daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Hrvatski Forum > Croatia > Zagreb

Zagreb Zagreb Metropolitan Region

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 5 votes, 5.00 average.
Old September 16th, 2007, 06:15 PM   #1
hrvat
Get Real

hrvat's Avatar

Likes (Received): 0

[Velika Gorica] - Construction update (2007 - 2014)

Velika Gorica

Stanovništvo
Velika Gorica je najveći grad Zagrebačke županije. Broji oko 70000 stanovnika i sedmi je po veličini grad u Republici Hrvatskoj. Izabrana je za najuređeniji grad u Hrvatskoj, a drugi u Europi.

Zemljopis
Velika Gorica nalazi se jugoistično od Zagreba, na brežuljkastom dijelu Vukomeričkih gorica i nizinskom dijelu Turopolja. Od rijeke Save na sjeveroistoku i Kupe na jugozapadu prostire se, na površini od 566 četvornih kilometara, velikogoričko područje.

Znamenitosti
Kraj je bogat kulturno-povijesnim znamenitostima, od prapovijesti do našega doba, sakralnim i etnološkim spomenicima. Posebna su, jedinstvena vrijednost Turopolja drvene kapelice i plemićke kurije, takozvane turopoljske ljepotice. Blizina Vukomeričkih gorica, rijeka Lomnice, Save i Odre upotpunjuje raznolikost turopoljskog kraja. Područje je bogato hrastom, koji je jedan od glavnih prirodnih resursa. Hrast je i omogućio čuvenu gradnju sakralnih i drugih objekata od drva, a stari "turski" hrast lužnjak, nedaleko od Velike Gorice, posebno je zaštićeni objekt - spomenik prirode.
U Velikoj Gorici i bližoj okolici nalaze se vrijedna arheološka nalazišta. Potječu iz doba prapovijesti (kultura grobnih polja sa žarama), antike (rimski ranocarski grobovi) i ranoga srednjeg vijeka (razni predmeti, keramika u upotrebi u karolinškome kulturnome krugu).

Obrazovanje
U gradu postoji pet osnovnih škola (najveća je Nikole Hribara), pet srednjih škola (Srednja Zrakoplovna, Srednja strukovna, Ekonomska, Gimnazija Velika Gorica i Umjetnička škola Franje Lučića) te Veleučilište Velika Gorica.

Sport
NK Radnik koji je nastupa u 3. HNL. sjever
NK Gorica koji djeluje iz OŠ Nikole Hribara
Vrlo aktivan je karate klub Centar Velika Gorica
Odbojkaški klub AZENA
Muški odbojkaški klub Velika Gorica
Judo klub Pinky-osnovan 1995. godine, broji cca 180 članova u svim uzrasnim skupinama
Košarkaški klub Gorica
Boksački klub Velika Gorica
Boksački klub Direkt
Karate klub Velika Gorica

Last edited by hrvat; June 13th, 2008 at 11:26 AM.
hrvat no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old September 16th, 2007, 06:19 PM   #2
hrvat
Get Real

hrvat's Avatar

Evo ljudi konačno i prvi update naše Velike Gorice.
Old September 16th, 2007, 06:24 PM   #3
krzamak
BANNED

krzamak's Avatar

Likes (Received): 3

Čestitke na novoj dretvi!
krzamak no está en línea   Reply With Quote
Old September 16th, 2007, 06:25 PM   #4
Sarcastic Saracen
;)

Sarcastic Saracen's Avatar

Likes (Received): 5847

Bojim se da se u Gorici ne događa ništa zanimljivo
Sarcastic Saracen no está en línea   Reply With Quote
Old September 16th, 2007, 06:32 PM   #5
renco
Grad heroj

renco's Avatar

Likes (Received): 14

I ja...bar ne toliko da treba posebnu dretvu
renco no está en línea   Reply With Quote
Old September 16th, 2007, 06:33 PM   #6
hrvat
Get Real

