daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy (aug.2, 2013) | DMCA policy | flipboard magazine

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Hrvatski Forum > Croatia > Zagreb

Zagreb Zagreb Metropolitan Region

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 4 votes, 5.00 average.
Old March 4th, 2008, 01:35 AM   #61
P.C.Dolabella
road builder

P.C.Dolabella's Avatar

Likes (Received): 645

P.C.Dolabella no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old March 4th, 2008, 01:41 AM   #62
P.C.Dolabella
road builder

P.C.Dolabella's Avatar

Old March 4th, 2008, 02:45 AM   #63
SinCity
Streetwalker

SinCity's Avatar

Likes (Received): 50

Not bad. I like its simple yet crisp appeal.

Thanks P.C.Dolabella!
SinCity no está en línea   Reply With Quote
Old March 4th, 2008, 12:06 PM   #64
Astralis
Out of time

Astralis's Avatar

Likes (Received): 10

I like it as well... really nice blocks .
Astralis no está en línea   Reply With Quote
Old March 4th, 2008, 01:59 PM   #65
MasonicStage™
(( Masonic.FM ))

MasonicStage™'s Avatar

ovo je stvarno lijepo
MasonicStage™ no está en línea   Reply With Quote
Old March 4th, 2008, 06:49 PM   #66
dadekhr
Velebitski degen

dadekhr's Avatar

Likes (Received): 259

Kad su se gradile zgrade izgledale su mi premočno, ali fasada mi ima previše bijeloga. Kad kiša i vlaga udare po tome bit će ružnog sivila i crnila odozgora prema dolje.
dadekhr no está en línea   Reply With Quote
Old March 4th, 2008, 09:07 PM   #67
tonycro
Registered User

tonycro's Avatar

Likes (Received): 34

Nije loše ...ka'e sa ovim potokom ispred? jel ga zatrpavaju ili kaj?
Old March 4th, 2008, 11:42 PM   #68
Trevor McPhee
free-lance

Trevor McPhee's Avatar

Likes (Received): 1757

Ovo je vrlo dobar primjer!

Te mase,odnosno volumeni su sjajni.Ili je to možda zbog dobrih fotki (thanks Dollabela)
Sve je puno svjetla, čini se gotovo mediteranski.Sjajno!
To je ovako samo dojam s fotografija, naravno.
Vjerujem da su i stanovi isprojektirani dobro.BTW di mu dođu te "oranice" ?
Trevor McPhee no está en línea   Reply With Quote
Old March 5th, 2008, 08:05 AM   #69
dadekhr
Velebitski degen

dadekhr's Avatar

Quote:
Originally Posted by tonycro View Post
Nije loše ...ka'e sa ovim potokom ispred? jel ga zatrpavaju ili kaj?
Uređuju ga, oblažu korito kamenjem, a uz potok će uredit šetnicu. Dio koji je gotov dobro izgleda. Kad bi barem uspjeli regulirat vodostaj i povisit ga malo, bilo bi još bolje.
Old March 6th, 2008, 12:05 PM   #70
P.C.Dolabella
road builder

P.C.Dolabella's Avatar

Ovdje je bio najavljen natječaj za uređenje potoka Vrapčaka.
Ali uređenje vodotoka monopol je "Hrvatskih voda" koje ne daju ni blizu nikome da im se tu pača, a za njih "uređenje" znači uvijek i uvijek samo jedno - pretvaranje potoka i rijeka u kanele uvijek istog nagiba obale i s jedinom jedinom svrhom: da voda tu što brže projuri. Ti se tipovi bave vodom, od nje žive, a mrze vodu!
Oblaganje kamenom tobože je zato jer je potok "bujičan" pa da bi nosio zemlju. Smisao je da se onemogući bilo koga da do vode dođe.

Old March 6th, 2008, 12:44 PM   #71
Zanovijetalo
Registered User

Zanovijetalo's Avatar

Ovo uopće nije loše. Složio bih se da izgleda nekako vedro & mediteranski. Hvala bogu da nema kričavih boja! One su sad jako "moderne".

Samo se nadam da neće stanari sad krenuti na mahnito ostakljivanje balkona plastikom u svim zamislivim izvedbama.

I da, šteta što se voda iz ovakvih potočića ne razigra i zadrži malo, a ne da se samo odvodi što brže.

Quote:
Originally Posted by Trevor McPhee View Post
BTW di mu dođu te "oranice" ?
Odmah pored POS-a Špansko, samo ih potočić dijeli.
Zanovijetalo no está en línea   Reply With Quote
Old March 7th, 2008, 01:04 AM   #72
P.C.Dolabella
road builder

P.C.Dolabella's Avatar

Malešnica

Return of the grid in the 80-s, and new architectural development

Old March 16th, 2008, 05:33 PM   #73
s.k.
Registered User

s.k.'s Avatar

Likes (Received): 0

te 2 crvene zgrade u slovo U na malesnici su jedine izgradene kak spada za razliku od nekih kojima je zbuka odpadala cim su napravljene

ugl... nisam znala di da ovo stavim... pa evo ovdje (smajlici su ludi)

zgrade sto se grade na krizanju selske i bastijanove...

s.k. no está en línea   Reply With Quote
Old March 16th, 2008, 06:23 PM   #74
Astralis
Out of time

Astralis's Avatar

Super. Thanx za fotke s.k. .
Old March 16th, 2008, 08:26 PM   #75
OettingerCroat
Disenfranchised

Likes (Received): 4

lijepe građevine!
OettingerCroat no está en línea   Reply With Quote
Old April 6th, 2008, 12:27 PM   #76
dadekhr
Velebitski degen

dadekhr's Avatar

Već sam zaboravio da ovo imam odavno uploadano i spremno za post.

Ovdje se vidi područje Oranica o kojem se nedavno pričalo i gdje se u konačnici planira izgraditi naselje za 30000 ljudi.

Ovo je slikano otprilike iz središnjeg dijela. U prvom dijelu se vidi južni dio sa već izgrađenim prostorom u pozadini i onim koji to tek treba postati. Pogled ide iz smijera istoka (od Zagrebačke) prema zapadu (Špansko):

Ovo je pogled na sjevernu stranu iz smijera zapada (Malešnica) prema istoku (Zagrebačka). U pozadini se vide pogoni TEPa iza kojih je sjeverna granica budućeg naselja. Također se vidi da u središnjem dijelu ima dosta slobodnog zemljišta, ali vjerojatno će neke zgrade dijelom ulaziti i u dvorišta što će omogućiti ucjene i otežati otkup parcela.

Ovdje se vidi istočna granica (prva zgrada u sredini ispred koje je Zagrebačka (ulica, ne avenija):

Ovdje se vidi koliko je to udaljeno od budućeg SOTa, Merkatora itd.. Dobro, slika je malo zumirana pa izgleda bliže, ali cijeli taj prostor s kućama je obuhvaćen planom i predviđen za urbanizaciju. Ovo sam napomenuo za one koji su ovdje ili negdje drugdje napomenuli da i uz SOT kao i uz AVAZ TT u Sarajevu stoje kućice, pa da nije primjerena lokacija za neboder. Prve kuće su u blizini ali ipak kojih 500-600m udaljene od samog SOTa. Između je trenutno velika livada, puno veća od one na kojoj se gradi SOT, tako da ne kenjaju ovi koji se bune da više nemaju gdje voditi pse na šetnju i da im se uništava ovo ili ono jer i na mjestu njihove zgrade su nekad bile kuće i livade pa se nisu iz protesta "ne uselili" u njih.

Inaće bit će zanimljivo kak će ići taj otkup kuća. Vlasnici pojedinih kažu da su investitori već počeli "divljat" po kvartu, a sve skupa traje već kojih godinu i pol - dvije. Poznam jednog vlasnika kuće iz središnjeg dijela. Kuća mu nije mala niti potleuščica, ali niti ništa spektakularno. Onak srednja prema većoj u prosječnom stanju i prosjećne uređenosti sa dosta velikim dvorištem, dvije etaže + podrum i tavan. Prićali smo o planu izgradnje pa sam ga pitao da li on misli prodat svoju. On mi je rekao ovak: "Čuj, ak me netko odluči spremit u penziju sa kojih 400-500.000€ i stanom pa da u miru mogu živjet od kamate i lagano na ribičiju, onda možemo razgovarat. Ali da oni meni daju kvadrat za kvadrat ili stan-dva u vrijednosti ovog kaj imam, onda nema šanse. To imam i sad sa dvorištem di me nitko ne zajebava i ne znam zakaj bi to mijenjal za život u zgradi. Posla imam, ide mi dobro i nije mi sila ići na manje od ovoga".

Čovjek ima kojih 40-45 godina i inaće je OK tip. Nije zadrt i protiv gradnje, ali ima svoje interese i razmišljanja.
Old April 6th, 2008, 03:54 PM   #77
LostInc
Registered User

Quote:
Originally Posted by dadekhr View Post
Čovjek ima kojih 40-45 godina i inaće je OK tip. Nije zadrt i protiv gradnje, ali ima svoje interese i razmišljanja.
Nije zadrt, ali bi ipak da mu netko drugi plati penziju u 45-toj godini života. I to penziju od samo 500.000 eura za to da ide u ribiciju i da vise nikad ne mrdne dupetom. Poznam previse takvih. Zato ne ocekuj nista od izgradnje naselja na Oranicama sljedecih 50 godina, a na Trnju 80.
LostInc no está en línea   Reply With Quote
Old April 6th, 2008, 04:32 PM   #78
dadekhr
Velebitski degen

dadekhr's Avatar

Pa i rekao sam da tu očekujem dosta otpora kod otkupa. Za razliku od Vrbana 3, Trnja i Martinovke, ovdje ima dosta kuća koje su velike i u jako dobrom stanju. Ima puno vlasnika koji su u zadnje 3 do 4 godine jako puno uložili u rekonstrukciju svojih kuća od fasade, stolarije pa i do kompletnih instalacija u zidovima, mnogi su digli velike kredite za to i ne očekujem da će se sad tako lako odreči toga. Pogotovo kad se u blizini mogu uvjeriti u lošu kvalitetu pojedinih novih stanova i zgrada. Ljudi se boje i radije se uzdaju u svoje snage i kontrolu gradnje. Nije da ih branim ili osuđujem, sam kvart izgleda neuredno i loše isplanirano, ali ima puno kuća koje su daleko iznad prosjeka zagrebačke gradnje. Ja isto ne bih dao svoju samo tako, pogotovo sad nakon godinu i pol adaptacije i oko godinu dana planiranja i izrade namještaja gdje sam sve sam radio. Iako izvana nije baš nekaj jer još nije gotova (nova fasada ide najesen), iznutra sam srušio sve kaj se moglo i ugradio sve kaj se danas ugrađuje u tzv. pametne kuće. Za neke stvari imam tek pripremu jer sam već sad potrošio previše novaca. To ne znaći da se ne bih prvom prilikom, kad bih mogao, vratio u Novi Zagreb, jer Kustošija je za mene skoro pa selo u odnosu na NZ, ali ne pod svaku cijenu. Ionako moja kuća nije tamo gdje se planiraju neka nova naselja.
Old April 6th, 2008, 06:52 PM   #79
Astralis
Out of time

Astralis's Avatar

Thanx dadek za slike i reportažu.

Quote:
Originally Posted by dadekhr View Post
Inaće bit će zanimljivo kak će ići taj otkup kuća. Vlasnici pojedinih kažu da su investitori već počeli "divljat" po kvartu, a sve skupa traje već kojih godinu i pol - dvije. Poznam jednog vlasnika kuće iz središnjeg dijela. Kuća mu nije mala niti potleuščica, ali niti ništa spektakularno. Onak srednja prema većoj u prosječnom stanju i prosjećne uređenosti sa dosta velikim dvorištem, dvije etaže + podrum i tavan. Prićali smo o planu izgradnje pa sam ga pitao da li on misli prodat svoju. On mi je rekao ovak: "Čuj, ak me netko odluči spremit u penziju sa kojih 400-500.000€ i stanom pa da u miru mogu živjet od kamate i lagano na ribičiju, onda možemo razgovarat. Ali da oni meni daju kvadrat za kvadrat ili stan-dva u vrijednosti ovog kaj imam, onda nema šanse. To imam i sad sa dvorištem di me nitko ne zajebava i ne znam zakaj bi to mijenjal za život u zgradi. Posla imam, ide mi dobro i nije mi sila ići na manje od ovoga".

Pa nek traži još i jahtu na moru, privatni avion, kuću na Pantovčaku i jedno 300 milja eura tak da se nađe . Čak i nije on toliko kriv, on traži koliko traži pa app. Žalosno je što nema ne zakona (koji valjda postoji ali nikakve koristi od njega ) nego učinkovitog pravosudnog sustava koji uspješno i u kratkom roku rješava imovinsko-pravne probleme. Ajde barem ulaskom u EU će se morati stvari promjeniti na tom polju... Inače taj čovjek (kao i svi ostali u takvim slučajevima) može za kuću dobiti stan (plus zamjenski smještaj za vrijeme gradnje) ili isplatu po tržišnoj cijeni (često uvećanoj za razumnu premiju). Naravno ovdje se radi o win/win situaciji jer obično taj stan koji dobije kasnije na tržištu ipak vrijedi više nego potleušica ili prosječna kuća u tim dijelovima.
Old April 6th, 2008, 07:41 PM   #80
LostInc
Registered User

Kuzim ja da on hoce izvuci najbolje sto moze, ali treba tu zadrzati neku dozu realnosti i stvarnosti, a ne sanjat bajke. I moja kuca stalno visi u zraku zbog blizine aerodroma, tamo se govorilo da ce se rusiti jos prije 30 godina, a sad se opet pocelo pricati da smo opet "u igri". Prica se da su uvidjeli dosta problema na onoj sjeveroistocnoj strani koja je planirana za izgradnju druge piste, jer bi tamo morali rusiti pola jednog sela, pa bi se navodno ipak okrenuli nama, gdje bi se rusilo samo 40-ak kuca. I sad sta, ja oduvijek znam da bi mi se kuca mogla rusiti kao sto znaju i svi stanovnici Trnja, ali oni glume iznenadjenje i uvrijedjenost jer im se dira u prljava dvorista, a sve znaju, jos od poplave 1964. Ja cu traziti ono sta legalno mogu ili malo vise, ali sigurno ne stotine hiljada eura da bi mogo sjedit u hladovini ostatak zivota, nego ce mi biti dovoljno da dobijem pristojan krov nad glavom. Ono, fakat ne kuzim te klosarske ucjene, a narocito ako se nalazis na podrucju nekog projekta koji je od opce vaznosti. Ovo u Oranocama mozda i nije, ali uredjenje Trnja radi mnostva prometnica koje bi trebale prolaziti onuda, itekako je!
LostInc no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
zagreb

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules