daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Bulgaria > Urban Bulgaria > Transport and Infrastructure

Transport and Infrastructure Инфраструктура

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 11 votes, 5.00 average.
Old April 23rd, 2012, 12:41 PM   #1
born electric
Home of Electric Bikes

born electric's Avatar

Likes (Received): 310

[I-1 | Е79] Еxpressway Botevgrad-Vidin | СП Ботевград-Видин

Трасе: „Видин – Димово – Монтана – Враца – Мездра – Ботевград (ПВ с АМ "Хемус")

Този маршрут е по коридор №4. В момента маршрутът се обслужва от първокласния път I-1 / E-79, който е с непостоянен габарит и с отсечки в различно експлоатационно състояние. През последните години са направени подобрения на пътя. Те включват изграждане на участък с две пътни платна между градовете Мездра и Враца и подобряване на някои участъци между Монтана и Ружинци, както и между Ружинци и Видин. Скоро ще бъде завършена и реконструкцията на пътя при Видин във връзка с изграждането на новия мост при Видин.

Откриването на моста при Видин ще създаде изцяло нов маршрут, свързващ България, Турция и Гърция със Западна Европа през Румъния. Това дава потенциал за значително по-усилена експлоатация на маршрута в резултат на засилената му функцията като стратегически търговски маршрут. Предвидената модернизация на пътя ще постигне подобряване на маршрута с по- високо качество и по-висок капацитет. Комбиниран с обходните пътища на двата по-
големи града, участъкът ще позволи по-високи скорости и ще намали времето за пътуване. Ще бъде реализирана висококачествена връзка между АМ "Хемус" и втория мост на река Дунав при Видин.

Предвижда се Габарит Г20 за цялото трасе!
Общата дължина Видин-Ботевград ще стане около 204км. Заради обходите. 106 км “Видин –Димово”+”Ружинци – Монтана” + “Mонтана – Враца” останалата част е ново строителство. 71 км =20.5 +11.9+6.8+31.5км

Last edited by born electric; April 23rd, 2012 at 01:03 PM.
born electric no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old April 23rd, 2012, 01:00 PM   #2
slavybg
Registered User

Likes (Received): 1860

Само че няма да е Г20 цялото трасе. Г10.5, ще е обхода на Враца и част от този на Видин. Освен това като гледам какво е полоцението на Мездра, съм на 99% сигурен, че на входа на Мездра ще има поне кратък тесен учатък, въпреки че сега ще правят Ботевгрда - Мездра. Просто се съмнявам някой да се захване да преправя възвла на входа на мездра, там има мост за добавяне, отвор на надлез за разширяване а и ЖП линията е съвсем наблизо. Дано греша, разбира се.
slavybg no está en línea   Reply With Quote
Old April 23rd, 2012, 01:58 PM   #3
born electric
Home of Electric Bikes

born electric's Avatar

Quote:
Само че няма да е Г20 цялото трасе.Г10.5, ще е обхода на Враца
Да, малко е каша с този обход - доколкото разбирам е проектиран за Г20. Вероятна реализация до 2020 година.

Quote:
След анализите проектантите предлагат тази част от обхода да
бъде с габарит Г 10.50м, а не както първоначално е планирано, Г 20.
Причината е, че големият габарит не може да се докаже –автомобилният
трафик в участъка е малък и този габарит става неефективен. Тъй като
вече изградената част от цялостния обход също е Г 10.50, предложение-
то за по-малкия габарит е прието, като при необходимост се запазва възможността да се преработи на Г 20.
Old April 23rd, 2012, 03:27 PM   #4
Lozanoff
Registered User

Likes (Received): 85

10 години се мотаха със строежа на Дунав мост 2 и никой не помисли,че този мост като стане е повече от препоръчително и пътя да е готов.Дано поне сега се засилят нещата малко...
Lozanoff no está en línea   Reply With Quote
Old April 23rd, 2012, 03:42 PM   #5
Capt.Vimes
Да живее България!

Capt.Vimes's Avatar

Likes (Received): 12695

Quote:
Originally Posted by Lozanoff View Post
10 години се мотаха със строежа на Дунав мост 2 и никой не помисли,че този мост като стане е повече от препоръчително и пътя да е готов.Дано поне сега се засилят нещата малко...
То да не е само тоя път в тази държава? Има още много пътища, които трябваше да ги има, но все още са или в строеж или на хартия само. Например към другия мост на Дунав ни магистрала ни скоростен път има. Поне има някакво раздвижване последните години.
Capt.Vimes no está en línea   Reply With Quote
Old April 23rd, 2012, 04:57 PM   #6
Valdemar_BG
Registered User

Valdemar_BG's Avatar

Likes (Received): 2922

По този път трафик те първа ще се трупа. От румънската страна ситуацията не е по-различна, няма я магистралата през Карпатите която ще донесе големия трафик. От нашата проблемни ще са участъците Димово-Ружинци, обходите на Монтана и Враца, и участъка който скоро трябва да бъде започнат Мездра-Ботевград. Останалата част от трасето не минава директно през населени места и няма остри завои.
Valdemar_BG no está en línea   Reply With Quote
Old April 24th, 2012, 01:57 AM   #7
Celeborn
Trololo

Celeborn's Avatar

Румънците имат ли изобщо някакво намерение да работят по Тимишоара - Дунав мост 2 в близкото десетилетие?
Old April 24th, 2012, 08:52 AM   #8
Chilio
Небостъргачевград

Chilio's Avatar

Likes (Received): 8968

Като магистрала или скоростен път може би не (с изключение на Лугож-Тимишоара където се строи магистрала - там се събира пътя с А1), но в сравнение с 2005-2007 разликата е огромна. Направени са обходи на голям брой от по-големите населени места, в т.ч. и на Лугож, Карансебеш, Турну-Северин. За съжаление преминаването през повечето села засега остава. Много голяма част от пътя е изцяло рехабилитиран с нов асфалт, включително и отсечката от Калафат до Турну Северин, тъй че няма нужда да се минава по обиколката през Крайова. Неотдавна в румънската тема в международната магистрална секция имаше много подробен фоторепортаж и пътя вече няма нищо общо с това, което си спомням от последното ми минаване през 2007.
Chilio no está en línea   Reply With Quote
Old April 24th, 2012, 10:45 AM   #9
born electric
Home of Electric Bikes

born electric's Avatar

Би ли дал линк към фоторепортажа? Потърсих го, но не успях да намеря. Благодаря.

Ето още една карта, която нагледно показва стратегическото значение на АМ Струма, АМ Тракия, АМ Марица и СП Ботевград-Видин-ДМ2. Всъщност трите автомагистрали, заедно със СП и моста могат да се разглеждат заедно като европейски мега проект за създаване на алтернатива на връзката към Европа заобикаляйки Сърбия и Западните Балкани.

Quote:
По този път трафик те първа ще се трупа.
Наистина в много въодушевяващо време живеем. На практика от нищото изникват нови транспортни коридори, разбиваме стари зависимости с давност от над 100 години. Най-после излизаме от инфраструктурната сянка на Сърбия, която до сега държеше ключа към Западна Европа и ни тръшваше врата пред носа когато и скимнеше. Спомнете си какво ни се случи когато те решиха да воюват с хървати, босненци и албанци. Никога повече зависими от Сърбия!

Last edited by born electric; April 24th, 2012 at 11:48 AM.
Old April 24th, 2012, 11:03 AM   #10
Chilio
Небостъргачевград

Chilio's Avatar

Likes (Received): 8968

Рекапитулация от румънски колега за подобренията по целия път:
http://www.skyscrapercity.com/showpo...postcount=4224

Обходът на Карансебеш:
http://www.skyscrapercity.com/showpo...postcount=4221

Реновираната част край Дунав на пътя Турну Северин-Оршова:
http://www.skyscrapercity.com/showpo...postcount=4321

Имаше и репортажи от обходите на Лугож и Турну Северин, но сега не ми се рови повече да ги намеря...
Chilio no está en línea   Reply With Quote
Old April 24th, 2012, 02:09 PM   #11
Celeborn
Trololo

Celeborn's Avatar

Quote:
Originally Posted by Chilio View Post
Като магистрала или скоростен път може би не (с изключение на Лугож-Тимишоара където се строи магистрала - там се събира пътя с А1), но в сравнение с 2005-2007 разликата е огромна. Направени са обходи на голям брой от по-големите населени места, в т.ч. и на Лугож, Карансебеш, Турну-Северин. За съжаление преминаването през повечето села засега остава. Много голяма част от пътя е изцяло рехабилитиран с нов асфалт, включително и отсечката от Калафат до Турну Северин, тъй че няма нужда да се минава по обиколката през Крайова. Неотдавна в румънската тема в международната магистрална секция имаше много подробен фоторепортаж и пътя вече няма нищо общо с това, което си спомням от последното ми минаване през 2007.
Да, аз минавах в края на мин. година точно преди снеговете, ходейки до хартиения завод в Тимишоара и си беше съвсем читав , но точно преминаванията през селата са ужасно бавни, затова питах дали се планира магистрала или скоростен път... В този му формат не бих го предпочел пред Сърбия в никакъв случай, дори да беше огледало... мъчително бавен е.
Old April 24th, 2012, 05:28 PM   #12
blagun
Explorer

Likes (Received): 1862

Quote:
Originally Posted by Celeborn View Post
В този му формат не бих го предпочел пред Сърбия в никакъв случай, дори да беше огледало... мъчително бавен е.
В никакъв формат няма шанс да се предпочете пред сръбския вариант за леки коли и автобуси - и като километри, и като такси. Няма смисъл да градим въздушни кули и да присвояваме на този коридор свойства, които няма. А и подобряването на българския и румънския участък е в неясното бъдеще, докато последните 2 проблемни участъка в Сърбия: Ниш-Димитровград и околовръстното на Белград са в изпълнение.
Хърватия влиза в ЕС след 14 месеца, така че изключете и нея от външните за ЕС държави.
Така че искрено се надявам камионският трафик през тунелите след Ниш да отслабне - и това само да е облекчението, заслужава си. А ние ще си караме през Сърбия. Още повече, че оттам за Италия, Алпийска Австрия, Франция, Испания, Швейцария, Германия без бившето ГДР и т.н. е чувствително по-направо ( Не знам, междувпрочем, защо броите Будапеща за центъра на Европа и правите всички разчети дотам. Унгария е измежду малките европейски държави, каквато е и България).
Даже за ТИРаджиите не съм сигурен, че по-бързите митнически преходи през Дунавмост -2 ще им избият значителното удължаване на пътя, особено при галопиращите нагоре цени на дизела. А и не си мислете, че Шенген означава нулево чакане при преминаване на товарите. Пътуващите по-често сигурно са забелязали при Залцбург десетките ТИРове на паркинги край границата с Германия.
blagun no está en línea   Reply With Quote
Old April 24th, 2012, 07:11 PM   #13
Herzog Tryn
Registered User

Likes (Received): 498

През Румъния си на кяр, ако си със стока и си от страна на ЕС. Не се налагат митнически формалности. Ако си Турски тираджия ти е общо взето все тая за сърбите. Ако човек пътува с кола, не виждам полза от румъния, дори да си от северозападна България. Особенно, ако сърбите подобрят пътя Зайчар-Парацин.
Herzog Tryn no está en línea   Reply With Quote
Old April 24th, 2012, 08:23 PM   #14
born electric
Home of Electric Bikes

born electric's Avatar

Quote:
В никакъв формат няма шанс да се предпочете пред сръбския вариант за леки коли и автобуси - и като километри, и като такси.
Аз никога повече не бих минал през Сърбия след откриването на ДМ2 и влизането на България и Румъния в Шенген.

Само като си помисля за сръбските простотии по границата и 4 проверки на паспортите и още 4 митнически проверки, като се прибави към това и сръбските полицаи бакшиши, които се опитват да те изнудват ... не мерси.

Предпочитам да пътувам като европеец в Европейския съюз без паспортни и митнически проверки.

cdk liked this post
Old April 24th, 2012, 08:30 PM   #15
Herzog Tryn
Registered User

Likes (Received): 498

Сега не знам, колко пъти си минавал с кола през Сърбия, но аз съм го правил десетки пъти през последните години и не ми се е случвало нито веднъж да им давам пари за почерпка, и ми се е случило само веднъж да ми искат. Бавене има на малките пунктове, на Калотина бавят основно нашите. Ако сме карали по правилата никога не са ни искали пари, също както и в България не са ми искали, когато не съм правил нарушение.
Herzog Tryn no está en línea   Reply With Quote
Old April 24th, 2012, 08:33 PM   #16
mediar
Digital.Creation

mediar's Avatar

Likes (Received): 5318

Quote:
Originally Posted by born electric View Post
Аз никога повече не бих минал през Сърбия след откриването на ДМ2 и влизането на България и Румъния в Шенген.

Само като си помисля за сръбските простотии по границата и 4 проверки на паспортите и още 4 митнически проверки, като се прибави към това и сръбските полицаи бакшиши, които се опитват да те изнудват ... не мерси.

Предпочитам да пътувам като европеец в Европейския съюз без паспортни и митнически проверки.
Само дето това си е изцяло твое лично мнение, което не се споделя от останалите и не виждам причина нито да се гордееш с това, нито пък да се опитваш да ни го наложиш.

НЕ ИЗПОЛЗВАЙТЕ GOOGLE-СКИ САЙТОВЕ ЗА ХОСТИНГ НА СНИМКИ!!!
mediar no está en línea   Reply With Quote
Old April 24th, 2012, 08:39 PM   #17
Dragger
facebook.com/spasisofia

Likes (Received): 9815

Разрешават 140 км/час по магистрала, но само в новите участъци

Quote:
Депутатите записаха и определение за скоростни пътища. Те трябва да имат самостоятелни платна за движение във всяка посока с разделителна ивица между тях. Всяко платно трябва да е с най-малко две ленти, а пресичането с други пътища, улици, железопътни и трамвайни линии да е само на различни нива. Задължителна е предпазната телена ограда, както и площадки за принудително спиране.
Dragger no está en línea   Reply With Quote
Old April 24th, 2012, 09:07 PM   #18
born electric
Home of Electric Bikes

born electric's Avatar

Quote:
Големите български фирми се обединяват

Офертите за строителството и супервизията на обходите на Монтана и Враца бяха отворени миналата седмица в пътната агенция. И двата проекта се финансират от Кохезионния фонд на ЕС чрез оперативна програма "Транспорт". И в строителните, и в консултантските търгове участват почти едни и същи компании. Прави впечатление, че от българските не само по-малките, но и по-големите от тях се обединяват заради участието си в процедурите.

Quote:
Сега не знам, колко пъти си минавал с кола през Сърбия
Не си спомням колко пъти. Много пъти почти винаги сам в колата, а за последно беше преди 4 години. Сега предпочитам самолет.

Спомням си преди десетина година ме спряха и ме изнудиха да им дам опаковка антибиотик и витамини. Преди това са дрънчили кока кола, цигари. Веднъж се разделих и с бутилка уиски. Имал съм и други премеждия, но не е това темата.

Последното беше през 2007 или 2008 когато ме спряха за превишена скорост с от частна кола спряла в резервната лента на магистралата и се държаха като говеда. Не ми показаха данните от радара, а бях убеден, че не съм с превишена скорост. Просто ме изнудваха. Може би защото винаги съм бил сам в колата и без свидетели, а страхливците точно тогава са силни.

Quote:
Само дето това си е изцяло твое лично мнение, което не се споделя от останалите и не виждам причина нито да се гордееш с това, нито пък да се опитваш да ни го наложиш.
Навсякъде съм писал в първо лице единствено число. Лично мнение, и да, гордея се с личното си мнение и имам причини за това. Всичките ми познати споделят моето мнение и избягват да пътуват през Сърбия. Къде виждаш да налагам нещо?
Old April 24th, 2012, 09:10 PM   #19
Capt.Vimes
Да живее България!

Capt.Vimes's Avatar

Likes (Received): 12695

ДМ2 може да е алтернатива на задръстените ГКПП-та лятно време като плъзнат ордите гастарбайтери.

blagun, лично аз предпочитам да мина през Будапеща за Германия (Франкфурт на Майн например)

А иначе от Варна ми е по-спокойно да пътувам през Сърбия, отколкото Румъния засега. И ДМ2 няма да промени особено това. Така че не мога да си представя някой от южна България с лек автомобил да избере Румъния.
Capt.Vimes no está en línea   Reply With Quote
Old April 24th, 2012, 09:33 PM   #20
mediar
Digital.Creation

mediar's Avatar

Likes (Received): 5318

Quote:
Originally Posted by born electric View Post
Не си спомням колко пъти. Много пъти почти винаги сам в колата, а за последно беше преди 4 години. Сега предпочитам самолет.

Спомням си преди десетина година ме спряха и ме изнудиха да им дам опаковка антибиотик и витамини. Преди това са дрънчили кока кола, цигари. Веднъж се разделих и с бутилка уиски. Имал съм и други премеждия, но не е това темата.

Последното беше през 2007 или 2008 когато ме спряха за превишена скорост с от частна кола спряла в резервната лента на магистралата и се държаха като говеда. Не ми показаха данните от радара, а бях убеден, че не съм с превишена скорост. Просто ме изнудваха. Може би защото винаги съм бил сам в колата и без свидетели, а страхливците точно тогава са силни.

Навсякъде съм писал в първо лице единствено число. Лично мнение, и да, гордея се с личното си мнение и имам причини за това. Всичките ми познати споделят моето мнение и избягват да пътуват през Сърбия. Къде виждаш да налагам нещо?
Абсолютно всеки път, когато някой по някаква причина леко намекне или сподели, че предпочита Сърбия пред Румъния, ти си първия да се изкажеш ( за n-ти път ) как поради не знам си какви причини ти си на обратно мнение. И това ако не е натрапване... В случай, че не си разбрал, ние всички вече запомнихме твоите препочитания. А и в момента продължаваш да спориш и да вадиш случки от миналото, което значи, че целиш нещо повече от просто изказване на позиция. Приеми, че просто имаш лош късмет и такива случки се случват само на теб. Аз също съм преминавал няколко пъти през Сърбия и не съм имал никакви проблеми. А и не можеш по никакъв начин да ме убедиш да карам няколко стотин километра по тесни румънски пътища, преминаващи през градове, села, долини и планини, вместо да си хвана магистралата от Ниш и да си гледам кефа.

НЕ ИЗПОЛЗВАЙТЕ GOOGLE-СКИ САЙТОВЕ ЗА ХОСТИНГ НА СНИМКИ!!!
mediar no está en línea   Reply With Quote

Reply

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules