SkyscraperCity Forum banner

[Gdańsk Sopot Gdynia] Lato w Trójmieście

53K views 332 replies 38 participants last post by  thomas_zul 
#1 ·
W zeszłym roku poświeciłem tydzień z mojego trzytygodniowego sierpniowego urlopu na pobyt nad polskim morzem. Z tym poświeceniem pisze oczywiście żartobliwie, ale jednak często mówi się, że na polskie plaże nie opłaca sie jechać. Mnie też nad Bałtykiem nie było ponad dekadę :) Jeśli pluskałem się przez ten okres wcześniej w morzu to w innym. Dlatego oczekiwania od Trójmiasta były bardzo duże. Nie powiem, Trójmiasto jest dosyć atrakcyjnym miejscem, gdzie nie można się nudzić. Więcej spostrzeżeń napisze podczas dodawania zdjęć. Pogoda... w miarę dopisała. Było ciepło, ale bez upałów do 25 C. Morze w zatoce też jest raczej zimne :) Oprócz tego zwiedziłem sporą część Trójmiasta, nagromadziłem trochę zdjęć, z którymi chce sie podzielić.

Trójmiasto w oczach turysty.







Od którego miasta zaczynamy? Może któregoś na forum już dawno nie było?
 
See less See more
3
#6 ·
Nowy wątek Trójmiejski i to z sezonu. Nie mogę się doczekać :cheers2:
 
#9 · (Edited)
Tak. To nawet lepiej, że zaczniemy od Sopotu. Stamtąd mam najwięcej zdjęć. Ale wymyśliłem trochę inny system ich zamieszczania. Będą pojawiać się wszystkie trzy miasta w jednym secie, Sopot w największej mierze.

Sopot




W mieście da sie zauważyć wiele niezbyt wybitnej zabudowy (przede wszystkim tej nowej)


 
#12 ·
Gdańsk
przywitał nas po wyjściu z tramwaju i z przejścia podziemnego targowiskiem, jakimiś budkami z kiełbasami i innym rożnem oraz ogólnym bajzlem przestrzennym




Za bramą było już zdecydowanie lepiej (choć też nie wszędzie)




 
#14 ·
Nawet niezgorszy pomysł z takim wrzucaniem zdjęć :) Przynajmniej się nie nudzi i dla każdego coś ciekawego się znajdzie. Jak każdy z chęcią wysłuchałbym co Ci się w mieście (Trójmieście) podobało a co nie :)

PS. Świętojańska ma to do siebie, że niestety ogromna część kamienic wymaga remontu. W większości przypadków tak naprawdę wystarczyłoby odmalowanie kamienicy na jakiś jasny lub ciemny kolor (beż, biel, szarość/bordo, ciemna szarość, brąz). Na szczęście coś się w temacie dzieje i kolejne kamienice odzyskują blask. Trzeba tylko uważać by nie iść na łatwiznę i nie robić każdej tak samo, najmniejszym kosztem. Akurat te kamienice powinny zostać wyremontowane najlepiej tylko jak się da :) Bo jak nie te to które?

Co do Sopotu to niestety ta nowa architektura też mi za bardzo nie pasi. Niby białe elewacje i czerwone dachy wpisują się jakoś w Sopocki krajobraz, ale.. ani to porządny historyzm ani prawdziwa nowoczesność. Według mnie te nadmorskie działki mają o wiele większy potencjał i powinny tam powstawać obiekty nowoczesne, a nie nawiązujące do czegoś sprzed 70 czy 80 lat. A jeśli jednak historyzm to w grę powinna wchodzić dokładna odbudowa z każdym detalem.
 
#15 ·
Nawet niezgorszy pomysł z takim wrzucaniem zdjęć :) Przynajmniej się nie nudzi i dla każdego coś ciekawego się znajdzie. Jak każdy z chęcią wysłuchałbym co Ci się w mieście (Trójmieście) podobało a co nie :)
Może pomysł się sprawdzi. Czasem bedę zmieniać ilość zdjeć z miasta. Większość będzie z Sopotu, ale czasem więcej zdjęć wrzucę z Gdyni lub Gdańska. Moje spostrzeżenia będę pisał (jeśli będą sie nasuwać przy okazji zdjęcia)

Gdynia

Nie trzeba opisywać




Widok na zatokę. Widac też jakiś bursztyn :)


Prawie jak w Kalifornii
 
#27 ·
Fajny wątek. Cudze oko zawsze inaczej patrzy na rzeczy, do których przywykliśmy. No i jest trochę bardziej obiektywne, ma się rozumieć.
Gdynia
[...]
Czasami odnosiłem wrazenie, ze miasto konczy się tuż za rogiem
http://img826.imageshack.us/img826/6046/dscf3248m.jpg
Bo tak właśnie wygląda gdyńskie Śródmieście, że z każdej przecznicy wyziera zielone wzgórze. Od wschodu mamy Kamienną Górę, a od zachodu park wzdłuż nasypu kolejowego i 300m dalej już pagórkowate tereny leśne. Takie trochę G.Świętokrzyskie nad morzem. O, tutaj to widać:


Główna ulica prezentuje się bardzo dobrze, choć ludzi na niej niezbyt dużo.
http://img26.imageshack.us/img26/5884/dscf3258l.jpg
Świętojańska poza pewnymi imprezami (jak np. Zlot Żaglowców) nie jest zbyt uczęszczana. Tylko w sezonie wieczorami jest tam więcej ludzi, bo turyści podjadają w okolicznych kawiarniach i restauracjach, nie mogąc wbić się w nadmorskie speluny.

Niestety, funkcjonuje. Gdyby nie to, pewnie albo przeszedłby porządny lifting, albo ustąpił miejsca czemuś godniejszemu :(
 
#25 ·
Ulica, którą widziałem na codzień.


Nie pamiętam co to jest za budynek. Potem będzie jeszcze w wersji nocnej.


Promenada. Podobała mi sie ścieżka dla rowerów. Jak to wszędzie w Polsce i tutaj ma miejsce konflikt pieszy vs. rowerzysta. Rozbrzmiewające dzwonki na pieszych to codzienna (i fajna) muzyczka na promenadzie. Chcieliśmy wypożyczyć rower by pojechać wzdłuz plaży gdzieś dalej np do Gdańska, ale niestety mieli tylko rowery dla dzieci :(




:)
 
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top