daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy (aug.2, 2013) | DMCA policy | flipboard magazine

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Albanian Forum > Zhvillimet Urbane > Ekonomia, Shėrbimet Publike dhe Turizmi. > Turizmi

Turizmi The future of Albanian Tourism.

Reply
 
Thread Tools
Old December 7th, 2011, 09:22 PM   #1
Tartanzan
BANNED
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 6,776
Likes (Received): 425

[AL/RKS] Turizmi Dimėror e Malor

Quote:
Mungesa e infrastrukturės pengon turizmin nė Dardhė

Nga Enkelejda Gjuzi

Mungesa e infrastrukturės pengon turizmin nė Dardhė

Nė pikėn turistike tė Dardhės, mungesa e infrastrukturės rrugore ėshtė kthyer nė pengesėn kryesore tė zhvillimit tė turizmit, sidomos gjatė dimrit. Ndėrkohė qė kanė nisur edhe reshjet e para tė dėborės nė kėtė zonė, lėvizja bėhet edhe mė e vėshtirė. Ndėrkohė njė banor i zonės ka deklaruar se rruga ka shumė probleme dhe ėshtė prishur nė disa vende. Duhet shtruar patjetėr me asfalt, pasi veturat e vogla nuk mund tė ngjiten dot mbi kalldrėm. Gjatė dimrit krijohen shumė probleme. Ata qė kanė makina tė vogla kanė frikė tė nisen pėr nė Dardhė. Sikurse edhe njė vit mė parė, banorėt dhe turistėt duhet tė pėrballen edhe me bllokimin e plotė tė rrugėve, pėr shkak tė borės sė dendur nė kėtė zonė.
Gazeta Standard
Tartanzan no está en línea   Reply With Quote
Old December 16th, 2011, 08:26 PM   #2
Ermir
Registered User
 
Ermir's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: Placentia/Pärma/アルバニア
Posts: 6,076
Likes (Received): 2768

Nga “Bjeshkė tė Nemuna” nė “Bjeshkė tė Bekueme”

Quote:
Njė projekt i BE, i realizuar nga Programi i Kombeve te Bashkuara pėr Zhvillim, po e shndėrron luginėn e Valbonės, nė Alpet e Shqipėrisė, njė destinacion ndėrkombėtar gjithmonė dhe mė tė kėrkuar, tė turizmit dimėror dhe veror. Kjo perspektivė ka nxitur kthimin nga Europa Perėndimore edhe tė emigrantėve tė kėsaj zone dhe investimin e kapitaleve tė tyre nė sektorin fitimprures tė turizmit.
Klikoni ketu per me shume
__________________
Hello dankness, my old friend.
Ermir está en línea ahora   Reply With Quote
Old December 16th, 2011, 10:14 PM   #3
rene1234
Carpe Diem
 
rene1234's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 7,138
Likes (Received): 1429

Voskopoja e tė gjitha stinėve
Elona Demollari


Voskopoja ėshtė njė nga vendet qė mund ta vizitosh si nė dimėr, ashtu edhe nė verė dhe ta shijosh njėlloj. Pėr ata qė duan tė arratisen dhe t’u shpėtojnė ditėve pėrvėluese tė verės, Vokopoja ėshtė njė oaz qetėsie dhe freskie. Por edhe tani nė dimėr pėr ata qė kanė mall pėr borėn, pėr tė ftohtin e njė dimri tė vėrtetė, pėr tė apasionuarit e sportit tė skive, Voskopoja ėshtė vendi ideal.

Voskopoja ėshtė e populluar si nė verė, po aq edhe nė dimėr dhe vizitorėt janė nga tė gjithė trevat, madje nuk mungojnė as ata tė huajt.

Fillimisht, kur zhvillimi i turizmit ishte vetėm nė hapat fillestarė, Voskopoja kishte njė numėr tė vogėl vizitorėsh dhe hotelet ishin tė paktė. Vit pas viti, kushdo qė ėshtė vizitor i rregullt i Voskopojės, sheh qė gjithnjė qė shkon ka objekte tė reja, hotele tė rinj, restorante tė rinj.

Pjesa mė e madhe e ndėrtimeve tė reja janė tė punuara nė gur, me gurė kalldrėmi janė tė shtruara dhe rrugėt dhe nė gurė ėshtė shkruar dhe njė pjesė e historisė sė Voskopojės.

Pėrveē klimės dhe bukurisė si nė dimėr dhe nė verė, Voskopoja ėshtė njė vend i mirė dhe pėr turizmin kulturor. Nė kėtė fshat ka copėza historie shumė tė vlefshme. Nga 25 kishat me afreske qė kanė ekzistuar gjatė viteve ‘700, tashmė kanė mbetur 8 kisha, por me njė vlerė shumė tė madhe kultturore. Pėr kėtė arsye, Voskopoja ėshtė destinacion i restauratorėve tė kishave dhe tė studentėve tė arkeologjisė.Vizitorė pa dallim moshe

Mos u ēudisni nėse merrni rrugėn drejt Voskopojės dhe aty gjeni grupmosha nga njė fėmijė fare i vogėl deri tek shumė tė moshuar. Voskopoja ėshtė njė “parajsė” tokėsore, e cila preferohet nga tė gjithė. Vizitorėt shpeshherė janė dhe figura tė njohura tė ekraneve shqiptare, qofshin politikanė, artistė etj.

Shpeshherė janė tė organizuar nė grupe tė ndryshme shoqėrie, miqsh, apo tė afėrmish. Fundjavat janė mė tė preferuarat pėr t’u strehuar nė Voskopojė dhe ndonjėherė bėn mirė qė dhomėn e hotelit ta rezervosh para se tė shkosh nė vend, sepse mund tė ndodhė qė tė mos ketė asnjė dhomė tė lirė.Njė ditė nė Voskopojė

Sapo shkel nė fshat dhe mėsohesh me ambjentin pėrreth dhe bukuritė e natyrės, natyrshėm pyet veten se ē’mund tė bėsh gjithė ditėn nė Voskopojė.

Vėrtet dita nuk ka intensitetin e njė dite tė zakonshme nė qytetin tėnd, por ama nė fund tė fundit qėllimi ėshtė tė kėnaqesh duke bėrė diēka ndryshe. Pasi ke shijuar mėngjesin qė serviret nė hotel, mund tė bėsh njė rrugėtim tė shkurtėr pėr tė parė manastirin e Shėn Prodhomit. Nga aty mund tė shijohet dhe njė pamje e mrekullueshme e fshatit dhe e natyrės.

Nėse je nė grup, koha pastaj mund tė organizohet shumė mirė me ndonjė lojė me top. Hotel “Akademia”, i cili ėshtė dhe hoteli mė i famshėm nė Voskopojė, ofron njė fushė futbolli, kėnd lojrash etj.

Pėr ata tė rriturit nostalgjikė pėr lojėrat e fėmijėrisė, Voskopoja ėshsė vendi ideal pėr tė bėrė njė lojė symbyllazi. Ka aq shumė vende pėr t’u fshehur, sa mund tė tė ikė gjithė dita si pa e kuptuar, duke kėrkuar nėpėr pyll.

Nė verė Voskopoja ėshtė vendi ideal pėr tė apasionuarit pas natyrės. Mund tė shijosh bukurinė e bimėve dhe luleve tė ndryshme, ndėrsa nė dimėr ėshtė vendi ideal pėr tė apasionuarit pas gjuetisė.

Darka… i ngjan njė mbrėmjeje gala me njė ndryshim tė vetėm veēse, “tė ftuarit” janė tė shumė larg tė veshurit tė kostumeve dhe fustaneve mondane, por janė tė veshur thjesht, me tuta dhe atlete pėr t’u pėrshtatur sa mė shumė me vendin.

Salla e madhe e hotel Akademisė, pasi ke mbaruar sė ngrėni kthehet nė njė arenė kėrcimi. Ka nga tė gjitha muzikat, pėr tė gjitha preferencat dhe ndryshe nga kėto pabet tona qė nuk jemi mėsuar tė shohim pleq duke kėrcyer, aty ka dhe pleq qė kėrcejnė, pse jo dhe muzikė house.Ka dhe nga ata qė shkojnė vetėm pėr gatimet e veēanta

Mes shokėsh e shoqesh kur planifikojmė ndonjė udhėtim nė Voskopojė, shpesh dėgjojmė: “Aman… dua tė shkoj vetėm pėr tė ngrėnė njė lakror me saē, se mė ka marrė malli pėr njė lakror me saē…”

Dhe nė fakt lakrori me saē ėshtė vetėm njė nga gjėrat e mrekullueshme qė tė mund tė shijosh nė Voskopojė. Frekuentuesit e rregullt tė Voskopojės e dinė shumė mirė se ku mund tė hanė njė lakror tė tillė. Madje ka shumė nga ata qė qėndrojnė tek hoteli, por darkėn ose drekėn zbresin ta hanė nė fshat. Dita- ditės alternativat pėr tė zgjedhur janė shtuar, kjo sepse aty hapen gjithnjė restorante tė reja me specialitete dhe me gatime tradicionale.

Kush ka shijuar lakrorin me saē, nuk ka si i shpėton tundimit pėr tė ngrėnė dhe mish qingji tė pjekur nė saē. Po rakisė? Ne shqiptarėt e kemi quajtur si pijen e preferuar dhe nė Voskopojė, kjo pije tė bėhet edhe mė e preferuar e shoqėruar me turshi tė bėra vetė, djathė i zonės, salcė kosi dhe sallata tė ndryshe sipas stinės. Kėto ushqime i gjen kudo, nė ēdo restorant, vetėm se kėtu kanė njė tė veēantė: janė thuajsė tė gjitha produkte tė zonės.

Mėngjesi hahet nė hotel dhe ėshtė i pėrfshirė brenda ēmimit tė dhomės. Ėshtė njė mėngjes normal me mjaltė, ēaj, qumėsht, gjalpė dhe vezė fshati.Ēmimet nė Voskopojė

Njė dhomė hoteli varion nga 2 500 – 3 000 lekė. Pėr ata qė duan tė kalojnė natėn nė njė villetė (njė bllok vilash tė vogla druri) ēmimi ėshtė 4 000 lekė/nata. Kush i ka parė, e kupton qė ndonjėherė ia vlen tė sakrifikohet ndonjė lek mė tepėr pėr tė qėndruar aty. Gjėja mė e veēantė, mė karakteristike dhe mė romantike e kėtyre viletave, ėshtė oxhaku.

Pėrsa i pėrket gatimeve, ēmimet janė normale. Njė lakror me dy petė nė saē kushto nga 1 000 – 1 500 lekė tė reja, kjo nė varėsi tė madhėsisė. Lakrori me dy petė pėrgatitet me gjellėra tė ndryshme, nė varėsi tė kėrkesės sė klientit.

Njė kilogramė mish qingji i pjekur nė saē shkon rreth 15 mijė lekė tė vjetra, ndėrsa ēmimet e sallatave dhe shoqėruesve tė tjerė tė tavolinės janė tė zakonshme me ato tė gjithė restoranteve tė tjerė.Meqė jemi nė dimėr…

Nė dimėr, por jo pėr kėta dimrat e butė qė shohim ne, Voskopoja mbulohet nga bora. Vizitorėve tė ndryshėm u ka ndodhur tė jenė zgjuar nga pronari i hotelit nė mėngjes herėt, i cili u ka kėshilluar qė nėse kanė planifikuar tė largohen, duhet tė largohen, ndryshe do tė izolohen nga dėbora e dendur.

Nė Voskopojė gjendet Pista e Skive, aty zhvillohen garat rajonale dhe praktikohet sporti i skive nga tė gjithė, nga profesionistė dhe nga amatorė nė kėtė sport.

Dhe nė fakt gjatė stinės sė dimrit, ky ėshtė njė nga qėllimet kryesore se pėrse Voskopoja ėshtė kaq e vizituar. Pėr nostalgjikėt dhe adhuruesit e dėborės, Voskopoja ėshtė vendi ideal ku mund tė shijohet bukuria e dėborės.Si kudo, rrugė me gropa dhe kėtu

Listės sė vendeve me rrugė tė prishura dhe gropa, nuk ka si t’i mungojė as Voskopoja. Pjesa e rrugės deri nė fshat ėshtė e shtruar dhe e asfaltuar, ndėrsa rruga nga fshati deri nė ish-Kampin e Pionerėve ėshtė e turpshme tė thuhet se ėshtė rrugė e njė zonė turistike. Janė shumė pak kilometra rrugė nga fshati deri nė hotel, e megjithatė nėse ke njė makinė sportive dhe tė vogėl, duhet tė mendohesh mirė para se tė vendosėsh ta ngjitėsh lart. Kur pyesim pėr rrugėn, banorė tė zonės na thonė se njė hedhje pritje topi mes komunės dhe pronarėve tė hotelit ka bėrė qė rruga tė jetė nė kėtė gjendje.

Pronari i hotelit pretendon se rrugėn duhet ta shtrojė komuna me fondet e saj, pasi ėshtė rrugė e kėsaj komune, ndėrsa komuna mendon se rrugėn duhet ta shtrojė pronari i hotelit, pasi kjo rrugė pėrdoret nga vizitorėt e kėtij hoteli. Derisa kėto dy palė tė vendosin se pėrgjegjėsia e kujt janė kėto pak kilometėr rrugė, ne na duhet tė shkėpusim mendjen nga bukuria e natyrės dhe tė mendojmė… a ka nė ndonjė vend tė botės njė vend turistik me rrugė nė tė tilla gjendje?!

http://www.shekulli.com.al/shekulli/...jitha-stineve/
rene1234 no está en línea   Reply With Quote
Old December 16th, 2011, 10:28 PM   #4
Ermir
Registered User
 
Ermir's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: Placentia/Pärma/アルバニア
Posts: 6,076
Likes (Received): 2768

Rregullat sikur thone jo me shume se 100 fjale nga nje artikull?
__________________
Hello dankness, my old friend.
Ermir está en línea ahora   Reply With Quote
Old December 16th, 2011, 11:32 PM   #5
rene1234
Carpe Diem
 
rene1234's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 7,138
Likes (Received): 1429

Quote:
Originally Posted by Ermir View Post
Rregullat sikur thone jo me shume se 100 fjale nga nje artikull?
Cfare rregullash, ku e ke pare kete gje??
rene1234 no está en línea   Reply With Quote
Old December 17th, 2011, 12:52 PM   #6
Tartanzan
BANNED
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 6,776
Likes (Received): 425

Quote:
Originally Posted by Ermir View Post
Nga “Bjeshkė tė Nemuna” nė “Bjeshkė tė Bekueme”Klikoni ketu per me shume
Shqiperise i duhen me shume projekte si ky per te parandaluar migrimin e shqiptareve jashte vendit dhe migrimin ne zonat urbane.
Tartanzan no está en línea   Reply With Quote
Old December 17th, 2011, 08:43 PM   #7
Ermir
Registered User
 
Ermir's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: Placentia/Pärma/アルバニア
Posts: 6,076
Likes (Received): 2768

Quote:
Originally Posted by rene1234 View Post
Cfare rregullash, ku e ke pare kete gje??
Ne skybar e kane permendur disa here moeratoret dhe adminet.

edit : http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=472876
__________________
Hello dankness, my old friend.
Ermir está en línea ahora   Reply With Quote
Old December 19th, 2011, 12:46 AM   #8
rene1234
Carpe Diem
 
rene1234's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 7,138
Likes (Received): 1429

Quote:
Originally Posted by Ermir View Post
Ne skybar e kane permendur disa here moeratoret dhe adminet.

edit : http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=472876
rene1234 no está en línea   Reply With Quote
Old December 24th, 2011, 02:51 PM   #9
Mr_Albalover
Registered User
 
Mr_Albalover's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Location: London
Posts: 7,079
Likes (Received): 2629

__________________


"Ne, shqiptarėt e anės kombėtare, nuk kemi tjetėr mendim pėrveē ta heqim Shqipėrinė nga balta. Kėrkojmė tė jetojė kombi ynė me gjuhė tė tij, me mendime e me nder tė tij.
Sa shqiptarė janė tė ndershėm, do tė mbajnė tė gjithė mė anėn kombėtare. Ata qė janė zuzarė, shpirtrobėr e bij kurvash, le tė mbajnė mė anėt e tjera."
-Faik Konica
Mr_Albalover no está en línea   Reply With Quote
Old December 27th, 2011, 08:58 PM   #10
rene1234
Carpe Diem
 
rene1234's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 7,138
Likes (Received): 1429

http://www.facebook.com/pages/High-A...8447?sk=photos
rene1234 no está en línea   Reply With Quote
Old January 5th, 2012, 01:03 PM   #11
rene1234
Carpe Diem
 
rene1234's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 7,138
Likes (Received): 1429

Alpinizėm / Vargmalet e rajonit tė Elbasanit, atraksion turistik
AlbanianSport.net 03/01/2012 12:00ASNN - Resurset e shumta turistik malorė qė ka rajoni i Elbasanit si Mali Shebenik-Jabllanicė, Mali i Bukanikut nė Gjinar, Golloborda e Gramshit etj, zona tė cilat kėtė vit pėr shkak tė rikonstruksionit total tė rrugėve, janė kthyer nė epiqendrėn e turistėve vendas dhe tė huaj ku vetėm gjatė vitit qė lamė pas, numėrohen mė shumė se 600 mijė turistė.
Nė preferencėn e turistėve ka qenė jo vetėm mali i Sopotit si edhe Grabova por edhe zona e Stėblevės ku dimri nis qė nė muajin Tetor, dhe nė pikun e kėsaj stine, dėbora arrin deri nė dy metra dhe sipėrfaqe tė mėdha mund tė pėrdoren si pista pėr ski.
Numėrohen njė sėrė investimesh tė ndėrmara nga qeveria nė infrastrukturė, qė kanė sjellė shėrbim tė potencialit turistik duke rritur edhe numrin e tė punėsuarve ndėrsa projekti tjetėr madhor rruga Tiranė-Elbasan, ku punimet vazhdojnė, do ta bėjė Elbasanin pjesė tė denjė tė tripolarit Elbasan-Durrės-Tiranė.

Alpinizėm / Edhe tė huaj nė natėn e Vitit tė Ri nė Valbonė
AlbanianSport.net 04/01/2012 15:30
ASNN - Prej tre vjetėsh ėshtė bėrė e zakonshme qė turistė tė huaj tė kalojnė festat e fundvitit nė pikėn turistike tė Valbonės duke bėrė qė tė rritet vit pas viti numri i turistėve qė vizitojnė kėtė pikė tė njohur turistike.
Kryetari i komunės sė Margegajt, Rexh Biberaj ka deklaruar se “natėn e ndėrrimit tė viteve e kanė pritur nė Valbonė, jo vetėm banorė vendas por edhe mbi 40 turistė tė huaj”.
Gjatė vitit tė kaluar, numri i vizitorėve tė huaj qė kanė qėndruar disa ditė nė kėtė pikė turistike arriti nė mbi 25 mijė, nga rreth 15 mijė vizitorė qė ishin nė vitin 2010 ndėrsa pėr 2012-ėn parashikohet qė numri i turistėve tė arrijė nė mbi 30 mijė.

http://www.albaniansport.net/?fq=bre...aqart&aid=5465
rene1234 no está en línea   Reply With Quote
Old January 5th, 2012, 08:56 PM   #12
Huti
bitte spiel mir etwas
 
Huti's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 4,639
Likes (Received): 19976Huti no está en línea   Reply With Quote
Old January 5th, 2012, 10:39 PM   #13
Albinfo
Registered User
 
Albinfo's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 1,697
Likes (Received): 771

Jane shqiptare ata ne foto?
Albinfo no está en línea   Reply With Quote
Old January 5th, 2012, 10:53 PM   #14
rene1234
Carpe Diem
 
rene1234's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 7,138
Likes (Received): 1429

Quote:
Originally Posted by Albinfo View Post
Jane shqiptare ata ne foto?
Jo, jo eshte videoklipi i kenges

@Tartanzan

Pista e Bigellit eshte modeste, dhe nuk mund te krahasohet me Brezovicen apo me pisten e Maqedonise..ka pasur dikur nje projekt gjigand austriak per kete zonen e Dardhes , por austriaket per ndertimin e teleferikut gjigand i vune disa kushte shtetit shqiptar te cilat nuk u plotesuan dhe u terhoqen..pista si kjo me siper ka disa ne Shqiperi, por nuk e kane te gjithe infrastrukturen e nevojshme , gjithsesi nisme pozitive
rene1234 no está en línea   Reply With Quote
Old January 5th, 2012, 10:59 PM   #15
Tartanzan
BANNED
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 6,776
Likes (Received): 425

Quote:
Originally Posted by rene1234 View Post
@Tartanzan

Pista e Bigellit eshte modeste, dhe nuk mund te krahasohet me Brezovicen apo me pisten e Maqedonise..ka pasur dikur nje projekt gjigand austriak per kete zonen e Dardhes , por austriaket per ndertimin e teleferikut gjigand i vune disa kushte shtetit shqiptar te cilat nuk u plotesuan dhe u terhoqen..pista si kjo me siper ka disa ne Shqiperi, por nuk e kane te gjithe infrastrukturen e nevojshme , gjithsesi nisme pozitive
Une nuk thash, qe Bigelli eshte e krahasueshme me pistat e rajonit, por thash, qe tani mund skiistet shqiptare te shkojne per pushime skiimi ne Bigell. Dhe me rritjen e numrit te vizitoreve mund te zgjerohet dhe zmadhohet gjithe pista. Pa vizitore nuk ka kuptim te jete gjigand. Kur te vihet re se ka interes dhe ka kerkese, mund te zmadhohet pista. Ne pergjithesi gjithe Qarku i Korces, por edhe Qarku i Shkodres dhe aj i Kukesit kane potencial te madh zhvillimi.
Tartanzan no está en línea   Reply With Quote
Old January 8th, 2012, 04:43 PM   #16
daalbo
Registered User
 
