daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy (aug.2, 2013) | DMCA policy | flipboard magazine

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Albanian Forum > Zhvillimet Urbane > Infrastruktura > Rrugėt

Rrugėt Roads and Highways.

Reply
 
Thread Tools
Old August 30th, 2011, 06:38 PM   #41
plasma2008
http://www.panoramio.com/
 
plasma2008's Avatar
 
Join Date: May 2009
Location: Tirana
Posts: 2,016
Likes (Received): 477

plasma2008 no está en línea   Reply With Quote
Old August 30th, 2011, 06:38 PM   #42
plasma2008
http://www.panoramio.com/
 
plasma2008's Avatar
 
Join Date: May 2009
Location: Tirana
Posts: 2,016
Likes (Received): 477

plasma2008 no está en línea   Reply With Quote
Old August 30th, 2011, 06:39 PM   #43
plasma2008
http://www.panoramio.com/
 
plasma2008's Avatar
 
Join Date: May 2009
Location: Tirana
Posts: 2,016
Likes (Received): 477

plasma2008 no está en línea   Reply With Quote
Old August 30th, 2011, 06:40 PM   #44
plasma2008
http://www.panoramio.com/
 
plasma2008's Avatar
 
Join Date: May 2009
Location: Tirana
Posts: 2,016
Likes (Received): 477

plasma2008 no está en línea   Reply With Quote
Old August 30th, 2011, 06:40 PM   #45
plasma2008
http://www.panoramio.com/
 
plasma2008's Avatar
 
Join Date: May 2009
Location: Tirana
Posts: 2,016
Likes (Received): 477

plasma2008 no está en línea   Reply With Quote
Old August 30th, 2011, 06:41 PM   #46
plasma2008
http://www.panoramio.com/
 
plasma2008's Avatar
 
Join Date: May 2009
Location: Tirana
Posts: 2,016
Likes (Received): 477

plasma2008 no está en línea   Reply With Quote
Old August 30th, 2011, 06:41 PM   #47
plasma2008
http://www.panoramio.com/
 
plasma2008's Avatar
 
Join Date: May 2009
Location: Tirana
Posts: 2,016
Likes (Received): 477

plasma2008 no está en línea   Reply With Quote
Old August 30th, 2011, 06:42 PM   #48
plasma2008
http://www.panoramio.com/
 
plasma2008's Avatar
 
Join Date: May 2009
Location: Tirana
Posts: 2,016
Likes (Received): 477

plasma2008 no está en línea   Reply With Quote
Old August 30th, 2011, 06:43 PM   #49
plasma2008
http://www.panoramio.com/
 
plasma2008's Avatar
 
Join Date: May 2009
Location: Tirana
Posts: 2,016
Likes (Received): 477

plasma2008 no está en línea   Reply With Quote
Old August 30th, 2011, 06:43 PM   #50
plasma2008
http://www.panoramio.com/
 
plasma2008's Avatar
 
Join Date: May 2009
Location: Tirana
Posts: 2,016
Likes (Received): 477

plasma2008 no está en línea   Reply With Quote
Old August 30th, 2011, 06:44 PM   #51
plasma2008
http://www.panoramio.com/
 
plasma2008's Avatar
 
Join Date: May 2009
Location: Tirana
Posts: 2,016
Likes (Received): 477

plasma2008 no está en línea   Reply With Quote
Old August 30th, 2011, 06:45 PM   #52
plasma2008
http://www.panoramio.com/
 
plasma2008's Avatar
 
Join Date: May 2009
Location: Tirana
Posts: 2,016
Likes (Received): 477

plasma2008 no está en línea   Reply With Quote
Old August 30th, 2011, 06:46 PM   #53
plasma2008
http://www.panoramio.com/
 
plasma2008's Avatar
 
Join Date: May 2009
Location: Tirana
Posts: 2,016
Likes (Received): 477

plasma2008 no está en línea   Reply With Quote
Old August 30th, 2011, 06:47 PM   #54
plasma2008
http://www.panoramio.com/
 
plasma2008's Avatar
 
Join Date: May 2009
Location: Tirana
Posts: 2,016
Likes (Received): 477

plasma2008 no está en línea   Reply With Quote
Old August 30th, 2011, 07:09 PM   #55
plasma2008
http://www.panoramio.com/
 
