search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Bulgaria > Regional Bulgaria > Sofia > Buildings

Buildings Сгради

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old November 2nd, 2013, 03:18 PM   #1
JloKyM
Moderator

JloKyM's Avatar

Likes (Received): 11506

[Grand Kanyon] 118,4m | 30 fl | 22 fl | 19 fl | Pre

Quote:
Originally Posted by mdk_ View Post
Колеги качвам няколко снимки и информация за комплекса, който ще се строи в Младост на мястото на "Аско Деница" от турската компания "Гаранти Коза". Няма да коментирам текста, който меко казано звучи доста странно. Хубавата новина, е че според инфото ще се строи и 120 метров небостъргач . Снимките са кофти защото са снимани от едно списание.

Уж щеше да са 2 кули, пък сега 1. Ама поне дизайнът е добре. И не ме кефи, че всички забиха на 120метра и край..дайте нещо 130 поне де.

Last edited by JloKyM; January 28th, 2015 at 10:34 AM.
JloKyM está en línea ahora   Reply With Quote

Sponsored Links
Old November 2nd, 2013, 03:38 PM   #2
0123456789*ABCDEF
Registered User

Likes (Received): 55

@JloKyM, търговската част на този комплекс ми напомня на рендерите на Paradise Center...
bench_mark_2 - най-големият маниак на тема закриване на автобусни линии в София! Ако беше заместник-кмет на градския транспорт, много квартали щяха да останат без транспорт към дестинации, където автобусите просто нямат алтернатива!
0123456789*ABCDEF no está en línea   Reply With Quote
Old November 2nd, 2013, 04:35 PM   #3
f9
Registered User

Likes (Received): 5161

Леле, майко! А дано, ама надали С тез бъбрековидни басейнчета е нещо средно между дубайски и ласвегаски пейзаж. До Деница има ресторант на "Хепи", който ще трябва да се махне, също има в момента и едно хотелче, което според рендърите буквално е долепено пред комплекса (това, червеното) и ако не се махне, ще е леко грозно, но при желание и мноооого пари, нищо не пречи проектът да се реализира.

Едит: Ето и още малко инфо

vog liked this post

Last edited by f9; November 2nd, 2013 at 04:55 PM.
f9 no está en línea   Reply With Quote
Old November 2nd, 2013, 04:48 PM   #4
Giorgio Calla
Registered User

Giorgio Calla's Avatar

Likes (Received): 1467

Браво, като цяло много ми харесва, нищо че кулите от две станаха една. Поне дизайнът и цялостното оформяне е в модерен облик. Радвам се също така, че името на комплекса не е толкова турско, а звучо по така, международно. Турците по принцип строят бързо, та да видим колко време ще трябва, за да се построй този уникален комплекс.

ПП: Само на мен ли ми се струва, или щеше да е супер ако терена на комплекса бяха поляните зад Кепитала?

f9, vog, the dogi liked this post
Giorgio Calla no está en línea   Reply With Quote
Old November 2nd, 2013, 05:04 PM   #5
Kiriak78
Registered User

Kiriak78's Avatar

Likes (Received): 17615

Е това ли остава от парка отпред, 5 броя дървета
Далеч бях от мисълта че ще оставят цялата градинка, но все пак. . .

gmcat liked this post

Last edited by Kiriak78; November 2nd, 2013 at 05:18 PM.
Kiriak78 está en línea ahora   Reply With Quote
Old November 2nd, 2013, 05:09 PM   #6
Snohetta 2
Registered User

Likes (Received): 269

Kanyon Istanbul

image hosted on flickr

image hosted on flickr

Last edited by Snohetta 2; November 2nd, 2013 at 05:23 PM.
Snohetta 2 no está en línea   Reply With Quote
Old November 3rd, 2013, 08:54 AM   #7
b71
Registered User

Likes (Received): 32

А джамия няма ли да боднат?...

BacuJ|eBcku, Делян liked this post
b71 no está en línea   Reply With Quote
Old November 3rd, 2013, 09:04 AM   #8
Tego
![ (17:50) ]!

Tego's Avatar

Likes (Received): 9414

На мен ми е интересно какви паркинги предвиждат за обслужването на целия тоя народ, който евентуално ще живее и пазарува в тези сгради.

stakka, the dogi liked this post
Tego no está en línea   Reply With Quote
Old November 3rd, 2013, 10:00 AM   #9
kraxx
фундаменталист х-тремист!

kraxx's Avatar

Likes (Received): 141031

Quote:
Originally Posted by b71 View Post
А джамия няма ли да боднат?...
Задръж си подбни коентари! Това, че инвестицията е турска не я прави по-малко инвестицитя.

Има ли джамии по пътищата, които се правят с пари от арабския свят?

Това е бизнес. Той идва, за да печели. Това е! Нищо повече, нищо по-малко.

На мен лично проектът ми е малко грандомански и не съм сигурен, че ще се впише в средата, но все пак... Тъжно ми е за Деницата и парка. Аз имам много спомени от там, но понякога на пътя на прогреса неможе да се застане.

Интересно ми е защо СО не насърчава изграждането на подбно проекти по дължината на ССТ. Това е един много добър начин да се вдъхне живот на северните квартали и много добро извинение да се строи метрото по отклонението Илиянци, а и ще разтовари и без това все по-претъпканите южни квартали...
Old November 3rd, 2013, 10:54 AM   #10
vog
Registered User

vog's Avatar

Likes (Received): 16033

Има и едно идеално място в Люлин до СОП, и аз не знам защо всичко трябва да се натъпче в Младост. Явно имаме лаком кмет в Младост...

http://sofia-agk.com/esoft/planove/d...d-chast-color/

the dogi liked this post
vog no está en línea   Reply With Quote
Old November 3rd, 2013, 11:01 AM   #11
vog
Registered User

vog's Avatar

Преместено--->

Проектът в Младост е страхотен (нищо че статията все едно е писана с гугъл преводач ), само че имам доста съмнения, че ще се реализира точно в този вид. Представям си как ще вали сняг в "каньона" . Иначе, поредния мол при нова метростанция. Явно метрото е движеща сила при инвестициите. Което само потвърждава, че трябва да се развива.

Кулата със стъпаловидните виещи се сгради също ми харесва и постепенното качване на нивото (откъм кръстовището) създава за мен достатъчно хармоничен ансамбъл, с добро отстояние от главната пътна артерия Малинов. Обаче, горко им на тези, които ще се намират по-навътре в квартала. Имам чувството, че ще потънат във вечен мрак.

ПП: Името на този проект Kза или Коз e?
Old November 3rd, 2013, 11:04 AM   #12
vog
Registered User

vog's Avatar

Quote:
Originally Posted by Usted View Post
Моля професионалистите урбанисти да коментират как би се отразило според тях турския проект на амбициите на общината за създаването на вторичен център при Хит. Има ли потенциал кварталът/районът за създаването на два такива центъра, а защо не и след време Малинов да се развие не просто като трасе за транзитно преминаване, ами и да се натовари също с обслужващи функции (имам предвид зоните покрай него)? На мен ми се струва,че разстоянието е доста сериозно за пешеходна достъпност.
На мен ми се струва, че този булевард и сега издиша, не знам как го мислят това да го товарят още, преди да го разширят или да направят траншейно транзитно преминаване (което както стана ясно в момента е в девета глуха).

the dogi liked this post
Old November 3rd, 2013, 11:08 AM   #13
kraxx

kraxx's Avatar

Да приемем, че точно до това място няма да има метро, но на кръговото на Царица Йоанна има предостатъчно място и до там се предвижда да има метро, а и един такъв прокт би могил да размрази идеята. Ето ти разсъждаваш сходно на мен. Не трябва да се допуска свръхконцентриране на хора и инвестиции в определени райони. Трябва да има поне малко баланс.
В момента нзн дали има друг район на София, в който да се строи толкова колкото на територията на Младост - То не е технопарк, то не са сградите в Полигона, то не са безумните строежи около, а и не само до метрото. А защо не се насочват тези инвеститори в другите райони и не им се създават по-добри условия?

Знам, че не е съвсем по темата, но е симптоматика на по-сериозен проблем, което се опитах да засегна вчера с планирането на града.

Има ли папацитет район Младост (инфраструктурен във всяко отношение) да поеме още 790 жилища? Ако сложим по 1 дете във всяко жилище и го разделим на 3 (790/3=263) ще рече, че само заради този проект общината трябва да разкрие 265 НОВИ места в детски градини в района. Училищата и болниците (въпреки, че общинската болница за тази част на Младост е само 1) вероятно няма да са проблем, но все пак...

vog, Ronny_Gift, the dogi liked this post
kraxx no está en línea   Reply With Quote
Old November 3rd, 2013, 11:15 AM   #14
kraxx

kraxx's Avatar

@vog и Usted, вчера написах на willi98 в друга тема, че Младост ще се разтовари с пускането на метрото. Това е фактор, но също така е фактор и че Малинов с подобни мегакомплакси отново ще запълни капацитета си много бързо, а за съжаление географията на квартала не позволява изграждането на алтернативи. Траншейно преминаване след тази постановка на метрото е инженерно невъзможна. Височината на просвета на траншеята просто неможе да се осигури, защото метрото е прекалено плитко. Мисля, че по-скоро се разчита, че метрото ще дръпне толкова хора, че Малинов отново ще стане по-малко натоварен както беше преди 10тина години. Има такъв шанс, но пак казвам с проект за 790 апартамента само в този обект много бързо ще се върнем към старите задръдтвания.

По принцип има проект Малинов да е 2х3 и той отлежава вече 30 години и немисля, че скоро ще се осъществи, но има място за осъществяването му. Все още не се е застроило прекалено около него и няма отчуждавания
Old November 3rd, 2013, 01:30 PM   #15
putnik2011
BANNED

Likes (Received): 2138

Въобще не прилича на района до Деницата. Да бяха пресъздали истинското.
putnik2011 no está en línea   Reply With Quote
Old November 3rd, 2013, 02:00 PM   #16
goggg
BANNED

Likes (Received): 1690

А вече повтърдено ли е,че със сигурност сградата ще е 120м? Аз лично се надявам да не е потвърдено,защото може пък да е 130м

JloKyM, the dogi liked this post
goggg no está en línea   Reply With Quote
Old November 3rd, 2013, 02:29 PM   #17
JloKyM
Moderator

JloKyM's Avatar

Likes (Received): 11506

Ако наистина дадените рендъри в списанието са на проекта, който ще се реализира, то явно ще имаме копие на Каньона в Истанбул. За него пише, че кулата е 30 етажа, 26 от които над земята. Бърз преглед на височината на кулата в skyscraperpage показва, че е висока 123метра. Едва ли тук ще я правят по-висока и само жалко за което.

Иначе проектът е сред най-готините в Истанбул.
JloKyM está en línea ahora   Reply With Quote
Old November 3rd, 2013, 02:53 PM   #18
goggg
BANNED

Likes (Received): 1690

Ами и 123м не са малко,долу горе колкото Капитала.Да не забравяме,че можеше пък да е и 100м Но само не разбрах защо ни предлагат вече построен проект щом ще бъде голяма инвестиция да бяха измислили друга,не че тази не е хубава,но все пак.. ;д
goggg no está en línea   Reply With Quote
Old November 3rd, 2013, 02:55 PM   #19
putnik2011
BANNED

Likes (Received): 2138

Като стана дума за небостъргачи, как се казва проектът за небостъргач в Люлин? Сори за офтопа.
putnik2011 no está en línea   Reply With Quote
Old November 3rd, 2013, 04:28 PM   #20
kraxx

kraxx's Avatar

Небостъргач в Люлин?!

Reply

Thread Tools

Posting Rules