daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura kolejowa

Infrastruktura kolejowa Koleje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old March 2nd, 2014, 08:54 PM   #10041
Slodi
Registered User

Slodi's Avatar

Likes (Received): 1764

http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=313015
Slodi no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old March 2nd, 2014, 09:17 PM   #10042
dratgyver
Eeeeeeeeeeee?

dratgyver's Avatar

Quote:
Originally Posted by Prabuty Doman View Post
Dalej nie wiem jak się umieszcza zdjęcia co prawda znalazłem ikonkę "insert image" ale co dalej jak postępować skoro pokazuje się komunikat z adresem url - nie mam pojęcia pomóżcie z góry dzięki
Za mało postów. Musisz mieć minimum 10.
Może po załadowaniu zdjęć na serwer wrzuć tu linki jeden pod drugim, a mod je podmieni.
Old March 3rd, 2014, 08:45 AM   #10043
Wichura
Registered User

Likes (Received): 125

Talking Sukces goni sukces

Quote:
Originally Posted by zw167@wp.pl View Post
...Potem robiło się 3:30, 3:40, zaczęły się rozsypywac stacje (zwolnienia do 80 km/h i większe) wreszcie całe odcinki. Z Warszawy do Nasielska IC jechał godzinę, co dawało gorszy wynik niż na zakopiance. Z Malborka przez Tczew do Gdańska też bylo coraz gorzej, od Tczewa vmax zmniejszono do 100, a ruch tam wielki. Remont stał się koniecznością, inaczej linia by się rozsypała, jak nadodrzanka. Pamiętajmy też że remont skróci czas podróży nie tylko na Wybrzeże, ale również na Mazury.
Pewnie remont można było sprawniej przeprowadzić, ale sam fakt że go zrobiono, i to w wielkiej skali, jest korzystny. A marzenia o 200 km/h trzeba odłożyć do czasu zbudowania przedłużenia CMK od Korytowa do Gdańska, czyli na dłuuugo.
Tylko cała sprawa rozbija się o uprawianą wokół tej linii propagandę sukcesu, choć żadego sukcesu nie ma. Trzeba pamiętać, że podane poniżej czasy jazdy dotyczyły pociągów, które miały v max 120 km/h a teraz mówi się czasach rzędu 3 godzin przy v max 160 km/h. Nikt nie kwestionuje stanu technicznego linii przed modernizacją (zwłaszcza odcinka Nasielsk- Warszawa), lecz podobny do dzisiaj zapowiadanego czas jazdy można było osiągnąć rewitalizacją.
Poniżej dla porówania- rozkład 1994/95.

Warsaw spectator, mr1120 liked this post
Wichura no está en línea   Reply With Quote
Old March 3rd, 2014, 10:16 AM   #10044
zw167@wp.pl
Registered User

zw167@wp.pl's Avatar

Likes (Received): 40

Nie ja uprawiałem propagandę polskiego TGV, nie moja wina że ktoś w nią uwierzył.

Ja zwalczam inną propagandę: głoszenie, że oto kwitnącą ekspresową linię nr 9 poddano niepotrzebnemu remontowi.

Rozkład jazdy z połowy lat 90. nie jest żadnym argumentem przeciwko remontowi, który zaczął się w 2007 r. To argument w stylu: niepotrzebna jet naprawa butów, które 2 lata temu były szczelne i wygodne.

Stan linii w połowie lat 90tych był jeszcze dobry, napisałem o tym. 12 lat później było dużo gorzej, wolniej, mniej bezpiecznie. Z każdym rokiem byłoby jeszcze gorzej.