plasma2008's Avatar
 
Join Date: May 2009
Location: Tirana
Posts: 2,016
Likes (Received): 477

plasma2008 no está en línea   Reply With Quote
Old August 30th, 2011, 08:41 PM   #56
plasma2008
http://www.panoramio.com/
 
plasma2008's Avatar
 
Join Date: May 2009
Location: Tirana
Posts: 2,016
Likes (Received): 477

plasma2008 no está en línea   Reply With Quote
Old August 31st, 2011, 10:06 AM   #57
KingGenti
BANNED
 
Join Date: Jul 2009
Location: Durrės-Trieste
Posts: 10,593
Likes (Received): 2024

Shume mire dhe shpejt fare po ndertohet.Uroj qe edhe pjeset e tjera te kesaj rruge te ndertohen po kaq shpejt
KingGenti no está en línea   Reply With Quote
Old August 31st, 2011, 02:01 PM   #58
L1nk1g
γνῶθι σεαυτόν.
 
L1nk1g's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Location: Gent (B)
Posts: 4,937
Likes (Received): 1966

Pa u mbaruar Unaza e madhe e tiranes kjo rruge nuk ka asnje lloj funksioni pervecse faktit qe con banoret e zones ne qendren tregtare TEG,qe eventualisht eshte dhe arsyeja pse kjo rruge po behet kaq shpejt.
__________________
"Vetėm njė popull qė nuk e meriton lirinė mund t'i ngrejė shtatore pushtuesit tė vet." I.Kadare
L1nk1g no está en línea   Reply With Quote
Old August 31st, 2011, 03:38 PM   #59
7t
.......
 
7t's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Location: California
Posts: 6,275

Quote:
Originally Posted by Ultimo View Post
Veriu i vendit u lidh me autoudhe, mesi po lidhet me Tr-El pe marrim si autoudhe edhe rrugen Levan - Tepelene, po pjeset e tjera te jugut te vendit si do te lidhen si psh Korca, Pogradeci apo zonat me te thella si Skrpari apo Permeti..?? A ka bo shteti naj planifikim per mi lidh keto zona me autoudhe..
Ka vite qe punohet ne segmentet e boshtit juglindor. Segmenti Korēė-Qafė Plloēė perfundoi ne vitin 2009.

image hosted on flickr


Nderkohe segmenti lidhes Qafė Plloēė-Qukės ka kohe qe eshte ne ndertim. E gjitha kjo rruge e shkurton distancen midis Korēes dhe Pogradecit me 30 minuta. Edhe segmenti Qafė Thanė-Lin-Pogradec ka perfunduar.

7t no está en línea   Reply With Quote
Old August 31st, 2011, 05:15 PM   #60
doctorx
Registered User
 
doctorx's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Location: Tirana
Posts: 4,120
Likes (Received): 1801

Ketu ne Shqiperi investohet per ndertimin e rruges, po nuk behet asgje per anet e saj, nqs duan qe kjo rruge te jete nje rrug model ne te gjitha drejtimet duhet tu kushtohet rendesi. Nga foto qe shikoj un ka shume mundesi qe anet e rruges te gjelberohen, kjo i jep nje pamje te bukur po dhe ndihmon ne uljen e ndotjes. Nje nga rruget qe mua me pelqen deri tani eshte Levan - Vlore, eshte shume e bukur, me ullinj nga te dyja anet, vertet shume e bukur.
doctorx no está en línea   Reply With Quote
Reply

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffAll times are GMT +2. The time now is 09:46 PM. • styleid: 14


Powered by vBulletin® Version 3.8.11 Beta 4
Copyright ©2000 - 2017, vBulletin Solutions Inc.
Feedback Buttons provided by Advanced Post Thanks / Like (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2017 DragonByte Technologies Ltd.

vBulletin Optimisation provided by vB Optimise (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2017 DragonByte Technologies Ltd.

SkyscraperCity ☆ In Urbanity We trust ☆ about us | privacy policy | DMCA policy

Hosted by Blacksun, dedicated to this site too!
Forum server management by DaiTengu