hrvat's Avatar

Pa evo ima ono gradilište "nečega" preko puta doma zdravlja i ono gradilište u Zagrebačkoj di je ona dosta velika dizalica....mislim da se radi neka stambena zgrada....ne znam
Old September 16th, 2007, 06:37 PM   #7
kutinA
Kutinainen

kutinA's Avatar

Likes (Received): 17

Quote:
Originally Posted by hrvat View Post
Stanovništvo
Velika Gorica je najveći grad Zagrebačke županije(poslije Zagreba). Broji oko 70000 stanovnika i sedmi je po veličini grad u Republici Hrvatskoj. Izabrana je za najuređeniji grad u Hrvatskoj, a drugi u Europi.
pa zagreb nije u zagrebačkoj županiji tak da gorica je najveći grad zagrebačke županije ...eh sad sama gorica ima oko 33 tisuće stanovnika,a ostalih skoro 40 tisuća živi po selima,tak da se ne bi steko krivi dojam,tih 70 tisuća je administrativni grad
kutinA no está en línea   Reply With Quote
Old September 16th, 2007, 06:43 PM   #8
Sarcastic Saracen
;)

Ja sam iz Gorice i već sam razmišljao da otvorim ovu dretvu, ali bilo bi uzalud. Preko puta doma zdravlja se gradi Billa, a na Zagrebačkoj omanji poslovno-stambeni objekt. I to je to. Zaista tužno za 7. grad po veličini u Hrv. Hotel Cubus koji najavljuju već neko vrijeme i koji se po najnovijem trebao početi graditi ovo proljeće, je izgleda zaboravljen.

Ništa neće biti ni od poćetka gradnje sjeverne i istočne obilaznice ovu jesen jer su se Picula i kompanija sjetili tužiti Hrvatske ceste. Ne pitajte zašto - pretužno je (vjerovatno da oni svečano otvore početak radova ako nedajbože pobjede na izborima). Pa nek netko onda glasa za te komunjare.
Old September 16th, 2007, 06:45 PM   #9
co_brays
I love it soooo huge

Likes (Received): 748

Pozdrav turopoljskoj metropoli. Pozdrav Teslinoj ulici u V.G.-u
Old September 16th, 2007, 06:48 PM   #10
co_brays
I love it soooo huge

Likes (Received): 748

Quote:
Originally Posted by kutinA View Post
pa zagreb nije u zagrebačkoj županiji tak da gorica je najveći grad zagrebačke županije ...eh sad sama gorica ima oko 33 tisuće stanovnika,a ostalih skoro 40 tisuća živi po selima,tak da se ne bi steko krivi dojam,tih 70 tisuća je administrativni grad
U pravu si.
Naselje V.G. 2001. = 33.339, 2007. = 35.987 i zauzima 13. mjesto
Grad V.G. 2001.= 63.517 i zauzima 7. mjesto
Old September 16th, 2007, 07:00 PM   #11
kutinA
Kutinainen

kutinA's Avatar

Likes (Received): 17

Quote:
Originally Posted by Sarcastic Saracen View Post
Ja sam iz Gorice i već sam razmišljao da otvorim ovu dretvu, ali bilo bi uzalud. Preko puta doma zdravlja se gradi Billa, a na Zagrebačkoj omanji poslovno-stambeni objekt. I to je to. Zaista tužno za 7. grad po veličini u Hrv. Hotel Cubus koji najavljuju već neko vrijeme i koji se po najnovijem trebao početi graditi ovo proljeće, je izgleda zaboravljen.

Ništa neće biti ni od poćetka gradnje sjeverne i istočne obilaznice ovu jesen jer su se Picula i kompanija sjetili tužiti Hrvatske ceste. Ne pitajte zašto - pretužno je (vjerovatno da oni svečano otvore početak radova ako nedajbože pobjede na izborima). Pa nek netko onda glasa za te komunjare.
gorica ima problem jer nema nikakve funkcije,a za to je kriva blizina zagreba....da je gorica na sred like da viš čuda
kutinA no está en línea   Reply With Quote
Old September 16th, 2007, 08:57 PM   #12
Vedran X
Registered User

Vedran X's Avatar

Likes (Received): 245

A zar nebi trebao na križanju Kolareve i HBZ niknuti autosalon?

BTW, bilo bo bolje napraviti dretvu za Buzin i Veliku Mlaku. Sad se neki hotel otvorio kod Velikog Polja.
Old September 16th, 2007, 09:01 PM   #13
krzamak
BANNED

krzamak's Avatar

Quote:

Izgleda da i za vas sviću bolji dani!

Toni(no) se izgleda odlučio za vojnu karijeru :http://www.jutarnji.hr/dogadjaji_dan...istar,90138.jl
Old September 16th, 2007, 09:32 PM   #14
Sarcastic Saracen
;)

Sad mi je žao što nemam tu sliku kod sebe da ju stavim na forum, ali Picula se slikao na igrački bageru nakon što je HDZ otvorio gradilište autoceste. Time je SDP htio pokazati kako HDZ ne misli ozbiljno graditi tu cestu. Samo ne ide mi u glavu kako se odrasli čovjek može ponašati tako indolentno. Od tada je SDP učinio sve samo da do gradnje ne dođe (odugovlačenje s donošenjem prostornog plana, tužba...) i nakon svega toga imaju obraza pojavljivati se u javnosti. Kada je 2000. SDP svrgnuo HDZ s vlasti, Picula mi je bio simpatičan tip u kojeg sam vjerovao, a u posljednje dvije godine kao da čini sve da dokaže da je govno od čovjeka. Tako se ne ponašaju zrele i odgovorne osobe. Picula je običan cirkusant i da Gorica ima zološki bio bi u kavezu skupa s ostalim majmunima (dlakavoga lica).
Old September 16th, 2007, 09:36 PM   #15
krzamak
BANNED

krzamak's Avatar

Quote:
Sad mi je žao što nemam tu sliku kod sebe da ju stavim na forum, ali Picula se slikao na igrački bageru nakon što je HDZ otvorio gradilište autoceste. Time je SDP htio pokazati kako HDZ ne misli ozbiljno graditi tu cestu. Samo ne ide mi u glavu kako se odrasli čovjek može ponašati tako indolentno. Od tada je SDP učinio sve samo da do gradnje ne dođe (odugovlačenje s donošenjem prostornog plana, tužba...) i nakon svega toga imaju obraza pojavljivati se u javnosti. Kada je 2000. SDP svrgnuo HDZ s vlasti, Picula mi je bio simpatičan tip u kojeg sam vjerovao, a u posljednje dvije godine kao da čini sve da dokaže da je govno od čovjeka. Tako se ne ponašaju zrele i odgovorne osobe. Picula je običan cirkusant i da Gorica ima zološki bio bi u kavezu skupa s ostalim majmunima (dlakavoga lica).
Ima drug pametnijeg posla već se zahebavati sa nekakvom autocestom

http://www.24sata.hr/index.php?cmd=s...e_id=main_page

Pozdrav sa Kariba
Old September 16th, 2007, 09:40 PM   #16
tonycro
Registered User

tonycro's Avatar

Likes (Received): 35

Cestitke Gorici na dretvi ...sad sam se napalio da napravim Dubrava construction update i da pofotkam jedno 30 gradilista

P.S. Necu ...nebi imali vise kaj pisat po ZGB dretvi
Old September 16th, 2007, 09:42 PM   #17
krzamak
BANNED

krzamak's Avatar

Quote:
Originally Posted by tonycro View Post
Cestitke Gorici na dretvi ...sad sam se napalio da napravim Dubrava construction update i da pofotkam jedno 30 gradilista

P.S. Necu ...nebi imali vise kaj pisat po ZGB dretvi
U tim godinama, pa se "napalio", ccccc
Old September 16th, 2007, 09:44 PM   #18
tonycro
Registered User

tonycro's Avatar

Likes (Received): 35

Quote:
Originally Posted by krzamak View Post
U tim godinama, pa se "napalio", ccccc
Hebi ga,prosle me zene i auti ...sad sam na dizalicama i kranovima