. Zwróciłeś może na nią uwagę? A jeśli tak, to co myślisz o takiej bryle w średniowiecznych ruinach? Pytam, bo osobiście uważam, że to miejsce, jakkolwiek szpetne, ma jakiś potencjał i moja rodzina za każdym razem się ze mną zgadza, a nie chcę pytać o to rdzennego mieszkańca Torunia

Ta piosenka powstała za z Unii Europejskiej pieniądze. Zawiera wiele ułatwień i udogodnień. Napisana została w taki sposób, aby nieprzeczytanie jej nie uniemożliwiało zabrania w tej sprawie głosu i wypowiedzenia się na forum. Na koniec proponujemy państwu praktyczną w formułowaniu krytycznych uwag pomoc, proponujemy kilka poglądów do posiadania gotowych, które głos krytyczny w dyskusji internetowej lub towarzyskiej zabrać pozwolą, należy wyłącznie za pomocą wytnij/wklej opcji uważać te, które wydają nam się najbardziej swoje.
partyzantka no está en línea   Reply With Quote
Old May 15th, 2011, 02:58 PM   #17
Hyper
Pobierowo jest OK!

Hyper's Avatar

Quote:
Originally Posted by Pawelski View Post
Ciekawy jestem wrażeń/zdjęć z Bydgoszczy .
No to jeszcze trochę, najpierw Toruń i Chełmno, ale tylko ze względu na to, że w takiej kolejności zwiedzaliśmy.

Quote:
Originally Posted by Martin_W View Post
Jakie było Twoje pierwsze wrażenie, odczucie gdy zjawiłeś się w Toruniu?
Bardzo, bardzo pozytywne wrażenia. Rynek tętniący życiem, bardzo piękna Starówka i bardzo zazdroszczę, gdyż po wizycie w Toruniu można złapać doła, w Szczecinie tak naprawdę nie mamy prawie że gdzie wyjść chociażby na to piwko czy poszwendać się bez konkretnego celu... A już ulica Szeroka, ze sklepami w kamienicach - coś świetnego! A nie taki moloch Galaxy, jakie nam fundnęli w centrum miasta, a obecnie budują Kaskadę, kolejne centrum handlowe. Naprawdę Starówka jest cudowna i zapowiedzieliśmy, że wrócimy do Torunia, ale wraz ze znajomymi, bo naprawdę warto.

Quote:
Originally Posted by Mieszko_Gdynia View Post
Pierwsze zdjęcia (1-5,8,11) jakieś niewyraźne i zaszumione.
(...)
40 - nie, dziękuję, nie lubię budynków mających naśladować kształtem jakiś przedmiot.
Co do pierwszych zdjęć, to te jeszcze gorsze skasowałem, te zdecydowałem się jeszcze wstawić, ale one robione z ręki, raz z lampą, raz bez, stąd te szumy. Przepraszam za jakość, ale one po piwku były. Co do teatru Baj, ano podtrzymuję moje zdanie z Miss Polski.

56. Obok kamienicy pod gwiazdą ludzie mieli ogródek na dachu - świetna sprawa! Trochę zieleni, namiot, stoliki, grill, piwko...

57. Bluszcz po wewnętrznej stronie Ratusza.

58. W oddali wesołe miasteczko.

59. Ciąg lokali na Rynku.

60. Szczyt wieży. Nie zauważyłbym tego, gdyby pod wpływem podmuchu wiatru nie zachrząkało dając o sobie znać.

c.d.n.
Old May 15th, 2011, 03:06 PM   #18
Hyper
Pobierowo jest OK!

Hyper's Avatar

Quote:
Originally Posted by partyzantka View Post
@Hyper, na Twoich zdjęciach nie widzę restauracji w ruinach zamku krzyżackiego. Zwróciłeś może na nią uwagę? A jeśli tak, to co myślisz o takiej bryle w średniowiecznych ruinach? Pytam, bo osobiście uważam, że to miejsce, jakkolwiek szpetne, ma jakiś potencjał i moja rodzina za każdym razem się ze mną zgadza, a nie chcę pytać o to rdzennego mieszkańca Torunia
Hmm kojarzy mi się, widać ją było też z bulwaru filadelfijskiego. Tzn. raczej dawała mieszane uczucia i nie zachęciła, aby pstryknąć zdjęcie...

61. Rzut oka na kościół św. Ducha.

62. Obok ulica Różana.

63. Jeszcze raz poczta, na dole Manekin.

64. Ciężko wyczekać moment, kiedy Flisak pozostanie sam...

65. Gdy nawet to się uda, to gołąb mu na głowie usiądzie.

c.d.n.
Old May 15th, 2011, 03:15 PM   #19
Hyper
Pobierowo jest OK!

Hyper's Avatar

66. Ponownie przy poczcie.

67. Odchodzimy od Flisaka, idziemy w kierunku ul. Szerokiej.

68. Koniec ul. Szerokiej, w lewo Królowej Jadwigi, w prawo Wielkie Garbary.

69. Zabytkowy zegar. Zdjęcie się lekko rozmazało, ale nie mam lepszego, więc wstawiam.

70. Na rogu Łaziennej i Ciasnej, ciekawie zrobione rynny na tym budynku. Natomiast z prawej strony mieliśmy wrażenie, że wygląda to jak mały, gdański żuraw.

c.d.n.
Old May 15th, 2011, 03:19 PM   #20
Hyper
Pobierowo jest OK!

Hyper's Avatar

71. Na rogu Żeglarskiej i Rabiańskiej, idziemy w kierunku Wisły.

72. Piękne zdobienia na kamienicy przy ul. Żeglarskiej.

73. I jeszcze rzut oka w lewo w kierunku bazyliki katedralnej.

74. Poszliśmy dalej ul. Bankową do ul. Przy krzywej wieży.

75. Podobno odchylenie wieży sięga 120cm.

c.d.n.

Reply

Tags
bydgoszcz, chełmno, kujawsko-pomorskie, toruń, wycieczka

Thread Tools

Posting Rules