daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Lubelskie, Małopolska, Podkarpacie i Świętokrzyskie

Lubelskie, Małopolska, Podkarpacie i Świętokrzyskie » Kraków » LublinGlobal Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.


Reply

 
Thread Tools Rate Thread
Old June 6th, 2011, 05:04 PM   #1
grzesiu
Registered User
 
Join Date: Aug 2009
Location: Warszawa
Posts: 342
Likes (Received): 6

[Chełm] Promocja miasta

Postanowiłem założyć nowy wątek na temat promocji Chełma. Coraz więcej się słyszy, że Chełm jest promowany to tu, to tam. Myślę, że to dobry pomysł(?)

Promocja Chełma w TVN i na gadu gadu

W połowie czerwca po raz kolejny zobaczymy materiały promocyjne Chełma w ogólnopolskiej telewizji i serwisie gadu gadu. Będzie to możliwe dzięki pozyskanej przez miasto unijnej dotacji.

Od 13 do 17 czerwca na ogólnopolskiej antenie TVN oraz w programie TVN24 pojawiać się będą filmowe spoty promujące Chełm. Zobaczymy w nich kilka obrazów z naszego miasta oraz zaproszenie na Dni Chełma organizowane w ramach projektu „Chełm jest coolturalny”.

- To właśnie dzięki środkom pozyskanym na to zadanie możemy ponownie promować Chełm w ogólnopolskiej stacji telewizyjnej – mówi Marcin Grel zastępca dyrektora Wydziału Rozwoju, Promocji w Współpracy z Zagranicą – Realizacja i emisja tych spotów zapisane były już we wniosku o dofinansowanie.

W trzydziesto-sekundowym spocie pojawią się główne zabytki miasta: bazylika, podziemia, wnętrze kościoła pw. Rozesłania św. Apostołów oraz inne miejsca: plac Łuczkowskiego, panorama starego miasta czy też ukwiecony plac Kupiecki. Obrazy oprawione zostaną komentarzem lektora, który w kilku zdaniach zachęci do odwiedzenia Chełma. Spot pojawiać się będzie codziennie przez 5 dni w dwóch stacjach. W głównym wydaniu TVN zobaczymy go o różnych godzinach w czasie rozpoznawalnego magazynu „Dzień dobry TVN”. W informacyjnym kanale TVN 24 film promujący Chełm wyemitowany zostanie w przerwach niemniej popularnego programu „Szkło kontaktowe”.

- To nie przypadkowy wybór. Szczególnie zależało nam na dobrych czasach emisyjnych, wyświetlania naszego spotu w programach, które cieszą się dużą oglądalnością – mówi prezydent Agata Fisz – W ubiegłym roku podobną kampanię promocyjną przeprowadziliśmy na antenie kilku stacji Polsatu, dlatego tym razem wybór padł na TVN.

Reklamę promującą Chełm i zachęcającą do odwiedzenia miasta podczas Dni Chełma zobaczymy także w gadu gadu - najbardziej popularnym w Polsce komunikatorze internetowym. Podobnie jak przed rokiem, aktywny baner przekieruje internautów na stronę urzędu miasta. Tym razem jednak pojawiać się on będzie nie w wyskakującym przy uruchamianiu programu okienku, lecz w reklamowym module na pasku kontaktów każdego użytkownika gg. Emisję baneru zaplanowano w dniach od 10 do 17 czerwca. Zgodnie z podpisaną umową, reklama naszego miasta wyświetlona zostanie łącznie 10 milionów razy.

Miejscy urzędnicy wyliczyli, iż ujmując najnowszą kampanię reklamową, w okresie ostatniego półtorej roku spoty i materiały promujące Chełm pojawiały się już w kilkunastu ogólnopolskich i zagranicznych stacjach telewizyjnych.

- Właśnie rozpoczynamy nasze własne badania ruchu turystycznego w Chełmie. Mają one pokazać jak turyści postrzegają nasze miasto, co im się podoba oraz w czym widzą niedociągnięcia. Chcemy także sprawdzić na ile skuteczne są przeprowadzane kampanie promocyjne, i na co powinniśmy zwrócić uwagę w przyszłości. Wyniki tych badań opublikujemy pod koniec wakacji – zapewnia prezydent.

http://lc24.pl/index.php/wiadomoci/w...i-na-gadu-gadu
grzesiu no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old June 8th, 2011, 11:58 AM   #2
czjack
Registered User
 
czjack's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 1,918
Likes (Received): 161

Miejskie Dukaty już w portfelach!
08.06.2011.6 maja 2011 roku Chełm po raz drugi dołączył do grona miast posiadających własną „monetę”. Do obiegu został wprowadzony Dukat Miejski o nominale „9 Dukatów Chełmskich” i równowartości 9 zł.

Dukaty Miejskie „9 Dukatów Chełmskich” zostały wykonane z krążków bimetalicznych, czyli składających z dwóch rodzajów stopu o średnicy 30mm, w nakładzie zaledwie 5 000 sztuk, większość z dukatów zostało wybitych stemplem zwykłym, a pozostałe – stemplem odwróconym (rewers „do góry nogami” względem awersu).

Część nakładu zostało zapakowane w ozdobne blistry pocztówkowe, które dla kolekcjonerów stanowią ekskluzywną formę zbierania monet, a dla mieszkańców oraz gości przebywających w naszym mieście – niecodzienną pamiątkę.

Gratką nie tylko dla kolekcjonerów, ale również poszukujących nietypowego ekskluzywnego prezentu, okazały się srebrne dukaty kolekcjonerskie. Dukaty srebrne także mają nominał „9 Dukatów Chełmskich” i wykonane są z najwyższej próby srebra Ag999 o średnicy 28 mm w nakładzie 100 sztuk. Dodatkowo każdy srebrny dukat ma przyporządkowany numer wybity na rancie oraz kolorowany herb miasta. Dukaty kolekcjonerskie w wersji srebrnej nie podlegają wymianie i nie są nigdzie honorowane. Każdy srebrny dukat posiada ozdobne pudełko z herbem miasta oraz certyfikat.

Nie jest to jednak koniec akcji! Kto nie zdążył jeszcze nabyć dukata może to zrobić w jednym z oznaczonych specjalnymi naklejkami punktów. Dukatami można płacić za towary lub usługi, otrzymywać w formie reszty lub zamieniać jako równowartość 9 złotych aż do końca 2011 roku w wybranych punktach miasta:Bar Na Krzywej, ul. Kopernika 1
Chełmski Ośrodek Informacji Turystycznej, ul. Lubelska 63
Chełmskie Podziemia Kredowe „LABIRYNT”, ul. Lubelska 55a
Cukiernia Hetman, ul. Szpitalna 53B (szpital – niski parter)
Cukiernia Hetman, ul. Lwowska 1,
Cukiernia Hetman, ul. Szpitalna 53B (przychodnia)
Dmuch Elżbieta Sklep - Wołkowiany 27, Żmudź
Firma Usługowo-Handlowa „Edzio”, Pl. Łuczkowskiego 15
Galeria Rzeczy Ładnych, ul. Lwowska 18B (obok Bazaru spoż.)
Galeria Rzeczy Ładnych, ul. Lwowska 30 (przed Tesco)
Hotel „KAMENA”, ul. Armii Krajowej 50
Księgarnia TAWA, ul. Krzywa 41/3
Kwiaciarnia Fantazja, Plac Łuczkowskiego 19
Laboratorium fotografii cyfrowej i analogowej Foto TAM, Lwowska 8
Salon Firmowy PATROL, F2F, ul. Lubelska 45
Sklep Firmowy CROSS VOLCANO HD, ul. Lubelska 43
Sklep rowerowo-sportowo-turystyczny „MARATON”, ul. Lubelska 6
Sklep sportowy ADIDAS, NIKE, PUMA, REEBOK, ul. Lwowska 13
Sklep wszystko po 3 zł, ul. I Armii Wojska Polskiego (róg Lwowskiej)
SOUVENIR, ul. Pocztowa 2
Szkoła Języków Obcych TAWA, Plac Łuczkowskiego 15ZAPRASZAMY !
Natalia Gilewska
www.echelm.pl
__________________
<")))><
czjack no está en línea   Reply With Quote
Old June 8th, 2011, 12:12 PM   #3
White pl
Registered User
 
Join Date: Apr 2010
Location: Chełm
Posts: 2,065
Likes (Received): 280

Może by tak przenieść do tu watek z imprezami ,wtedy byłby promocja i imprezy kulturalne i sportowe ,na pewno taki watek by się bardziej ożywił
White pl no está en línea   Reply With Quote
Old June 8th, 2011, 01:28 PM   #4
czjack
Registered User
 
czjack's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 1,918
Likes (Received): 161

Dobry pomysł.Jestem za.
__________________
<")))><
czjack no está en línea   Reply With Quote
Old June 8th, 2011, 02:21 PM   #5
junek
Registered User
 
junek's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Kraków
Posts: 1,833
Likes (Received): 62

i ja też
__________________
Praca... prymitywny sposób spędzania wolnego czasu...
junek no está en línea   Reply With Quote
Old June 8th, 2011, 11:42 PM   #6
bezkit
Chełmianin od zawsze :)
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 272
Likes (Received): 0

Te dukaty jeszcze mozna kupic?
bezkit no está en línea   Reply With Quote
Old June 11th, 2011, 11:53 AM   #7
czjack
Registered User
 
czjack's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 1,918
Likes (Received): 161

Kolejna produkcja filmowa
11.06.2011.
Miejscy urzędnicy we współpracy z warszawską agencją promocyjną pracują nad scenariuszem kolejnego filmu o naszym mieście. Główne nagrania realizowane będą podczas tegorocznych Dni Chełma.

Trzy dni zdjęciowe zajmie ekipie filmowej nagrywanie materiałów do 26 minutowej najnowszej produkcji promocyjnej miasta. Ponownie zobaczymy tam najciekawsze atrakcje turystyczne Chełma, relacje z największych wydarzeń artystycznych oraz... ducha.
- Zamiast standardowego filmu dokumentalnego, chcemy wprowadzić pewną fabułę. Stąd pomysł z Duchem Bieluchem, który wybudzony ze snu opuszcza podziemia, wędruje po mieście i poznaje jego historię i uroki – mówi prezydent Agata Fisz - Oczywiście nie będzie to horror. Wręcz odwrotnie. Niewykluczone, że znajdą się tam sceny o zabarwieniu humorystycznym.
Nad dokładnym scenariuszem pracuje warszawskie studio filmowe odpowiedzialne za realizację przedsięwzięcia. W procesie przygotowań do filmu oraz podczas realizacji zdjęć, towarzyszyć im będą urzędnicy z wydziału promocji.

- Podobnie jak przy poprzednich produkcjach zajmiemy się zabezpieczeniem planu filmowego, częściowo kierownictwem produkcji oraz cały czas starać się będziemy podpowiadać ekipie to co w Chełmie jest najbardziej wartościowego – zapewnia Marcin Grel Zastępca Dyrektora Wydziału Rozwoju, Promocji i Współpracy z Zagranicą.

Na czas produkcji, do Chełma przyjedzie kilkuosobowa grupa filmowców. Zdjęcia realizowane będą równolegle przez dwie ekipy. Dla potrzeb nagrań wykorzystany zostanie między innymi sprzęt filmowy umożliwiający wykonywanie płynnych nagrań w ruchu kamery, w tym zdjęć z wysokości. Prawdopodobnie filmowcy użyją zdalnie sterowanego helikoptera z podczepioną kamerą. Pod uwagę brane są też zdjęcia lotnicze.
W rolę głównego bohatera podróżującego po mieście, a obserwowanego przez chełmskiego ducha, wcieli się zawodowy aktor.

- Ostateczna decyzja o wyborze aktora jeszcze nie zapadła. Nie będzie to co prawda osoba z pierwszych stron gazet, gdyż honorarium kilkukrotnie przekroczyłoby budżet naszej produkcji, lecz na pewno w filmie wystąpi aktor z doświadczeniem, który na swoim koncie ma już udział w kilku filmach – zapewnia Grel.

Promocyjny reportaż powstanie w ramach projektu „Chełm jest COOLturalny”. Na jego produkcję miasto wyda około 10 tysięcy złotych. Resztę kosztów pokryje pozyskane dofinansowanie z Unii Europejskiej. Film zobaczymy jednak nie wcześniej niż pod koniec tego roku.
- W produkcji znajdą się relacje z kilku wydarzeń kulturalnych realizowanych w ramach projektu, w tym również z tych które odbędą się jesienią. Wcześniej postaramy się przygotować trailer, aby jeszcze na wakacje zaprezentować go mieszkańcom – dodaje Grel.

Gotowy film trafi w pierwszej kolejności na chełmski kanał Youtube. Urzędnicy planują także rozesłać go do kilku stacji telewizyjnych oraz do wielu funkcjonujących w Polsce telewizji lokalnych, kablowych i internetowych.
www.echelm.pl
__________________
<")))><
czjack no está en línea   Reply With Quote
Old June 11th, 2011, 12:06 PM   #8
vercruysse
Registered User
 
Join Date: Apr 2009
Location: Chełm
Posts: 1,266
Likes (Received): 111

No jeszcze troche to Hollywood zrobią z Chełma
vercruysse no está en línea   Reply With Quote
Old June 11th, 2011, 01:38 PM   #9
derfil
Registered User
 
Join Date: Jun 2011
Location: Chełm
Posts: 17
Likes (Received): 0

Ej to fajnie, że o naszym Chełmie coraz głośniej w pozytywnym znaczeniu. Im częściej takie akcje będą, im częściej w telewizjach i radio o Chełmie będzie się mówiło, to tym większa szansa, że ktoś się zainteresuje miastem.

Producent nawet najlepszych na świecie lodówek jesli nie będzie się promował to nie zrobi dobrej sprzedaży.
derfil no está en línea   Reply With Quote
Old June 11th, 2011, 01:43 PM   #10
derfil
Registered User
 
Join Date: Jun 2011
Location: Chełm
Posts: 17
Likes (Received): 0

Odlotowa promocja

Prezydent Chełma przygotowuje specjalne porozumienie z Krosnem i Ełkiem. Dzięki niemu możliwe będzie ubieganie się o unijne środki na promocję gospodarczą. „Odlotowa Polska Wschodnia” - pod takim tytułem chełmscy urzędnicy z przedstawicielami dwóch innymi miast opracowali projekt skierowany na promocję potencjału gospodarczego. Wspólnie przygotowany wniosek ma zwiększyć szansę na unijną dotację, o którą miasto zamierza się ubiegać w ramach Programu Rozwoju Polski Wschodniej.

- Przy tym naborze jednym z podstawowych kryteriów punktacji jest właśnie partnerstwo. Dlatego współpraca Chełma z miastami z innych województw jest kluczowym elementem do ubiegania się o dofinansowanie. Oprócz tego da nam to możliwości wymiany doświadczeń i otworzy nowe kierunki współpracy z innymi ośrodkami miejskimi wschodniej Polski – mówi Marcin Grel Z-ca Dyrektora Wydziału Rozwoju, Promocji i Współpracy z Zagranicą.

Zgodnie z nazwą projektu, zostanie on ukierunkowany na tematykę związaną między innymi z produkcją lotniczą i branżami pośrednio związanymi z lotnictwem. Miasto w ten sposób zamierza zachęcić polskie i zagraniczne firmy do otwierania tu swoich zakładów, w których pracę znaleźć mogliby wykształceni na miejscu specjaliści.

- Ten projekt to między innymi zacieśnianie stosunków miasta z lokalnymi uczelniami, a w szczególności z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową. Pozwoli on nam z jednej strony na promowanie chełmskich uczelni w Polsce i za granicą, a z drugiej umożliwi budowanie wizerunku Chełma jako ośrodka o dużym potencjale gospodarczym ze względu na położenie, komunikację oraz możliwość kształcenia specjalistycznej kadry pracowników dla konkretnych sektorów gospodarki, szczególnie dotyczących lotnictwa - mówi prezydent Agata Fisz.

Urzędnicy w ramach projektu przewidzieli przygotowanie szczegółowego opracowania dotyczącego potencjału gospodarczego Chełma i regionu. Chodzi m.in. o korzyści jakie odnieść może potencjalny inwestor, który zdecyduje się wybudować w Chełmie fabrykę lub nawet niewielki zakład produkcyjny.

- Nikt do tej pory nie wykonał jeszcze szczegółowej analizy rynku pod względem atrakcyjności inwestycyjnej – opracowania, które często jest podstawowym czynnikiem w rozmowie z inwestorami. Badania te są kosztowne. Dlatego jeśli uda się je zrealizować w ramach unijnego dofinansowania, będzie to znaczna oszczędność dla miasta – dodaje Grel.

Badaniami i przygotowaniem opracowania zajmie się wyłoniona w przetargu specjalistyczna firma. Kolejnym z elementów kampanii będą wydawnictwa poświęcone aspektom gospodarczym i zachęcające do inwestowania w naszym mieście. Przygotowane w kilku wersjach językowych trafią do kilkuset przedsiębiorstw w Polsce i za granicą. Służyć ma temu między innymi udział miasta w ogólnopolskich i międzynarodowych targach gospodarczych oraz kampania telewizyjna i radiowa. Urzędnicy planują realizację a następnie emisję w ogólnopolskich rozgłośniach radiowych specjalnych spotów promujących walory inwestycyjne Chełma. Dodatkowo pojawi się telewizyjna reklamówka. Trafi ona co najmniej do jednej ze znanych polskich stacji telewizyjnych. Elementem jeszcze dotąd nie realizowanym przez miasto ma być emisja spotów filmowych także w zagranicznych stacjach. Autorzy projektu stawiają również na bezpośredni kontakt z potencjalnymi inwestorami. Służyć mają temu branżowe konferencje, na które do naszego miasta zapraszani będą przedstawiciele polskich i zagranicznych koncernów oraz reprezentanci izb gospodarczych.

Władze miasta liczą, iż opracowana w ten sposób kampania promocyjna trafi do szerokiej grupy odbiorców, nie tylko z sektora lotniczego ale także z innych branż.

- Zależy nam na każdej dziedzinie gospodarki, która może dać nowe miejsca pracy w naszym mieście. Niezależnie czy będą to firmy z branży lotniczej, elektronicznej czy spożywczej, akcja promocyjna ma pokazać Chełm jako duże miasto, w którym opłaca się inwestować – przekonuje Fisz.

Na planowaną na przyszły rok kampanię miasto zamierza przeznaczyć ponad pół miliona złotych. W ramach złożonego projektu, aż 90% tej kwoty stanowić może unijne dofinansowanie. Wyniki naboru powinny być znane jeszcze na jesieni tego roku.

_________________________________________________
http://www.lc24.pl/index.php/wiadomo...otowa-promocja
derfil no está en línea   Reply With Quote
Old June 17th, 2011, 10:51 AM   #11
grzesiu
Registered User
 
Join Date: Aug 2009
Location: Warszawa
Posts: 342
Likes (Received): 6

A tak wygląda reklama, którą można zobaczyć na TVN i TVN24

http://www.youtube.com/watch?v=8j3Fo5KiKY0
grzesiu no está en línea   Reply With Quote
Old June 24th, 2011, 09:19 PM   #12
grzesiu
Registered User
 
Join Date: Aug 2009
Location: Warszawa
Posts: 342
Likes (Received): 6

"COOLturalny" film o Chełmie

Przez trzy dni siedmioosobowa ekipa realizowała w naszym mieście zdjęcia do najnowszej promocyjnej produkcji filmowej.

Turysta o imieniu Janusz (w jego rolę wcielił się Janusz Zadura, polski aktor filmowy, serialowy, dubbingowy, komentator sportowy oraz dziennikarz telewizyjny) przyjeżdża do Chełma by poznać miasto. Jako pierwsze zwiedza podziemia kredowe. Zachwyca się niezwykłością białego labiryntu, a szczególną uwagę zwraca na opowieść o Duchu Bieluchu. W rozmowie z przewodnikiem dowiaduje się, że legendarny władca chełmskich podziemi podczas święta miasta ma w zwyczaju opuszczać kredowy labirynt i można go spotkać w różnych zaułkach Chełma. Bohater postanawia wyruszyć tym tropem i wędrując po najciekawszych miejscach odnaleźć ślady dobrotliwego ducha. Tak zaczyna się prawie półgodzinna filmowa opowieść promująca Chełm.

- Nie chcieliśmy aby ta produkcja była typowym reportażem. Dlatego pojawia się w nim fabuła związana z jednym z symboli naszego miasta – Duchem Bieluchem. W ten sposób film będzie przystępny dla widza, a jednocześnie pozwoli na promowanie najciekawszych miejsc Chełma – mówi prezydent Agata Fisz.

Wskazówek o miejscach, w których można zobaczyć władcę białych podziemi, turysta szuka wśród mieszkańców. Rozmawia z napotkanymi na ulicach Chełma osobami (wśród nich są rzeczywiście przypadkowo spotkani mieszkańcy oraz aktorzy z Teatru Ziemi Chełmskiej). Bohater angażuje się w wydarzenia towarzyszące tegorocznym obchodom Dni Chełma. Uczestniczy w koncertach, rozmawia z artystami, zwiedza uliczkę literacką, a nawet bierze udział w ulicznym biegu. Śladów ducha szuka przede wszystkim w najcenniejszych turystycznie miejscach: zabytkach i świątyniach. W filmie nie zabraknie też mniej historycznych, ale równie urokliwych placów i zakątków miasta.

- Głównym założeniem produkcji są wydarzenia związane z unijnym projektem „Chełm jest COOLturalny”. Fabularyzowany reportaż ma pokazać Chełm jako miejsce, w którym odbywa się wiele ciekawych wydarzeń kulturalnych, ale jednocześnie będzie turystyczną promocją prezentującą uroki miasta - zapewnia Roland Kurczewicz pełnomocnik prezydenta.

Ciekawostką mają być zdjęcia lotnicze wykonywane specjalną kamerą przymocowaną na zewnątrz samolotu, których ze względu na niesprzyjającą aurę nie udało się jeszcze zrealizować.

- Jesteśmy w stałym kontakcie z ekipą. Będziemy analizować zarejestrowany materiał i ustalać czego jeszcze brakuje. Filmowcy na pewno wrócą do Chełma, chociażby po to, aby dokończyć zdjęcia lotnicze – dodaje Kurczewicz.

Gotowy film zobaczymy jednak dopiero pod koniec tego roku lub na początku przyszłego. Zgodnie z wymogami znaleźć tam się powinny również pozostałe elementy projektu – wydarzenia, które odbędą się dopiero jesienią. Urzędnicy zapowiadają, że pomimo tego przedsmak produkcji poznamy nieco wcześniej. Na chełmskim kanale youtube dostępny będzie już wkrótce „making off” - krótki filmik ukazujący kulisy produkcji. Po wakacjach pojawi się natomiast kilkuminutowy trailer.

Na produkcję miasto wyda około 10 tysięcy złotych. Resztę kosztów pokryje pozyskane dofinansowanie z Unii Europejskiej. Gotowy film trafi w pierwszej kolejności do Internetu. Urzędnicy planują także rozesłać go do kilku stacji telewizyjnych oraz do wielu funkcjonujących w Polsce telewizji lokalnych, kablowych i internetowych.

http://echelm.people-net.pl/miasto/c...chelmie-3.html
grzesiu no está en línea   Reply With Quote
Old July 6th, 2011, 05:26 PM   #13
White pl
Registered User
 
Join Date: Apr 2010
Location: Chełm
Posts: 2,065
Likes (Received): 280

W sumie nie było tu jeszcze tego Hardcorowy Koksu Robert Burneika był u nas niedawno

Last edited by White pl; July 6th, 2011 at 05:55 PM.
White pl no está en línea   Reply With Quote
Old July 10th, 2011, 09:39 PM   #14
White pl
Registered User
 
Join Date: Apr 2010
Location: Chełm
Posts: 2,065
Likes (Received): 280

Z tego co widziałem na zdjęciach to seans kina nocnego pod gwiazdami na dziedzińcu kamienicy na Podwalnej odniósł spory sukces pełno ludzi ,świetny pomysł trzeba się tam wybrać za dwa miesiące

http://echelm.people-net.pl/miasto/k...ne-seanse.html
White pl no está en línea   Reply With Quote
Old July 16th, 2011, 02:00 PM   #15
derfil
Registered User
 
Join Date: Jun 2011
Location: Chełm
Posts: 17
Likes (Received): 0

Chełm.Miasto wprowadza audioprzewodniki

Chełmscy urzędnicy wprowadzą nową bezpłatną ofertę dla turystów – audioprzewodniki dostępne w czterech językach.

Audioprzewodniki to niewielkich wymiarów urządzenie ze słuchawkami umożliwiające odtwarzanie przygotowanych wcześniej nagrań.

Takie urządzenia ma niewiele ośrodków na świecie - m.in. Luwr w Paryżu, Muzeum Sztuki w Nowym Yorku czy Natural Muzeum Historii Naturalnej w Londynie. Teraz także Białowieski Park Narodowy.

- Turysta z takim urządzeniem może samodzielnie zwiedzać miasto. Lektor prowadzi go po najciekawszych miejscach wskazując właściwą drogę oraz opowiada o zabytkach i historii. W każdej chwili można zatrzymać nagranie, jeśli na przykład przewidywana podróż z miejsca na miejsce się wydłuża lub skraca – mówi Marcin Grel zastępca dyrektora Wydziału Rozwoju, Promocji i Współpracy z Zagranicą.

Urzędnicy chcą w ten sposób dać możliwość innej formy zwiedzania miasta niż tylko z pomocą drukowanych informatorów.

- Jest to rozwiązanie skierowane przede wszystkim do osób indywidualnych. Grupy zorganizowane i tak skorzystają zapewne z usług zawodowego przewodnika, z którym można przecież porozmawiać i zadać dodatkowe pytania – dodaje Grel.

Opracowane nagrania dostępne mają być w czterech językach: polskim, angielskim, niemieckim i ukraińskim. Urządzenia udostępnione zostaną w Chełmskim Ośrodku Informacji Turystycznej. Co najważniejsze, za kaucję lub inny sposób poręczenia, wypożyczane będą bezpłatnie. Same nagrania znajdą się również na stronach internetowych urzędu miasta, informacji turystycznej i innych portalach związanych z Chełmem. Turysta będzie mógł nieodpłatnie pobrać z sieci plik audio, a następnie po przyjeździe do miasta odsłuchiwać go we własnym odtwarzaczu lub telefonie komórkowym.

- W ten sposób chcemy zarówno zachęcić turystów do przyjazdu do Chełma jak i uatrakcyjnić im zwiedzanie miasta – mówi Roland Kurczewicz, pełnomocnik prezydenta Chełma – Wymaga to jednak opracowania tras, tekstów oraz nagrania lektorów, w tym przewodników obcojęzycznych oraz zakupu urządzeń. Zlecimy to zewnętrznej firmie, która ma już odpowiednie doświadczenie i zapewni w pełni profesjonalną usługę.

Zakup urządzeń, przygotowanie przewodników i nagranie lektorów w większości pokryje pozyskana przez miasto unijna dotacja w ramach realizowanego już projektu „Chełm jest COOLturalny”. Pełne wdrożenie nowego pomysłu urzędnicy planują na przyszłoroczny sezon turystyczny. Bardzo prawdopodobne jednak, iż pierwsze audio przewodniki pojawią się nawet na jesieni tego roku.

- Oczywiście skorzystać będą mogli z nich również mieszkańcy Chełma, którzy chcieliby zgłębić historię swojego miasta i dowiedzieć się więcej o zabytkach i ciekawych miejscach – przekonuje Kurczewicz.

paw.

źródło:
http://www.chelmonline.pl/index.php/...zewodniki.html
derfil no está en línea   Reply With Quote
Old August 26th, 2011, 11:48 PM   #16
grzesiu
Registered User
 
Join Date: Aug 2009
Location: Warszawa
Posts: 342
Likes (Received): 6

Chełm promuje się na telebimach w innych miastach

Piętnaście sekund. Tyle trwa filmik promujący nasze miasto nakręcony przez chełmskich urzędników. Spot można oglądać do końca września na ekranach i telebimach w różnych miastach Polski.

Spot ukazujący nasze miasto jako miejsce, które warto odwiedzić podróżując po Polsce, to najnowszy pomysł urzędników magistratu na promocję miasta. Na razie głównie w regionie, bo materiał pokazywany jest przede wszystkim w miastach Lubelszczyzny.

– To kilka telebimów w Lublinie, Białej Podlaskiej, Zamościu, Biłgoraju, Krasnymstawie, Parczewie, Kraśniku i Lubartowie – mówi Rolad Kurczewicz, pełnomocnik prezydenta Chełma. – Spot można zobaczyć też m.in. w zamojskich autobusach i na ekranach w lubelskich restauracjach.

Poza Lubelszczyzną na prezentację filmiku zgodzili się właściciele telebimów m.in. w Końskiem, Lublińcu i Bełchatowie. A jak twierdzą urzędnicy, to nie koniec listy miejscowości, w których pojawiać się może zaproszenie do Chełma.

– Stale wysyłamy nowe zaproszenia do udziału w akcji i mamy kolejne pozytywne odpowiedzi od właścicieli ekranów LED – zapewnia Marcin Grel, zastępca dyrektora Wydziału Rozwoju, Promocji w Współpracy z Zagranicą UM Chełm.

W piętnastosekundowym filmiku można zobaczyć kilka obrazów z miasta. Znalazły się tam także sceny "timelapse”, czyli nagrania polegające na wykonaniu zdjęć z dużych odstępach czasu, a następnie wyświetlaniu ich w przyspieszonym tempie. Pod prezentowanymi obrazami video widnieje opis: "Chełm – ponad 1000-letnie miasto”. Spot kończy hasło: "Zwiedzaj Polskę – Zapraszamy do Chełma”.

– To przedsięwzięcie należy traktować nie jako komercyjną reklamę, lecz jako akcję społeczną zachęcającą do krajowej turystyki – przekonuje prezydent Chełma Agata Fisz. – W opracowanym przez nas spocie przez pryzmat pięknego Chełma zachęcamy do zwiedzania całej Polski.

– Być może inne miasta pójdą naszym śladem i przygotują własne prezentacje zachęcające do zwiedzania kraju –dodaje Kurczewicz.

Promocja za darmo

Urzędnicy zapewniają, że na akcję promocyjną miasto nie wydało i nie wyda pieniędzy. Filmową prezentację przygotowali sami urzędnicy. A firmy, które przyłączyły się do akcji, nie pobierają żadnych opłat za emisję spotu na telebimach. W większości miast filmowa reklamówka prezentowana będzie do końca września.

A tu filmik

http://www.youtube.com/watch?v=JG52q...layer_embedded
grzesiu no está en línea   Reply With Quote
Old September 9th, 2011, 05:34 PM   #17
czjack
Registered User
 
czjack's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 1,918
Likes (Received): 161

TVN Turbo ponownie w Chełmie

14 września (środa) stacja TVN Turbo po raz kolejny zrealizuje w Chełmie część nowego programu podróżniczo-motoryzacyjnego. W realizowanym u nas nagraniach udział mogą wziąć chełmscy kierowcy rajdowi, motocykliści i rowerzyści.


Znany z wielu programów telewizyjnych Michał Łukasiewicz (m. in. prowadzi popularny serial „Pojechany łikend”) tym razem podejmie się niecodziennego wyzwania podróżniczego. W ciągu kilku dni przemierzy kilkaset kilometrów wschodniej Polski na elektrycznym Trikke – zyskującym coraz większą popularność trójkołowym rowerze.

Jednym z najważniejszych wydarzeń na trasie i etapem kończących cały program podróży będzie przyjazd do Chełma.

- Kilka tygodni temu dowiedzieliśmy się o planach nowego przedsięwzięcia przygotowywanego przez TVN Turbo. Dlatego wystąpiliśmy do producentów z propozycją realizacji nagrań w naszym mieście, oferując przy tym pomoc organizacyjną i kilka własnych pomysłów na urozmaicenie programu. Nasz projekt spodobał się ekipie, więc po raz kolejny nasze miasto bezpłatnie promowane będzie w ogólnopolskiej stacji telewizyjnej – mówi prezydent Agata Fisz.

Rejestrowana przez telewizyjne kamery podróż rozpocznie się oficjalnie w Białymstoku. Przez trzy dni siedmioosobowa ekipa telewizyjna pokona blisko 300 kilometrów.

- Chcemy pokazać uroki wschodnich rubieży naszego kraju, piękno miasteczek i miast oraz miejsca unikalne na skalę europejską jak na przykład chełmskie podziemia kredowe – mówi autor i prowadzący program Michał Łukasiewicz – Jednocześnie nasza produkcja jest promocją aktywnego i ekologicznego wypoczynku z wykorzystaniem ciekawego rozwiązania jakim jest Trikke.

Podróżując m.in. przez Białowieżę, Janów Lubelski, Włodawę i Sobibór, trójkołowy rower dotrze do Chełma, gdzie zakończy się zorganizowana dla potrzeb telewizji akcja.

- Początkowo producenci planowali wykorzystać krótszą trasę nie obejmującą naszego regionu. Zaproponowaliśmy aby podróż zakończyć jednak u nas – w większym mieście – a przy okazji zorganizować dużą paradę różnego typu pojazdów. Dzięki temu kilkudniowa wyprawa zyskałaby efektowne zakończenie – mówi Roland Kurczewicz pełnomocnik prezydenta Chełma.

Producentom najwyraźniej spodobał się pomysł chełmskich urzędników, gdyż zdecydowali się wydłużyć drogę i zrealizować część programu w naszym mieście.

Trikke wraz z ekipą zawitają do Chełma w środowe przedpołudnie. Otoczony kamerami telewizyjnymi pojazd wjedzie do miasta ulicą Włodawską. Następnie jadąc ul. Lubelską dotrze do budynku podziemi kredowych.

