daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy (aug.2, 2013) | DMCA policy | flipboard magazine

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Serbian Forum > Иностранство > Путовања и репортаже

Путовања и репортаже Репортаже са ваших путовања по свету / Showcase your travel

Reply

Thread Tools Rate Thread
Old August 4th, 2011, 08:21 AM   #41
Vrachar
Registered User

Vrachar's Avatar

Likes (Received): 531

Quote:
Originally Posted by Singidunum View Post
Još jedna sjajna reportaža u nizu Dobra fora na aerodromu, govori srpski da te ceo svet razume

Možeš li da nam napišeš malo o atmosferi grada i ljudima, ako uopšte to može da se oseti u turističkom delu grada?
Zahvaljujem.

Prošpartao sam peške dobar deo centralnog Londona, ne samo turističke zone i mogu ti reći da što se tiče ljudi, prilično su hladni i rezervisani, gledaju svoja posla i ne mare mnogo ako nekoga zgaze ili udare na ulici. Sa druge strane, ako se nekome obratiš malo grublje jer je indiferentan na tvoje zahteve, odmah glasno negoduju. Svideo mi se kolorit ljudi na ulicama jer stvarno sresti ljude svih rasa i nacija na vrlo malo prostoru.

Atmosfera u gradu je sjajna, ne znam kako bi mi se dojmilo da tamo živim i radim i prolazim istim ulicama svaki dan, ali kao turisti mi je bilo izuzetno prijatno. Vreme je bilo sjajno, za 5 dana boravka ne videh ni kapi kiše. Dok je u Beogradu bilo 38 C, u Londonu je bilo prijatnih 24 C pa mi je beg iz vrućine na par dana dobro došao. Poslednjeg dana našeg boravka stigle su vrućine i tamo, pa je bilo oko 30 C.

Sponsored Links

Old August 4th, 2011, 08:44 AM   #42
Vrachar
Registered User

Vrachar's Avatar

Quote:
Originally Posted by Podgoricanin View Post
Maestralno odrađeno, kao i uvijek!

London ljudi toliko hvale...i stvarno je jedan od velikih gradova svijeta...može se lako desiti da ga posjetim 2012, na ljeto. Samo, mnogo mojih drugova, a i mnogo ljudi sa foruma, mi je podiglo očekivanja...sem ako atmosfera ne čini 90% tog grada, bojim se da ću ostati ravnodušan ako krenem da ga poredim s Parizom u vizuelnom smislu...
Hvala druže.

Bejah u oba grada i mogu reći da su London i Pariz dva totalno različita sveta. Dok je Pariz grandiozan i monumentalan, sve šljašti na sve strane, London je elegantan i odmeren, ništa nije preterano veliko ili visoko a opet je dovoljno lepo i značajno.

U velikoj evropskoj četvorci (London, Pariz, Berlin, Moskva) svaki od njih zauzima svoje mesto, i teško može zaseniti ostala tri.

Kod mene postoji drugi problem, a to je kada posle tako velikog i upečatljivog grada posetim neki manji. Tako me Stokholm, iako predivan grad, uopšte nije očarao kao većinu ljudi koji ga posete jer sam u njega došao direktno iz Berlina. Tako i sada, drugi dan po povratku iz Londona sam već putovao u Beč. Iako mi se taj grad dopada, i volim da idem u njega, posle Londona sam bio totalno indiferentan. Sve u Beču mi je izgledalo nekako jednostavno.

Zbog toga nikako iz velikog grada u mali već obrnuto.

Preporučujem ti svakako da posetiš London kada budeš imao priliku. Pet dana je minimum za iole kvalitetniju posetu.
Old August 4th, 2011, 08:47 AM   #43
Vrachar
Registered User

Vrachar's Avatar

Quote:
Originally Posted by zvonko1234 View Post
svaka čast, Dejo....

nešto mi London nije pretjerano sjeo ovako vizuelno u 2D... mada je sasvim moguće, čak i izvjesno, da je uživo potpuno druga priča.
Hvala Zvonko.

Sasvim je moguće i veoma je izvesno.
Old August 4th, 2011, 03:29 PM   #44
stormwatchforever
BANNED

Likes (Received): 1

Hvala Vrachar na ovoj reportazi, moram priznati da su mi krenule suze u par navrata gledajuci fotke. Iskreno, u Evropi i Pariz koji jako volim i koji vazi za centar kulture, arhitekture i zivota ne moze prici ni na 5 milja Londonu pa je tako London svidelo se to nekome ili ne centar Evrope a i medju prva tri grada na zemaljskoj kugli. London jednostavno ostaje u secanju zauvek.
stormwatchforever no está en línea   Reply With Quote
Old August 5th, 2011, 08:05 AM   #45
Vrachar
Registered User

Vrachar's Avatar

Old August 8th, 2011, 02:29 PM   #46
delija90
Chicha was here

delija90's Avatar

Likes (Received): 2300

Ја сваку репортажу гледам тек када тема замре и када сви напишу своје утиске...Мада сам се једва суздржао када сам видео чија је репортажа.

Мене Лондон из неког разлога уопште не импресионира иако је очигледно да има све атрибуте за стицање супротног утиска.Можда је у питању британска архитектура која мени никако не лежи а можда ћу имати другачији утисак ако икада посетим тај град.

ПС: Дејане,све похвале на врхунској репортажи.Искрено се надам да ћеш у будућности много путовати.

ПС2: Ministry of Silly Walk
delija90 no está en línea   Reply With Quote
Old August 8th, 2011, 02:41 PM   #47
Vrachar
Registered User

Vrachar's Avatar

Hvala Miloše!

Preporučujem posetu svakako, jer sam i sam otišao bez nekog naročitog predubeđenja ili očekivanja a vratio se više nego pozitivnim utiscima.
Old August 8th, 2011, 02:56 PM   #48
Col
BANNED

Col's Avatar

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by Vrachar View Post
Prvi prizori iz Londona - žel. stanica "St. Pancras":
Odmah pored te stanice nalazi se najveca biblioteka u svetu: British Library www.bl.uk. Tamo idem cesto, ova biblioteka ima ogroman broj originalnih knjiga iz Srbije
Col no está en línea   Reply With Quote
Old August 8th, 2011, 03:31 PM   #49
Vrachar
Registered User

Vrachar's Avatar

Da, bela zgrada preko puta stanice, na slici nije u kadru.
Old August 8th, 2011, 04:07 PM   #50
stormwatchforever
BANNED

Nije bela zgrada druze, vidi se deo biblioteke i na ovoj slici, to je ona niska struktura od cigle iste boje kao i stanica tamo negde u nivou ona dva uzastopna semafora koja imaju crveno svetlo, tamo je sala za konferencije. Inace devedesetih godina je nanovo sredjivan taj plato ispred biblioteke i bio je grand opening, mada nista pompezno, kad sam vodio druga da mu pokazem covek ladno vidi biblioteku i kaze..."jbt ovo je najveci Sainsbury's koji sam video u Londonu!, gde je ulaz?!?"
Old August 8th, 2011, 04:18 PM   #51
Singidunum
Grad Oblakodera

Singidunum's Avatar

Likes (Received): 6399

Samo što nije najveća, Library of Congress ima duplo više knjiga. A onda slede nacionalne biblioteke Kine, Rusije, Kanade i Nemačke pa tek onda dođe ta u Londonu. Ona je u rangu harvardske i biblioteke ruske akademije nauka - link . Samo kažem

Potpišite peticiju protiv rušenja Generalštaba!

Last edited by Singidunum; August 8th, 2011 at 04:24 PM.
Singidunum no está en línea   Reply With Quote
Old August 8th, 2011, 08:48 PM   #52
Vrachar
Registered User

Vrachar's Avatar

Quote:
Originally Posted by stormwatchforever View Post
Nije bela zgrada druze, vidi se deo biblioteke i na ovoj slici, to je ona niska struktura od cigle iste boje kao i stanica tamo negde u nivou ona dva uzastopna semafora koja imaju crveno svetlo, tamo je sala za konferencije. Inace devedesetih godina je nanovo sredjivan taj plato ispred biblioteke i bio je grand opening, mada nista pompezno, kad sam vodio druga da mu pokazem covek ladno vidi biblioteku i kaze..."jbt ovo je najveci Sainsbury's koji sam video u Londonu!, gde je ulaz?!?"
Da, potpuno si upravu, pobrkao sam je sa St. Pancras library koja je u beloj zgradi, preko puta stanice.

P.S.
Drug ti je fantastičan.
Sainsbury's beše supermarket?
Old August 9th, 2011, 03:58 AM   #53
zvonko1234
Registered User

zvonko1234's Avatar

Likes (Received): 85

Vrachar, trebao si da skokneš do Pekama da vidiš što čine braća Troter.

Last edited by zvonko1234; August 9th, 2011 at 04:32 AM.
zvonko1234 no está en línea   Reply With Quote
Old August 9th, 2011, 04:54 AM   #54
NEWWORLD
Registered User

NEWWORLD's Avatar

Likes (Received): 74

Deki odlicne slike! kad covek vidi kako je to uredno i lepo sredjeno dusa da te zaboli, kad ce mo vise da se opametimo?

Отац Тадеј
NEWWORLD no está en línea   Reply With Quote
Old August 9th, 2011, 08:08 AM   #55
Vrachar
Registered User

Vrachar's Avatar

Quote:

http://crazy-frankenstein.com/free-w...-1280x1024.jpg

Quote:
Originally Posted by NEWWORLD View Post
Deki odlicne slike! kad covek vidi kako je to uredno i lepo sredjeno dusa da te zaboli, kad ce mo vise da se opametimo?
Hvala Peđa.
Old August 9th, 2011, 10:48 AM   #56
Col
BANNED

Col's Avatar

Quote:
Originally Posted by Singidunum View Post
Samo što nije najveća, Library of Congress ima duplo više knjiga. A onda slede nacionalne biblioteke Kine, Rusije, Kanade i Nemačke pa tek onda dođe ta u Londonu. Ona je u rangu harvardske i biblioteke ruske akademije nauka - link . Samo kažem
"The British Library is the national library of the UK and the world's largest library in terms of total number of items"
http://www.mrcpguide.com/enjoyment.php
Col no está en línea   Reply With Quote
Old August 9th, 2011, 07:28 PM   #57
Pedjat87
Newyorker

Pedjat87's Avatar

Quote:
Originally Posted by Vrachar View Post
Kod mene postoji drugi problem, a to je kada posle tako velikog i upečatljivog grada posetim neki manji. Tako me Stokholm, iako predivan grad, uopšte nije očarao kao većinu ljudi koji ga posete jer sam u njega došao direktno iz Berlina. Tako i sada, drugi dan po povratku iz Londona sam već putovao u Beč. Iako mi se taj grad dopada, i volim da idem u njega, posle Londona sam bio totalno indiferentan. Sve u Beču mi je izgledalo nekako jednostavno.

Zbog toga nikako iz velikog grada u mali već obrnuto.

Svaka cast na reportazi i slikama, bilo je ocaravajuce gledati i citati ovo.
Kad vec pomenu putovanje iz vecih u manje gradove... meni je nakon Njujorka svaki grad koji vidim kao neko 'selo'. Bio sam u Svedskoj nakon toga i obilazio Geteborg i Stokholm(a i jos neke americke gradove prije toga), ali koliko god da su lijepi, poslije Njujorka prosto ne mogu bez daha da me ostave drugi gradovi.
Mozda bi Njujork trebalo cuvati za pred kraj zivota
Pedjat87 no está en línea   Reply With Quote
Old August 9th, 2011, 10:04 PM   #58
Arnorian
Registered User

Arnorian's Avatar

Likes (Received): 4197

@Pedjat87
Jedino da ideš u Šangaj.
Arnorian no está en línea   Reply With Quote
Old August 9th, 2011, 11:58 PM   #59
stormwatchforever
BANNED

Quote:
Bolje da nije skoknuo, bez zezanja Peckham je od te plejade losih delova grada jos i skoro najbolji jer su uzeli dosta para u revitalizaciju bas od filmske produkcije ali je jako los i opasan deo juznog Londona bez obzira na sve pare ulozene, tu su i Lewisham (odakle je Bojsi), New Cross, Bermondsey, Clapham, East Ham...uglavnom Southwark Tower Hamlets i Hackney treba izbegavati u svako doba dana, sve sam video i sve prosao, ne izgleda dobro t.j. prilicno opasno, medjutim kada poredim i najgori deo Londona sa Ljermontovom ulicom na Vozdovcu mogu slobodno reci da je Vozdovac prejebao London u svakom pogledu, ono je majka i schoolbook loseg dela grada koga treba izbegavati po svaku cenu u svako doba dana. Samo kazem
Old August 10th, 2011, 12:08 AM   #60
Stefan1
Registered User

Dejane, zaista odlicna reportaza, nije me bilo jedno vreme na forumu i ova tvoja reportaza mi je pravo pozitivno iznenadjenje

Reply

Tags
london, vrachar

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules