daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Romania & Moldova > Development Forums > Center Region

Center Region » Brașov Metro Area | Alba Iulia | Miercurea Ciuc | Sibiu | Sfântu Gheorghe | Târgu Mureș

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old October 3rd, 2017, 08:23 PM   #1
OurWorld
Registered User

OurWorld's Avatar

Likes (Received): 136

Sibiu Corso

Sibiu Café, free discussions about Sibiu Municipality, it's problems, qualities, history, future projects, ideas.
OurWorld no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old October 3rd, 2017, 08:28 PM   #2
OurWorld
Registered User

OurWorld's Avatar

Mira la Selimbar doar 10,344

http://www.turnulsfatului.ro/2017/10...-de-locuitori/
Old October 4th, 2017, 10:52 PM   #3
OurWorld
Registered User

OurWorld's Avatar

Ministrul Sănătății nu-și asumă nicio responsabilitate legată de noul spital clinic de urgență

Normal nu inteleg ce dracu mai contribuim cu ceva la bucale, si nu cu putin !

http://www.turnulsfatului.ro/2017/10...ic-de-urgenta/
Old October 12th, 2017, 02:13 PM   #4
Trestie
Registered User

Likes (Received): 184

La Sibiu s-au facut multe reabilitari in centrul istoric in ultimul timp, dar acestea nu prea apar pe forum. Alte orase sunt foarte active, cum ar fi Oradea unde vezi ce se intampla aproape in timp real. Cred ca daca cineva ar pune mai des poze cu ce se reabiliteaza in centrul istoric ar merita sa aveti un thread pentru centrul istoric. As faceo eu, insa nu locuiesc in Sibiu, dar de fiecare data cand trec vad ca au mai fost proiecte incepute.

nicksson, OurWorld liked this post
Trestie no está en línea   Reply With Quote
Old October 12th, 2017, 02:31 PM   #5
nicksson
nickson

nicksson's Avatar

Likes (Received): 5403

Sunt de aceiasi parere Sibiul este un oras activ economic se construieste destul de mult pe toate sectoarele rezidential, retail , industrial si office dar din nefericire nu prea vezi mai nimic postat pe SSC.

Acelasi lucru este valabil si pentru renovarile de cladiri din centrul istoric mai nimic nu se posteaza pe forum ... deci datii bataie postati poze si informatii ca sa fim cat mai bine informati in legatura cu orasul de pe Cibin.

ps.
pana mai apar alti membri mai activi pe zona Sibiului @OurWorld cred ca iti revine tie aceasta sarcina frumoasa de a aduce ceva imagini legate de acest frumos oras. Succes.

OurWorld, Trestie liked this post
nicksson está en línea ahora   Reply With Quote
Old October 12th, 2017, 07:09 PM   #6
OurWorld
Registered User

OurWorld's Avatar

Multumesc pt. apreciere

Strict legat de Sibiu Economy & Investments pur si simplu nu am vazut ca exista un topic/thread deja, e destul de ''ascuns'' la Cafe, m-am uitat doar la regiuni, si uite asa am facut o nefacuta. Foarte bine ca s-a lamurit treaba si s-a inchis, din pacate prea repede si n-am apucat sa dau un reply. M-a avertizat cricric, am crezut ca se refera la Projects & Construction. Ii multumesc inca o data user-ului vinterriket pt. ajutor, lamurire, raspuns prompt (in caz ca nu a primit msj privat).

Cu cea mai mare placere o sa postez, problema ca in ultima saptamana jumatate m-a cam vizitat doamna gripa, asta a cam incurcat planurile pt. SSC. De asta am si creat acel thread deja inchis, am zis sa fac ceva ce se poate si fara umblat in teren And i made a boo-boo Am zis sa separ putin proiectele, sa nu fie toate pe aceeasi pagina 'bloc-parc-retail-bloc-iluminat-parc-reabilitare-economie-bloc-etc'

Tocmai ca se intampla lucruri, si postari cam zero, de asta am decis sa devin membru, inclusiv sa incerc sa fac putina ordine in postari. Nu e nici vreo metropola, nici vreun sat, ci un oras mediu in crestere in care mai ales privatul misca, si misca destul de bine, legat de Primarie, chiar si cei mai aprigi dusmani ai FDGR nu-i mai suspecteaza de coruptie (chiar n-au nici-o treaba), ci de 'calcat pe oua', cat timp multe tin de pixul de la Bucuresti si unele proiecte mari de infrastructura trec (fizic) prin administratia Selimbar sau Cisnadie (ultima e aproape dusman cu Sibiu - dar au trantit un ditamai cartierul in 'buza' Sibiului).
De maine seara, cel tarziu poimaine, incep cu postari, inclusiv crearea SIBIU | Historic center rehabilitation, posibil si SIBIU | Parks & Sport venues (ma mai gandesc la denumire), parcuri, spatii verzi, zone de sport, ar fi ok sa fie impreuna.

Trestie, status, skySK liked this post
Old October 26th, 2017, 12:01 PM   #7
OurWorld
Registered User

OurWorld's Avatar

Record de invidiat - Șelimbăr, comuna cu cei puțini asistați sociali

În comuna Șelimbăr doar trei persoane beneficiază de ajutorul minim garantat pentru persoanele care nu au un mijloc de subzistență. În total, aceste trei persoane primesc 856 de lei.
...
În afara comunei Șelimbăr, doar comuna Cristian are un număr mai mic de cetățeni încadrați în Legea 416, aici fiind înregistrată, conform datelor Agenției Județene pentru Plăți și Inspecție Socială Sibiu o singură persoană.

https://www.oradesibiu.ro/2017/10/26...stati-sociali/

Nu ma mira, considerand ca sunt suburbii si 2/3 sau mai mult lucreaza in municipiu, dar fie vorba intre noi, sunt mai mult de 3 in Selimbar si 1 in Cristian, hai 5 si 3

Reply

Thread Tools

Posting Rules