daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy (aug.2, 2013) | DMCA policy | flipboard magazine

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Slovakia

Slovakia Slovensko |» Bratislava | Košice

Reply

Thread Tools Rate Thread
Old May 11th, 2012, 08:50 PM   #41
bolkop
Registered User

bolkop's Avatar

Likes (Received): 34

Pisem co najmenej zavisly, nie nezavisly, teda ku ktorej doske sa priklanam ja, samozrejme, ze v zalohe treba mat horak s bombou, takze ano rozlozim si ohnik :P.
Cim menej je clovek zavisly od vsetkych dodavatelov energii, tym lepsie pre neho.
Ak sa v nasledujucich rokoch konecne uspokojivo vyriesi akumulacia u fotovoltaiky, tak aby si kazdy mohol vybudovat ostrovny system a nemusel byt dotovany ostatnymi cez vykup, tak nad tym budem uvazovat aj ja.
Ako padala posledne roky cena kremiku, tak panel 215 kWp co stal pre troma rokmi 25 tisic, stoji dnes cca 10 a Cina tych drahsich vyrobcov stlaci este dole. Som odporca FV elektrarni na zelenych lukach, ale aplikacie co si moze kazdy umiestnit v ramci vlastneho domu svoje opodstatnenie maju.
bolkop no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old May 11th, 2012, 09:26 PM   #42
zollium
Registered User

zollium's Avatar

Likes (Received): 6

http://www.archdaily.com/40060/sebas...ffin-haesloop/
...aaach,preco nemam viac penazi ... dom mojich snov.
zollium no está en línea   Reply With Quote
Old May 11th, 2012, 09:35 PM   #43
kaxno
railfan

kaxno's Avatar

Likes (Received): 217

Musis viac pracovat, v duchu pravicovych idealov
kaxno no está en línea   Reply With Quote
Old May 11th, 2012, 09:51 PM   #44
didinko
Bystander

didinko's Avatar

Likes (Received): 78

Načo, veď splácať je jednoduchšie ako šetriť...

didinko no está en línea   Reply With Quote
Old May 11th, 2012, 10:43 PM   #45
zollium
Registered User

zollium's Avatar

Likes (Received): 6

Quote:
Originally Posted by kaxno View Post
Musis viac pracovat, v duchu pravicovych idealov
Fiiha.Mne sa zdalo ze do dnesnej celosvetovej krizy nas doviedol prave tento pravicovy duch

Last edited by zollium; May 12th, 2012 at 12:48 AM.
zollium no está en línea   Reply With Quote
Old May 11th, 2012, 11:39 PM   #46
marish
Registered User

marish's Avatar

Likes (Received): 175

tak mne osobne vychadza kombo plynovy sporak + mikrovlnka o dost nezavislejsia na dodavkach energii ako elektricky sporak + mikrovlnka. malokedy sa totiz stane, ze by ti vypadli oba zdroje naraz.
Old May 12th, 2012, 03:35 PM   #47
aquila
dialnice.info ::..

aquila's Avatar

Likes (Received): 469

Quote:
Originally Posted by didinko View Post
A keď ti vypadne elektrika tak si na kuchynskej linke rozložíš ohník?
ako casto vypadava elektrika ? my mame indukciu uz asi 5 rokov, rodicov som na to tiez nahovoril a oni maju asi 2 roky indukciu. aj ked mama je uz hodne v rokoch a trosku sa toho bala, teraz si to nevie vynachvalit.

reakcie su okamzite (nie ako pri sklokeramike) navyse nie je problem ked nahodou nieco vykypi, alebo sa zaspni to hned pretriet bez toho aby si sa popali. a XY dalsich vyhod.

osobne by som do nicoho ineho ako indukcie nesiel. nehovoriac ze o dalsi problem menej ked niekam ideme (nechali sme/nenechali sme zapnuty plyn)
aquila no está en línea   Reply With Quote
Old May 12th, 2012, 05:11 PM   #48
didinko
Bystander

didinko's Avatar

Quote:
Originally Posted by aquila View Post
ako casto vypadava elektrika ? my mame indukciu uz asi 5 rokov, rodicov som na to tiez nahovoril a oni maju asi 2 roky indukciu. aj ked mama je uz hodne v rokoch a trosku sa toho bala, teraz si to nevie vynachvalit.

reakcie su okamzite (nie ako pri sklokeramike) navyse nie je problem ked nahodou nieco vykypi, alebo sa zaspni to hned pretriet bez toho aby si sa popali. a XY dalsich vyhod.

osobne by som do nicoho ineho ako indukcie nesiel. nehovoriac ze o dalsi problem menej ked niekam ideme (nechali sme/nenechali sme zapnuty plyn)
Ja som narážal na jeho názor na energetickú nezávislosť, čo je samozrejme blbosť. Energeticky nezávislý sa dá byť v prípade, že si tu elektrinu sám vyrábaš. Aj ja som sa dosť navaril na indukcii, je to v pohode a rýchle, ale pri plyne to varenie nejako viac ovládam.

Old May 12th, 2012, 05:23 PM   #49
marish
Registered User

marish's Avatar

Quote:
Originally Posted by aquila View Post
podla mna vsetky nove sporaky maju uz cidlo, ktore pri nezapalenom plameni plyn vypnu.
Old May 12th, 2012, 09:15 PM   #50
aquila
dialnice.info ::..

aquila's Avatar

Likes (Received): 469

ad nove plynove sporaky, to som ani nevedel. ono je to asi vec zvyku, ale ja na indukciu fakt nedam dopustit
aquila no está en línea   Reply With Quote
Old May 12th, 2012, 10:00 PM   #51
marish
Registered User

marish's Avatar

my mame mozno 7 rocny, a ak zapnes plyn ale neskrtnes iskru alebo ho sfukne, zakypi, tak sa plyn vypne. tak predpokladam, ze tuto vesmirnu technologiu davaju uz do vsetkych.
Old May 13th, 2012, 12:52 AM   #52
Michal.B.Kovac
Registered User

Michal.B.Kovac's Avatar

Likes (Received): 17

Quote:
Originally Posted by didinko View Post
Neviem úplne ako je to v zmysle zdravia( indukčný varič produkuje elektrosmog), ale na plyne sa var reguluje omnoho ľahšie ako na indukcii. Varil som na oboch typoch varných dosiek a na klasický zemný plyn nedám dopustiť.
Ja mam v Oxforde plyn a v Baseli indukciu, a viac mi sedi plyn. Plyn ma rozne emisie typu benzopyren, toluen, oxid uholnaty, merkaptany a podobne fajnustky, takze zdravotne nezavadnejsi ako indukcia rozodne nie je.
Old May 13th, 2012, 09:48 AM   #53
didinko
Bystander

didinko's Avatar

Quote:
Originally Posted by Michal.B.Kovac View Post
Ja mam v Oxforde plyn a v Baseli indukciu, a viac mi sedi plyn. Plyn ma rozne emisie typu benzopyren, toluen, oxid uholnaty, merkaptany a podobne fajnustky, takze zdravotne nezavadnejsi ako indukcia rozodne nie je.
Benzopyrén a toluén sú nečistoty vyskytujúce sa v propán-butánovej zmesy, ktorá sa vyrába destiláciou ropy. V zemnom plyne (metán), ktorý sa používa na varenie u nás sa prímesy nachádzajú v minimálnom množstve. Oxid uholnatý by sa pri optimálnom horení nemal v spalinách vyskytovať prakticky vôbec (maximálne tak na hranici detekcie), pri horení sa oxiduje na CO2. S tým merkaptánom súhlasím, je to toxická látka, ale čo už, keď sa plynári rozhodli plyn odorizovať. Pri plyne je digestor s odťahom von o dosť dôležitejší ako pri elektrických varičoch.

Old May 14th, 2012, 08:26 AM   #54
potkanX
say NO to debil

Likes (Received): 299

pokial ta varenie bavi, tak jednoznacne plyn, pokial je varenie nutne zlo a upratovanie este vacsie, tak chod do indukcie. skusenosti mam celkom slusne s oboma sposobmi a za mna jednoznacne plyn.
potkanX no está en línea   Reply With Quote
Old May 16th, 2012, 10:36 AM   #55
futuros
Astral tourist

futuros's Avatar

Likes (Received): 20

Ďakujem všetkým za rady, čiže vychádza to aj na plyn. Zatiaľ máme naprojektovanú len indukciu, a teda zmeníme to aj na plynovú prípojku a rozhodneme sa na poslednú chvíľu.

Tá indukcia ma trošku straší, rovnako aj plyn z pohľadu zdravia. Viem napr. že taký elektrosmog je všade, tož preto som skôr zástancom ho nezvyšovať, napr. i network bude v dome natiahnutý klasický káblami, nie wifinou (pod schodami plánujem menšiu serverovňu ).
Old May 16th, 2012, 04:40 PM   #56
zuzana
AA

zuzana's Avatar

Likes (Received): 13

ak milujes varenie, daj si kombinaciu plyn a indukcia. na plyne sa vybrone vari azijska kuchyna, na indukcii zase ta zdrava.
zuzana no está en línea   Reply With Quote
Old May 16th, 2012, 06:30 PM   #57
marish
Registered User

marish's Avatar

mozes nejak rozpisat ako si to myslela? cim je jedlo uvarene na indukcii zdravsie od toho na plyne? pretoze hrniec na paru mi este vzhladom na zdravie daval zmysel, ale tuto tomu nerozumiem.
Old May 16th, 2012, 09:00 PM   #58
futuros
Astral tourist

futuros's Avatar

Likes (Received): 20

Quote:
Originally Posted by zuzana View Post
na indukcii zase ta zdrava.
tu sa práve bojím elektromagnetického smogu.

ani nejde tak o mňa, ako skôr o ženu (čítal som že to nie je vhodné pre tehotné ženy) a deti. podľa mňa za takých 100rokov sa ľudia budú chytať za hlavy, aké žiariče sme si to kedysi "ku telám pripúšťali".
Old May 16th, 2012, 09:23 PM   #59
marish
Registered User

marish's Avatar

skor si myslim, ze o sto rokov tu bude take ovzdusie a ziarenie z kozmu, ze nad nejakou indukciou sa ani pozastavovat nebudu.
a tazko povedat, kde bude vtedy veda. mozno taka rakovina bude ako silnejsia migrena, zapijes jednu tabletku a ide sa dalej.
a mozno, ale to uz ma radsej zastavte, pretoze zachadzam do riadneho scifi, bude mat ipr pravoplatne stavebne rozhodnutie na zrekonstruovanie hlavnej stanice!
Old May 16th, 2012, 10:01 PM   #60
E499.3056
Registered User

E499.3056's Avatar

Likes (Received): 304

Quote:
Originally Posted by futuros View Post
tu sa práve bojím elektromagnetického smogu.

ani nejde tak o mňa, ako skôr o ženu (čítal som že to nie je vhodné pre tehotné ženy) a deti. podľa mňa za takých 100rokov sa ľudia budú chytať za hlavy, aké žiariče sme si to kedysi "ku telám pripúšťali".
Povedal by som, ze aj wifi router ma vacsi elektromagneticky smog, nez indukcna platna
E499.3056 está en línea ahora   Reply With Quote

Reply

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules