daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura lotnicza i wodna

Infrastruktura lotnicza i wodna Wszystko, co dotyczy komunikacji lotniczej i wodnej

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old September 20th, 2012, 06:24 PM   #2961
lodzer.m
I ♥ Boat City

lodzer.m's Avatar

Likes (Received): 1862

Pojawiły się reklamy połączeń SAS (bezpośrednich, jak i do wielu miast z przesiadką) na autobusach MPK.
lodzer.m no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old September 25th, 2012, 07:51 PM   #2962
Myszon_LODZ
Łódź

Myszon_LODZ's Avatar

Likes (Received): 98

Pan Jachimek na forum lotniczym przyjmuje zakłady, że stracimy "tylko" 3 kierunki zamiast 4 na zimę od FR... tak więc widać, że po wpadce z OLT wziął się do roboty. Czekamy na efekty
Myszon_LODZ no está en línea   Reply With Quote
Old September 25th, 2012, 10:38 PM   #2963
sormen
Registered User

sormen's Avatar

Likes (Received): 12

Być może liczy na utrzymanie Bergamo w związku z otwarciem szkółki piłkarskiej AC Milan w Łodzi.
sormen no está en línea   Reply With Quote
Old September 26th, 2012, 05:26 PM   #2964
lodzer.m
I ♥ Boat City

lodzer.m's Avatar

Likes (Received): 1862

Ćwiczenia: Samoloty z rannymi wylądowały na łódzkim lotnisku (Gazeta.pl Łódź).
lodzer.m no está en línea   Reply With Quote
Old October 3rd, 2012, 03:35 PM   #2965
Myszon_LODZ
Łódź

Myszon_LODZ's Avatar

Statystyki ruchu pasażerskiego za wrzesień 2012:

Ruch regularny: 36 291 pasażerów
Ruch czarterowy: 8 152 pasażerów

Ilość odprawionych pasażerów we wrześniu 2012 w stosunku do września 2011 wzrosła o 8,23 %, w tym liczba pasażerów rejsów regularnych wzrosła o 16,63 %.

Jeśli chodzi o okres styczeń-wrzesień 2012 w stosunku do analogicznego okresu za 2011 to również tutaj odnotowaliśmy wzrost o 26,14 % (pasażerowie regularni + 31,56 %). W związku z zakończeniem części operacji czarterowych w sezonie letnim odnotowaliśmy tutaj spadek odprawionych pasażerów o 18,05 %.

http://lotnisko.lodz.pl/pl/news/poka...yki_wrzesniowe
Old October 3rd, 2012, 08:50 PM   #2966
lenin
Registered User

lenin's Avatar

Likes (Received): 249

spadek o 18%..i wszystko jasne..w głowach managerów spółek turystycznych toczy się antyłódzki nowotwór....
Po co budować nibylotniskowiec? To już Iran wytwarza nibyokręty podwodne,nibykorwety, nibypoduszkowce,nibysatelity, nibyrakiety,nibyelektrownie atomowe , ma ze 200 tysięcy nibyinżynierów, jest największym producentem nibysamochodów na bliskim wschodzie itd. Pamiętajmy ,że naszą chlopską armie w 39 rozjechały nibyczołgi z tektury
lenin no está en línea   Reply With Quote
Old October 3rd, 2012, 09:39 PM   #2967
Myszon_LODZ
Łódź

Myszon_LODZ's Avatar

Bzdury, leninie... zobacz jakie spadki były w Katowicach http://www.pasazer.com/in-11804-kato...e,wrzesniu.php po prostu branża ledwie zipie, nie doszukiwałbym się jakichś spisków...
Old October 4th, 2012, 08:34 AM   #2968
potwo-or
Registered User

potwo-or's Avatar

Likes (Received): 512

Tak czy siak raczej o 500.000 w tym roku możemy zapomnieć.
  • jeżdżą tramwaje podmiejskie o nietypowym jednometrowym rozstawie szyn?
  • funkcjonuje najnowocześniejsza palmiarnia oraz największy ogród botaniczny w Polsce?
potwo-or está en línea ahora   Reply With Quote
Old October 5th, 2012, 08:28 PM   #2969
Myszon_LODZ
Łódź

Myszon_LODZ's Avatar

Itaka skasowała swoje czartery zimowe z LCJ, więc jak co roku tradycyjnie jedyne połączenie czarterowe to TLV.
Old October 6th, 2012, 03:45 PM   #2970
lenin
Registered User

lenin's Avatar

Quote:
Originally Posted by Myszon_LODZ View Post
Bzdury, leninie... zobacz jakie spadki były w Katowicach http://www.pasazer.com/in-11804-kato...e,wrzesniu.php po prostu branża ledwie zipie, nie doszukiwałbym się jakichś spisków...
porównaj liczby bezwzględne-Łódź to nie dziura gdzie ludzie nie latają zagranice na wczasy, poprostu pewnym decydentom się wydaje,iż możemy latać nawet z Rzeszowa-dużą wine ponoszą tu Łodzianie -latając z poza Łodzi....zresztą jak ten temat ruszy ..to Łódź będzie miała przez to ostre wzrosty...
Po co budować nibylotniskowiec? To już Iran wytwarza nibyokręty podwodne,nibykorwety, nibypoduszkowce,nibysatelity, nibyrakiety,nibyelektrownie atomowe , ma ze 200 tysięcy nibyinżynierów, jest największym producentem nibysamochodów na bliskim wschodzie itd. Pamiętajmy ,że naszą chlopską armie w 39 rozjechały nibyczołgi z tektury
Old October 6th, 2012, 04:10 PM   #2971
Kaczorm
Bimmer!

Likes (Received): 343

Quote:
Originally Posted by lenin View Post
porównaj liczby bezwzględne-Łódź to nie dziura gdzie ludzie nie latają zagranice na wczasy, poprostu pewnym decydentom się wydaje,iż możemy latać nawet z Rzeszowa-dużą wine ponoszą tu Łodzianie -latając z poza Łodzi....zresztą jak ten temat ruszy ..to Łódź będzie miała przez to ostre wzrosty...
No ale jak z Łodzi nie ma połączenia do USA to jak tam dojechać? Autostopem?
Kaczorm no está en línea   Reply With Quote
Old October 6th, 2012, 07:38 PM   #2972
lenin
Registered User

lenin's Avatar

Quote:
Originally Posted by Kaczorm View Post
No ale jak z Łodzi nie ma połączenia do USA to jak tam dojechać? Autostopem?
czarter..chodzi mi o czarter, o kursy robotnicze mi nie chodzi(te pod krawatem także)..wycieczki, wakacje...nie praca, czy rodzina...ja jakbym miał lecieć z wro lub krakowa...bo w łodzi nie ma hiszpani-to nie lece do hiszpani ..tylko tam gdzie jest-jestem wygodny..a pozatym są cięzkie przypadki latania do turcji (antalya) z poznania, kolesi z ..ksawerowa(2 koma 3 km od lotniska)-dla mnie to już ciężkie przypadki, które na bierząco trzeba obśmiewać i ganić!!
Old October 6th, 2012, 08:50 PM   #2973
Kaczorm
Bimmer!

Quote:
Originally Posted by lenin View Post
czarter..chodzi mi o czarter, o kursy robotnicze mi nie chodzi(te pod krawatem także)..wycieczki, wakacje...nie praca, czy rodzina...ja jakbym miał lecieć z wro lub krakowa...bo w łodzi nie ma hiszpani-to nie lece do hiszpani ..tylko tam gdzie jest-jestem wygodny..a pozatym są cięzkie przypadki latania do turcji (antalya) z poznania, kolesi z ..ksawerowa(2 koma 3 km od lotniska)-dla mnie to już ciężkie przypadki, które na bierząco trzeba obśmiewać i ganić!!
Idąc tym tropem bylibyśmy bardzo ograniczeni, bo kierunki czarterowe z LCJ obejmują jedynie kilka krajów ( nie wiem, nie chce mi się liczyć, a kłamać nie chcę ale ile ich jest, 5? ). Poza tym wakacje to nie tylko Hiszpania, Tunezja, Egipt ( czyli typowe kierunki z portów regionalnych ), ale także właśnie USA ( Kalifornia, Floryda, NY for ex. ), Tajlandia, ZEA, Australia. A takich połączeń nawet czarterowych nie ma nawet z KRK, a więc tym bardziej nie uświadczymy ich w LCJ.
Old October 6th, 2012, 09:11 PM   #2974
lenin
Registered User

lenin's Avatar

chyba próbujesz wyjaśniać niewyjaśnilane!!..to że w promieniu 100km od lotniska turoperatorzy na wrzesień przygotowali dla 1,5mln potencjalnych klientów 4tys miejsc na pokładach samolotów jest dla ciebie zrozumiałe??...czy ja się nie jasno wyrażam?..a pozatym nie bądź śmieszny..nikt z warszawy poza jednostkami nie lata na floryde na wakacje-są ciekawsze miejsca w oklicy...Łódź jest marginalizowana przez touroperatorów, równierz przez nadmierny wysiłek klientów z Łodzi którzy de facto zawalają 3 doby by dostać się na 5 dobowy urlop w jakieś "zabloczonej" hiszpani..no ręce opadają...
Old October 6th, 2012, 09:49 PM   #2975
Kaczorm
Bimmer!

Nie wiem, jak dla mnie to Ty doszukujesz się jakiegoś spisku Według mnie to rynek kształtuje to jakie są kierunki. Popyt i podaż i to wszystko A nie Warszawa ( chociaż w sumie też jest częścią tego rynku ) oraz jakieś antyłódzkie organizacje.
Old October 6th, 2012, 10:12 PM   #2976
lenin
Registered User

lenin's Avatar

Quote:
Originally Posted by Kaczorm View Post
Nie wiem, jak dla mnie to Ty doszukujesz się jakiegoś spisku Według mnie to rynek kształtuje to jakie są kierunki. Popyt i podaż i to wszystko A nie Warszawa ( chociaż w sumie też jest częścią tego rynku ) oraz jakieś antyłódzkie organizacje.
mnie to na rynek nie wygląda, ale raczej na jego zalążek-okey patrzmy co dalej się będzie dziać na "rynku"....niech sobie "nierozssądni" jeżdzą jak to jeszcze 0,5 roku temu 10godzin przed odlotem do warszawy na lot czarterowy, choć analogiczny czeka na nich 5min drogi taxi-ich czas i ich zszarpana psychika

aha...i chiałbym by w końcu do tego ekskluzywnego sportu jakim jest lotnictwo-przestało dopłacać państwo!!!..zarówno do przewożników!!!..portów!!a także przede wszystkim do instytucji nadzoru!!!

