SkyscraperCity Forum banner

Bukareszt!!!

57K views 213 replies 45 participants last post by  CornelM 
#1 ·
Bukareszt
***
Witam! :) Dosłownie przed chwilą wróciłem z zagranicy do domu. Postanowiłem jeszcze dzisjaj założyć nowy wątek. Wątek dotyczący Bukaresztu!!! :)
***
Jadąc do Bułgarii, dwukrotnie zahaczyłem o Bukareszt, stolicę Rumunii. Chciałem zobaczyć jak to miasto wygląda. Słyszałem różne opinie. Że Bukareszt jest brudny, brzydki, zaniedbany albo, że jest pełen architektonicznych perełek, że jest pięknym miastem. Dzięki tej podróży wyrobiłem sobie własną opinię.
***
Bukareszt był kiedyś nazywany "Małym Paryżem" albo "Paryżem Wschodu". Zawdzięczał to oczywiście pięknemu centrum, pełnego bogatych, pięknych kamienic. Niestety miasto nawiedziło wiele trzęsień ziemi, niszczycielska ręka Nicolae Ceausescu i oczywiście działania wojenne, co przyczyniło się do zniszczenia znacznej części historycznego centrum Bukaresztu.
***
Jednak wiele pięknych budynków tam jeszcze stoi. W tym wątku chcę wam to udowodnić! Na mnie osobiście miasto wywyarło bardzo pozytywne wrażenie. Wiele tutejszych budynków rzeczywiście mogłoby stać w Paryżu. Nikt by nie zauważył dużej różnicy. ;)
***
Oczywiście, każdy kto posiada jakieś zdjęcia z Bukaresztu, może je tutaj wrzucać! :)
******
 
See less See more
#2 ·
A więc zaczynamy. :cheers:
Nie wiedziałem czy wrzucać zdjęcia Pałacu Parlamentu na początku, czy na końcu. Postanowiłem, że na początku, na zachętę. :)
Pałac Parlamentu w Bukareszcie robi wrażenie napradę niesamowitego kolosa! Jest to jeden z największych tego typu budynków na świecie. Budynek ten posiada około 1100 pomieszczeń, w 440 z nich mieszczą się biura, ponadto znajduje się tu 30 wielofunkcyjnych sal (największa z nich ma 16 metrów wysokości i kubaturę 2200 m³), 4 restauracje, 3 biblioteki, dwa parkingi podziemne, jedna sala koncertowa. ;)
Aby wybudować Pałac Parlamentu trzeba było zniszczyć pewną część starego miasta i przesiedlić około 40 000 ludzi z terenu planowanej budowy. Budowę pałacu rozpoczęto w 1983 roku.
Budynek ten ma 86 metrów wysokości.

Zdjęcia Pałacu Parlamentu:









:cheers:
 
#36 ·
Bulevardul Unirii. Bardzo fajna ulica. Można tam trochę odpocząć od miejskiego zgiełku.
Moim zdaniem bardzo słaba. Ktoś chciał dobrze ale przesadził i wyszło źle. Tam jest zbyt szeroka zieleń + chodnik + zieleń + chodnik pod budynkami. Taka konstrukcja powoduje, że parter budynków jest totalnie opustoszały co z resztą widać na jednym ze zdjęć.
 
#30 ·
Idziemy dalej w stronę ścisłego centrum Bukaresztu. Za "zielonymi ścianami" po drugiej stronie Dymbowicy widać już zabytkową architekturę. ;) Patrząc zaś w prawo, nadal zobaczymy charakterystyczne budynki rządowe.

Budynki rządowe:





Druga strona Dymbowicy:



Bucharest Financal Plaza. Czy naprawde takie coś trzeba budować w takim miejscu? :eek:hno:




 
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top