daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy (aug.2, 2013) | DMCA policy | flipboard magazine

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Albanian Forum > Forume Shtesė > Fotografi

Fotografi Photos of Cities, Monuments, Ruins and Landscapes.
» Udhėtime | Shqipėria | Kosova | Trevat shqiptare

Reply
 
Thread Tools
Old March 21st, 2013, 06:00 PM   #141
Huti
bitte spiel mir etwas
 
Huti's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 4,639
Likes (Received): 19976

Quote:
Originally Posted by Edi_H View Post
ETC-ja
image hosted on flickr
__________________
Huti no está en línea   Reply With Quote
Old March 21st, 2013, 06:46 PM   #142
Ks_al
Registered User
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 45
Likes (Received): 7

Love the illyrian statues.
__________________

RolexAL liked this post
Ks_al no está en línea   Reply With Quote
Old March 21st, 2013, 11:26 PM   #143
RolexAL
BANNED
 
Join Date: Feb 2010
Location: Toka Shqiptare
Posts: 10,850
Likes (Received): 904


+1
RolexAL no está en línea   Reply With Quote
Old March 21st, 2013, 11:37 PM   #144
RolexAL
BANNED
 
Join Date: Feb 2010
Location: Toka Shqiptare
Posts: 10,850
Likes (Received): 904

Sazani.

image hosted on flickr

Ora e Tokes Shqiperi - Ecovolis by earth_hour_albania_2013, on Flickr

image hosted on flickr

Ora e Tokes Shqiperi - Ecovolis by earth_hour_albania_2013, on Flickr
__________________

KingGenti, Fay-control liked this post
RolexAL no está en línea   Reply With Quote
Old March 21st, 2013, 11:38 PM   #145
RolexAL
BANNED
 
Join Date: Feb 2010
Location: Toka Shqiptare
Posts: 10,850
Likes (Received): 904

image hosted on flickr

Earth Hour Albania 2013 - Ecovolis by earth_hour_albania_2013, on Flickr

image hosted on flickr

Ora e Tokes Shqiperi - Ecovolis by earth_hour_albania_2013, on Flickr
__________________

KingGenti, Fay-control liked this post
RolexAL no está en línea   Reply With Quote
Old March 21st, 2013, 11:40 PM   #146
RolexAL
BANNED
 
Join Date: Feb 2010
Location: Toka Shqiptare
Posts: 10,850
Likes (Received): 904

image hosted on flickr

Ecovolis - Earth Hour Albania 2013 by earth_hour_albania_2013, on Flickr

image hosted on flickr

Ecovolis - Earth Hour Albania 2013 by earth_hour_albania_2013, on Flickr

image hosted on flickr

Ecovolis - Earth Hour Albania 2013 by earth_hour_albania_2013, on Flickr
RolexAL no está en línea   Reply With Quote
Old March 21st, 2013, 11:42 PM   #147
RolexAL
BANNED
 
Join Date: Feb 2010
Location: Toka Shqiptare
Posts: 10,850
Likes (Received): 904

image hosted on flickr

Ora e Tokes Shqiperi - Ecovolis by earth_hour_albania_2013, on Flickr
RolexAL no está en línea   Reply With Quote
Old March 22nd, 2013, 12:17 AM   #148
Complete Ledge
Registered User
 
Join Date: Oct 2012
Location: London
Posts: 53
Likes (Received): 8

Quote:
Originally Posted by Dyrrachium View Post
Si kitsch eshte i papare.
__________________
Sometimes I get jealous of my parents. I'll never be able to have such a handsome and intelligent son like they did.
Complete Ledge no está en línea   Reply With Quote
Old March 22nd, 2013, 07:18 AM   #149
thebackdoorman
Registered User
 
Join Date: Jan 2005
Location: Tirana
Posts: 1,134
Likes (Received): 52

Quote:
Originally Posted by Complete Ledge View Post
Si kitsch eshte i papare.
Jo, kjo ndertesa bashke me kullen e UFOs do ta vendosin tiranen ne harten boterore te arkitektures.
__________________
Oh la la
thebackdoorman no está en línea   Reply With Quote
Old March 22nd, 2013, 08:28 AM   #150
k0ntir
kontir
 
k0ntir's Avatar
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 1,470
Likes (Received): 33

Si gjithmon gjithcka mbrapsh. Rruga me nje kalin keta ne krah te kundert. Pastaj kur vjen ndonje nga ata pa patente dhe i merr perpara fillojne qajne e ankohen...
__________________
www.shqiperiaetnike.com

Tartanzan, gjergjkastrioti liked this post
k0ntir no está en línea   Reply With Quote
Old March 22nd, 2013, 12:49 PM   #151
RolexAL
BANNED
 
Join Date: Feb 2010
Location: Toka Shqiptare
Posts: 10,850
Likes (Received): 904M.Bendo
__________________

