daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > World Development News Forums > General Urban Developments

General Urban Developments Discussions of projects shorter than 100m/300ft. Also, please post all other threads not specified in other Development News subforums here.Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.


Reply

 
Thread Tools
Old March 21st, 2014, 11:34 PM   #1
che46
BANNED
 
Join Date: Mar 2014
Posts: 15
Likes (Received): 22

Kahramanmaraş | Kültür Park | 5700 M² | Pro

Kahramanmaraş |Kültür Park|5700 M²|


Kahramanmaraş Belediye tarafından yapılacak olan Kültür Park’ın temeli düzenlenen törenle atıldı.

Eski Ortahal civarında gerçekleştirilen temel atma törenine AK Parti Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Sağlam, Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, Oniki Şubat Kaymakamı Mustafa Anteplioğlıu, AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fatih Erkoç, Oniki Şubat Belediye Başkan Adayı Hanefi Mahçiçek, AK Parti Oniki Şubat İlçe Başkanı Av. Ahmet Özdemir, Baro Başkanı Av. Metin Doğan, Kent Konseyi Başkanı Zeynep Arıkan, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kahramanmaraş Şube Başkanı Tayfun Özbek, Belediye Başkan Yardımcıları Cevdet Kabakcı, Mustafa Uzunlar, Burhaneddin Türkkahraman, Fatih Ertaş, Melike Özdemir ile belediye birim müdürleri, teknik personeller ve vatandaşlar katıldı.

Açılış konuşmasını yapmak üzere kürsüye gelen Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, şehrimizin tanıtımı açısından Altın Üçgeni oluşturmayı hedeflediklerini ifade ederek: “Çarşılarımızın restorasyonunu tamamladık. Burası da hizmete açıldığında şehrimizi gezmeye gelenler, buradan başlamak üzere kent Meydanımızı, çarşılarımızı gezecekler ve büyük bir açık hava müzesi olacak Germenicia Antik Kentimizi de gezecekler.

Bodrum kat: 6300 M² alana sahip olup; 175 araçlık kapalı otopark (5700 M²), 7 adet depo (175 M²)

3 adet klima santral odaları (210 M²), 2 adet kazan dairesi (60 M²) ve enerji odaları (150 M²) bulunmaktadır.

Zemin kat: 4800 M²lik alanda olup 7 bloktan oluşmaktadır;

A Blok; ticari amaçlı kullanılacak olup, yeme-içme salonu (515 M²) - 3 adet satış birimi (70 M²) ve servis mekanları yer almaktadır.

B Blok; kültür merkezi amacıyla kullanılacak olup, sergi ve kokteyl salonu-130 kişilik çok amaçlı salon (175 M²) - sahne ve servis mekanları yer almaktadır.

C Blok; eğitim merkezi amacıyla kullanılacak olup, çocuk oyun atölyesi - el sanatları atölyesi - seramik&cam atölyesi - resim atölyesi - kilim atölyesi - satış ve sergi salonu (179 m²) bulunmaktadır.

D-E-F VE G Bloklar; ise ticari amaçlı kullanılacak olup, 4 adet 130 m² alana sahip mağaza mahalleleri vardır.

Ayrıca zemin katta açık forum alanı (480 m²) ve açık oturma alanı (1060 m²) yer almaktadır.

Yeşil Çatı Örtüsü: Toplamda 4500 m² alana sahip, meyilli yeşil platolar-yürüyüş yolları ve oturma banklarından oluşan sosyal mekanları kapsamaktadır.

Kültür Park tesisi hizmete açıldığında, görsel etkisi ve aktif kullanımı hedeflenerek yapıların üzerine yayılan meyilli yeşil alanlar, alanın çevresindeki insan hareketlerine bağlı olarak şekillendirilmiş ve alanın ortasında yaratılan meydana erişimi sağlayan yönlendirici özelliğe sahip meyilli plato, kuzey yönünden gelen insan sirkülâsyonu için düzenlenmiş meydana bağlanan iki kılcal rampa geçidi,

gösteri ve benzeri etkinliklerin yer alacağı, amfi şeklinde düzenlenmiş ve meydanın ortasında oluşturulmuş forum alanı, meydan, konferans salonu, yeme-içme mekanları ile kültür ve sanat etkinliklerinin yapılacağı mekanlar bu tesis ile birlikte halkımızın hizmetine sunulmuş olacaktır” dedi.

Daha sonra kürsüye gelen AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Sağlam ise ülkemizin kültürel anlamda birçok zenginliğe sahip olmasına rağmen istenilen seviyeye gelemediğine işaret ederek: “Ülkemizi ekonomik anlamda çok güzel yerlere getirdik. Ekonomik anlamda 16. Sırada olan ülkemiz maalesef kültürel manada 70’li sıralarda yer alıyor. Bunun sebebi ise bu tür mekanların azlığı veya olmaması idi. Bu tesisin yapımında emeği geçenleri ben şimdiden kutluyor ve tebrik ediyorum. Gençlerimizin kültürel faaliyetler ve aktiviteler gerçekleştireceği bu tür mekanların gerekli olduğuna inanıyorum. Böylesine önemli bir hizmeti gerçekleştirmek için ilk adımı atan Sayın Belediye Başkanımızı da can-ı gönülden kutluyorum” diye konuştu.

Açılış konuşmalarının ardından butona basılarak Kültür Park’ın temeline ilk harç konuldu.
Kaynak:İl İl Türkiye
che46 no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links


Reply

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Related topics on SkyscraperCity


All times are GMT +2. The time now is 04:48 AM.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11 Beta 4
Copyright ©2000 - 2017, vBulletin Solutions Inc.
Feedback Buttons provided by Advanced Post Thanks / Like (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2017 DragonByte Technologies Ltd.

vBulletin Optimisation provided by vB Optimise (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2017 DragonByte Technologies Ltd.

SkyscraperCity ☆ In Urbanity We trust ☆ about us | privacy policy | DMCA policy

Hosted by Blacksun, dedicated to this site too!
Forum server management by DaiTengu