daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Fotografia > Miasta polskie

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old April 10th, 2014, 10:04 AM   #1
Zapaleniec
Filip Bramorski

Zapaleniec's Avatar

Likes (Received): 5046

[Warszawa] Zapalona Stolica

Cześć!

Zbierałem się na to dość długo, ale w końcu ruszam z tym wątkiem.
Pewnie wiele zdjęć powtórzy się z innych tematów, ale w końcu będą one zebrane w jednym miejscu. Oczywiście będę wrzucał też te niepublikowane nigdzie. Zależy mi na systematyczności, tak więc na dzień dzisiejszy plan jest taki: wrzucać po jednej fotce dziennie. Zobaczymy jak to się rozwinie.

Wszystkich serdecznie zapraszam do śledzenia wątku i oglądania Warszawy razem ze mną.

1. A to na dobry początek, coś nieoczywistego Szybka akcja, a Pani mi ucieka, a ja Panią chciałem w moim obiektywie.

Zapaleniec no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old April 10th, 2014, 12:30 PM   #2
este
Registered User

este's Avatar

Likes (Received): 8837

Quote:
Originally Posted by Zapaleniec View Post
więc na dzień dzisiejszy plan jest taki: wrzucać po jednej fotce dziennie.
Wpływ szkoły łódzkiej
este no está en línea   Reply With Quote
Old April 10th, 2014, 10:15 PM   #3
MarcinK
Registered User

MarcinK's Avatar

Likes (Received): 5202

Mnie już nawet na to lenistwo ostatnio nie pozwala

Last edited by MarcinK; April 10th, 2014 at 10:39 PM.
MarcinK está en línea ahora   Reply With Quote
Old April 10th, 2014, 10:37 PM   #4
Zapaleniec
Filip Bramorski

Zapaleniec's Avatar

Quote:
Originally Posted by este View Post
Wpływ szkoły łódzkiej
Wrzucania fotek codziennie?
Old April 10th, 2014, 10:44 PM   #5
Ring
Before you die, you see..

Ring's Avatar

Likes (Received): 13472

Jedna fotka dziennie? Niech będą chociaż trzy!
Ring no está en línea   Reply With Quote
Old April 10th, 2014, 10:56 PM   #6
este
Registered User

este's Avatar

Quote:
Wrzucania fotek codziennie?
Nie. Pojedyńczo
Old April 10th, 2014, 11:00 PM   #7
Zapaleniec
Filip Bramorski

Zapaleniec's Avatar

Quote:
Originally Posted by Ring View Post
Jedna fotka dziennie? Niech będą chociaż trzy!
Tak myślałem. Ale nie chcę za szybko wyczerpać swoich zasobów Przynajmniej na razie

Quote:
Originally Posted by este View Post
Nie. Pojedyńczo
A, ok
Old April 10th, 2014, 11:15 PM   #8
Sponsor
Registered User

Sponsor's Avatar

Może średnio jedna dziennie i wtedy 3 co trzy dni?

Fajnie że się zdecydowałeś. Własny wątek to olbrzymia odpowiedzialność. Mój poznański już się upomina o alimenty.
Sponsor no está en línea   Reply With Quote
Old April 11th, 2014, 10:47 AM   #9
Zapaleniec
Filip Bramorski

Zapaleniec's Avatar

2. Z jednego z bloków OZŻB, ostatnie piętro. Widok wspaniały. A ktoś coś plotkował o tym baraku pośrodku zdjęcia, że tam może jakiś wieżowiec stanąć. Kiedyś.

swierq85, InK.fan liked this post
Old April 11th, 2014, 11:22 AM   #10
filosss
Semper Invicta

filosss's Avatar

Likes (Received): 15091

Świetnie, że wreszcie wystartowałeś z autorskim wątkiem. Dobre kadry "nowej" Warszawy (a wydaje mi się, że taka głównie focisz) są zawsze w cenie. Tym bardziej, że w tej kwestii zrobiła się pewna próżnia i mniej ostatnio tej nowoczesnej, wysokiej, szklanej Warszawy na SCC.

Tylko czemu 1 kadr... Wierz mi, jeżeli fotografowanie tego miasta jest dla Ciebie prawdziwą przygodą, której jesteś w stanie poświęcić choć fragment swojego wolnego czasu, to zbiory szybko przerosną Twoje możliwości czasowe do wrzucania na forum...

Nie mówię "dziesięciopak", ale "pięciopak" no "trójpak", nie codziennie, ale co drugi dzień Wierz mi jest większe "ach" gdy naraz oglądasz kilka nowych kadrów, choć z gorszą częstotliwością, niż tylko jeden kadr, ale codziennie

No nic będę zaglądał, tym bardziej, że u mnie tęsknota za zdobywaniem wszystkiego co ma przynajmniej kilka pięter bierze górę nad faktycznymi możliwościami zdobywania... Nie to co kiedyś...
filosss no está en línea   Reply With Quote
Old April 11th, 2014, 11:52 AM   #11
Zapaleniec
Filip Bramorski

Zapaleniec's Avatar

Dzięki za opinię i pozytywny komentarz. Przemyślę to z tym trójpakiem. Może faktycznie macie rację.

Mam nadzieję że kadry będą różnorodne i nie tylko o tej nowej szklanej Warszawie, ale ogólnie o niej całej z jej wadami, zaletami. Niemniej centrum to będzie bardzo duża część moich zdjęć i to się prędko nie zmieni.

To w takim razie jutro polecą trzy foteczki. Długo nie wytrwałem w swoim "postanowieniu", no ale nie ma co się upierać tylko posłuchać rad dłuższych stażem.

No i nie ukrywam, że filosssografia jest dla mnie pewnym źródłem inspiracji jak można na miasto patrzeć. Mam nadzieję, że dołożę jednak coś "od siebie".
Old April 11th, 2014, 11:55 AM   #12
este
Registered User

este's Avatar

Mile widziany takze ten kierunek z pierwszego zdjęcia, mniej formalny, architektoniczny - trochę życia ulicy
Old April 11th, 2014, 11:58 AM   #13
coach_lodz
Registered User

coach_lodz's Avatar

Likes (Received): 2075

bardzo zachęcająco zacząłeś tylko tak dalej
coach_lodz no está en línea   Reply With Quote
Old April 11th, 2014, 12:53 PM   #14
filosss
Semper Invicta

filosss's Avatar

Likes (Received): 15091

Quote:
Dzięki za opinię i pozytywny komentarz. Przemyślę to z tym trójpakiem. Może faktycznie macie rację.
Marudzili, marudzili i wymarudzili Nieprawdaż

Quote:
Mam nadzieję że kadry będą różnorodne i nie tylko o tej nowej szklanej Warszawie, ale ogólnie o niej całej z jej wadami, zaletami. Niemniej centrum to będzie bardzo duża część moich zdjęć i to się prędko nie zmieni.
Wierz mi - nie sposób ogarnąć całej Warszawy. Ja w latach swego największego "prosperity" gdy niemal codziennie fociłem po wielu dzielnicach i najdalszych zakamarkach miasta nie byłem w stanie obskoczyć i poznać takiego Wilanowa, Wesołej, czy Wawra Obecnie też jestem skazany na szlak Centrum-Wola - i w sumie nie narzekam, choć chciałoby się więcej.

Wątki w dziale Miasta Polskie, które tylko pokazują słoneczne miasta i miejsca, pełne wyremontowanych kamienic i zadbanych przestrzeni publicznych, zazwyczaj bez przedstawiania osiedli, są małowiarygodne, ale bardzo dobrze oglądalne

Quote:
To w takim razie jutro polecą trzy foteczki. Długo nie wytrwałem w swoim "postanowieniu", no ale nie ma co się upierać tylko posłuchać rad dłuższych stażem.
Wspomnisz moje słowa - przyjdzie czas, gdy sam postanowisz o zwiększeniu liczby wrzucanych zdjęć, oby tylko wówcza starczyło czasu na ich wrzucanie (a to w moim przypadku jest główna bolączka).

Quote:
No i nie ukrywam, że filosssografia jest dla mnie pewnym źródłem inspiracji jak można na miasto patrzeć. Mam nadzieję, że dołożę jednak coś "od siebie".
Miło mi to czytać - szczególnie w obecnych czasach gdy moja technika, mój sprzęt i jakość serwowanych fotek jest lata świetlne za Wami
filosss no está en línea   Reply With Quote
Old April 11th, 2014, 07:19 PM   #15
Biegonice
Registered User

Biegonice's Avatar

Likes (Received): 106

Zapaleniec, jest fenomenalnie!
Old April 11th, 2014, 10:46 PM   #16
Zapaleniec
Filip Bramorski

Zapaleniec's Avatar

Quote:
Originally Posted by filosss View Post
Marudzili, marudzili i wymarudzili Nieprawdaż
Prawdaż

Quote:
Wierz mi - nie sposób ogarnąć całej Warszawy. Ja w latach swego największego "prosperity" gdy niemal codziennie fociłem po wielu dzielnicach i najdalszych zakamarkach miasta nie byłem w stanie obskoczyć i poznać takiego Wilanowa, Wesołej, czy Wawra Obecnie też jestem skazany na szlak Centrum-Wola - i w sumie nie narzekam, choć chciałoby się więcej.
Coś w tym jest. Tyle ile będe w stanie. A tak się składa akurat, że Wilanów znam dobrze
Quote:
Wątki w dziale Miasta Polskie, które tylko pokazują słoneczne miasta i miejsca, pełne wyremontowanych kamienic i zadbanych przestrzeni publicznych, zazwyczaj bez przedstawiania osiedli, są małowiarygodne, ale bardzo dobrze oglądalne

Wspomnisz moje słowa - przyjdzie czas, gdy sam postanowisz o zwiększeniu liczby wrzucanych zdjęć, oby tylko wówcza starczyło czasu na ich wrzucanie (a to w moim przypadku jest główna bolączka).

Miło mi to czytać - szczególnie w obecnych czasach gdy moja technika, mój sprzęt i jakość serwowanych fotek jest lata świetlne za Wami
Z tym sprzętem to bym nie przesadzał. Na dowód tego wrzucę zdjęcia, które zrobiłem 3 lata temu kompaktem. Jedne z pierwszych, kiedy moja przygoda z fotografią się rozpoczęła.
Old April 11th, 2014, 10:52 PM   #17
Pawelski
Registered User

Pawelski's Avatar

Likes (Received): 2418

Quote:
Wszystkich serdecznie zapraszam do śledzenia wątku i oglądania Warszawy razem ze mną.

Na razie nie ma za bardzo co oglądać . DWA zdjęcia, fajne ale tylko DWA.
Minimalizm to jedno z tych "magicznych" słów, za pomocą których projektanci próbują stworzyć wokół siebie pozór posiadania wiedzy tajemnej niedostępnej maluczkim i mocy rozstrzygania co ładne, a co nie.
Pawelski está en línea ahora   Reply With Quote
Old April 11th, 2014, 10:59 PM   #18
Zapaleniec
Filip Bramorski

Zapaleniec's Avatar

Wpadnij za miesiąc to będzie z 90
Old April 12th, 2014, 09:10 AM   #19
Zapaleniec
Filip Bramorski

Zapaleniec's Avatar

3. Na facebooku ktoś zapytał się mnie po wrzuceniu tej fotki, co to za park? Ja mu mówie - Warszawa

4. Wypatrywanie miasta z Siekierkowskiego Mostu jest jedną z ulubionych czynności spacerujących i rowerzystów.

5. Klasycznie, Starówka. Fotka z 2011 roku. Od tamtej pory rynek dostał wyremontowaną nawierzchnię.

Old April 12th, 2014, 09:29 AM   #20
hudy1
Registered User

hudy1's Avatar

Likes (Received): 3209

Wątek fajnie się rozwija. Tytuł tylko siakiś taki dwuznaczny. Kojarzy mi się z Powstaniem Warszawskim.
Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani.
hudy1 no está en línea   Reply With Quote

Reply

Thread Tools

Posting Rules