Znalazły się pieniądze, zrobiono remont, zbudowano nowe mosty, wiadukty. I bardzo dobrze. Posłuży to przez wiele lat. a 2:45 to zawsze mniej niż 3:15. Jak to będzie funkcjonować w praktyce dowiemy się po remoncie.

finalshot83, re-drum liked this post
zw167@wp.pl no está en línea   Reply With Quote
Old March 3rd, 2014, 11:11 AM   #10045
Iwan
Registered User

Iwan's Avatar

Likes (Received): 973

Quote:
Originally Posted by G0KU View Post
Tak, wiem że takie rozwiązanie nachodzi na podpory wiaduktu, ale on i tak jest w katastrofalnym stanie i podczas modernizacji mógł być jakoś wspólnie z Tczewem wymieniowy na nowy. Wkrótce pewnie go to i tak czeka.
Nie tylko na podpory wiaduktu, masz tam tez tory odstawcze ktore wg zalozen mialy byc zachowane. Gdyby mozna bylo przyciac ten luczek z zachowaniem ukladu stacji to bylby przyciety.

Quote:
Originally Posted by Wichura View Post
Trzeba pamiętać, że podane poniżej czasy jazdy dotyczyły pociągów, które miały v max 120 km/h a teraz mówi się czasach rzędu 3 godzin przy v max 160 km/h.
Najlepszy historycznie czas jazdy WWO - GG to 3:10, przy rozstawianiu innych pociagow po bokach, cieciu rezerw na maksa i bez dodatkowych ograniczen po drodze. 3h o ktorych teraz sie mowi dotycza nieskonczonej moderny, gdzie jakies zwolnienia jeszcze maja byc. Poczekajmy z tymi ocenami az sie moderna skonczy.

Quote:
Nikt nie kwestionuje stanu technicznego linii przed modernizacją (zwłaszcza odcinka Nasielsk- Warszawa), lecz podobny do dzisiaj zapowiadanego czas jazdy można było osiągnąć rewitalizacją.
Rewitalizacja nie osiagnalbys pewnie nawet tego najlepszego historycznie czasu jazdy. Fajnie wklejac tabelke z czasem najlepszym, nie nalezy jednak zapominac, ze 10 lat pozniej bylo juz o 35 minut dluzej.

zw167@wp.pl liked this post

Last edited by Iwan; March 3rd, 2014 at 11:46 AM.
Iwan está en línea ahora   Reply With Quote
Old March 3rd, 2014, 12:15 PM   #10046
MichalJ
Registered User

No, tego, że potem było gorzej, nikt nie kwestionuje. Pytanie ewentualnie, o ile droższa jest obecna inwestycja od remontu przywracającego stan z 1995.

Ale tym, którzy uważają, że "nic się nie poprawiło" radzę porównać czasy osobówek Warszawa-Nasielsk.
MichalJ no está en línea   Reply With Quote
Old March 3rd, 2014, 12:24 PM   #10047
G0KU
Registered User

Likes (Received): 402

Quote:
Originally Posted by Iwan View Post
Nie tylko na podpory wiaduktu, masz tam tez tory odstawcze ktore wg zalozen mialy byc zachowane. Gdyby mozna bylo przyciac ten luczek z zachowaniem ukladu stacji to bylby przyciety.
Tylko ile tych torów odstawczych do zlikwidowania? 2 -3. Także bez problemu można było je przeorganizować. Wiem, że chodziło o tory odstawcze bo inaczej poprowadzono by łuk jeszcze bardziej na północ omijając podpory wiaduktu i całkiem zajmując północne tory odstawcze. Jeśli założenia były takie, że nie ruszamy w ogóle tych torów to były błędne. I tak ruch do Chojnic coraz mniejszy, składy coraz pustsze i tory będą stać puste
G0KU está en línea ahora   Reply With Quote
Old March 3rd, 2014, 12:30 PM   #10048
Iwan
Registered User

Iwan's Avatar

Likes (Received): 973

Quote:
Originally Posted by MichalJ View Post
Pytanie ewentualnie, o ile droższa jest obecna inwestycja od remontu przywracającego stan z 1995.
Proponuje zajrzec sobie do historii watku z roku 2007 i zerknac na zdjecia na ktorych widac stan tej linii przed moderna.

Quote:
Originally Posted by G0KU View Post
Tylko ile tych torów odstawczych do zlikwidowania? 2 -3. Także bez problemu można było je przeorganizować. Wiem, że chodziło o tory odstawcze bo inaczej poprowadzono by łuk jeszcze bardziej na północ omijając podpory wiaduktu i całkiem zajmując północne tory odstawcze. Jeśli założenia były takie, że nie ruszamy w ogóle tych torów to były błędne.
Widac problem jednak byl, skoro tego nie zrobiono. Poza tym tniesz luk i juz sie nie wpiszesz w rozjazdy ktore sa za lukiem.
Iwan está en línea ahora   Reply With Quote
Old March 3rd, 2014, 12:42 PM   #10049
G0KU
Registered User

Taki sam problem jak w Szymankowie, nie chciało się zbyt kombinować tylko zostawić tak jak było.
Nie wiem, może projektant nie wiedział że potem się trzeba będzie wlec 1500 metrów? Bo gdyby nie most to faktycznie aż takiego wielkiego usprawiedliwienia w rozwalaniu tego łuku by nie było bo w końcu i tak wszystko tam staje.

Last edited by G0KU; March 3rd, 2014 at 12:51 PM.
Old March 3rd, 2014, 12:49 PM   #10050
MichalJ
Registered User

Quote:
Proponuje zajrzec sobie do historii watku z roku 2007 i zerknac na zdjecia na ktorych widac stan tej linii przed moderna.
Że remont też byłby drogi? Ależ oczywiście. Ale że tańszy niż modernizacja, to jednak nadal oczywiste.

Dlatego chciałbym mieć konkretne argumenty, że jednak modernizacja lepsza.

Poza tym dużo kosztów poszło na wiadukty, a zatem na bezpieczeństwo oraz przepustowość dróg. To jest bardzo ważna rzecz, nawet jeśli nie zwiększa szybkości.
Old March 3rd, 2014, 01:56 PM   #10051
Wichura
Registered User

Likes (Received): 125

Quote:
Ja zwalczam inną propagandę: głoszenie, że oto kwitnącą ekspresową linię nr 9 poddano niepotrzebnemu remontowi.
Nie uważam i nigdy nie uważałem tej modernizacji za niepotrzebną- co najwyżej za skopaną organizacyjnie.
Quote:
Najlepszy historycznie czas jazdy WWO - GG to 3:10, przy rozstawianiu innych pociagow po bokach, cieciu rezerw na maksa i bez dodatkowych ograniczen po drodze. 3h o ktorych teraz sie mowi dotycza nieskonczonej moderny, gdzie jakies zwolnienia jeszcze maja byc. Poczekajmy z tymi ocenami az sie moderna skonczy.
Też tak sądzę, tylko moją intecją było wskazanie powszechnej praktyki obecych decydentów do podawania jak to bardzo się skrócą czasy jazdy, podając jako "bazę" jakieś dane z okresu remontów, kiedy pociągi wlokły się po 7-8 godzin. Dla mnie jeśli porównywać czas po skończeniu moderny to tylko z tymi z RJ-1994/95 i wtedy możemy mówić o efektach tej modernizacji. Na chwilę obecną odtrąbienie za sukces czasu jazdy w okolicach 3 godzin WWO-GG przy prędkości max 160 km/h jest delikatnie rzecz ujmując- nadużyciem.

mr1120 liked this post
Wichura no está en línea   Reply With Quote
Old March 3rd, 2014, 07:23 PM   #10052
Fikander
Registered User

Fikander's Avatar

Likes (Received): 354

Quote:
No, tego, że potem było gorzej, nikt nie kwestionuje. Pytanie ewentualnie, o ile droższa jest obecna inwestycja od remontu przywracającego stan z 1995.
Pamiętajmy o jednym: obecnie stan infrastruktury z 1995 oznacza czasy jazdy o paręnaście % dłuższe od tych z 1995.
Old March 3rd, 2014, 07:25 PM   #10053
MichalJ
Registered User

Bo?
Old March 3rd, 2014, 07:27 PM   #10054
Fikander
Registered User

Fikander's Avatar

Bo Centrum Zarządzania Ruchem Kolejowym PKP PLK i asekuracyjne trasowanie - rozciągnięte czasy jazdy, przerost rezerw, idiotyczne czasy niejednoczesnego wjazdu/wyjazdu, itd, itp. To jeden z głównych problemów rozkładowych obecnie.

ET42, mr1120 liked this post
Fikander está en línea ahora   Reply With Quote
Old March 3rd, 2014, 07:32 PM   #10055
ET42
Registered User

Likes (Received): 108

Quote:
Nie ja uprawiałem propagandę polskiego TGV, nie moja wina że ktoś w nią uwierzył.
Dla porządku dodam tylko, że propagandę polskiego TGV zaczął uprawiać w 2007 roku nie kto inny jak Czesław Warsewicz (obecnie zagorzały krytyk zakupu Pendolino). Przykładowy link: http://biznes.interia.pl/wiadomosci-...iec-tgv,904953

Swoją drogą w komentarzach sprzed 7 lat można znaleźć ironiczne stwierdzenia, że "Wszystkie TGV beda kursowaly ze stacji Wloszczowa - Polnoc", co w pewnym sensie sprawdziło się - EICP do Katowic będą się tam zatrzymywały
ET42 no está en línea   Reply With Quote
Old March 3rd, 2014, 07:34 PM   #10056
ET42
Registered User

Likes (Received): 108

del
ET42 no está en línea   Reply With Quote
Old March 3rd, 2014, 07:41 PM   #10057
MichalJ
Registered User

Przerost rezerw, tak, ale 15% to jest ponad pół godziny na tej trasie...
Old March 3rd, 2014, 07:45 PM   #10058
G0KU
Registered User

No założenia z początku były na małe 'kdp'. Średnia prędkość 150 km/h robi chyba wystarczające wrażenie aby pisać o kdp. 120 km/h już takiego wrażenia nie robi.
Old March 3rd, 2014, 08:03 PM   #10059
marko80
Registered User

Likes (Received): 49

Quote:
Originally Posted by ET42 View Post
Dla porządku dodam tylko, że propagandę polskiego TGV zaczął uprawiać w 2007 roku nie kto inny jak Czesław Warsewicz (obecnie zagorzały krytyk zakupu Pendolino). Przykładowy link: http://biznes.interia.pl/wiadomosci-...iec-tgv,904953

Swoją drogą w komentarzach sprzed 7 lat można znaleźć ironiczne stwierdzenia, że "Wszystkie TGV beda kursowaly ze stacji Wloszczowa - Polnoc", co w pewnym sensie sprawdziło się - EICP do Katowic będą się tam zatrzymywały
EICP do katowic będą się zatrzymywały we wloszczowie płn? Skąd takie informacje?
marko80 no está en línea   Reply With Quote
Old March 3rd, 2014, 08:16 PM   #10060
Fikander
Registered User

Fikander's Avatar

Quote:
Przerost rezerw, tak, ale 15% to jest ponad pół godziny na tej trasie...
No, mniej więcej tyle, ile obecnie rezerwy mają pociągi na samej CMK.
Dochodzą do tego jeszcze wydłużone odbiegi, czasy niejednoczesnego wjazdu/wyjazdu, postoje (2' dla pociągu z wagonami sypialnymi/kuszetami - dla nocnych przez cały kraj to jest po pół godziny w pełnej relacji już), zmiany czoła (20' dla ED59 jest moim faworytem), itd...

Oczywiście cięcie wszystkiego, żeby kurier dojechał w rekordowym czasie, też jest patologią, ale obecne wytyczne są wyjątkowo niekorzystne.

Reply

Tags
e65, gdańsk, gdynia, iława, kolej, mazowieckie, pomorskie, trójmiasto, warmińsko-mazurskie, warszawa

Thread Tools

Posting Rules