daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy (aug.2, 2013) | DMCA policy | flipboard magazine

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Hrvatski Forum > Croatia > Zagreb

Zagreb Zagreb Metropolitan Region

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 4 votes, 5.00 average.
Old April 13th, 2008, 11:29 PM   #101
fskobic
jarunac

fskobic's Avatar

Likes (Received): 88

Quote:
Originally Posted by Kebra View Post
Živim u Prečkom, dvije stanice od Vrbana, a i na Jarunu imam treninge, tako da svaki dan prolazim onuda. Mogu reći da naselje doživljavam jako loše koncipiranim, koliko god same zgrade bile solidno dizajnirane. U naselju uopće nema zelenila, razmak između zgrada sačinjavaju samo ceste, s prozora se gotovo gleda u tuđi prozor ili zid, u sred dana je mračno, klaustrofobično.. Špansko - Oranice su me se puno više dojmile kao novo naselje. Dijelom zbog zelenila i zbog bijele boje koja svemu dodaje svjetla, ali i zbog činjenice da nije toliko nagužvano. Opet, to je samo moje mišljenje..
ja zivim na jarunu.. jako sam ponosan na svoj kvart i kad sam cuo da ce se kod starog okretista 'jarun' graditi novo naselje, bio sam jako razocaran da to ne pripada naselju jarun nego je nazvano 'vrbani III'. cim su dovrsili prvu zgradu, nije mi vise bilo zao. zgrada je bila u obliku kvadra, jako ruzna, vrlo ravnih bridova, kvazi modernisticka, a o bojama da ne pricam. siva skroz, a rolete šarene - jedan kat bejbi žute, jedan barbi roze, jedan ženstveno plava i jos jedna debilna boja koju sam zaboravio za zadnji kat. u tom cijelom naselju ima jedno dvije zgrade koje mi izgledaju normalno, ostalo me sve podsjeca na onu grdosiju od mercator centra na zagrebackoj.

vrbani III su mi katastrofa, i jedan od većih minusa mi je JAKO MALO površina ostavljeno za zelenje. znam kako je to kad se izgradi novo naselje, pa su drveća još mlada, tek zasađena. znam kako je jarun izgledao dok je tek završen, sve sićušne mladice od po 2 metra koje danas sežu do petog kata. al u vrbanima III to nije slučaj jer stvarno ima premalo zelenih površina, svaki drugi park je ograđen željeznom ogradom ko da je to opasni dio grada, a prozori pokrivaju najmanju moguću površinu koja je dozvoljena vjerojatno. još kad su problemi s vodom izbili, postao sam presretan da se na kraju ipak nije ime MOG kvarta povlačilo po svim vijestima mjesecima =) cijeli vrbani III su po mom mišljenju bezveze potrošen novac. samo se nadam da će onaj najavljeni shopping centar na vrbanima biti svijetlija točka tog naselja..

ne znam dal se itko slaže sa mnom. i moram napomenuti da mi se UOPĆE ne sviđa to da niti jedna 'moderna' stambena zgrada nema više normalan krov nego su sve neki ravni. nemojte mislit da sam protiv modernih zgrada, ali sam protiv toga da se doslovce po cijelom gradu rade zgrade sve na istu foru. da ne spominjem ono 'bandićevo' naselje koje se završava u istočnom dijelu grada, zaboravio sam kako se točno zove. to naselje mi izgleda užasno hladno, ko da je za robote napravljeno.. jel itko dijeli moje mišljenje? bar dio?
fskobic no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old April 14th, 2008, 12:27 AM   #102
Astralis
Out of time

Astralis's Avatar

Likes (Received): 10

Quote:
Originally Posted by fskobic View Post
ne znam dal se itko slaže sa mnom. i moram napomenuti da mi se UOPĆE ne sviđa to da niti jedna 'moderna' stambena zgrada nema više normalan krov nego su sve neki ravni.
Ne razumijem kaj očekuješ od krova jer manje-više su ravni na svim modernim zgradama takvog profila...
Astralis no está en línea   Reply With Quote
Old April 14th, 2008, 01:36 AM   #103
P.C.Dolabella
road builder

P.C.Dolabella's Avatar

Likes (Received): 649

Jarun

P.C.Dolabella no está en línea   Reply With Quote
Old April 14th, 2008, 08:15 AM   #104
fskobic
jarunac

fskobic's Avatar

Quote:
Originally Posted by Astralis View Post
Ne razumijem kaj očekuješ od krova jer manje-više su ravni na svim modernim zgradama takvog profila...
vidi se na slikama jaruna u postu ispod tvojeg.. u takvim obiteljskim naseljima mi najbolje izgledaju takvi nagnuti krovovi.. od crijepova il onih ploča il nešto, a ne ko da je odrezano gore.. probat ću naci jednu sliku onog 'bandićevog naselja' koja mi je zapela za oko gdje to naselje izgleda katastrofalno, barem meni.

a i ovo da su 'manje više ravni na svim modernim zgradama'... upravo to da u zadnjih 5 godina u svim tim 'modernim' naseljima niti jedna zgrada nema onak tradicionalniji krov, nego ti arhitekti ko da misle da ako na normalnoj zgradi ''odrežeš'' krov da će tako automatski postat moderna i može krenuti u gradnju. na sve strane se grade više manje iste (stambene) zgrade. sva sreća da su u svim mogućim i nemogućim bojama, ponekad čak i debilnim, pa ih lako razlikujem. inače bi se stvarno izgubio u ovom gradu =) hehe
Old April 14th, 2008, 08:27 AM   #105
tonycro
Registered User

tonycro's Avatar

Likes (Received): 34

Meni su sva naselja na zapadnom dijelu i fakat grad dobro izgleda iz te perspektive. Mozemo raspravljati o visini drveca i strmini krovova ,al sve u svemu ,lijepo koncipirana naselja modernog stila, grad koji prati trendove i razvoj
Za razliku od centra koji propada i raspada se sve u 16.
I istocni dio grada je u debelom zaostatku naspram zapadnog ,jedino kaj je na istoku puno bolje rijesena prometna povezanost i ceste su jace
Old April 14th, 2008, 11:30 AM   #106
Kebra
glavoč

Kebra's Avatar

Likes (Received): 111

Quote:
Originally Posted by tonycro View Post
Meni su sva naselja na zapadnom dijelu i fakat grad dobro izgleda iz te perspektive. Mozemo raspravljati o visini drveca i strmini krovova ,al sve u svemu ,lijepo koncipirana naselja modernog stila, grad koji prati trendove i razvoj
I istocni dio grada je u debelom zaostatku naspram zapadnog ,jedino kaj je na istoku puno bolje rijesena prometna povezanost i ceste su jace
Ne Vrbani III. Osim vrtića na Jarunu, ostalo nije neki reprezentativan primjer.. Ne zbog kosine krova (meni su i ravni krovovi lijepi), nego zbog nedostatka prostora, svjetla i zraka. Da su zgrade, umjesto 4-5, imale 6-7 katova, a da je ukupan broj stanova ostao isti, naselje bi djelovalo puno humanije i ne bi podsjećalo na geto-like najjeftiniji mogući oblik stambenog zbrinjavanja velikog broja ljudi. Ovako je, da se najblaže izrazim, bezvezno. Posebno ako se uzme u obzir da ono čega u Zagrebu ima u izobilju jest prostor.

Last edited by Kebra; April 14th, 2008 at 11:44 AM.
Kebra no está en línea   Reply With Quote
Old April 14th, 2008, 11:38 AM   #107
Astralis
Out of time

Astralis's Avatar

Quote:
vidi se na slikama jaruna u postu ispod tvojeg.. u takvim obiteljskim naseljima mi najbolje izgledaju takvi nagnuti krovovi.. od crijepova il onih ploča il nešto, a ne ko da je odrezano gore.. probat ću naci jednu sliku onog 'bandićevog naselja' koja mi je zapela za oko gdje to naselje izgleda katastrofalno, barem meni.

a i ovo da su 'manje više ravni na svim modernim zgradama'... upravo to da u zadnjih 5 godina u svim tim 'modernim' naseljima niti jedna zgrada nema onak tradicionalniji krov, nego ti arhitekti ko da misle da ako na normalnoj zgradi ''odrežeš'' krov da će tako automatski postat moderna i može krenuti u gradnju. na sve strane se grade više manje iste (stambene) zgrade. sva sreća da su u svim mogućim i nemogućim bojama, ponekad čak i debilnim, pa ih lako razlikujem. inače bi se stvarno izgubio u ovom gradu =) hehe
Okej kužim kaj misliš. Inače meni se takvi krovovi baš i ne sviđaju - sam si rekao kakvi su, tradicionalni, a mislim da ipak u 21.st. bi se trebale graditi moderne strukture koje su puno primjerenije vremenu u kojem živimo. Čini mi se da takvi krovovi na zgradama kakve su na Vrbanima III nikako ne bi pasali.

Quote:
Originally Posted by tonycro View Post
Slažem se za cijelo naselje Vrbani III - moderno i dobro pogođene zgrade . Još nije sve gotovo do kraja pa ćemo vidjet kroz koju godinu koliko će i sadržaja biti u kvartu i kako će to funkcionirati...

Inače Tony nisu na istoku ništa bolje ceste. Pogle istočni ulaz u grad preko Sesveta - , pogle Sigu, rupu u povezanosti s Branimirovom od Svetica do Trnave itd... ima dosta nelogičnosti i kod nas, tak da mislim da nismo ništa bolji od zapadnog dijela.
Old April 14th, 2008, 05:47 PM   #108
Zanovijetalo
Registered User

Zanovijetalo's Avatar

Quote:

Ha, mislio sam da mi jedinome to smeta!

Ne znam samo gdje su u zagrebačkoj arh. baštini ti "moderni" arhitekti pronašli inspiraciju za ravne krovove... Možda na Gornjem ili u Donjem gradu? Mmm, ne.

Nisam protiv ravnih krovova, ali što je previše, previše je. Ovo naselje izgleda kao da je u sjevernoj Africi ili nekom drugom dijelu svijeta gdje kiša pada jednom godišnje. Da ne spominjem da je izgleda malo garaža ispod zgrada (smrdi na deal investitora i nekoga iz grada) već je sav prostor izmeđi zgrada - parkiralište, s tek ponekom krpicom zelenila.

Izgled nekih zgrada mi je odličan, urbanističko rješenje čista jedinica. Ukupni dojam -2.
Zanovijetalo no está en línea   Reply With Quote
Old April 14th, 2008, 09:30 PM   #109
fskobic
jarunac

fskobic's Avatar

hmmm... nestao mi je jedan post koji sam danas napisao.. ova stranica ima malo problema, ne znam zakaj.. u svakom slucaju, u Zagreb Construction Update-u na zadnjoj stranici ima dobar primjer onog sto sam prigovarao.. i par dobrih komentara =)
Old April 15th, 2008, 10:39 PM   #110
tonycro
Registered User

tonycro's Avatar

Quote:
Originally Posted by Astralis View Post
Inače Tony nisu na istoku ništa bolje ceste. Pogle istočni ulaz u grad preko Sesveta - , pogle Sigu, rupu u povezanosti s Branimirovom od Svetica do Trnave itd... ima dosta nelogičnosti i kod nas, tak da mislim da nismo ništa bolji od zapadnog dijela.
Ma nemas beda ,sve stima ,al nemoj zaboravit da iz Dubrave ujutro po spici do centra treba 20-30 min. manje nego od Tresnjevke ili Crnomerca do centra
Mi imamo Slavonsku , Vukovarsku, Branimirovu ,Maximirsku-Av.Dubrava ,Oporovoceku..a i mozemo prek Jazbine i Gracana za pet min biti u centru s tim da imamo 2 semafora ...u smjeru E-W ...,a na zapadu nemaju ni priblizno toliki izbor malo jacih prometnica
Old April 16th, 2008, 12:16 AM   #111
renco
Grad heroj

renco's Avatar

Likes (Received): 7

To je zato kaj je zapad urbaniji
renco no está en línea   Reply With Quote
Old April 16th, 2008, 10:20 AM   #112
tonycro
Registered User

tonycro's Avatar

Old April 16th, 2008, 03:18 PM   #113
Astralis
Out of time

Astralis's Avatar

Old April 17th, 2008, 07:51 AM   #114
renco
Grad heroj

renco's Avatar

Likes (Received): 7

Vidim da se slažete
renco no está en línea   Reply With Quote
Old April 17th, 2008, 12:33 PM   #115
genius
Registered User

genius's Avatar

Likes (Received): 15

Detaljni urbanistički plan za Vrbane III nije predviđao ovako gustu izgradnju, ali u dobro poznatoj bandićevoj alkemiji izmjene urb. planova smo dobili ovo kaj imamo.
-zgrade su približene da ih više stane u 1 red
-cijeli red zgrada uz jarun je povišen
-mjesto na kojem se gradi trg. centar je bilo rezervirano za 2katnu tržnicu
-dozvoljena je gradnja trg. centra na jednom dijelu parcele, a na drugom (prema horvaćanskoj) su ostale 3-4 kućice koje će tu ostati (kako se čini) zauvijek

Vrbani III bi sigurno bili lijepše naselje da se poštovao donešeni urb. plan, ali nažalost kao i sve ostalo u ovom gradu i on je platio ceh nečijoj viksi.

Ipak naselje bi još donekle mogla izvuć ona neizg. šikara koja je predviđena za sportsko-rekreac. namjenu, ako se ponovno ne pojavi alkemićar i ne iskemija tamo nekaj drugo.....

P.S. ipak su vrbani3 mila majka prema onom čudu u sesvetama, ono u sesvetama me podsjeća na "projects" u americi.
Old April 17th, 2008, 01:22 PM   #116
Bauhaus-Band
Registered User

Bauhaus-Band's Avatar

Likes (Received): 37

Quote:
Originally Posted by genius View Post
P.S. ipak su vrbani3 mila majka prema onom čudu u sesvetama, ono u sesvetama me podsjeća na "projects" u americi.
yap, al cijelo naselje u sesvetama je u biti POS-ovo naselje, cijeli urbanizam, projekti svih pojedinih zgrada...i rađeni su ( i urbanizam i projekti zgrada) na natječajima za POS, dakle- odgovoran: Čačić

Kasnije je došla Dopulička i rekla: "nema više POS-a!" ( jer nisu bili ubačeni njezini igrači)...a Bandić je iskoristio priliku i cijeli projekt jednostavno preuzeo i nazvao "model zagrebačke stanogradnje", naravno, i on je ubacio svoje igrače...eto
Bauhaus-Band no está en línea   Reply With Quote
Old April 18th, 2008, 05:04 PM   #117
fskobic
jarunac

fskobic's Avatar

Quote:
Originally Posted by genius View Post
Detaljni urbanistički plan za Vrbane III nije predviđao ovako gustu izgradnju, ali u dobro poznatoj bandićevoj alkemiji izmjene urb. planova smo dobili ovo kaj imamo.
-zgrade su približene da ih više stane u 1 red
-cijeli red zgrada uz jarun je povišen
-mjesto na kojem se gradi trg. centar je bilo rezervirano za 2katnu tržnicu
-dozvoljena je gradnja trg. centra na jednom dijelu parcele, a na drugom (prema horvaćanskoj) su ostale 3-4 kućice koje će tu ostati (kako se čini) zauvijek

Vrbani III bi sigurno bili lijepše naselje da se poštovao donešeni urb. plan, ali nažalost kao i sve ostalo u ovom gradu i on je platio ceh nečijoj viksi.

Ipak naselje bi još donekle mogla izvuć ona neizg. šikara koja je predviđena za sportsko-rekreac. namjenu, ako se ponovno ne pojavi alkemićar i ne iskemija tamo nekaj drugo.....

slažem se. čak bi i preživio tu diskutabilnu monotoniju vrbana III koja je nadopunjena samo polušarenim bojama da su se držali tih točaka.. makar, nadam se da će ovaj shopping centar bit predobar, u stilu avenue malla, jer nam tak neš fali ovdje za nas koji nemamo auto (predaleko mi je ic s tramom do prečkog pa pehaka do city centra.

a i mislim da bi tamo tržnica bila suvišna, jer je stanicu dalje prema gradu jarunski plac. eventualno kad bi jednu tržnicu napravili negdje kod prečkog, jer se nadam da će uskoro počet i dalje prema zapadu na savskoj opatovini (il kak se to već zove) počet gradit neka naselja i slično.
Old April 28th, 2008, 07:48 AM   #118
P.C.Dolabella
road builder

P.C.Dolabella's Avatar

Likes (Received): 649

Naselje do "Arene"

Pročelje prema "Areni"

P.C.Dolabella no está en línea   Reply With Quote
Old April 28th, 2008, 08:34 AM   #119
fskobic
jarunac

fskobic's Avatar

tnx na fotkama. ne mogu vjerovati da svako, ali baš SVAKO parkirno mjesto ima onu polugu kaj stoji da ti se neko drugi ne može sparkirat.. bolesno

mislim, kužim da ne bi bilo dobro imat auto tamo za vrijeme održavanja nekog eventa u Areni jer bi ti se ostali non stop parkirali na mjesta za stanovnike tih zgrada, al bi po meni bilo logičnije staviti rampu na ulazu u naselje (za motorna vozila samo, naravno), pa svakom dat kljuc il nesto za to, nego da si svako posebno mora otkljucavat ta sra*a...
Old April 29th, 2008, 12:53 PM   #120
genius
Registered User

genius's Avatar

Likes (Received): 15

klasični commieblock, samo s manje/bez zelenila.

Reply

Tags
zagreb

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules