search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old Yesterday, 02:37 PM   #10721
los77
Obywatel Świata

los77's Avatar

Quote:
Originally Posted by Kazusik View Post
Do tego można doliczyć jeszcze ze dwa fragmenty (ok. 20 km) gdzie trwa projektowanie (PB i PW):
S1 Podwarpie - Dąbrowa Górnicza;
S16 Olsztyn - Barczewo, na tzw. liście rez.
Można dodać S16 Borki Wielkie - Mrągowo - ok. 16 km (wykonywana jest aktualnie KP z terminem do kwietnia 2018 roku).

W przypadku odcinka S16 Olsztyn - Barczewo konieczna jest nowa DŚU ponieważ poprzednia wydana została dla zwykłej DK16, niby GDDKiA informuje że trwają prace projektowe ale strona tej inwestycji nie jest aktualizowana od lutego 2016.

PUNK ROCK Polska - kanał youtube .................................PUNK ROCK Polska - facebook ......................................................DK 16 - co,gdzie,kiedy ?
los77 no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old Yesterday, 02:39 PM   #10722
Angulo
Registered User

Angulo's Avatar

Likes (Received): 3400

Quote:
Originally Posted by Łukasz_C View Post
Jasne, że należy prowadzić prace przygotowawcze, jednak jak wszyscy wiemy w nowej prespektywie UE kasy na drogi będzie dużo mniej..także z powodu Brexit`u
Według mnie to powinny spaść do zera. Niekończące się budowanie dróg to nic innego jak dalsze zachęcanie ludzi do jazdy samochodami, podczas gdy trzeba robić coś dokładnie odwrotnego.
Angulo no está en línea   Reply With Quote
Old Yesterday, 03:12 PM   #10723
Kazusik
Registered User

Kazusik's Avatar

Likes (Received): 30301

Quote:
Originally Posted by los77 View Post
Można dodać S16 Borki Wielkie - Mrągowo - ok. 16 km (wykonywana jest aktualnie KP z terminem do kwietnia 2018 roku).
Tutaj trzeba liczyć 24 m-ce na realizację (z zatwierdzeniem dok.), bo 15 m-cy to są tylko wstępne odbiory nie związane jeszcze w posiedzeniami ZOPI i KOPI. Poza tym przy szacowaniu rzeczywistego terminu wykonania trzeba brać poprawkę na ewentualne aneksy (częsta przypadłość ostatnimi laty przy KP i STEŚ) przedłużającymi wykonanie dokumentacji o kilka miesięcy. Biorąc te uwarunkowania pod uwagę ten fragment S16 nie ma moim zdaniem szans realizacji (oddanie do ruchu), a tym samym rozliczenia, do końca 2023 roku. Poza tym nie ma tego odcinka na liście projektów zidentyfikowanych do wsparcia z POiIŚ w obecnej perspektywie budżetowej.
Kazusik no está en línea   Reply With Quote
Old Yesterday, 03:28 PM   #10724
JackoPlacko
Registered User

JackoPlacko's Avatar

Likes (Received): 87

Quote:
Originally Posted by Angulo View Post
Według mnie to powinny spaść do zera. Niekończące się budowanie dróg to nic innego jak dalsze zachęcanie ludzi do jazdy samochodami, podczas gdy trzeba robić coś dokładnie odwrotnego.
czyli burzyć obecne odcinki ?

uluru liked this post
JackoPlacko no está en línea   Reply With Quote
Old Yesterday, 04:55 PM   #10725
los77
Obywatel Świata

los77's Avatar

Quote:
Tutaj trzeba liczyć 24 m-ce na realizację (z zatwierdzeniem dok.), bo 15 m-cy to są tylko wstępne odbiory nie związane jeszcze w posiedzeniami ZOPI i KOPI. Poza tym przy szacowaniu rzeczywistego terminu wykonania trzeba brać poprawkę na ewentualne aneksy (częsta przypadłość ostatnimi laty przy KP i STEŚ) przedłużającymi wykonanie dokumentacji o kilka miesięcy. Biorąc te uwarunkowania pod uwagę ten fragment S16 nie ma moim zdaniem szans realizacji (oddanie do ruchu), a tym samym rozliczenia, do końca 2023 roku. Poza tym nie ma tego odcinka na liście projektów zidentyfikowanych do wsparcia z POiIŚ w obecnej perspektywie budżetowej.
Na liście projektów zidentyfikowanych do wsparcia z POOiIŚ nie ma żadnego odcinka S16 bo przekwalifikowanie z DK16 na S16 odbyło się stosunkowo niedawno. Lista projektów jest ciągle modyfikowana a więc nie ma problemu aby w swoim czasie znalazły się na niej także odcinki S16.

Jeszcze raz zajrzałem również do PBDK 2014-2023 i tam jako priorytetowy widnieje odcinek S16 Borki Wielkie - Mrągowo (dł 16,6 km) z określeniem "inwestycja realizowana w ramach limitu finansowego dla Programu"

Wspomina się oczywiście w innym miejscu o odcinku S16 Olsztyn - Ełk (widnieje w tabelce) ale przy nim brak jest już informacji o realizacji w ramach limitu programu.

Samo wykonanie odcinka S16 Borki Wielkie - Mrągowo jest jak najbardziej wykonalne do końca 2023 roku. Przecież to ponad 6 lat a dokumentacja już się robi. Nawet z opóznieniami pomiędzy poszczególnymi dalszymi etapami prac to zadanie jest całkowicie możliwe do zrealizowania do 2023 roku.

Tyle odemnie, oczywiście zrobisz jak uważasz. Nie mam zamiaru się upierać i Twoją decyzję zaakceptuję jakakolwiek by ona nie była.

PUNK ROCK Polska - kanał youtube .................................PUNK ROCK Polska - facebook ......................................................DK 16 - co,gdzie,kiedy ?
Old Yesterday, 05:41 PM   #10726
Kazusik
Registered User

Kazusik's Avatar

Toż ja o niczym nie decyduję, a tylko analizuję wedle realiów proceduralnych Mogę zrozumieć imperatyw lokalny motywowany życzeniowością, tylko szkoda, że przysłania realia. Realizacyjnie, biorąc pod uwagę przewidywalne uwarunkowania jest duże ryzyko, że inwestycja będzie realna do wykonania i rozliczenia z końcem 2023 roku.

Jedną rzecz trzeba jednak sprostować, a mianowicie wsparcie unijne. Nie pisz, że można ot tak sobie coś zmodyfikować w tych priorytetach, bo wpierw potrzebna jest renegocjacja z KE w zakresie rozpisania wsparcia unijnego na obecną perspektywę pod konkretne inwestycje. Ten zał nr. 5, mimo że jest dokumentem wewnątrzkrajowym, to ma ścisłe powiązanie z tym co w DI. Pisząc, że można sobie tam "mastrować" w oderwaniu od wcześniejszych ustaleń z KE, wedle "widzi mi się" decydentów krajowych, jest wprowadzaniem ludzi w błąd. Poza tym zmiany, a raczej uzupełnienia, nie są tam aż tak częste jak sugerujesz i dotyczą projektów, które były przewidywane do wsparcia unijnego na etapie negocjacji z KE o środki unijne na obecną perspektywę budżetową UE.

W kwestii natomiast zmian do PBDK, to muszę przyznać, że mnie zaskakujesz naiwnością. Nieraz krytykowałeś Szmita i Adamczyka o różne fanaberie i urojenia, a łapiesz się na ten lep jaki zafundowali obecni decydenci niektórymi inwestycjami. Ale rozumiem, że w tym konkretnym przypadku imperatyw lokalny jest silniejszy

Last edited by Kazusik; Yesterday at 05:57 PM.
Old Yesterday, 06:45 PM   #10727
los77
Obywatel Świata

los77's Avatar

Quote:

Toż ja o niczym nie decyduję, a tylko analizuję wedle realiów proceduralnych Mogę zrozumieć imperatyw lokalny motywowany życzeniowością, tylko szkoda, że przysłania realia. Realizacyjnie, biorąc pod uwagę przewidywalne uwarunkowania jest duże ryzyko, że inwestycja będzie realna do wykonania i rozliczenia z końcem 2023 roku.
Sam więc potwierdzasz moje zdanie że jest realne jej wykonanie i rozliczenie do 2023 roku.

Quote:
Jedną rzecz trzeba jednak sprostować, a mianowicie wsparcie unijne. Nie pisz, że można ot tak sobie coś zmodyfikować w tych priorytetach, bo wpierw potrzebna jest renegocjacja z KE w zakresie rozpisania wsparcia unijnego na obecną perspektywę pod konkretne inwestycje. Ten zał nr. 5, mimo że jest dokumentem wewnątrzkrajowym, to ma ścisłe powiązanie z tym co w DI. Pisząc, że można sobie tam "mastrować" w oderwaniu od wcześniejszych ustaleń z KE, wedle "widzi mi się" decydentów krajowych, jest wprowadzaniem ludzi w błąd. Poza tym zmiany, a raczej uzupełnienia, nie są tam aż tak częste jak sugerujesz i dotyczą projektów, które były przewidywane do wsparcia unijnego na etapie negocjacji z KE o środki unijne na obecną perspektywę budżetową UE.
Nic nie pisałem o "majstrowaniu". Stwierdziłem jedynie fakt iż dokument ten jest ciągle modyfikowany. Ukazało się już 21 wersji tego dokumentu od lipca 2015 roku.

Quote:
W kwestii natomiast zmian do PBDK, to muszę przyznać, że mnie zaskakujesz naiwnością. Nieraz krytykowałeś Szmita i Adamczyka o różne fanaberie i urojenia, a łapiesz się na ten lep jaki zafundowali obecni decydenci niektórymi inwestycjami. Ale rozumiem, że w tym konkretnym przypadku imperatyw lokalny jest silniejszy
Jeśli sam dodajesz w swoim zestawieniu odcinek S16 Olsztyn - Barczewo a pomijasz tym samym odcinek który ma większe szanse na zrealizowanie czyli S16 Borki Wielkie - Mrągowo, to jest to moim zdaniem błąd który starałem się Tobie wytłumaczyć merytorycznie podając argumentację. Wolałeś jednak zupełnie nie odnieść się do zapisów PBDK 2014 - 2023 a moją argumentację potraktować jako "imperatyw lokalny" i "naiwność". Bywaj zdrów

ps. Gotowy jestem założyć się z Tobą o dobrą wódeczkę że pierwsza ze wskazanych odcinków S16 zostanie wykonana S16 Borki Wielkie - Mrągowo. Czekam na Twój ruch, możesz odpowiedzieć przez PM

juniorpublic, Omen X liked this post
Old Yesterday, 07:34 PM   #10728
Szymek Stw
Penerskie Safari

Szymek Stw's Avatar

Likes (Received): 974

Quote:

Toż ja o niczym nie decyduję, a tylko analizuję wedle realiów proceduralnych
Czy tylko ja mam wrażenie, że w ciągu ostatnich 2 lat te "realia proceduralne" bardzo się wydłużyły?
Old Yesterday, 07:44 PM   #10729
Kazusik
Registered User

Kazusik's Avatar

Quote:
Sam więc potwierdzasz moje zdanie że jest realne jej wykonanie i rozliczenie do 2023 roku.
Czytanie ze zrozumiem szwankuje widzę Z uwagi na uwarunkowania (praktyka proceduralna), o których wyżej mimo wszystko uważam, że praktycznie jest nierealny. Realność jest pozorna, bo teoretyczna
Quote:
Nic nie pisałem o "majstrowaniu". Stwierdziłem jedynie fakt iż dokument ten jest ciągle modyfikowany. Ukazało się już 21 wersji tego dokumentu od lipca 2015 roku.
Tylko, że w zakresie dróg raptem 3 wersje od X 2015 były istone i polegały nie na modyfikacji a uzupełnieniach, poprzez dopisanie inwestycji, które już były brane pod uwagę do wsparcia w obecnej perspektywie. Swoją drogą w tych wersjach nawet nie modyfikują danych projektów wcześniej już ujętych, m.in. terminów wnioskowania o wsparcie
Quote:
Jeśli sam dodajesz w swoim zestawieniu odcinek S16 Olsztyn - Barczewo a pomijasz tym samym odcinek który ma większe szanse na zrealizowanie czyli S16 Borki Wielkie - Mrągowo, to jest to moim zdaniem błąd który starałem się Tobie wytłumaczyć merytorycznie podając argumentację. Wolałeś jednak zupełnie nie odnieść się do zapisów PBDK 2014 - 2023 a moją argumentację potraktować jako "imperatyw lokalny" i "naiwność". Bywaj zdrów
Zapisy zmian do PBDK, prócz szacunków traktuję z przymróżeniem oka, zwłaszcza biorąc pod uwagę pod czyim "kierownicwtem" były opracowywane. Także wybacz, nie bedę ich brał pod uwagę na poważnie, zwłaszcza że w wielu miejscach ignorują inne istotne kwestie (unijne), których moim zdaniem nie przeskoczą. Przyznaję, że umknęła mi (z pamięci) ta kwestia DŚU dla odc. Olsztyn-Barczewo, co negatywnie rzutuje na jej perspektywę realizacyjną do końca 2023 roku. Także marne to pocieszenia dla Ciebie. Inna rzecz, że wskazując na te dodatkowe (6+2), możliwe do zrealizowania inwestycje, nie wskazywałem na to aby były uwzględniane do wsparcia unijnego w tej perspektywie. Wskazałem głównie dla zobrazowania możliwości inwestycyjnych, które mogłyby zastąpić ewentualnie to, co nie wypali po drodze. Stąd nieco chybiony zarzut.
Old Yesterday, 08:59 PM   #10730
los77
Obywatel Świata

los77's Avatar

Quote:
Czytanie ze zrozumiem szwankuje widzę Z uwagi na uwarunkowania (praktyka proceduralna), o których wyżej mimo wszystko uważam, że praktycznie jest nierealny.
Chyba jednak pisanie ze zrozumieniem się kłania, bo przypomnę co napisałeś :

Ale idzmy dalej.

Quote:
Tylko, że w zakresie dróg raptem 3 wersje od X 2015 były istone i polegały nie na modyfikacji a uzupełnieniach, poprzez dopisanie inwestycji, które już były brane pod uwagę do wsparcia w obecnej perspektywie.
Dla Twojej wiadomości uzupełnienie jakiegoś dokumentu jest również jego modyfikacją

Ciekawym również jest iż ten dokument na jaki się powołujesz, zmieniany był przez Adamczyka i Szita i tu akurat Ci to nie przeszkadza , ale gdy te same osoby modyfikują inny dokument to :

Quote:
Zapisy zmian do PBDK, prócz szacunków traktuję z przymróżeniem oka, zwłaszcza biorąc pod uwagę pod czyim "kierownicwtem" były opracowywane. Także wybacz, nie bedę ich brał pod uwagę na poważnie, zwłaszcza że w wielu miejscach ignorują inne istotne kwestie (unijne), których moim zdaniem nie przeskoczą.
Taka mała niekonsekwencja z Twojej strony.

PS. Podświetl sobie całego mojego poprzedniego posta bo w dalszym ciągu nic na PM od Ciebie nie dotarło.

Old Yesterday, 09:25 PM   #10731
Kazusik
Registered User

Kazusik's Avatar

Ad.1
Jakbyś odczytał ten wpis, do ktorego się odnosisz, w kontekście w jakim był napisany (jeszcze wcześniejszy post) to być może nie miał byś problemu ze zrozumieniem o co chodziło.
Ad.2
Najwyraźniej inaczej pojmujemy modyfikację dokumentów, która z reguły bazuje na zmianie jego zapisów. A zupełnie czym innym jest uzupełnienie. Pisząc o tym rozróżnieniu, to miałem na myśli.
Ad.3
Ależ nie mam problemu z konsekwencją i rozrożnianiem, tylko trzeba umieć to właściwie odczytać.

Co do odpowiedzi na pw, odczytalem propozycję, ale nie widzę powodu by się do tego ustosunkować, wcale nie z obawy o swoje prognozy.
Old Yesterday, 09:51 PM   #10732
los77
Obywatel Świata

los77's Avatar

Ad 1,2,3 - oj Kazusik znów brniesz w zaparte zamiast przyznać się że po prostu popełniłeś drobny błąd w kalkulacjach. Przecież każdy wybaczyłby Ci takie drobne niedociągnięcie, bo każdemu z nas się to zdarza.

Quote:
Co do odpowiedzi na pw, odczytalem propozycję, ale nie widzę powodu by się do tego ustosunkować, wcale nie z obawy o swoje prognozy.
No oczywiście że "wcale"

EDIT (po przeczytaniu poniższego posta esteon):
Z mojej strony kończę temat, jest to mój ostatni wpis i faktycznie nie ma sensu tematu kontynuować w tym wątku. Polecam Kazusik PM celem ewentualnego kompleksowego rozwiązania tematu.

Last edited by los77; Yesterday at 10:02 PM. Reason: odpowiedz do esteon
Old Yesterday, 09:51 PM   #10733
esteon
Registered User

Likes (Received): 14

Przepraszam, że się wtrącam, ale Panowie: może krok w tył od klawiatury, głęboki wdech lub jakaś podobna metoda?
Odnoszę wrażenie, że się spór rozkręca coraz bardziej, a chyba szkoda by było. No chyba, że to aż tak istotna kwestia?
esteon no está en línea   Reply With Quote
Old Yesterday, 10:00 PM   #10734
Kazusik
Registered User

Kazusik's Avatar

Quote:
Ad 1,2,3 - oj Kazusik znów brniesz w zaparte zamiast przyznać się że po prostu popełniłeś drobny błąd w kalkulacjach. Przecież każdy wybaczyłby Ci takie drobne niedociągnięcie, bo każdemu z nas się to zdarza.
Nie brnę w zaparte, tylko dostrzegam wiele problemów w realizacji KP, a potem uzyskaniu ZnRID-u, do tego wsparcie unijne, bez którego marne szanse aby inwestycję zrealizować. Ale jak pisałem imperatyw lokalny bierze górę u Ciebie nad racjonalnością. Powrócę do tematu realizacji S16 w odpowiednim wątku, jak będziesz miał ból d... bo coś tam poszło nie po Twojej myśli
Quote:
No oczywiście że "wcale"
Ponieważ ciągniesz to uparcie, to podpowiem, że ze względów osobistych, a nie zw. z prognozowaniem inwestycji.

Reply

Tags
droga ekspresowa, drogi, polskie drogi

Thread Tools

Posting Rules