- Chełmski odcinek programu rozpocznie się wydarzeniem z przymrużeniem oka. W naszym mieście odbędzie się pierwszy w historii świata przejazd Trikke po podziemiach – dodaje Kurczewicz.

Następnie ekipa filmowców objedzie kilka ulic miasta, rozmawiając z mieszańcami Chełma i pytając o wrażenia tych, którzy będą mieli ochotę spróbować jazdy na elektrycznym rowerze. Bardzo możliwe, że w programie znajdą się również inne miejsca Chełma.

- Cały czas ustalamy z ekipą szczegóły dotyczące realizacji programu. Zależy nam na jak najlepszym pokazaniu miasta pod względem turystycznym. Niewykluczone, że w programie znajdą się też wykopaliska archeologiczne prowadzone na chełmskiej Górce. Będzie to jednak zależało przede wszystkim od producentów i możliwości czasowych – informuje Kurczewicz.

Najważniejszym wydarzeniem będzie jednak uroczysta parada organizowana wspólnie z Automobilklubem Chełmskim, Chełmską Grupą Rowerową i nieformalnymi grupami motocyklistów. W środę o 16:30 przed gmachem I LO na placu „pod Czaplą” zbiorą się kierowcy samochodów rajdowych, motocykliści i rowerzyści. Prowadzący program dołączy do nich swoim trójkołowym pojazdem aby podyskutować z innymi użytkownikami ulic o bezpieczeństwie na polskich drogach. Następnie w eskorcie Policji i Straży Miejskiej parada prowadzona przez Trikke wyruszy z placu przed godziną 17. Przejeżdżając ulicami Czarnieckiego, Sienkiewicza, placem Gdański i ulicą Lubelską dotrze do parkingu przy ul. Trubakowskiej. Całe wydarzenie rejestrować będzie telewizyjna kamera.

Najważniejsze, jak twierdzą chełmscy urzędnicy, wystąpić w programie TVN Turbo mogą wszyscy zmotoryzowani mieszkańcy Chełma.

- Ustaliliśmy z producentami programu, iż parada będzie otwarta dla wszystkich chętnych. Zapraszamy kierowców, którzy uczestniczą w rajdach samochodowych, rowerzystów, motocyklistów oraz posiadaczy skuterów do udziału w tej akcji filmowej. Będzie to okazja aby pokazać nasze miasto jako miejsce, gdzie miłośnicy jedno i dwuśladów potrafią współpracować i organizować takie wydarzenia – zachęca Agata Fisz.

Realizowany dla TVN Turbo program pojawi się w telewizji pod koniec września. Najprawdopodobniej zobaczyć go będzie można również w innych stacjach TVN.

Urząd Miasta Chełm

www.chelmnews.pl
__________________
<")))><
czjack no está en línea   Reply With Quote
Old September 16th, 2011, 06:08 PM   #18
czjack
Registered User
 
czjack's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 1,918
Likes (Received): 161

TVN Turbo znów w Chełmie, tym razem w kopalni kredy

tom
Kolejna ekipa TVN Turbo będzie kręciła u nas zdjęcia. Tym razem do programu Odrobina Polski. Pokażą tym razem odkrywkową kopalnię kredy, jedną z największych w kraju.


(© archiwum)
W środę kręcone były w Chełmie zdjęcia do jednego z programów podróżniczych. Emocje po paradzie jaką zorganizowała ekipa jeszcze nie opadły, a już w dzisiaj (piątek) w Chełmie pojawią się kolejni, którzy będą chcieli pokazać Chełm reszcie kraju.

- Jest to zupełnie inny program i inna ekipa filmowa, niezależne od siebie – mówi prezydent Agata Fisz – Dowiedzieliśmy się o realizacji tego programu i zaproponowaliśmy kilka ciekawych miejsc w naszym mieście. Podobnie jak w przypadku poprzednich nagrań, i tym razem producenci zdecydowali się skorzystać z naszej oferty.

„Odrobina Polski” to program ukazujący niecodzienne oblicze naszego kraju. Reporterzy podróżują po różnych zakątkach Polski i rejestrują ciekawe miejsca i ludzi. Wszystko utrzymane jest w konwencji reportażu telewizyjnego, a każdy odcinek trwa dokładnie
11 minut.

- Początkowo nagrania miały być realizowane w podziemiach kredowych. Okazało się jednak, iż twórcy programu szukają miejsc niekoniecznie dostępnych dla turystów. Dlatego po uzgodnieniach z chełmską cementownią zaproponowaliśmy odkrywkową kopalnię kredy. Przy tej okazji będzie można również nawiązać do największej turystycznej atrakcji miasta – właśnie podziemi kredowych – mówi Roland Kurczewicz pełnomocnik prezydenta.

Zdjęcia do nowego odcinka ekipa filmowa realizować będzie w piątek 16 września. Rozpoczną się one około godziny 17.

Reporterzy z udziałem znających historię zakładu pracowników cementowni wybiorą się na niecodzienny spacer po „księżycowym” krajobrazie jednej z największych tego typu kopalni w Polsce. Rozmawiać będą o prowadzonych tam pracach, pokażą wykorzystywane tam urządzenia, w tym ważące przeszło 100 ton olbrzymie koparki. W programie usłyszeć będzie można również o geologicznych okazach znajdowanych podczas eksploatacji kredy i innych ciekawostkach związanych z tym miejscem.

- Jesteśmy w stałym kontakcie z realizatorami programu. Obecnie przygotowujemy opisy oraz dokumentację fotograficzną innych ciekawych i niezwykłych miejsc w Chełmie, m. in. niedostępnych jeszcze dla turystów fragmentów podziemi kredowych. Liczymy, że ekipa jeszcze kilkukrotnie odwiedzi Chełm i zrealizuje tutaj kolejne odcinki swojego programu promując tym samym nasze miasto – przekonuje Kurczewicz.

Nagrywany po raz pierwszy w Chełmie turystyczny reportaż „Odrobina Polski” pojawi się na antenie TVN Turbo jeszcze we wrześniu.

Dzisiejsza odkrywkowa kopalnia kredy przy chełmskiej cementowni była niegdyś jednym z najwyższych wzniesień w okolicy. Prowadzone od lat 50-tych XX w. prace górnicze spowodowały zniszczenie góry i obniżenie terenu o około 50 metrów. Na dawnym wzgórzu zwanym „kredową górą” znajdował się jeden z najstarszych cmentarzy w Chełmie, datowany na około XI-XII wiek. W 1794 r. pochowano tam również powstańców, którzy polegli podczas walk pod miastem w trakcie jednej z największych bitew insurekcji kościuszkowskiej rozegranej 8 czerwca tego roku. W trakcie II wojny światowej znajdowało się tam lotnisko polowe, a zaraz po wojnie wielki skład złomu wojskowego. Dzisiejsza odkrywkowa kopalnia kredy jest dnem prehistorycznego oceanu, w którym zachowały się wyraźne ślady życia sprzed milionów lat.

www.chelm.naszemiasto.pl
__________________
<")))><
czjack no está en línea   Reply With Quote
Old September 30th, 2011, 08:47 PM   #19
grzesiu
Registered User
 
Join Date: Aug 2009
Location: Warszawa
Posts: 342
Likes (Received): 6

FILMUJĄ I PROMUJĄ!

W październiku do Chełma zawita kolejna telewizyjna ekipa by zrealizować program o naszym mieście. Tym razem będzie to TVP Polonia.

Ogólnopolska stacja TVP Polonia nagrywać będzie w Chełmie kolejny odcinek do turystycznego serialu tej stacji „Gra w miasta”. Trwający kilkanaście minut fabularyzowany magazyn pokazuje uroki naszego kraju, a jego celem jest promocja w Polsce i na świecie wybranych miast oraz obiektów. Ekipa filmowców nagrania do chełmskiego odcinka realizować będzie przez dwa dni - 10 i 11 października.
- Aktualnie ustalamy z realizatorami magazynu dokładny scenariusz. Jest to program turystyczny, więc chcemy pokazać w nim najatrakcyjniejsze miejsca w Chełmie. Na pewno znajdą się tam unikalne w Europie podziemia kredowe, jedna z największych inwestycji II RP - Dyrekcja, zabytkowe świątynie i starówka – mówi Roland Kurczewicz pełnomocnik prezydenta – Mamy jeszcze kilka pomysłów, ale najpierw musimy je skonsultować z producentami programu.

Każdy z odcinków serialu trwa dokładnie 15 minut. Realizatorzy pokazują w nim kilkanaście miejsc i plenerów z konkretnego miasta. Założeniem programu jest konkurs dla telewidzów. Przez większość odcinka prowadzący nie mówią w jakim mieście się znajdują. Na koniec, wśród osób które zadzwonią i poprawnie zidentyfikują miasto, losowana jest nagroda - weekendowy pobyt dla 2 osób w hotelu.
Za realizowany w Chełmie magazyn TVP Polonia, podobnie jak nagrywane niedawno dwa programy dla TVN Turbo, miasto nie zapłaci ani złotówki.

- Skutecznie udaje nam się zapraszać i zachęcać do przyjazdu do Chełma ogólnopolskie telewizje. W większości przypadków nie ponosimy przy tym dodatkowych kosztów. Dzięki temu nasze miasto staje się coraz bardziej rozpoznawalne, co przekłada się m.in. na zwiększającą się liczbę turystów – przekonuje Prezydent Chełma Agata Fisz.

Program „Gra w miasta” emitowany jest na ogólnoświatowej antenie TVP Polonia w każdą niedzielę o 16:45. Powtórki zobaczyć można w poniedziałki o godz. 18:55 i środy po północy. Ze względu na charakter konkursowy magazynu, producenci nie podają dokładnej dany emisji programu o Chełmie.

http://echelm.people-net.pl/miasto/f...promuja-2.html
grzesiu no está en línea   Reply With Quote
Old October 20th, 2011, 05:58 PM   #20
czjack
Registered User
 
czjack's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 1,918
Likes (Received): 161

Turyści o Chełmie
20.10.2011.

Mamy coraz więcej turystów. Są niedociągnięcia i braki, ale w Chełmie jest ciekawie oraz widać pozytywne zmiany. A jak turyści oceniają nasze miasto?

W tym roku po raz pierwszy pracownicy Urzędu Miasta Chełm przeprowadzili badanie wśród turystów odwiedzających nasze miasto. W ankiecie pytali m. in. o cel wizyty, źródło wiedzy o Chełmie oraz opinie o mieście. Badania w lipcu i sierpniu przeprowadził Wydział Rozwoju, Promocji i Współpracy z Zagranicą wspierany przez pracowników informacji turystycznej, Chełmskich Podziemi Kredowych, hoteli i ośrodków rekreacyjnych. Łącznie wypełniono około 200 ankiet, ale jak twierdzą urzędnicy badaniu poddano znacznie więcej osób.

- Jako jedną opinię brano pod uwagę nie pojedynczą osobę ale całą grupę. Jeśli była to rodzina lub kilkuosobowa grupa zorganizowana, na podstawie ich opinii sporządzano jedną ankietę. Dlatego możemy założyć, że badaniu poddano co najmniej kilkaset osób – mówi Marcin Grel Zastępca Dyrektora Wydziału Rozwoju, Promocji i Współpracy z Zagranicą.

W pierwszej kolejności ankieterzy pytali o kraj i miejscowość, z której przyjechał turysta. Około 20% przyjezdnych nie musiało pokonać dalekich odległości - pochodziło z miast i miejscowości województwa lubelskiego. 13% z wszystkich przebadanych przyjezdnych pochodziło z zagranicy . Pozostałe 67% do Chełma przybyło z innych, niekiedy dość odległych terenów całego kraju. Wśród polskich turystów najwięcej pochodziło z dużych miast (Warszawa -15 razy wskazywane miasto, Kraków – 9 , Wrocław - 6, Szczecin - 6, Gdynia - 6) choć nie brakowało gości z mniejszych miasteczek. Spośród zagranicznych turystów najliczniejszą grupę stanowili Włosi – 7 wypełnionych ankiet oraz Niemcy – 4. W sumie miejscy ankieterzy spotkali turystów z 11 krajów.

Goszczących w Chełmie turystów pytano o cel wizyty. Najwięcej, bo aż 73% osób wskazało typowo turystyczny cel przyjazdu. 21% do naszego miasta przybyło aby odwiedzić rodzinę. Pozostałe 6% stanowiły osoby, które przebyły do Chełma z obowiązków służbowych (praca) lub innych.

Inaczej wygląda sytuacja jeśli chodzi o czas spędzany w Chełmie. Pod tym względem badaniami objęto grupę, której celem wizyty była tylko turystyka. 19% ankietowanych deklarowało, iż na poznanie miasta poświęcają zaledwie kilka godzin. Największa grupa osób (61%) czas spędzany w Chełmie określiła jako 1 dzień. Tylko co piąty z turystów (około 20%) zdecydował się zostać u nas na dłużej.

Znaczną część ankiety poświęciły pytania o to co się turystom podoba, co ich razi i czego ich zdaniem brakuje w naszym mieście. Chociaż wielu ankietowanych nie chciało lub nie potrafiło jeszcze wskazać plusów i minusów miasta tłumacząc to zbyt krótkim czasem pobytu, to najczęściej jako zaletę Chełma respondenci wskazywali ogólnie starówkę – taka odpowiedź pojawiła się aż 67 razy, ale w 5 przypadkach przyjezdni niezadowoleni byli z nieodnowionych prywatnych kamienic. Równie często jako zaletę wymieniano podziemia kredowe (48 razy) oraz Bazylikę z Górką Chełmską – taka odpowiedź padła w 39 ankietach. Turystom podobała się również czystość w mieście. Doceniło to 10 respondentów. W pozostałych pojawiających się kilkukrotnie odpowiedziach turystom przypadł do gustu kościół pw. Rozesłania Św. Apostołów, fontanna i dzwonnica pełniąca funkcję wieży widokowej, ale nieliczni badani zwrócili uwagę na zamknięte i niedostępne dla zwiedzających świątynie (np. Cerkiew św. Jana Teologa). Kilka osób zachwyconych było dużą ilością zieleni.

- Od osób, które po raz kolejny odwiedzały Chełm słyszeliśmy pozytywne komentarze o zmianach jakie na przestrzeni ostatnich lat zaszły w naszym mieście. Opinie dotyczyły odrestaurowanych placów i większej czystości na ulicach – dodaje Marcin Grel.

Niestety gorzej przyjezdni oceniają infrastrukturę. W 27 odpowiedziach badani wskazali na problemy z znalezieniem wolnego miejsca parkingowego lecz w kilku przypadkach docenili fakt, iż parkingi są darmowe. Niewiele mniej (23 respondentów) wskazywało na nie najlepszą jakość dróg w mieście. Krytyczne uwagi pojawiły się również pod względem oznakowania. W 16 przypadkach turyści skarżyli się na brak tablic - kierunkowskazów do innych miast i dzielnic Chełma na rondach i skrzyżowaniach oraz niewystarczającym oznakowaniu turystycznym. Podobna ilość badanych (15 wskazań) uznała, iż brakuje w centrum naszego miasta kawiarni i restauracji, szczególnie urządzonych w ciekawym i oryginalnym stylu. Pozostałymi kilkukrotnie powtarzanymi niedociągnięciami było brak życia nocnego (wskazane 7 razy) oraz brak szaletów publicznych (6 razy). Kilkukrotnie pojawiała się również tematyka poprawy usług hotelarskich, brak parkingów dla autobusów (lub niedostateczne ich oznakowanie), koszy na śmieci oraz kina.

- Brak parkingów oraz stan miejskich dróg to problemy z jakimi borykają się wszystkie miasta. Jest to uzależnione od możliwości finansowych, a na zatłoczone parkingi wpływ ma także wzrastająca liczba samochodów oraz brak wolnych miejskich terenów w centrum do wyznaczania kolejnych miejsc postojowych. Nie znaczy to, że się poddajemy. Systematycznie remontujemy kolejne ulice, będziemy szukać nowych terenów pod parkingi i przyjrzymy się sytuacji oznakowania miasta aby ją poprawić – twierdzi Prezydent Chełma Agata Fisz.

Ciekawostką, nie mającą większego wpływu na analizę przeprowadzonych badań, mogą też być pojedyncze uwagi. Jeden z turystów narzekał na brak lokalnych potraw, inny jako odpowiedź na pytanie czego w mieście brakuje wskazał: tramwajów

W ankiecie pytano również o to co zachęciło do przyjazdu do Chełma oraz z jakich źródeł turyści czerpali wiedzę o naszym mieście. Podobnie jak w przypadku pytań o długość pobytu, z tej części badań wykluczono gości przybyłych na zaproszenie rodziny.

Jako główną atrakcję przyciągającą turystów wskazywano podziemia kredowe (aż 33 razy). Na drugim miejscu znalazła się zachęta od znajomych (18 odpowiedzi). W 12 przypadkach jako powód przyjazdu do Chełma pojawiała się odpowiedź – zwiedzanie okolicy. Zaledwie 6 respondentów z grupy turystów jako powód przyjazdu zaznaczyło zachętę ze strony rodziny. Ciekawostką jest, iż najwięcej (12 razy) jako skuteczną akcję promocyjną Chełma wymieniano telewizję. Niewiele mniej, bo 10 respondentów wskazywało, iż wiedzę na temat naszego miasta i decyzję o przyjeździe podjęło przeglądając Internet. Inni turyści zdecydowali się odwiedzić Chełm korzystając z przewodników turystycznych (odpowiedź w 5 ankietach) oraz za sprawą reklamy w radio (3). Pojedyncze przykłady dotyczyły targów turystycznych, ogłoszenia w gazetach oraz emisji spotów na telebimach.

- Jak widać najbardziej skuteczną formą zwiększania rozpoznawalności miasta jest reklama w telewizji i Internecie. Przez ostatnie 2 lata Chełm promowany był w kilkunastu stacjach i cały czas skutecznie zapraszamy do nas kolejne programy telewizyjne – przekonuje prezydent Fisz.

Przeprowadzone po raz pierwszy badania rzucają światło na atrakcyjność naszego miasta pod względem turystycznym. Miejscy urzędnicy są zadowoleni z ich wyników.

- Są rzeczy do poprawienia. Musimy większy nacisk położyć m.in. na oznakowanie miasta oraz informację o parkinach dla samochodów i autokarów. Ważne jest, iż zdecydowana większość przyjezdnych to typowi turyści a nie tylko odwiedzający rodzinę. Chełm im się podoba i doceniają zmiany w wyglądzie miasta. Dostrzegają nasze działania promocyjne i zapewne ma to również wpływ na zwiększającą się liczbę turystów – podsumowuje wyniki badań Agata Fisz.

Chociaż ankieta nie pozwala na badanie ogólnej liczby turystów, nie ulega wątpliwości iż wzrasta ilość osób odwiedzających nasze miasto. Jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc – Chełmskie Podziemia Kredowe – tylko w lipcu i sierpniu tego roku odwiedziło ponad 2 tysiące osób więcej niż w roku poprzednim – wynika z prowadzonych tam statystyk.

Władze miasta mają już kolejne pomysły na podniesienie atrakcyjności turystycznej Chełma. Wkrótce mają ruszyć nowe akcje promocyjne i pojawić się kolejne udogodnienia dla przyjezdnych.

- Jest bardzo prawdopodobne, iż otrzymamy dofinansowanie na projekt „Odlotowa Polska Wschodnia”. Będzie to wielka akcja promocji gospodarczej Chełma, która również przełoży się na wzrost rozpoznawalności miasta. Wkrótce wprowadzimy audioprzewodniki oraz przygotowujemy nowoczesną i ciekawą formę zwiedzania miasta. Jest to możliwe dzięki środkom unijnym i własnym pomysłom oraz pracy – zapewnia Agata Fisz.

Urząd Miasta Chełm
www.echelm.pl
__________________
<")))><
czjack no está en línea   Reply With Quote


Reply

Tags
chełm, lubelskie, promocja miasta

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Related topics on SkyscraperCity


All times are GMT +2. The time now is 07:13 PM.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11 Beta 4
Copyright ©2000 - 2017, vBulletin Solutions Inc.
Feedback Buttons provided by Advanced Post Thanks / Like (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2017 DragonByte Technologies Ltd.

vBulletin Optimisation provided by vB Optimise (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2017 DragonByte Technologies Ltd.

SkyscraperCity ☆ In Urbanity We trust ☆ about us | privacy policy | DMCA policy

Hosted by Blacksun, dedicated to this site too!
Forum server management by DaiTengu