daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy (aug.2, 2013) | DMCA policy | flipboard magazine

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Hrvatski Forum > Croatia > Istra, Primorje i Gorska Hrvatska

Istra, Primorje i Gorska Hrvatska Istria, Kvarner, Mountainous region: Rijeka, Pula, etc.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 6 votes, 5.00 average.
Old July 6th, 2012, 09:24 PM   #681
eustahije
Registered User

Likes (Received): 4

N.K.Istra u gubitku 4 000 000kn.Nakon što smo im sagradili stadion morat ćemo im i za plaće davati sirotima.Di smo mi bacili novac.
eustahije no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old July 7th, 2012, 09:24 PM   #682
Greg052
Registered User

Likes (Received): 9

Quote:
Originally Posted by eustahije View Post
N.K.Istra u gubitku 4 000 000kn.Nakon što smo im sagradili stadion morat ćemo im i za plaće davati sirotima.Di smo mi bacili novac.
- 2.630.027 kn za prošlu godinu prvoligaš, a ovi drugi se raspali po 3. put i kreću kao novi klub iz županijske lige, dakle dugove popala maca. Iz koje točno lige i di će se točno igrati još se ne zna jer, eto dijer eustahije, ima i puno gore funkcionirajućih od našeg grada mada su dobili nova lica pred par dana.
Greg052 no está en línea   Reply With Quote
Old July 7th, 2012, 11:06 PM   #683
eustahije
Registered User

Oni su se raspali tri puta a i ovi su na dobrom putu.Imaju prihod od ulaznica 500 000kn.za cijelu godinu.Toliko Pamić pojede hrane.
Old July 8th, 2012, 10:44 AM   #684
Insider2012
Registered User

Insider2012's Avatar

Likes (Received): 1940

pa stani, zar oni rus ne hrani pamica?
ja mislia istra cilja eurokupove ove godine?
Insider2012 está en línea ahora   Reply With Quote
Old July 10th, 2012, 04:30 AM   #685
Polesano
Registered User

Polesano's Avatar

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by Insider2012 View Post
ma naravno, ali eustahije malo previše negativne misli ima! treba vajk gledat pozitivno!! samo pozitiva ćo
btw. klub nikad nije bio u boljoj situaciji kao danas!

sta je sa projektima ima nekih novosti?!
kako se riva razvija?!
Polesano no está en línea   Reply With Quote
Old July 10th, 2012, 09:10 AM   #686
Greg052
Registered User

Quote:
Originally Posted by Polesano View Post
sta je sa projektima ima nekih novosti?!
kako se riva razvija?!
http://www.glasistre.hr/istra/vijest/355362

Quote:
Originally Posted by The Voice of Istria

GRADNJA I U DVIJE SMJENE

Pula: Radovi na rivi brži od planiranog

Oko 25 posto zaštite građevinske jame, u dužini od oko 200 metara, već je zgotovljeno na pulskoj rivi, rekli su nam izvođači radova na izradnji gradskog kolektora. Ovog tjedna zgotovit će se zaštita svih kritičnih točaka na kojima su postojeći kanalizacijski ispusti, a zatim počinje polaganje cijevi obalnog kolektora.

Izvođači radova (zagrebački Viadukt, GP Krk i GK Varaždin) proteklog su tjedna pojačali mehanizaciju i ljudstvo na gradilištu te uveli dvije smjene koje će raditi od 7 do 22 sata. Zahvaljujući tom pojačanju dinamiku će ubrzati za 30 posto jer dopunska bušeća garnitura popunjava prostor između pilota "prve smjene".

- Htjeli smo raditi i 24 sata na dan, ali smo, zasad, odustali od toga zbog građana koji žive na rivi, kako im ipak tijekom ovih vrućina, kada su svi prozori otvoreni, ne bismo remetili noćne sate. Možda ćemo se na "noćnu smjenu" odlučiti na kraju ljetne sezone, kažu nam iz Viadukta.

Na parkiralištu Karolina, gdje se također izvode radovi, zgotovljeno je praktički 80 posto ukupnog posla. Tamo su već položene nove cijevi budućeg kolektora i do kraja ovog mjeseca radovi na Karolini bi u potpunosti trebali biti gotovi.

Ono što svakako raduje je činjenica da na prostoru od zgrade Lučke kapetanije do semafora na rivi nije pronađeno nijedno arheološko nalazište, stoga se može već započeti s polaganjem cijevi obalnog kolektora. Štoviše, arheolozi nisu ništa pronašli niti na planiranoj lokaciji "sjevernog sperona" (kod semafora na rivi), a otkriće uz zid Karoline vrlo su brzo zaštitili pa, zasad, nisu opravdane sumnje i optužbe da će kočiti radove. I sami izvođači radova hvale arheologe potvrđujući da sve čine kako bi se radovi odvijali nesmetano.

Ipak, u Flaciusovoj ulici pronađeno je još jedan speron, što je iznenadilo i same arheologe, nakon poznatog sperona koji je pronađen još prilikom radova 2007. godine, sada je pronađen još jedan, i to na lokaciji prema zgradi Pošte nakon raskrižja Flaciusove s Anticovom ulicom.

Međutim, ovaj pronalazak, tvrde nam izvođači, neće zasad usporiti radove u Flaciusovoj ulici, gdje je dosad realizirana polovica zaštite građevinske jame, a već je kod zgrade uprave Uljanika započet iskop za polaganje cijevi kolektora na dubini od 2,5 do tri metra. Problem je jedino podzemna voda (more) koja se pojavila u jami pa će je trebati ispumpavati. (Goran ROJNIĆ)
Old July 10th, 2012, 09:28 PM   #687
eustahije
Registered User

Quote:
Originally Posted by Insider2012 View Post
Na žalost mi hranimo i tog rusa i Pamića.Rus samo gleda kupovinu i prodaju igrača.Kupi jeftino prodaj skupo.Gledaj Belle prodaja Splitu zarada 200 000 eura.Kome ide zarada rusu kome ide gubitak gradu.
Old July 11th, 2012, 10:25 AM   #688
Greg052
Registered User

Slijedi šminkanje zaobilaznice:

Quote:
Originally Posted by REX

Sadnja oleandera na zaobilaznici

PLANIRA SE SADNJA OKO 350 SADNICA OLEANDARA

Prema prijedlogu i hortikulturnom rješenju Grada Pule djelatnici hortilukulture Pula Herculanee tijekom ovog tjedna rade na uređenju centralne zelene pasice na zaobilaznici u dužini od cca 600 m. Naime, planirana je sadnja oko 350 sadnica oleandara šarene cvatnje. Kako je oleandar porijeklom sa Sredozemlja, voli sunce i vrućine te jedna od njegovih velikih kvaliteta jest da i dobro podnosi zagađeni gradski zrak i udare vjetra, učinio se kao najbolji izbor da na predmetnoj prometnici da maksimalan efekt. Pošto oleandar u periodu vegetacije traži dosta vode istovremeno se radi na postavi sustava za navodnjavanje kako bi novonastala zelena površina osim cvjetovima koji u više boja cvatu od lipnja do rujna, krasila prometnicu zimzelenim grmovima tijekom cijele godine. Planirana sredstva za biljni materijal su oko 50.000,00 kn a financiraju se iz Upravnog odjela za prostorno uređenje. (REX)
Old July 11th, 2012, 01:11 PM   #689
Make it so
Cylon

Make it so's Avatar

Likes (Received): 700

To je pravi cvit mediterana

Oleander je super a ako je ko grm previse rasiren moze se oblikovat i u stablo ..meni jedna od najlipsih mediteranskih biljki
di mi je vrime stalo,
što mi je srce taknulo
Make it so no está en línea   Reply With Quote
Old July 11th, 2012, 03:33 PM   #690
Puležan
Registered User

Puležan's Avatar

Likes (Received): 343

Evo i mene nakon dugo vremena! Faks je gotov, pa sam ja morao doć u Pulu da poslikam malo Pule za vas

Oleandri su odlični, pogotovo kad se rašire, nakon nekoliko godina... Posadili su ih u centralnom pojasu na A9, ima ih i na A1 oko Zadra, a tradicija sadnje po autocestama prisutna je i u Italiji i Grčkoj (vjerojatno i u Španjolskoj i Portugalu, al tamo se nisam vozio), tako da se time priključujemo krugu mediteranskih zemalja!

A sad malo slika s obnovljene Verudele:

glavna porta i recepcija

glavna ulica (koja je izgubila centralni pojas sa cvijećem)

centralni trg kod recepcije
Puležan no está en línea   Reply With Quote
Old July 11th, 2012, 03:34 PM   #691
Puležan
Registered User

Puležan's Avatar

Histria

apartmani

pogled na glavnu ulicu unatrag (od Histrie prema recepciji)

hotel Palma

Old July 11th, 2012, 03:35 PM   #692
Puležan
Registered User

Puležan's Avatar

apartmani iznad bazena

bazeni

Old July 11th, 2012, 03:36 PM   #693
Puležan
Registered User

Puležan's Avatar

obnovljen je i sportski centar

ovo je onaj nesretni "probni" bijeli s plavim škurama. Bočne strane su mu ipak ofarbali u neku bež nijansu i sve u svemu se ipak dobro uklopio

postavljena je nova trava (mislim da je to ona u trakama) i to odlično izgleda a i efektno je jer možeš hodati po njoj i za vrijeme kiša se ne raznosi zemlja na staze

ovdje se vidi da ipak nije svugdje postavljena nova trava jer neki dijelovi izgledaju očajno, a i staze su uništene i prljave

Old July 11th, 2012, 03:36 PM   #694
Puležan
Registered User

Puležan's Avatar

bazen i terasa s donje strane

obnovljeni akvagan

s ove je strane terasa bazena izgubila ogradu s betonskim kolonama i dobila staklenu ogradu

Old July 11th, 2012, 03:38 PM   #695
Puležan
Registered User

Puležan's Avatar

i ispod Histrie je nova trava

o ovome sam pričao...

pogled prema Verudi i Vidikovcu

Histria s donje strane

Palma s donje strane

oleandri

Toliko s Verudele!!! Uživajte u slikama
Old July 11th, 2012, 04:02 PM   #696
Puležan
Registered User

Puležan's Avatar

Novi beach bar na Saccorgiani - Zeppelin

Ako ništa drugo, ime kafića asocira na davni događaj, pa se možda netko i malo informira i nauči pokoji zanimljivi povijesni detalj. Za one lijene, evo par linkova o tome:
http://www.hrvatski-vojnik.hr/hrvats.../podlistak.asp
http://tibor-pula.bloger.hr/post/pul...a/2294783.aspx

uvala ispod beach bara

poznati mol

pogled prema hotelu Brioni, koji će za koju godinu postati perjanica Arenaturista i nosit će 5 zvjezdica

Old July 11th, 2012, 04:28 PM   #697
Make it so
Cylon

Make it so's Avatar

Likes (Received): 700

Super slike

I bas se vidi kako oleander super figura u mediteranskom ambijentu ..u šibeniku ih ima dosta po centru grada i to jako velikih ..grad se vizualno priporodi kad procvitaju
di mi je vrime stalo,
što mi je srce taknulo
Make it so no está en línea   Reply With Quote
Old July 11th, 2012, 11:05 PM   #698
bis21
Mikoyan-Gurevich

bis21's Avatar

Likes (Received): 156

Odlične fotke Puležan
bis21 no está en línea   Reply With Quote
Old July 12th, 2012, 12:11 AM   #699
Puležan
Registered User

Puležan's Avatar

Quote:
Originally Posted by Make it so View Post
Super slike

I bas se vidi kako oleander super figura u mediteranskom ambijentu ..u šibeniku ih ima dosta po centru grada i to jako velikih ..grad se vizualno priporodi kad procvitaju
Quote:
Originally Posted by bis21 View Post
Odlične fotke Puležan
Hvala na lijepim riječima

Ima u Puli jedna ulica (Marulićeva) u kojoj su posađeni oleandri oblikovani u stabla i to je izgledalo jako efektno, ali ih je dosta uništio onaj snijeg 2009.godine, pa ih je bilo slomljenih, osušenih, okrnjenih... Sutra ću probat slikat tih nekoliko preživjelih, pa stavim slike...
Old July 12th, 2012, 12:43 AM   #700
sisavac
Registered User

sisavac's Avatar

Likes (Received): 291

Puležane, odlične fotke! Mislim da ovoj dretvi kronično nedostaje forumaša koji se vraćaju sa studija izvan grada. Osjećam da na rodni grad gledaju drugačijim očima. Dobro došao natrag!

Cijelo turističko naselje Punta Verudella tj. današnja Park Plaza Verudela razlikuje se kao dan i noć u odnosu na prethodno stanje od prije godinu dana. Nema do maslina u posudama u središnjoj ulici i na prostoru ispred hotela. Još kad se razgranaju i narastu... A tek zelena travica... Sve pohvale cjelokupnom hortikulturnom uređenju! Napokon se u Puli počelo ponovo (!) promišljati da nije dovoljno urediti samo zgrade već i njihov okoliš!

Što se tiče apartmana s plavim škurama, jesi li siguran da se radi o probnome, a ne da je pro memoria?
sisavac no está en línea   Reply With Quote

Reply

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules