SkyscraperCity Forum banner

Wyspy Brytyjskie - wędrówki różne

134K views 1K replies 38 participants last post by  geogregor 
#1 · (Edited)
Wszystkie fotki z Półwyspu Iberyjskiego zamieszczone więc zgodnie z obietnicą zakładam wątek o Anglii. Będę tu sukcesywnie i w miarę dostępnego czasu umieszczał zdjęcia z różnych angielskich miast i wsi, kantrysajdu pewnie też się trochę trafi.

Na początek Bury St Edmunds, główne miasto zachodniego Suffolk, około 35 tys mieszkańców. Miasto powstało wokół opactwa Beadoricesworth założonego w 633 roku przez saskiego króla Wschodniej Anglii w czasach heptarchii. W 903 roku w opactwie pochowano Edmunda Męczennika, króla Wschodniej Anglii zabitego przez Wikingów (według legendy został zamordowany gdy odmówił wyparcia się wiary chrześcijańskiej). Wkrótce opactwo stało się celem pielgrzymek i powstające wokół niego miasto zmieniło nazwę na St Edmund's Bury, Bury St Edmunds. Samo opactwo zostało porzucone w okresie reformacji w XVI wieku i po stuleciach służenia za źródło materiału budowlanego zostało z niego bardzo niewiele.

Zdjęcia z Bury St Edmunds są dość dyskusyjnej jakości jako, że miasto służyło do testowania nowego aparatu, prosto po wyjściu ze sklepu:)
1.

2.

3.


Słoneczna pogoda w niedzielę wyciągnęła na ulice mnóstwo ludzi, w tym niemało oryginałów. Ta pani zorientowawszy się że robię jej zdjęcie, skomentowała, że może mi pokazać jej najlepszą cześć:lol:
4.
 
See less See more
4
#8 · (Edited)
Bury St Edmunds
30.

31.


Jako, że głównym zajęciem czasu wolnego dla większości Anglików są zakupy, to nie może zabraknąć najnowszego centrum zakupowego, Arc
32.

33.
 
#11 · (Edited)
Dzięki za komentarz, ich nigdy nie za wiele.

Kolejne zdjęcia przedstawiają Eye, małą miejscowość w północnym Suffolk około 1700 mieszkańców.
Nazwa Eye w staroangielskim oznaczała wyspę i pochodzi od faktu, że w przeszłości miejscowość była niemal w całości otoczona przez wodę i bagna.
Główne landmarki to ruiny zamku oraz kościół pod wezwaniem św Piotra i św Pawła.
O ile kościół jest autentyczny i obecny pochodzi z XIV wieku, to ruiny zamku są faktycznie rekonstrukcją z 1844 roku. Oryginalny zamek powstał tuż po normańskim podboju między 1066 a 1071 roku i miał zapewne postać typowej wieży mieszkalnej postawionej na sztucznie usypanym wzgórzu (tzw. motte-and-bailey castle). Normanowie zbudowali całą masę takich zamków po podboju Anglii.
39.

40.

41.
 
#28 ·
Sporo w tym racji, wschodnia Anglia jest raczej płaska i dość nudna w porównaniu z Walią czy Kornwalią, no ale tam są góry. A faktycznie Suffolk i Norfolk to takie bardzo wiejskie hrabstwa, no i chyba tu tradycje starej Anglii są najżywsze w tych licznych i malowniczych miasteczkach, zwłaszcza w historycznych miastach targowych (market towns).

No, świetnie że się na ten wątek zdecydowałeś, bardzo jestem ciekaw angielskiej prowincji, póki co obie miejscowości ciekawe, szczególnie wnętrze kościoła w Eye i te uliczki pełne małych kolorowych domków przypadły mi do gustu. Mam prośbę, jakbyś mógł to wytłuszczaj nazwy miejscowości albo rób nagłówki, wtedy łatwiej się będzie zorientować :)
Wedle życzenie, chyba też ponumeruje zdjęcia.
 
Top