czy to zrozumiałeś??.....wątpie-jak te 3 postulaty spełnisz-to mamy RYNEK....teraz jest gospodarka centralnie regulowana(by nie nazwac ze starego sterowana)
Old October 6th, 2012, 10:17 PM   #2977
Kaczorm
Bimmer!

Ale dlaczego nierozsądni? Skoro są klienci z Łodzi, którzy kreują popyt na Okęciu, to po co zwiększać sobie koszty i otwierać jakieś połączenia z LCJ? Poza tym jeszcze mieszkając w Łodzi dojazd na Okęcie był może o 20-30 minut dłuższy niż na EPLL, więc argument 10 godzin vs 5 minut zupełnie nietrafiony.
Old October 7th, 2012, 01:13 AM   #2978
AlfaQuarto
Registered User

AlfaQuarto's Avatar

Likes (Received): 279

No dobra panowie pozwolę się wciąć w rozmowę, ale coś mi wytłumaczcie. Jakie ma kryteria wyszukiwania wakacji przeciętny pasażer czarteru wakacyjnego? Wg. mnie to najpierw cena + kraj, potem termin a na koniec lotnisko z którego leci. Jak mamy mało czarterów to mamy mało terminów lotów w określone destynacje po określonej cenie. Czyli wychodzi na to, że mamy mało lotów czarterowych, bo mamy mało klientów, którzy mają mały wybór czarterów, bo jest mało klientów itp. itd. Czy gdzieś jest błąd w mojej logice, czy to tylko taka nieskończona pętla?

Jeśli mam rację, to jak sobie poradzono w takim np. Poznaniu z przełamaniem tego błędnego koła?

=RTS= =WIDZEW== ŁÓDŹ=

http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=...ture=endscreen

http://www.youtube.com/watch?v=MGE4jPpVE9I
AlfaQuarto no está en línea   Reply With Quote
Old October 7th, 2012, 08:04 AM   #2979
marzec
Live slow - Ride fast

marzec's Avatar

Likes (Received): 115

Quote:
Originally Posted by AlfaQuarto
No dobra panowie pozwolę się wciąć w rozmowę, ale coś mi wytłumaczcie. Jakie ma kryteria wyszukiwania wakacji przeciętny pasażer czarteru wakacyjnego? Wg. mnie to najpierw cena + kraj, potem termin a na koniec lotnisko z którego leci. Jak mamy mało czarterów to mamy mało terminów lotów w określone destynacje po określonej cenie. Czyli wychodzi na to, że mamy mało lotów czarterowych, bo mamy mało klientów, którzy mają mały wybór czarterów, bo jest mało klientów itp. itd. Czy gdzieś jest błąd w mojej logice, czy to tylko taka nieskończona pętla?

Jeśli mam rację, to jak sobie poradzono w takim np. Poznaniu z przełamaniem tego błędnego koła?
Ja najpierw sprawdzam co jest z wylotem z Lodzi i wybieram z tych ofert - proste.
marzec no está en línea   Reply With Quote
Old October 7th, 2012, 11:12 AM   #2980
BonjoPOL
Władza l**u

BonjoPOL's Avatar

Likes (Received): 1297

Co z tego że są czartery z LCJ jak oferty z wylotem z Łodzi były nieatrakcyjne, gdyż nie wszyscy touroperatorzy mają ją w swojej ofercie? Ja w tym roku leciałem do Antalyi z... Gdańska. Na szczęście było jeszcze OLT Wyszło kilkaset złotych taniej, kobieta zadowolona bo zakochała się w lataniu, a przesiadki wygodne. Aha, w Turcji bramkę obok był samolot... do Łodzi - o tej samej godzinie. Gdybyśmy mieli wybór oczywiście na siłę nie wydłużalibyśmy sobie podróży

Choć na przyszły rok z moją kobietą uparliśmy się, żeby lecieć jednak z Łodzi nawet kosztem nieco droższej wycieczki (o ile fundusze pozwolą). Trzeba rozruszać to lotnisko i korzystać na tym w przyszłości

Odnośnie "przełamania" błędnego koła. Swego czasu (z 10 lat temu lub więcej) leciałem z rodzicami bodajże też do Turcji. Czarter (AirPolonia?) startował w Warszawie i miał międzylądowanie w Katowicach. Dosiadło się raptem kilkanaście osób. Widocznie się to opłacało, a dodatkowo został "ujawniony" potencjał tego lotniska. Strata czasowa nie była zbyt duża: z tego co pamiętam ok. 30-45 minut całość.
BonjoPOL no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
łódź, lotnisko, połączenia

Thread Tools

Posting Rules