Join Date: Feb 2007
Location: Wash, DC
Posts: 2,971
Likes (Received): 216

Faleminderit Tartanzan qe e vure ketu. Une s'e kisha pare me pare kete lajm. Zhvillim pozitiv. Te shpresojme qe investimi te rritet ne te ardhmen. Deri tani nga fotot shoh qe eshte montuar nje teleferik shume elementar terheqes qe mund t'i sherbeje skiatoreve por eshte shume i veshtire per tu perdorur nga snowboarders. Nuk e di se cfare gjatesie dhe cilesie ka pista, prandaj sot per sot pak veta do marrin rrugen per ne Dardhe per sportet dimerore. Gjithsesi duhej filluar diku dhe shpresoj qe ky te jete vetem hapi i pare. Ca investime jane bere, (psh eshte blere nje makine qe sheshon pisten) keshtu qe duket sikur gjerat po levizin nga pak.
daalbo no está en línea   Reply With Quote
Old January 8th, 2012, 08:00 PM   #17
SADOSI
Guest
 
Posts: n/a
Likes (Received):

Si iniciative fillimtare dhe vendas mund te quhet nji arritje te mire. Bravo!
  Reply With Quote
Old January 8th, 2012, 08:11 PM   #18
Ermir
Registered User
 
Ermir's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: Placentia/Pärma/アルバニア
Posts: 6,076
Likes (Received): 2768

Cudi sa vone vijne keto investime duke pare sa Shqiptare kalojne kufirin per te bere ski.
__________________
Hello dankness, my old friend.
Ermir está en línea ahora   Reply With Quote
Old January 8th, 2012, 08:20 PM   #19
Tartanzan
BANNED
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 6,776
Likes (Received): 425

daalbo, me sa kam lexuar, ka dy pista, nje te madhe dhe nje te vogel per femijet. Pista e madhe eshte 1500m e sheshuar (pista e vogel eshte 400m), kurse ata qe deshirojne mund te zbresin deri ne dardhe edhe me tej "off-road".
Tartanzan no está en línea   Reply With Quote
Old January 8th, 2012, 11:13 PM   #20
daalbo
Registered User
 
Join Date: Feb 2007
Location: Wash, DC
Posts: 2,971
Likes (Received): 216

S'pashe ndonje faqe interneti per kete. Kjo me poshte eshte nje website qe permbledh informacione per cdo piste ne bote. Ata po kerkojne me shume informacion per Dardhen. Ai qe ka le t'i coje nje email. Me cudit edhe fakti qe ai qe ka investuar ne Dardhe s'e ka marre mundimin jo vetem qe te ndertoje nje website te thjeshte qe kushton cikerrima, por as ta vendose edhe informacione ne portale si ky me poshte qe s'kushton asgje:
http://www.skiresort.info/ski-resort/dardha/

Ose ketu:
http://www.snow-forecast.com/
ose ketu:
http://www.j2ski.com/
plus ne shume website te ngjashme.

Quote:
Originally Posted by Ermir View Post
Cudi sa vone vijne keto investime duke pare sa Shqiptare kalojne kufirin per te bere ski.
Problemi eshte qe per te ndertuar nje piste tamam do goxha investime, dhe troc muhabeti ne ne Shqiperi s'e kemi si shume per tradite. Shumica e atyre qe shkojne per ski shkojne per ambientin se sa per sportin e skive. Plus qe po shkove per ski ne vend tjeter s'do te thote qe s'ke pista ne vendin tend. Ndryshe s'do shihnim suedeze ne Alpe apo gjermane ne Itali, etj.
daalbo no está en línea   Reply With Quote
Reply

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffAll times are GMT +2. The time now is 10:43 PM. • styleid: 14


Powered by vBulletin® Version 3.8.11 Beta 4
Copyright ©2000 - 2017, vBulletin Solutions Inc.
Feedback Buttons provided by Advanced Post Thanks / Like (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2017 DragonByte Technologies Ltd.

vBulletin Optimisation provided by vB Optimise (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2017 DragonByte Technologies Ltd.

SkyscraperCity ☆ In Urbanity We trust ☆ about us | privacy policy | DMCA policy

Hosted by Blacksun, dedicated to this site too!
Forum server management by DaiTengu