daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy (aug.2, 2013) | DMCA policy | flipboard magazine

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Albanian Forum > Zhvillimet Urbane > Infrastruktura > Rrugėt

Rrugėt Roads and Highways.

Reply
 
Thread Tools
Old July 2nd, 2012, 05:45 PM   #81
rene1234
Carpe Diem
 
rene1234's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 7,180
Likes (Received): 1471

Kalova dje nga kjo rruge, dhe pervec nje pjese te fillimit nga dogana e Hanit te Hotit nja 500m dhe nje pjese lidhese po ashtu nja 200m e gjithe rruga eshte shtruar dhe ka dal shume bukur
rene1234 no está en línea   Reply With Quote
Old July 2nd, 2012, 07:08 PM   #82
AlbanPOLIMI
Moderator
 
AlbanPOLIMI's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Location: Milano | Tiranė
Posts: 6,472
Likes (Received): 3102Segment totalisht fushor, korsite duken me te gjera se 90% e rrugeve ne Shqiperi.......na rujt zoti nga keta shoferat e furgonave!!!
__________________
Vox populi, vox Dei
AlbanPOLIMI no está en línea   Reply With Quote
Old July 6th, 2012, 07:00 PM   #83
gersi
Registered User
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 40
Likes (Received): 24

Olldashi: Shkoder-Hani i Hotit ka pasur shtim te fondit


Shpronėsimet kanė nxjerrė mjaft probleme sa I pėrket cėshtjes sė punimeve nė gjithė rajonin e Shkodres. Por procedurat janė kryer tashmė dhe puna po ecen mjaft mirė. U shpreh kėshtu Ministri Olldashi nė lidhje me cėshtjene shpronėsimeve nė akset Shkodėr-Hani I Hotit dhe nė By Pass.

Ai sqaroj se problemet nė aksin Shkodėr-Hani I Hotit kanė pasur tė bėjnė me njė shtesė prej 7 milion eurosh investime nė plotėsim tė projektit kryesisht nė sistemimin e zonės urbane dhe tashmė puna edge nė kėtė vepėr po ecen mjaft mirė dhe pritet qė shumė shpejt tė pėrfundoj u shpreh Olldashi.

Ministri Olldashi sqaroj se qeveria shqiptare nė bashkėpunim me pushtetin vendor jemi duke kryer njė sėrė investimesh tė rėndėsishme nė pėrmirėsimin e infrastrukturės sė kėtij rajoni.

marre nga tv1-channel
gersi no está en línea   Reply With Quote
Old September 21st, 2012, 05:43 PM   #84
KoH1980
BANNED
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 61
Likes (Received): 0

Nuk e di nese eshte postuar kjo video:

Rruga Shkoder-Hani i Hotit
http://www.youtube.com/watch?v=uzLBt...feature=relmfu
KoH1980 no está en línea   Reply With Quote
Old October 1st, 2012, 11:28 PM   #85
rene1234
Carpe Diem
 
rene1234's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 7,180
Likes (Received): 1471

Rruga Shkodėr-Hani i Hotit
Olldashi: Ky aks pėrfundon brenda nėntorit

01 tetor 2012 18:17

Rruga Shkodėr-Hani i Hotit do tė pėrfundojė brenda muajit nėntor. Kėshtu ka premtuar ministri i Transportit, Sokol Olldashi, i cili ka inspektuar punimet ne aksin rrugor Shkodėr-Hani Hotit si dhe ka zhvilluar njė takim pune me tė gjithė faktorėt qė kanė tė bėjnė me kėtė investim.
Ministri Olldashi nė takim ishte i shoqėruar me pėrfaqėsuesit e kompanive zbatuese tė projekteve si dhe drejtuesit e institucioneve qė kanė tė bėjnė me investimet nė sistemin inxhinerik.
http://abcnews.al/lajme/aktualitet/2/23633
rene1234 no está en línea   Reply With Quote
Old October 10th, 2012, 10:50 AM   #86
casperas28
Registered User
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 242
Likes (Received): 75

T'ju jap nje informacion te ri per rrugen, meqenese kalova para 2 ditesh:

Shkoder - Koplik, e kompletuar

By passi i Koplikut, i kompletuar

Koplik-Bajze, e kompletuar

By passi i Bajzes, i kompletuar

Bajze-Han i Hotit, kane ngelur shum pak km pa perfunduar, kam pershtypjen qe per pak jave e perfundojne.
casperas28 no está en línea   Reply With Quote
Old October 10th, 2012, 12:14 PM   #87
rene1234
Carpe Diem
 
rene1234's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 7,180
Likes (Received): 1471

Flm casperas28..nuk e di pse ate pjesen nga dogana ne Bajze e kane lene paperfunduar, sepse ajo te le fillimisht shije te keqe sapo hyn ne Shqiperi
rene1234 no está en línea   Reply With Quote
Old October 10th, 2012, 02:19 PM   #88
AlbanPOLIMI
Moderator
 
AlbanPOLIMI's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Location: Milano | Tiranė
Posts: 6,472
Likes (Received): 3102

Viadotti per il potenziamento della viabilitą stradale in Albania.

Shkoder – Albania

Opera composta da 6 viadotti atti al potenziamento della strada di collegamento da Scutari e di Shkoder ed Hani i Hotit. Luci a campata unica da 40 mt fino a 60 mt. Materiale acciaio Corten.

Quote:


Dati significativi:

Periodo costruzione: 2010 - 2011
Luogo: Shkoder – Albania
Lunghezza totale: 530 mt
Luci: da 40 m fino a 60 m
Peso totale: 1300 t
Committente: Governo Albanese


__________________
Vox populi, vox Dei

Last edited by AlbanPOLIMI; October 10th, 2012 at 02:26 PM.
AlbanPOLIMI no está en línea   Reply With Quote
Old October 11th, 2012, 01:22 PM   #89
KoH1980
BANNED
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 61
Likes (Received): 0

KoH1980 no está en línea   Reply With Quote
Old October 26th, 2012, 05:27 PM   #90
KingGenti
BANNED
 
Join Date: Jul 2009
Location: Durrės-Trieste
Posts: 10,593
Likes (Received): 2024Radek Studnciki
KingGenti no está en línea   Reply With Quote
Old November 22nd, 2012, 08:47 AM   #91
plasma2008
http://www.panoramio.com/
 
plasma2008's Avatar
 
Join Date: May 2009
Location: Tirana
Posts: 2,016
Likes (Received): 477

plasma2008 no está en línea   Reply With Quote
Old November 23rd, 2012, 02:34 PM   #92
Grave Digger
Registered User
 
Join Date: Nov 2012
Posts: 141
Likes (Received): 5

Grave Digger no está en línea   Reply With Quote
Old December 8th, 2012, 10:57 PM   #93
RolexAL
BANNED
 
Join Date: Feb 2010
Location: Toka Shqiptare
Posts: 10,850
Likes (Received): 904

RolexAL no está en línea   Reply With Quote
Old December 16th, 2012, 09:10 AM   #94
KingGenti
BANNED
 
Join Date: Jul 2009
Location: Durrės-Trieste
Posts: 10,593
Likes (Received): 2024sofjan kotorri
KingGenti no está en línea   Reply With Quote
Old December 16th, 2012, 10:26 PM   #95
RolexAL
BANNED
 
Join Date: Feb 2010
Location: Toka Shqiptare
Posts: 10,850
Likes (Received): 904


Postoje tek 'Rrugėt Dytėsore' se kjo nuk ėshtė pjesė e rrugės nė fjalė.
RolexAL no está en línea   Reply With Quote
Old December 19th, 2012, 11:57 AM   #96
KingGenti
BANNED
 
Join Date: Jul 2009
Location: Durrės-Trieste
Posts: 10,593
Likes (Received): 2024caroline
KingGenti no está en línea   Reply With Quote
Old December 19th, 2012, 04:19 PM   #97
Illyrian_Patriot
BANNED
 
Illyrian_Patriot's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 1,373
Likes (Received): 127

ore kurre kan maruar 95 % te punes , pse nuk vazhdojne me punimet por i lene ne kete gjendje per me shume se 1 viti ?


Ma merr mendja qe duhet te jete per aryen e mos shlyerjes se pagesave qe ka shteti karshi ketyre komapnive se nuk ka mundesi tjeter . Ose edhe vonohen per arsye elektorale , qe te inagurohen te gjitha per propagande elektorale .

Gjithsesi ka shume rruge nen ndertim qe punimet jan pezulluar ketu edhe 1 vit .

Duhet te behet asfaltimi i perfundimtar , vizatimi , sinjalistika edhe mbrojeteset metalike qe kjo rruge te ngjaj komode .
Illyrian_Patriot no está en línea   Reply With Quote
Old December 19th, 2012, 05:03 PM   #98
tonylondon
Registered User
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 308
Likes (Received): 31

Po vijne zgjedhjet prandaj jane pezulluar punimet nuk e dije ti kte .....Cila parti e ka nen mbykqyrje bashine e shkodres???
tonylondon no está en línea   Reply With Quote
Old December 20th, 2012, 08:56 AM   #99
KingGenti
BANNED
 
Join Date: Jul 2009
Location: Durrės-Trieste
Posts: 10,593
Likes (Received): 2024

Rruga perurohet ne mars 2013
KingGenti no está en línea   Reply With Quote
Old December 20th, 2012, 02:21 PM   #100
tonylondon
Registered User
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 308
Likes (Received): 31

nga e more informacionin???
tonylondon no está en línea   Reply With Quote
Reply

Tags
shkodėr

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffAll times are GMT +2. The time now is 02:35 PM. • styleid: 14


Powered by vBulletin® Version 3.8.11 Beta 4
Copyright ©2000 - 2018, vBulletin Solutions Inc.
Feedback Buttons provided by Advanced Post Thanks / Like (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2018 DragonByte Technologies Ltd.

vBulletin Optimisation provided by vB Optimise (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2018 DragonByte Technologies Ltd.

SkyscraperCity ☆ In Urbanity We trust ☆ about us | privacy policy | DMCA policy

tech management by Sysprosium