Tartanzan, KingGenti, Fay-control liked this post
RolexAL no está en línea   Reply With Quote
Old March 22nd, 2013, 12:56 PM   #152
Tartanzan
BANNED
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 6,776
Likes (Received): 425

Quote:
Originally Posted by k0ntir View Post
Si gjithmon gjithcka mbrapsh. Rruga me nje kalin keta ne krah te kundert. Pastaj kur vjen ndonje nga ata pa patente dhe i merr perpara fillojne qajne e ankohen...
Ne Shqiperi nuk duhet vetem kurse per ti ngra makines, por edhe per bicikletat.
Tartanzan no está en línea   Reply With Quote
Old March 22nd, 2013, 09:39 PM   #153
Gizzan
Registered User
 
Gizzan's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 3,795
Likes (Received): 3838


fb
__________________
"Unė kam ngrit krye pėr hakin e Shqipnis. Nuk lypi shpėrblime pėr vete. Unė jam mirė kur asht mirė Shqypnia!"-Isa B.


KingGenti liked this post
Gizzan no está en línea   Reply With Quote
Old March 23rd, 2013, 12:40 AM   #154
mali.it
Registered User
 
mali.it's Avatar
 
Join Date: May 2009
Location: Italia
Posts: 2,582
Likes (Received): 842

Quote:
Originally Posted by Tartanzan View Post
Ne Shqiperi nuk duhet vetem kurse per ti ngra makines, por edhe per bicikletat.
e ke gabim. nga signalistika vertikale duket qarte qe ata jane ne krahun e kundert te levizjes... po te ishte nje polic aty do i duhej ti terhiqte vemendje dhe pse jo ti vinte gjobe per kete levizje kundravajte!
mali.it no está en línea   Reply With Quote
Old March 23rd, 2013, 08:27 PM   #155
gjergjkastrioti
Registered User
 
Join Date: Oct 2007
Location: Tirana
Posts: 9,310
Likes (Received): 4891gjergjkastrioti no está en línea   Reply With Quote
Old March 23rd, 2013, 09:01 PM   #156
Edi_H
Registered User
 
Edi_H's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Tirana
Posts: 6,806
Likes (Received): 5831

Ca foto tė sotshme:

Restorant Era 2 parė nga ABA Fifth


Pallati Ambasador 3 nė ndėrtim


ABA Business Center parė nga Restorant Era 2
Edi_H no está en línea   Reply With Quote
Old March 24th, 2013, 12:53 AM   #157
RolexAL
BANNED
 
Join Date: Feb 2010
Location: Toka Shqiptare
Posts: 10,850
Likes (Received): 904

Rrofsh Edo,pamje te bukura si gjithnje.
RolexAL no está en línea   Reply With Quote
Old March 24th, 2013, 11:52 AM   #158
Bisha e Vlores
BANNED
 
Join Date: Feb 2013
Posts: 87
Likes (Received): 15

Quote:
Originally Posted by mali.it View Post
e ke gabim. nga signalistika vertikale duket qarte qe ata jane ne krahun e kundert te levizjes... po te ishte nje polic aty do i duhej ti terhiqte vemendje dhe pse jo ti vinte gjobe per kete levizje kundravajte!
Policia nuk i ve gjobe ata qe ecin me mbi 200 kmh dhe do i ven ca me bicikleta. Ata kaluan aty sa per te ber foton, nuk eshte ndonje gje.
Bisha e Vlores no está en línea   Reply With Quote
Old March 24th, 2013, 01:13 PM   #159
mali.it
Registered User
 
mali.it's Avatar
 
Join Date: May 2009
Location: Italia
Posts: 2,582
Likes (Received): 842

o vlora, po komentoja sinjalistiken dhe jo realitetin shqipetar... ata jane kundravajte
mali.it no está en línea   Reply With Quote
Old March 24th, 2013, 02:18 PM   #160
Gizzan
Registered User
 
Gizzan's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 3,795
Likes (Received): 3838


__________________
"Unė kam ngrit krye pėr hakin e Shqipnis. Nuk lypi shpėrblime pėr vete. Unė jam mirė kur asht mirė Shqypnia!"-Isa B.


Drenicaku, rene1234 liked this post
Gizzan no está en línea   Reply With Quote
Reply

Tags
albania, shqiperi, tirana

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffAll times are GMT +2. The time now is 08:48 PM. • styleid: 14


Powered by vBulletin® Version 3.8.11 Beta 4
Copyright ©2000 - 2017, vBulletin Solutions Inc.
Feedback Buttons provided by Advanced Post Thanks / Like (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2017 DragonByte Technologies Ltd.

vBulletin Optimisation provided by vB Optimise (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2017 DragonByte Technologies Ltd.

SkyscraperCity ☆ In Urbanity We trust ☆ about us | privacy policy | DMCA policy

Hosted by Blacksun, dedicated to this site too!
Forum server management by DaiTengu