daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Bosna i Hercegovina > Forum Bosne i Hercegovine > Bosna i Hercegovina > Zapad

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Closed Thread

Thread Tools Rate Thread
Old March 20th, 2012, 09:40 PM   #61
corvus_edin
fundentalist

corvus_edin's Avatar

Likes (Received): 1705

citava ti vijest ce rekla-kazala
corvus_edin no está en línea  

Sponsored Links

Old March 20th, 2012, 09:51 PM   #62
maliciko
Registered User

maliciko's Avatar

Likes (Received): 5

Quote:
Originally Posted by corvus_edin View Post
citava ti vijest ce rekla-kazala
Mozda tako izgleda, ali vjeruj mi da je tako, jer imam informacije previshe tacne. Znaci samo fali okolisna dozvola i izgradnja pocinje. Grad je sve dozvole izdao, jedino Hamdo treba da odradi svoje. Mislim da ce on stim zapetljavati dugo, jer pazi slijedece:

- izglasano mu je nepovjerene(po drugi put)
- premijer nece biti, jer ce mu naci nekog novog
- lik je previshe korumpiran, tako da ce traziti od ovih neku svotu novca(nije to ono 3-4000KM, to je sad kod njega 3-400 000
- jedina mu je nada da sad napravi novu stranku i da se opet dokopa pozicije gradonacelnika, a poznavajuci nashe ljude oni ce glasati za njega, jer ne vide sta tip radi po kaficima u Bihacu ili po drugim gradovima balkana

Znam kako ti je i ja zivim tamo u Bihacu, i sva normalna raja je skuzila neke stvari i znaju sta se deshava sa tim covjekom. Umjesto da Bihac pogura on ga samo unistava!
maliciko no está en línea  
Old March 20th, 2012, 09:55 PM   #63
corvus_edin
fundentalist

corvus_edin's Avatar

Za prvi dio slazemo se, posto sam svakodnevno u direktnoj veszi s gradem - iako, kako si lijepo naglasio, ne zivim u Bihacu

Za Lipovacu & Co necu nista reci, posto ovo nije mjesto za takva razmatranja.
Old March 20th, 2012, 10:00 PM   #64
leopol
Registered User

leopol's Avatar

Likes (Received): 1937

A inace je opce poznato da je Bihac prije Lipovace bio jedna jako prosperitetna, nimalo korumpirana, nadasve moderna europska sredina, kojom su vladali europejci Veladzici

Malicko, ima nas ovdje koji imaju malo duzu memoriju, koja zadire u mracno doba Bihaca od 1996-2006...
Old March 20th, 2012, 10:04 PM   #65
maliciko
Registered User

maliciko's Avatar

Quote:
Originally Posted by leopol View Post
A inace je opce poznato da je Bihac prije Lipovace bio jedna jako prosperitetna, nimalo korumpirana, nadasve moderna europska sredina, kojom su vladali europejci Veladzici

Malicko, ima nas ovdje koji imaju malo duzu memoriju, koja zadire u mracno doba Bihaca od 1996-2006...
Gledaj, nije ovo mjesto za te price, al vjeruj mi da sam ja tom gradu da duzi niz godina zivota i znam kako dishe. Lipovaca jeste uradio dobre stavri, al u prve tri godine, dok sve na ovamo je korupcija velika. Nemojte zmiriti, jer ne znam kako mislite da on zivi dok nema placa kanton ili opstina!

Ja sam se nagledao svakakvih adnana alagica i alijagica, i njihovog mucenja, ali ovog covjeka je udarila vlast u glavu!

Necu vishe da pricam o njemu. Budem vam javio prve informacije u vezi te dozvole!
Old March 21st, 2012, 10:20 AM   #66
Red_Major
Registered User

Red_Major's Avatar

Likes (Received): 0

Sve je odobreno, radovi krecu naredne sedmice, tacnije ide iskop temelja.
Red_Major no está en línea  
Old March 21st, 2012, 10:23 AM   #67
LordMarshall
Evil is a Point of View

LordMarshall's Avatar

Location: Banja Luka - San Francisco - Washington DC - Taipei - Damascus - Amman - Jakarta - Seoul
Likes (Received): 957

super vijest

“The Roots of Violence: Wealth without work, Pleasure without conscience, Knowledge without character, Commerce without morality, Science without humanity, Worship without sacrifice, Politics without principles” - Mahatma Gandhi

LordMarshall no está en línea  
Old March 21st, 2012, 11:02 AM   #68
VozdraRajvosa
Bosna i Hercegovina

VozdraRajvosa's Avatar

Likes (Received): 192

Quote:
Originally Posted by Red_Major View Post
Sve je odobreno, radovi krecu naredne sedmice, tacnije ide iskop temelja.
Old March 21st, 2012, 12:06 PM   #69
jaaaaa
Simpsons

jaaaaa's Avatar

Aj super...
Samo mislim da ce potrajati to sa temeljom dok ga iskopaju jer je jako mocvarno podrucje... Trenutno se napravilo malo jezero...
Old March 21st, 2012, 06:30 PM   #70
corvus_edin
fundentalist

corvus_edin's Avatar

Sve se to da rijesiti sa gradjevinskim poduhvatima koju so odavno poznati (cak i na nasem podneblju).
Old March 21st, 2012, 10:59 PM   #71
maliciko
Registered User

maliciko's Avatar

Quote:
Originally Posted by jaaaaa View Post
Aj super...
Samo mislim da ce potrajati to sa temeljom dok ga iskopaju jer je jako mocvarno podrucje... Trenutno se napravilo malo jezero...
Nedavno gledma emisiju, kako su kopali tunel kroz mocvarno tlo..ljudi zaledili zemlju i probusili tunel, pa ne vidim razlog da bi ono bio belaj!
Old March 22nd, 2012, 12:36 AM   #72
from sjenjak
Registered User

from sjenjak's Avatar

Likes (Received): 28

Quote:
Originally Posted by jaaaaa View Post
Aj super...
nema to veze nama u Tuzli kad su kopali temelje za novi bristol bilo je puno vode pa su to rijesili bez problema
from sjenjak no está en línea  
Old March 22nd, 2012, 12:42 AM   #73
corvus_edin
fundentalist

corvus_edin's Avatar

Sipove i / ili kontraploca da zgrada ne pliva - i sve je taman
hidrostaticki pritisak nije za saliti jer je ipak zafrknuta stvar
Old March 23rd, 2012, 09:34 AM   #74
Red_Major
Registered User

Red_Major's Avatar

Quote:
Originally Posted by corvus_edin View Post
Sipove i / ili kontraploca da zgrada ne pliva - i sve je taman
hidrostaticki pritisak nije za saliti jer je ipak zafrknuta stvar
Cekam taj projekt. 50 puta gledam na onu stranicu dnevno ne bi li se smilovali i stavili
Old March 26th, 2012, 11:33 AM   #75
Red_Major
Registered User

Red_Major's Avatar

Stranica koja je namjenjena Importanne Centru Bihac.

http://www.importannecentar.ba/
Old March 26th, 2012, 04:01 PM   #76
NeRi_Bihac
Registered User

Likes (Received): 55

Počeli radovi na izgradnji Importane centra u Bihaću

U bihaćkom naselju Luke, danas je ozvaničen početak radova na izgradnji Importane centra. Projekat Importane grupe je vrijedan oko 50 miliona eura, a kompleks će se protezati na 75 hiljada metara kvadratnih. Ono što posebno izaziva pažnju jest da će ovo biti prvi centar u Unsko-sanskom kantonu koji konceptualno spaja poslovni, stambeni i shoping ambijent u jedinstvenu cjelinu.

Nimalo zanemariva činjenica jest da će centar, uz pozitivne efekte koje donosi sama gradnja, otvoriti i nova radna mjesta.
Vremenski okvir u kojem bi ovaj kompleks trebao biti završen je kraj 2013 ili početak 2014 godine.

Premijer USK Hamdija Lipovača zahvalio se uglednom hrvatskom poduzetniku Cirilu Zovku, vlasniku Importane grupe koji je prepoznao strateške geografsko-ekonomske značajke i odlučio se za ulaganje u Bihaću, kao i Albinu Musliću, svom nasljedniku na poziciji načelnika Bihaća koji je dao veliki doprinos da realizacija projekta započne na vrijeme.

Izvor: http://www.biscani.net/index.php?str...ijest&vid=5938
NeRi_Bihac no está en línea  
Old March 26th, 2012, 04:16 PM   #77
leopol
Registered User

leopol's Avatar

Likes (Received): 1937

Quote:
Originally Posted by maliciko View Post
Grad Bihać je sve dozvole dao, jedino vlada USK na celu sa Hamdijom Lipovacom treba da izda okolišnu dozvolu za pocetak radova, a poznavajuci u kakvom je stanju Hamdija Lipovaca, mislim da je nikad nece izdati, jer je lik isuvishe korumpiran, tako ako ne pocne uskoro zna se ko je kriv!

P.S. Navodno postoji info da ju je izdao, ali to je rekla-kazala
Bas je ovaj Hamdija neurotik, prije 7 dana je odbijao da izda dozvolu, a sada pozdravlja i cestita investitoru

Old March 26th, 2012, 04:48 PM   #78
Red_Major
Registered User

Red_Major's Avatar

Quote:
Bas je ovaj Hamdija neurotik, prije 7 dana je odbijao da izda dozvolu, a sada pozdravlja i cestita investitoru

Ma pusti narod svasta prica...

Old March 26th, 2012, 05:05 PM   #79
maliciko
Registered User

maliciko's Avatar

Quote:

Ko go nije iz Bihaca, sigurno ne zna sta se deshava tamo i kakve se struje sukobljavaju. Ovo na slikama je sminka. Kao on se zahvaljuje Muslicu, a do neki dan govorio da je papak. Ali da ne idem u off, drago mi je da su poceli radovi, ejr ce to bihacu donijeti veliki novac!
Old March 26th, 2012, 05:14 PM   #80
corvus_edin
fundentalist

corvus_edin's Avatar

Politiku kao i medju-inter-para-stranacka pitanja bi na ovom threadu trebali zaobici - vazan je projekat.

Closed Thread

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules