daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy (aug.2, 2013) | DMCA policy | flipboard magazine

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Hrvatski Forum > Croatia > Istra, Primorje i Gorska Hrvatska

Istra, Primorje i Gorska Hrvatska Istria, Kvarner, Mountainous region: Rijeka, Pula, etc.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 6 votes, 5.00 average.
Old March 18th, 2012, 10:31 PM   #221
bis21
Mikoyan-Gurevich

bis21's Avatar

Likes (Received): 150

Quote:
Originally Posted by Puležan View Post
Pulezan, odlično! Napokon neka reportaža s pravim slikama radova po gradu Vidim da su radovi u Zagrebačkoj pri kraju (kanali su već zatrpani). Iako mi se čini da ćemo i tu doživjeti poluasfaltiranje (tamo ispred bolnice nisu dirali traku prema gradu, pa pretpostavljam da je neće ni preasfaltirati). Al glavno da se sva podzemna infrastruktura odmah mijenja pa smo mirni sljedećih 10-20 godina Asfalt se uvijek može nabrzinu promijeniti...

Ali ovo neću prežaliti. To je jedini dio grada di ima masu mjesta za gradnju (i gradi se naveliko; u zadnje vrijeme ima sve više velikih zgrada kao ove na slikama) a oni štekaju na trotoarima. Umjesto da naprave široke trotoare da se može normalno hodati u paru, oni rade ove mini. A najviše me smeta šta ni u jednoj novoj ulici nije predviđen zeleni razdjelni pojas između kolnika i trotoara (barem mali, metar širine kao što je napravljeno na Valkanama kod zadnje rekonstrukcije Ulice Veruda i Uskočke). To bi puno podiglo vizualni dojam kvarta jer se u njega može posaditi nekakve grmiće, lavandu, cvijeće ili čak drvored, a i ima psihološki utjecaj na vozače jer predstavlja nekakvu barijeru prema pješacima. U svakom slučaju, bilo bi dobro da barem glavne ulice kao što je ova imaju tako nešto

EDIT: evo jedne moje nabrzinu u paintu nacrtane verzije ulice s malim drvoredom. Šta ne bi to puno bolje izgledalo od samog asfalta na sve strane?
Ovaj drvored bi bio pun pogodak
bis21 no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old March 18th, 2012, 10:43 PM   #222
pulezan
pulezan

pulezan's Avatar

Likes (Received): 53

Quote:
EDIT: evo jedne moje nabrzinu u paintu nacrtane verzije ulice s malim drvoredom. Šta ne bi to puno bolje izgledalo od samog asfalta na sve strane?
Lijep je ovo način razmišljanja i pogleda u budućnost. Ali za sadnju stabala nikad nije kasno, ako nije bilo na ovaj način kako si ti prezentirao uvijek se mogu posaditi sa unutarnje strane.
Meni što najviše smeta je to da sve novije zgrade imaju i idu svi samo na betonizaciju okučnica. To znači da nemaju ni jedno, ali ni jedno stablo posađeno ni zelenu površinu

Last edited by grofBombelles; March 18th, 2012 at 11:26 PM.
pulezan no está en línea   Reply With Quote
Old March 18th, 2012, 10:49 PM   #223
pulezan
pulezan

pulezan's Avatar

Skinuta skela sa Arene ili Amfiteatra nakon 3 godine

nadam se da će u budućnosti napredovati obnova Arene
Old March 18th, 2012, 10:58 PM   #224
pulezan
pulezan

pulezan's Avatar

Rekonstrukcija i dogradnja vrtića Zvjezdice u Šijani stajat će 7,4 milijuna kuna. Gradnja je već počela.

Old March 18th, 2012, 11:02 PM   #225
mario_zadar
Registered User

mario_zadar's Avatar

Likes (Received): 5876

odlično !!
mario_zadar está en línea ahora   Reply With Quote
Old March 18th, 2012, 11:26 PM   #226
grofBombelles
BANNED

Likes (Received): 14

Quote:
Originally Posted by pulezan View Post
Lijep je ovo način razmišljanja i pogleda u budućnost. Ali za sadnju stabala nikad nije kasno, ako nije bilo na ovaj način kako si ti prezentirao uvijek se mogu posaditi sa unutarnje strane.
Meni što najviše smeta je to da sve novije zgrade imaju i idu svi samo na betonizaciju okučnica. To znači da nemaju ni jedno, ali ni jedno stablo posađeno ni zelenu površinu
To je problem GUP-a, on bi trebao definirati postotak zelene površine na građevnoj čestici.
grofBombelles no está en línea   Reply With Quote
Old March 18th, 2012, 11:57 PM   #227
bis21
Mikoyan-Gurevich

bis21's Avatar

Likes (Received): 150

Lijepo napreduju radovi...bit će to jako lijep vrtić!
bis21 no está en línea   Reply With Quote
Old March 19th, 2012, 02:25 AM   #228
Polesano
Registered User

Polesano's Avatar

Likes (Received): 0

Lijepo zamisljeno Pulezan, samo mi nije jasno kako si napravio tu spiku hehe jer se nevidi ni da si suzijo trotoar a ni cestu a opet si nekako ubacijo drvored unutra
Polesano no está en línea   Reply With Quote
Old March 19th, 2012, 04:01 PM   #229
zaguric2
Hrvatsko Zagorje

zaguric2's Avatar

Likes (Received): 34

Quote:
Originally Posted by bis21 View Post
Ovaj drvored bi bio pun pogodak
Najbole cieli park.
zaguric2 no está en línea   Reply With Quote
Old March 19th, 2012, 06:23 PM   #230
sisavac
Registered User

sisavac's Avatar

Likes (Received): 290

Pulezan, odlično izvješće o Japodskoj, Zagrebačkoj i Areni. Jedva čekam otvaranje izložbe o konzervatorsko-restauratorskim radovima na NW kuli. Odlično bi bilo kada bi se unutar kule postavila drvena konstrukcija kojom bi se moglo uspeti na vrh. Pogled odozgo je predivan! Bio bi to još jedan razlog da se odvoji za ulaznicu i posjeti Arena. Ljepša i atraktivnija ponuda donosila bi tako više novaca, a obnova bi tekla brže. Jednostavan princip pozitivne povratne sprege.

Drago mi je da je obnovom Zagrebačke obuhvaćen pločnik koji obično ostane pošteđen kod obnova ulica. Još kad bi se zidić preslagao, bilo bi to odlično. Moglo bi se također razmisliti o izgradnji stuba na polovici tog zelenog otoka za one koji dolaze iz Nobileove, a idu u bolnicu ili sveučilište.

Što se tiče pak Japodske, Puležan je dobro to primijetio i nacrtao. Gradska uprava već je razmatrala idejni koncept odvodnje oborinskih voda (link 1, link 2), a odgovor na pitanje zašto ga odbija implementirati po novogradskim prometnicama jednostavan je i jasan. Pula očito muku muči s (funkcionalnim) urbanizmom. Imam dojam kao da se sve planira navrat-nanos i da ne postoji misao o big picture. Baš me zanima kada se sruči neka kiša (o ekstremnom vremenu ne moram dodatno pisati), pa kada taj silni asfalt ne dopusti vodi da oteče u zemlju. Valvidal je kao stvoren da se dogodi neko s*anje. Nadam se samo da neće opet biti okrivljena viša sila zbog nečijeg nemara. Namjerno pišem nemar jer se nikako drugačije ne može nazvati nepostupanje da se spriječi nepovoljan prirodni tijek zbivanja, iako se o njemu mislilo (pogledati sadržaj gornjih linkova).

Da gornja tvrdnja o planiranju navrat-nanos ne ostane visjeti u zraku, dovoljno govori posljednji prijedlog uređenja Muzila. Iako su ideje pohvalne i zanimljive, zanima me samo jesu li uopće razmišljali o prometu i povezivanju Muzila s ostatkom grada. Druga stvar tiče se privlačenja ljudi na taj prostor, tj. integracije Muzila kao ravnopravnog gradskog tkiva. Ako gradska uprava želi još jednu Verudelu u Puli, onda će im onakav plan biti sasvim dovoljan. :facepalm: Ostaviti stambenu izgradnju samo na razmatranje nedopustivo je! Što se pak tiče velike slike, zanima me samo kakav će biti odnos Muzila s npr. novom rivom? Primjerice, projektom nove rive predviđen je tramvaj (tzv. pulski shuttle) kao javno gradsko prometalo, pa me zanima da li se uopće razmišljalo Muzil, kao kakvo gradsko tkivo, ukomponirati u tu veliku sliku? (Pitanja su naravno retorička jer se odgovor naslućuje. )
sisavac no está en línea   Reply With Quote
Old March 19th, 2012, 06:43 PM   #231
Puležan
Registered User

Puležan's Avatar

Likes (Received): 343

Quote:
Originally Posted by Polesano View Post
Lijepo zamisljeno Pulezan, samo mi nije jasno kako si napravio tu spiku hehe jer se nevidi ni da si suzijo trotoar a ni cestu a opet si nekako ubacijo drvored unutra
Nisam suzio ni cestu ni trotoar. Zašto bi? Samo sam pomaknuo trotoar malo udesno, odnosno "uzeo" metar-dva susjednog zemljišta. A kako? Pa zato jer je vlasnik Republika Hrvatska i natjerao sam ih da mi prepuste 2 metra od te čestice kako bi ja kao Grad imao mogućnost za razvoj vlastitog urbanog tkiva! Prosto ko pasulj!

To bi se Grad trebao malo potruditi i pritisnuti državu da si sredi vlasništvo koje joj ne treba. Konkretno, ima tu masu svakakvih čestica, sa služnostima iz 1888.godine koje bi se trebale brisati jer se nije realiziralo!!!
Evo plan i izvadak pa gledajte (konkretna čestica koja nas zanima je 892/1):
http://preglednik.arkod.hr/ARKOD-Web....75&map_sc=892

http://e-izvadak.pravosudje.hr/detal...40058&sudId=58

Quote:
Originally Posted by zaguric2 View Post
Najbole cieli park.
Gore sam naveo pravno stanje susjednog zemljišta, konkretno čestice 892/1, pa uopće ne bi bilo loše da Grad zatraži od države prijenos vlasništva na sebe kako bi se tu realizirao nekakav gradski park. Taman bi bio u sredini naselja, a stvarno je potrebno nešto takvo u onoj divljini Monvidala, da imaš gdje prošetati, odmoriti, ljeti sjesti u hlad, odvesti djecu na igralište... Ne mora to biti toliko veliko, al da je i pola od tog prostora, odlično! Općenito nam fale zelene površine u okolnim kvartovima (parkova ima samo u centru grada)...

Lokacija je vidljiva: http://preglednik.arkod.hr/ARKOD-Web...99&map_sc=7142
Puležan no está en línea   Reply With Quote
Old March 19th, 2012, 07:14 PM   #232
Puležan
Registered User

Puležan's Avatar

Quote:
Originally Posted by sisavac View Post

Što se tiče pak Japodske, Puležan je dobro to primijetio i nacrtao. Gradska uprava već je razmatrala idejni koncept odvodnje oborinskih voda (link 1, link 2), a odgovor na pitanje zašto ga odbija implementirati po novogradskim prometnicama jednostavan je i jasan. Pula očito muku muči s (funkcionalnim) urbanizmom. Imam dojam kao da se sve planira navrat-nanos i da ne postoji misao o big picture. Baš me zanima kada se sruči neka kiša (o ekstremnom vremenu ne moram dodatno pisati), pa kada taj silni asfalt ne dopusti vodi da oteče u zemlju. Valvidal je kao stvoren da se dogodi neko s*anje. Nadam se samo da neće opet biti okrivljena viša sila zbog nečijeg nemara. Namjerno pišem nemar jer se nikako drugačije ne može nazvati nepostupanje da se spriječi nepovoljan prirodni tijek zbivanja, iako se o njemu mislilo (pogledati sadržaj gornjih linkova).
U svim dokumentima oni su pametni, čak i promišljaju, razmišljaju i donesu zaključak, al na kraju, u najbitnijoj fazi - primjeni - odustanu od određene ideje Ključne riječi u gore linkanom dokumentu su "poprečni nagib ceste", "slivnici", "zelene površine/retencije"... Osim u Nazorovoj, ja nisam primijetio da se nešto od toga u praksi napravilo. Štoviše, mislim da u Puli ne postoji ni jedna cesta s poprečnim nagibom kolnika (bilo jednostranim, bilo dvostranim, "na dvije vode")! Ako već ne mogu izgraditi oborinsku kanalizaciju u tako kratkom roku, neka barem primijene neki od koncepata zelenih površina/retencija koje bi skupljale višak vode s ceste. Pula "na sreću" nema popunjenog urbanog tkiva, uvijek se nađe neka rupa, livada, pašnjak, zapušteno građ.zemljište, pa nek se tu osmisle parkovi, zelene površine ili barem retencije kao u Nazorovoj.

Dobro si primijetio potencijalni katastrofični scenarij koji bi se za koju godinu mogao dogoditi na Monvidalu/Valvidalu. S obzirom na sve bržu izgradnju zgrada, koju prati širenje cesta i betonizacija okućnica (za što više parkirnih mjesta), lako bi se moglo dogoditi da sva ta voda nema gdje oteći, uz naš standard slivnika postavljenih svakih 50 metara i cijevi malog promjera. Umjesto toga, treba odmah osmišljati gradsku strukturu i izgraditi infrastrukturu, prije nego krene gradnja (a i to sam kritizirao više puta baš u vezi Monvidala). Zelene površine nisu značajne samo u estetskom smislu, nego i u praktičnom (upijanje kišnice, smanjenje buke, podizanje kvalitete življenja...).

Quote:
...Muzil...
A šta reći? Više puta smo ovdje komentirali i davali prijedloge. Ja sam se složio s onom idejom da je, s obzirom na veličinu Muzila, potrebno fazno graditi i razvijati područje. Najgore bi bilo da se odmah ide u realizaciju svega, pa onda dobijemo polurješenja, kao npr. raštrkanost zgrada, ceste/ulice slabe protočnosti, nesklad u urbanom tkivu... Od lukobrana do Stoje ima 2,5 km, to je ogroman prostor kojem će jednog dana trebati kvalitetna sabirna cesta, koja bi bila glavna i protezala se cijelom dužinom, bila bi 4-tračna i svojevrsni nastavak Ulice Veruda (nije nemoguće proširiti je na dijelu od Valkana prema Stoji pa do ulaska na Muzil). Uz takvu glavnu aveniju nizale bi se zgrade javnog karaktera, a prema moru bi bile stambene zgrade, turistički objekti i ostali planirani sadržaji. Naravno, javni prijevoz kakav god (nova autobusna linija ili tramvaj)
Old March 20th, 2012, 09:24 AM   #233
sijanac
Registered User

Likes (Received): 7

Quote:
Obnovljeno igralište Doma braće Ribar

Krajem proteklog tjedna okončani su radovi na sanaciji košarkaškog igrališta kod Doma braće Ribar u Puli. Radi oštećenja podloge, Javna ustanova Pula Sport je sredinom siječnja ove godine krenula s radovima sanacije koje pored zamijene asfalta podrazumijevaju i povećanje dimenzija igrališta kao i obnovu sportske opreme na igralištu.

Inače, Dom braće Ribar okupljalište je mnogih rekreativaca pa tako njenu dvoranu danas koriste dvije škole i pet klubova, a ovom će se investicijom vrijednom 330 tisuća kuna bez PDV-a, uz novi stadion Aldo Drozina s pomoćnim terenima, još više zaokružiti sportski izgled ovog dijela grada.

Igralište će za sve rekreativce biti otvoreno svakodnevno u isto vrijeme kada i Dom braće Ribar, izvijestili su iz Grada Pule.
http://www.barkun.hr/2012/03/19/obno...a-brace-ribar/
sijanac no está en línea   Reply With Quote
Old March 21st, 2012, 01:03 PM   #234
sijanac
Registered User

Likes (Received): 7

U RUJNU GRADNJA U ŠIJANI

Quote:
Rotor na dvije razine do proljeća 2013.

Izgradnja kružnog toka na dva nivoa na ulazu u Pulu u Šijani startat će u rujnu. Dugo najavljivani projekt Hrvatskih cesta, toliko iščekivan u Puli, konačno je definiran, nakon što je godinama ulazio i ispadao iz državnog Programa izgradnje prometne infrastrukture. Cilj izgradnje je rješavanje čvorišta izgrađenog 1983. godine, otkad se broj vozila u Puli i Istri povećao za čak 134 posto.

Ovaj dio državne ceste D-66 Stancija Peličeti - Šijana spoj je Pule i okolnih općina s Istarskim ipsilonom i pulskom zračnom lukom pa je očita njegova važnost. Usto, godinama prometni čepovi i gužve u Puli počinju baš na ovom ulazu u grad.

Definiranje početka izgradnje rotora na dva nivoa, pri čemu bi pravac obilaznice prolazio ispod rotora, potvrdio nam je gradonačelnik Pule Boris Miletić nakon razgovora s novim generalnim direktorom Hrvatskih cesta Edom Kosom.

- Dogovoreno je da će se kružni tok u Šijani graditi po okončanju ove turističke sezone. Mi smo projektnu dokumentaciju napravili, riješeni su imovinskopravni odnosi, a sada Hrvatske ceste moraju raspisati natječaj za izbor izvođača. Po planu, taj bi natječaj, uključujući i žalbeni rok, trebao biti gotov do kraja srpnja pa bi po okončanju turističke sezone, dakle u rujnu, radovi mogli početi, rekao je Miletić i ustvrdio da je rok izgradnje kružnog toka šest mjeseci.

Iako kompletan projekt rekonstrukcije državne ceste D-66 uz izgradnju kružnog toka uključuje i rekonstrukciju 2,5 kilometara dionice od Šijane do Istarskog ipsilona kod Stancije Peličeti, prvo će se izgraditi kružni tok, dok će se prometnice rekonstruirati u četverotračnu cestu u idućoj fazi.

Kružni tok imao bi pet krakova, osim dva kraka obilaznice, prema Velom Vrhu i Verudeli te prema Šijanskoj ulici i Ulici 43. istarske divizije, peti bi se krak protezao na površini između Arube i Lidla prema novom kružnom čvorištu koje će se izgraditi za, u skoroj budućnosti, trgovački centar bauMaxa i postojeći Bricostorea, dok bi se izlaz s Labinske ulice na obilaznicu zatvorio. (Piše Goran ROJNIĆ)

CIJELI TEKST U TISKANOM IZDANJU OD SRIJEDE.

http://www.glasistre.hr/istra/vijest/350373
sijanac no está en línea   Reply With Quote
Old March 21st, 2012, 03:42 PM   #235
zaguric2
Hrvatsko Zagorje

zaguric2's Avatar

Likes (Received): 34

Quote:
Originally Posted by Puležan View Post
Gore sam naveo pravno stanje susjednog zemljišta, konkretno čestice 892/1, pa uopće ne bi bilo loše da Grad zatraži od države prijenos vlasništva na sebe kako bi se tu realizirao nekakav gradski park. Taman bi bio u sredini naselja, a stvarno je potrebno nešto takvo u onoj divljini Monvidala, da imaš gdje prošetati, odmoriti, ljeti sjesti u hlad, odvesti djecu na igralište... Ne mora to biti toliko veliko, al da je i pola od tog prostora, odlično! Općenito nam fale zelene površine u okolnim kvartovima (parkova ima samo u centru grada)...

Lokacija je vidljiva: http://preglednik.arkod.hr/ARKOD-Web...99&map_sc=7142

zaguric2 no está en línea   Reply With Quote
Old March 23rd, 2012, 12:42 PM   #236
Puležan
Registered User

Puležan's Avatar

Quote:
SVETA KATARINA I MONUMENTI
Idući tjedan odluka o Končarovoj ponudi za marinu

Vladino povjerenstvo za dodjelu koncesija na pomorsko dobro prošlog je tjedna proslijedilo Vladi tehničko mišljenje i prijedlog u vezi ponude tvrtke Kermas ulaganja Danka Končara za projekt "Brijuni rivijera" na lokacijama Sveta Katarina i Monumenti.

Povjerenstvo je mišljenja da bi tvrtki Kermas ulaganja trebalo dati koncesiju na 50 godina za izgradnju marina i popratnih sadržaja na pomorskom dobru oko Svete Katarine i Monumenata na sjevernoj strani pulske luke. Budući da se radi o pomorskom dobru, odluku o koncesiji donosi Vlada. Glas Istre neslužbeno saznaje da bi se ta točka dnevnog reda idućeg tjedna trebala naći na sastanku užeg Vladinog kabineta.

Kao što je poznato, jedini ozbiljni kandidat za izgradnju dijela projekta "Brijuni rivijera" na navedenim lokacijama je tvrtka Kermas ulaganja: Končar je, naime, uz pomoć odvjetničkog ureda Gorana Veljovića i kolega, razradio studiju ulaganja i idejni projekt koji je jedini bio pravovaljan na nedavno završenom međunarodnom javnom natječaju za te dvije lokacije. Končar je ne jedanput izjavio da se radi o vrlo ozbiljnom projektu iza kojeg stoji kapital koji će doprinijeti razvitku turističke ponude Pule i Istre.

U dokumentima koji su dobili zeleno svjetlo Vladinog povjerenstva, osim projekcije isplativosti i idejnog projekta, predstavljena je i cjelovita gospodarska studija. Projekt se odnosi na kompleks bivše vojarne Monumenti i otoka Sveta Katarina na ukupnoj površini od 27 hektara na kopnu. Od te površine izgrađenost može biti najviše do trećine već izgrađene površine, odnosno oko devet hektara. Na toj lokaciji predviđa se gradnja dviju marina s ukupno 600 vezova u moru i oko 1.200 suhih vezova na kopnu. Paralelno s tim, predviđa se izgradnja hotela s četiri ili pet zvjezdica s 200 kreveta te kompleks mješovite namjene s javnim sadržajima, restoranima i kafićima.

Kermas ulaganja na raspolaganju ima Prostorni plan Istarske županije te Prostorni plan uređenja i Generalni urbanistički plan grada Pule, a o svom će trošku morati izraditi Detaljni plan uređenja i studiju utjecaja na okoliš. Ukupna vrijednost projekta, prema Končarovoj ponudi koja sada mora "proći" Vladu, iznosi visokih 46 milijuna eura, od kojih je samo izgradnja dviju marina teška 29,9 milijuna eura. Što se tiče investicija na pomorskom dobru koje su predmet Vladine odluke, Končarova tvrtka je navela i način financiranja: Kermas bi uložio 30 posto vlastitih sredstava, dok bi 70 posto osigurao bankovnim kreditima. Erste banka je za taj projekt već dala garanciju od 2,1 milijun eura.

Končar je najavio da planira zaposliti oko 160 radnika, a u zaštitu okoliša uložit će oko 830 tisuća eura. (Cristian Bruno GALIĆ)
http://www.glasistre.hr/istra/vijest/350432

Ponuda izgleda ozbiljno, ima i bankovnu garanciju ozbiljne banke (prema HGK i najbolje duži niz godina), tako da ne vidim moguće zapreke startu projekta. A jednom kad se uredi marina i izgrade njeni sadržaji, to će potaknuti da se investitori zainteresiraju za što brže sređivanje ostalog okolnog prostora
Old March 23rd, 2012, 08:20 PM   #237
kojone
Pulaaaaa

kojone's Avatar

Likes (Received): 15

U Puli je gadna suša i to ne samo što se tiče padalina nego i ona što se tiče bilo kakvih zanimljiv radova a da nisu prokopane ceste radi postavljanja novih instalacija. Ali nakon svake suše mora kad tad početi i "kiša"
pa po najavama medija i naših lokalnih političara u narednom razdoblju možemo očekivati ovo ;
-Nova Bolnica (jesen 2012)
-Adaptacija arheološkoga muzeja
- POS-ove zgrade u šijani
-trgovački centri šijana (baumax,istragate,lesnina,jysk)
-kružni tok na 2 kata -šijana
-pučka kuhinja
-riva sanacija (kolektor)
-sveta katarina ,monumetni (konačar,marina ,hoteli,restorani,bazeni)
-istranello-sportski camp(Ščeglov)
-Muzil(golf ,zabava,marine i lučice)
-valkane-hotel,park + pročistač
-bazen valkane
-trg kralja tomislava(veruda),trasformacija iz močvare u urbani trg
-verudski zaljev;benziska ,hoteli,vodeni parkovi
-hotel kandlerova

eto,to bi bilo to. ako se 1/3 od ovog realizira u sljedećih 3 godine ja sam sretan !!

IMAM TALENT AL GA NE JEBEM 5 %

"Energija pripada svima kao i zrak"
kojone no está en línea   Reply With Quote
Old March 23rd, 2012, 09:14 PM   #238
Puležan
Registered User

Puležan's Avatar

Quote:
Originally Posted by kojone View Post
U Puli je gadna suša i to ne samo što se tiče padalina nego i ona što se tiče bilo kakvih zanimljiv radova a da nisu prokopane ceste radi postavljanja novih instalacija. Ali nakon svake suše mora kad tad početi i "kiša"
pa po najavama medija i naših lokalnih političara u narednom razdoblju možemo očekivati ovo ;
-Nova Bolnica (jesen 2012)
-Adaptacija arheološkoga muzeja
- POS-ove zgrade u šijani
-trgovački centri šijana (baumax,istragate,lesnina,jysk)
-kružni tok na 2 kata -šijana
-pučka kuhinja
-riva sanacija (kolektor)
-sveta katarina ,monumetni (konačar,marina ,hoteli,restorani,bazeni)
-istranello-sportski camp(Ščeglov)
-Muzil(golf ,zabava,marine i lučice)
-valkane-hotel,park + pročistač
-bazen valkane
-trg kralja tomislava(veruda),trasformacija iz močvare u urbani trg
-verudski zaljev;benziska ,hoteli,vodeni parkovi
-hotel kandlerova

eto,to bi bilo to. ako se 1/3 od ovog realizira u sljedećih 3 godine ja sam sretan !!
Sve ovo zvuči super, al neki od navedenih projekata nisu ni u planu za realizaciju. Benzinska i vodeni centar kod marine Veruda su samo uvršteni u planove da jednog dana postoji podloga za realizaciju, a ista je stvar i s bazenom na Valkanama za kojeg je i Miletić rekao da je to samo "rezervacija lokacije". Prema tome, od realizacije toga ništa u sljedećih 10 godina!

A što se tiče ostalih projekata, ja bi bio sretan kad bi se realiziralo ono najvažnije što čini grad gradom - izgradnja bolnice, sveučilišni kampus, kružni tok u Šijani, dovršetak izgradnje kanalizacije i uređenje barem prvog (postojećeg) dijela rive. Ove navedene stvari su preduvjet normalnog življenja u gradu, s obzirom na trenutni prometni, obrazovni i komunalni kaos. Lako za trgovačke centre, hotele, golf, Muzil i ostalo, to će polako doći samo od sebe, kad tržište bude tražilo. Naravno da bi i ja htio napokon vidjeti onaj nesretni Pula Gate, poduplanu zaobilaznicu, uređenu Katarinu i Muzil, al prvo treba srediti postojeći dio grada

-----------------------------------------------------------------------------------------
Evo i vijesti o nekim odlukama Gradskog vijeća:
http://www.glasistre.hr/istra/vijest/350504

Quote:
Jednoglasno za Valkane, oporba suzdržana o Muzilu

Gradsko vijeće Pule jednoglasno je usvojilo izmjene i dopune Prostornog plana uređenja i Generalnog urbanističkog plana, kojima se definira lokacija uređaja za pročišćavanje otpadnih voda na Valkanama, izgradnja sportskog kampa na Marsovom polju i rezervacija zemljišta za gradski bazen na Valkanama. Vijećnici su, također, usvojili smjernice za prostorno uređenje područja Muzil
, iako ne jednoglasno, jer su oporbenjaci bili suzdržani.

Bruno Nefat iz Nezavisne liste Plinija Cuccurina, koji je istaknuo da su Valkane neupitne, inzistirao je na amandmanu kojim se traži istraživanje drugih lokacija za buduće pročistače kada se izgradi područje Brijuni rivijere. No, pojašnjeno je, kapacitet uređaja na Valkanama zadovoljavat će potrebe dvaput većeg grada od današnje Pule pa amandman nije usvojen.

Uoči rasprave vijećnicima je prezentiran videouradak Studija 3LHD iz Zagreba, sa smjernicama uređenja Muzila. Ladonja se pitala odakle 2.500 jedinica hotelskog smještaja kada je kompletni pulski kapacitet 17 tisuća postelja. Svi su oporbeni vijećnici izrazili i bojazan o golf igralištu te pitali koliko će se zbog njega mijenjati postojeće stanje Muzila. Marko Martinčić, predsjednik Kluba vijećnika IDS-a, istaknuo je pak da je riječ tek o smjernicama za izradu razvojnih planova na Muzilu. Međutim, Nefat je ustvrdio da su smjernice naredba izrađivaču plana.

- Broj postelja na ovakvom području je izrazito mali u usporedbi s bilo kojim turističkim naseljem, a taj novac gradi sve ostalo na Muzilu, kazao je Silvije Novak iz Studija 3LHD. - Golf igralište, koje će biti na teret investitora, zauzet će 23 posto zelene površine koja se proteže na 88 posto Muzila, a toliku zelenu površinu nemaju ni parkovi milijunskih gradova. Takav bi park bio prevelik za Pulu, koja ne bi mogla financirati izgradnju niti ga održavati.

- Boli nas, a često nam se to i spočitava, kad vidimo kakve su nam ulice i fasade, ali prije 12 godina s iznosom (84 milijuna kuna na ime komunalnih naknada, vodoopskrbe, odvoza smeća, itd.) većim od tadašnjeg gradskog proračuna (80 milijuna kuna), sanirali smo Uljanik, jedino brodogradilište koje radi bez poteškoća, a čijim će se radnicima sada dati dionice, zaključio je gradonačelnik Boris Miletić.

Gradsko vijeće usvojilo je prijedlog da se Luka Glušac, koordinator IDS-a za internet i medije u Uredu za odnose s javnošću, imenuje za predsjednika Upravnog vijeća Javne ustanove Pula sport. Imenovanju je prethodilo žestoko protivljenje oporbe. (Goran ROJNIĆ, snimio D. MEMEDOVIĆ)

Last edited by Puležan; March 23rd, 2012 at 09:20 PM.
Old March 24th, 2012, 11:41 AM   #239
Vace
Colonia Pietas Julia

Vace's Avatar

Likes (Received): 10

Nije me dugo bilo pa da i ja nešto ovdje nadodam...

Old March 25th, 2012, 05:34 PM   #240
Puležan
Registered User

Puležan's Avatar

Odlične slike! Tek se sad vidi koliko je ustvari kamen pocrnio. Prije je bilo sve ujednačeno i nije se kužilo Neka odmah krenu dalje s obnovom, može se dobiti i sredstva iz europskih fondova, samo treba predstaviti dobar projekt i program!

Reply

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules