daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Inwestycje ukończoneGlobal Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.


Reply

 
Thread Tools
Old September 14th, 2011, 06:20 AM   #1
Kulicz
Registered User
 
Kulicz's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Cz-dz/Glw/Wro
Posts: 96
Likes (Received): 83

[Czechowice-Dziedzice] Centrum handlowe Stara Kablownia

Mam zaszczyt utworzyć chyba pierwszy wątek inwestycyjny z mojego miasta rodzinnego
Dla informacji- Czechowice-Dziedzice to 35 tys. miasto, położone na północ od Bielska-Białej
Centrum handlowe Stara Kablownia
[
Stara Kablownia - taką nazwę otrzymało nowe centrum handlowe powstające w Czechowicach-Dziedzicach na terenach byłej kablowni. Jako jedyny tak nowoczesny i wielofunkcyjny obiekt handlowo-usługowy w mieście ma szanse przyciągnąć szerokie grono odbiorców nie tylko z terenu Czechowic i Pszczyny, ale także pobliskich miejscowości.

Centrum handlowe będzie miało powierzchnię około 19 000 m kw. z czego powierzchnię najmu łącznie stanowić będzie około 14 600 m kw. Dla klientów zaplanowano około 350 miejsc postojowych. Oprócz szerokiej gamy sklepów i punktów usługowych C.H. zapewni również swoim klientom dostęp do różnorodnej oferty gastronomicznej oraz rozrywkowej.W Starej Kablowni znajdzie się Multikino z czterema salami kinowymi, centrum rozrywki z ośmiotorową kręgielnią, dyskoteką, bilardem, pubem i główną atrakcją, którą będzie mini browar. Naprzeciwko centrum powstanie samoobsługowa myjnia samochodowa oraz dyskontowa stacja paliw.

W przyszłości w bezpośrednim sąsiedztwie planowane są inwestycje miejskie, przede wszystkim budowa drogi, która posłuży lepszemu skomunikowaniu centrum miasta z terenami miejskimi, ulicą Legionów i centrum handlowym.

Wśród najemców Starej Kablowni jest już między innymi supermarket Tesco, Multikino, drogeria Rossman oraz apteka PGA. Obecnie trwa proces wynajmu powierzchni handlowych. Toczą się lub są finalizowane rozmowy prowadzące do podpisania kolejnych umów z najemcami.
Dotychczas na terenie inwestycji funkcjonowała znana fabryka kabli stworzona w 1927 roku przez firmę „Zahm” z Morawskiej Ostrawy. Obok obywateli czechosłowackich Clementa Zahma jr., Hansa Preissa oraz braci Henryka i Wojciecha Stachów współwłaścicielem spółki budującej kablownię był Polak Ignacy Zweig. Po kilkukrotnych zmianach nazwy od 1969 roku zakład funkcjonował jako Śląska Fabryka Kabli Czechowice-Dziedzice oferując szeroki asortyment cienkich i precyzyjnie wykonanych przewodów. Wszystkie wyroby czechowickiej fabryki opatrzone były znakiem towarowym w postaci kolorowych nitek. Symbol umieszczano na produkcie jako dowód pochodzenia towaru i poświadczenie jego jakości. Clement Zahm wybrał dla kablowni kolor różowy.
"To, razem z charakterystycznymi kablami, jest jednym z symbolicznych elementów, które wykorzystaliśmy tworząc identyfikację wizualną centrum handlowego – żywy róż połączony z surową szarością – obraz łączący historyczną tradycję i nową jakość miejsca."

"Koncepcja Starej Kablowni ma źródło w historii tego miejsca, silnie związanego z dziejami Czechowic-Dziedzic. Poprzez wykorzystanie postindustrialnego charakteru obiektu kreujemy wyjątkową atmosferę, która przyciągnie klientów nie tylko na zakupy, ale również na udany wypoczynek. Założeniem projektu jest utworzenie czegoś więcej niż tradycyjnej placówki handlowej - oddanie w ręce mieszkańców prawdziwego centrum miasta."
Podsumowując:
 • Lokalizacja - Czechowice-Dziedzice, ul. Legionów 83.
 • Powierzchnia terenu ogółem - 4,863 ha.
 • Powierzchnia zabudowy - ok.11 500 m kw.
 • Powierzchnia użytkowa - ok. 19 000 m kw.
 • Powierzchnia najmu łącznie - ok. 14 600 m kw., a w tym:
  • pawilon handlowy branży spożywczej - około 2 000 m kw. pow. sprzedaży,
  • pawilon AGD- RTV,
  • bank,
  • galerie handlowe,
  • kino, typu multiplex,
  • rozrywka z kręgielnią i minibrowarem
 • Ilość miejsc parkingowych - ok.350
 • Zasięg lokalizacji - 600 tys. osób, znajdujących się w odległości 30 minut jazdy samochodem.


Zgodnie z zatwierdzonym harmonogramem otwarcie centrum zaplanowane jest na IV kwartał 2012 roku.
(Źródła http://www.starakablownia.pl, http://www.wiadomosci.czecho.pl/wiec...id=10774&akt=1)

Jeszcze trochę wizek:
Plan zagospodarowania:
--------------------------------------
I teraz gwoli mojego komentarza:
-cieszy to, że w końcu w Czechowicach powstaje taki obiekt(do tej pory większa część mieszkańców, jeździ na zakupy do Bielska-Białej)
-cieszy również to, że w końcu jest to w miarę nowoczesny obiekt i podchodzi się do niego z planami i koncepcją. Mało się u nas buduje, a jak już coś się buduje to nie warto nawet o tym wspominać (przykład największego bubla to hala przy gimnazjum nr.2)
-nowe tereny rekreacyjne i inwestycyjne to świetna sprawa dla miasta, a i teren sporo się zrewitalizuje, no i dodatkowe 2 ronda
-architektonicznie jest to oczywiście standardowy handlowy miszmasz/bubel, podoba mi się jednak czarna kratownica i wnętrza wyłożone czerwoną cegłą. Wszystko oczywiście zależy jeszcze od sposobu wykonania i jakości użytych materiałów. Najbardziej obawiam się o wykonanie tej niebiesko-szarej ściany i elementów przeszklonych
- no i browar: jeżeli będzie ważył nowy gatunek piwa, to super
--------------------------------------
Jeżeli chodzi o jakieś zdjęcia z placu budowy (gdzie już są wykonywane prace ziemne, wyburzeniowe i prawdopodobnie drogowe), to najprędzej w weekend coś popstykam

Last edited by Kulicz; January 6th, 2012 at 02:52 PM.
Kulicz no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old October 13th, 2011, 06:27 PM   #2
misieg
Registered User
 
misieg's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Location: Czechowice-Dziedzice
Posts: 132
Likes (Received): 4

Cieszą takie nowinki! Warto dodać, że gmina Cz-Dz ma w sumie 43tys. mieszkańców. Realnie patrząc na ilość potencjalnych klientów można powiedzieć że bedzie to 100-120tys.
Na razie trwa proces wyburzania budynków po zamkniętej kablowni. Przy najbliższej okazji wrzucę kilka fotek.
Pozdrawiam
misieg no está en línea   Reply With Quote
Old October 14th, 2011, 01:00 PM   #3
uaxcell
Registered User
 
uaxcell's Avatar
 
Join Date: May 2007
Location: Bielsko-Biała
Posts: 291
Likes (Received): 34

Dobrze, że powstaje taki obiekt w Czechowicach, chociaż urodą nie grzeszy. Wygląda jak projekt z późnych lat 90 ...
uaxcell no está en línea   Reply With Quote
Old October 23rd, 2011, 05:24 PM   #4
misieg
Registered User
 
misieg's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Location: Czechowice-Dziedzice
Posts: 132
Likes (Received): 4

Czechowice w ogóle urodą nie grzeszą, także takie coś na pewno odmłodzi stary, zmazany ustrój poprzemysłowy.
misieg no está en línea   Reply With Quote
Old November 15th, 2011, 11:39 PM   #5
marjanu ya voodoo
waaagh - z impetem w głąb
 
marjanu ya voodoo's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: kato
Posts: 87
Likes (Received): 22

ja osobiście liczę na to, że czechowiccy sklepikarze zrozumieją, że jeśli sklepy będą otwarte dłużej niż do 17, to można też coś sprzedać. bo to co funkcjonuje obecnie w czecho to błędne koło - sklepy pracujące tak jak ludzie, których jako jedynych stać na powazniejsze zakupy... i ciągły brak klientów i plajty...
3mam kciuki za inwestycję i powiew świeżości!

Last edited by marjanu ya voodoo; November 17th, 2011 at 01:55 PM.
marjanu ya voodoo no está en línea   Reply With Quote
Old November 16th, 2011, 11:26 AM   #6
zeldan
Registered User
 
zeldan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 200
Likes (Received): 1

Moze przespacerowalby sie tam ktos i cyknal jakies fotexy? O ile cos sie juz dzieje na placu budowy :-)
zeldan no está en línea   Reply With Quote
Old December 8th, 2011, 01:32 PM   #7
misieg
Registered User
 
misieg's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Location: Czechowice-Dziedzice
Posts: 132
Likes (Received): 4

Praca stanęła i nie widać żeby coś się działo. Z tego co widze na stronie to tylko podpisują nowe umowy pod wynajem powierzchni. :/
misieg no está en línea   Reply With Quote
Old January 4th, 2012, 11:46 AM   #8
Luki_SL
Moderator
 
Luki_SL's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Location: Upper Silesia
Posts: 53,777
Likes (Received): 17459

Post

Źródło : http://katowice.gazeta.pl/katowice/1..._browarem.html

Quote:

Galeria handlowa na terenie fabryki. Z własnym browarem

Kilkadziesiąt sklepów, punkty usługowe i przede wszystkim imponującą część rozrywkową z wielosalowym kinem, klubem muzycznym, kręgielnią, bilardem i własnym browarem będzie można znaleźć w nowym centrum handlowym Stara Kablownia

Nazwa nowej galerii brzmi nieco zaskakująco, ale nie jest przypadkowa, bo obiekt powstanie na terenie dawnej fabryki kabli w Czechowicach-Dziedzicach. - To samo centrum miasta, niedaleko dworca PKP i PKS oraz niespełna minutę od drogi krajowej nr 1. Dzięki temu wszyscy będą mogli łatwo tutaj dojechać - mówi Agnieszka Gach, specjalistka ds. komercjalizacji Starej Kablowni.

Obiekt zajmie trzyhektarową działkę i będzie miało cztery kondygnacje. Pod najem zostanie przeznaczonych ponad 14 tys. m kw. Na parkingu zmieści się 350 samochodów. Klienci galerii znajdą tu ponad 40 sklepów różnych branż. Inwestor podpisał już m.in. umowy z Tesco, Jyskiem, Media Expertem, Rossmannem i CCC. Starą Kablownię od innych, podobnych obiektów w regionie, ma odróżniać szeroka oferta rozrywkowa. Znajdzie się tu bowiem czterosalowe Multikino, duża kręgielnia, pub, bilard, klub muzyczny i - jako główna atrakcja - własny browar. - Będą w nim produkowane różne gatunki piwa, w tym dla diabetyków. Klienci będą mogli obserwować cały proces produkcji - mówi Gach.

Otwarcie Starej Kablowni planowane jest na koniec listopada.
Luki_SL no está en línea   Reply With Quote
Old January 4th, 2012, 07:28 PM   #9
misieg
Registered User
 
misieg's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Location: Czechowice-Dziedzice
Posts: 132
Likes (Received): 4

Quote:
Originally Posted by Luki_SL View Post
Jednego tylko zapomnieli napisać. Tego, że nic się tam nie buduje!
Jeśli jednak się uda to będę pierwszy co skoczy tam na browara
misieg no está en línea   Reply With Quote
Old January 4th, 2012, 08:05 PM   #10
Kulicz
Registered User
 
Kulicz's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Cz-dz/Glw/Wro
Posts: 96
Likes (Received): 83

Quote:
Originally Posted by misieg View Post
Jednego tylko zapomnieli napisać. Tego, że nic się tam nie buduje!
Jeśli jednak się uda to będę pierwszy co skoczy tam na browara
zwykle w procesie budowy CHych najpierw następuje komercjalizacja, a dopiero później budowa. Nie ma co liczyć, że rozpoczną coś większego zanim umowa na wynajem większości miejsca będzie podpisana, ważne, że teren jest wykupiony i zaczęto już prace przygotowawcze (wyburzenie portierni). Tylko żeby kryzys nie pokrzyżował planów

tak btw widząc głównych najemców(Tesco, Multikino) i główną bryłę (tę największą), centrum mi trochę przypomina galerię Pik z Mikołowa, ale to takie luźne skojarzenia
Kulicz no está en línea   Reply With Quote
Old January 5th, 2012, 12:09 AM   #11
misieg
Registered User
 
misieg's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Location: Czechowice-Dziedzice
Posts: 132
Likes (Received): 4

Z tego co piszą to większość powierzchni już mają zaklepaną, także nie wiem na co czekać. Drobne butiki powstaną, jak SK będzie miała odpowiednią ilość klientów, a o to bym się aż tak bardzo nie martwil.
misieg no está en línea   Reply With Quote
Old February 14th, 2012, 09:01 PM   #12
michael_siberia
Trzecie pokolenie akowców
 
michael_siberia's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Location: Wungiel
Posts: 30,334
Likes (Received): 25732

Jak zwykle - protesty...
http://www.dziennikzachodni.pl/artyk...a-na,id,t.html

michael_siberia no está en línea   Reply With Quote
Old February 20th, 2012, 12:20 PM   #13
misieg
Registered User
 
misieg's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Location: Czechowice-Dziedzice
Posts: 132
Likes (Received): 4

Potwierdziły się moje przypuszczenia
Żenada!!! Gość musi być ślepy, albo pozbawiony jakiegolwiek wyczucia estetycznego. Przecież tamta okolica jest tak zdegradowana, że to się w pale nie mieści. Widocznie lubi widoki rozwalonych hal produkcyjnych i złomiarzy targających worki z puszkami do pobliskiego skupu :/
misieg no está en línea   Reply With Quote
Old February 27th, 2012, 05:07 PM   #14
mieta102
Registered User
 
Join Date: Feb 2012
Posts: 14
Likes (Received): 0

Przesunięcie inwestycji w czasie
Quote:
Pragniemy poinformować, że z przyczyn od nas niezależnych oddanie do użytku naszego centrum zostanie nieco przesunięte w czasie. Powodem opóźnienia jest fakt, że do złożonego przez inwestora wniosku o pozwolenie na budowę wpłynęło jedno odwołanie. Pomimo tego kontynuowane są prace przygotowawcze do wyburzeń starych hal, finalizowane są prace projektowe i pozostałe czynności związane z inwestycją. Przeważająca część Centrum Handlowego została już skomercjalizowana, a w niedługim czasie podpisane zostaną kolejne umowy najmu.
Rusza serwis przetargowy
Quote:
Już niebawem rozpoczynamy procedurę związaną z wyłonieniem Generalnego Wykonawcy naszego centrum. Firmy zainteresowane przygotowaniem oferty w systemie GW zapraszamy do rejestracji w zakładce "przetargi". Firmy zainteresowane wykonaniem określonego zakresu robót, zapraszamy do przesłania kontaktu oraz opisu prowadzonej działalności na adres: [email protected] ( max. wielkość wiadomości do 1 MB, zastrzegamy sobie kontakt tylko z wybranymi Firmami)
mieta102 no está en línea   Reply With Quote
Old March 7th, 2012, 03:28 PM   #15
misieg
Registered User
 
misieg's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Location: Czechowice-Dziedzice
Posts: 132
Likes (Received): 4

Rusza realizacja inwestycji!
Quote:
mar 5, 2012
Pragniemy poinformować, że w dniu 2 marca br. Wojewoda Śląski utrzymał w mocy zaskarżoną wcześniej decyzję o pozwoleniu na budowę Centrum Handlowego Stara Kablownia. W związku z powyższym zgłoszone zostanie rozpoczęcie prac rozbiórkowo – budowlanych i w konsekwencji tego przystąpimy do realizacji inwestycji.
www.starakablowania.pl
misieg no está en línea   Reply With Quote
Old March 7th, 2012, 05:05 PM   #16
michael_siberia
Trzecie pokolenie akowców
 
michael_siberia's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Location: Wungiel
Posts: 30,334
Likes (Received): 25732

Nareszcie!
michael_siberia no está en línea   Reply With Quote
Old March 8th, 2012, 11:18 AM   #17
nrm
Registered User
 
nrm's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Location: Katowice
Posts: 848
Likes (Received): 134

strasznie wiejski ten projekt, takiej pstrokacizny dawno nie widziałem

Last edited by nrm; March 8th, 2012 at 11:33 AM.
nrm no está en línea   Reply With Quote
Old March 8th, 2012, 11:24 AM   #18
aliveinchains
Registered User
 
aliveinchains's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: Bielitz-Biala
Posts: 2,105
Likes (Received): 512

Z tego co widze, to jednak dominowac będzie parterowe TESCO..sama część stricte związana z małopowierzchniowym handlem jest tylko dodatkiem...

Tak czy owak Cz-Dz pozazdroscily Pszczynie i tez będa miec taki nowoczesny dom handlowy...no i multikino. Mam nadzieje, że nie dobije tego klimatycznego kina w centrum miasta...

Do tej pory chyba najwiekszym był "Dziedzic"?
__________________
Ćnima

Galicja - Śląsk Cieszyński; Podbeskidzie - wakacje cały rok!
aliveinchains no está en línea   Reply With Quote
Old March 8th, 2012, 11:46 AM   #19
marjanu ya voodoo
waaagh - z impetem w głąb
 
marjanu ya voodoo's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: kato
Posts: 87
Likes (Received): 22

tak, "Dziedzic" i z zaraz za nim "Walcownik".
A kino "świt" może się zmobilizuje bardziej do działania. stanie się kinem grającym tylko ambitnie, albo chociaż >>ustudyjni<<. ...bo premiery z miesięcznym opóźneiniem to nie jest dobra droga.

imho, gospodarczo inwestycja dla maista na duży plus.
marjanu ya voodoo no está en línea   Reply With Quote
Old March 17th, 2012, 02:01 PM   #20
misieg
Registered User
 
misieg's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Location: Czechowice-Dziedzice
Posts: 132
Likes (Received): 4

Świt się zmobilizuje jak miasto sie zmobilizuje. Do Świtu nie chodzi się na premiery tylko na spóźnionione projekcje, po obniżonej cenie
Dziedzic, Walcownik ... do tej pory nie mogę zrozumieć jak te sklepy jeszce istnieją z takimi cenami.
misieg no está en línea   Reply With Quote


Reply

Tags
centrum handlowe, czechowice-dziedzice, galeria handlowa

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Related topics on SkyscraperCity


All times are GMT +2. The time now is 06:48 AM.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11 Beta 4
Copyright ©2000 - 2018, vBulletin Solutions Inc.
Feedback Buttons provided by Advanced Post Thanks / Like (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2018 DragonByte Technologies Ltd.

vBulletin Optimisation provided by vB Optimise (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2018 DragonByte Technologies Ltd.

SkyscraperCity ☆ In Urbanity We trust ☆ about us | privacy policy | DMCA policy

tech management by Sysprosium