daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Reply

Thread Tools
Old July 20th, 2008, 03:51 PM   #201
michal2609
Registered User

Likes (Received): 0

prosba o pomoc- chodzi mi o dojazd z Łodzi do Koloni Rybackiej (koło Wegorzewa). Moze byc nawet z nadłozeniem drogi jesli droga bylaby bezpieczniejsza lub oferowala jakies fajne widoki z punktu widzenia forumowicza
michal2609 no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old July 20th, 2008, 08:46 PM   #202
Polus
Registered User

czesc!!! Mam pytanko dotyczące trasy z Bielska-Białej do Kołobrzegu... Jak najlepiej jechac??? Rozważam 3 trasy:
1. Na Wrocław A4 - Poznań DK5 - Piła - Koszalin
2. DK11 - Bytom - Poznań itd
3. DK1 - Katowice- łódź- Toruń - Świecie - Tuchola - Chojnice- Koszalin
Z góry dziękuję
Polus no está en línea   Reply With Quote
Old July 20th, 2008, 09:16 PM   #203
dgreg138
dgreg

Ja polecam wariant nr 3 - jechałem kilka razy - przy czym zawsze w nocy - wyjazd ze Skoczowa koło 24 - 1 w nocy - bez długich przystanków można zajechać nawet w 7 godzin - i to bez szaleństwa na drodze
dgreg138 no está en línea   Reply With Quote
Old July 20th, 2008, 09:23 PM   #204
pmaciej7
Cooperator Veritatis

pmaciej7's Avatar

W trzeciej wersji słabe punkty to:
- Łódź;
- odcinek dk1 Łódź-Kajew (za Krośniewicami) - dużo miasteczek;
- Włocławek;
- odcinek dw522 (chyba) Lubicz-Łysomice (obwodnica Torunia) - wioski, 40, ciężarówki, ciasno;
- odcinek dk1 Stolno-Chełmno - bardzo niebezpieczny kawałek - wioski, zakręty, górki;
- odcinek dw240 Tuchola-Chojnice - dużo wiosek, kręta droga;
- odcinek dk22 Chojnice-Człuchów - droga pofalowana, dużo ciężarówek.

Łatwe odcinki:
- gierkówka (no powiedzmy);
- Krośniewice - Włocławek;
- Włocławek-Toruń;
- Łysomice-Stolno;
- Chełmno-Tuchola.

Od Świecia do Człuchowa droga bez poboczy.
Od Człuchowa do Koszalina drogi nie znam, więc nie wiem, jak tam jest.

Edit: 7 godzin to jakieś żarty...
pmaciej7 no está en línea   Reply With Quote
Old July 20th, 2008, 09:49 PM   #205
matisek_AG
Registered User

Witam!
Interesuje mnie trasa z Wejherowa(3Miasto) do Osieka nad Notecia (okolice Pily).Jak najszybciej tam dojechac i aby droba byla w miare przyzwoitym stanie.
matisek_AG no está en línea   Reply With Quote
Old July 20th, 2008, 09:54 PM   #206
co_rnholio
Registered User

co_rnholio's Avatar

Mam pytanie. We wrześniu będę jechał z Gdyni do Szczawnicy. No i wydaje mi się, że najlepsza trasa to DK1 do Katowic, później A4 do Krakowa, a dalej zakopianką do Mszany Dolnej > Szczawnica. Jednak kolega twierdzi, że lepiej wybrać DK7. Jakieś sugestie?

Pozdro.
Old July 20th, 2008, 10:04 PM   #207
tomekwrz
Kierowca!

tomekwrz's Avatar

Likes (Received): 1041

Jeżeli pojedziesz DK1 to przejazd od Piotrkowa do Częstochowy jest przyjemny dalej na południe to lepiej nie mówić, trafisz na złą zmianę świateł albo będziesz jechał za kolumną samochodów to więcej niż 110km/h nie pojedziesz, za Częstochową, w Poczesnej przebudowują skrzyżowanie i można stracić dobre pół godzinki a czasami nawet z 1,5h, proponuje objazd we Wrzosowej na światłach w Prawo, przez Hute starą i do Poczesny, wyjeżdżasz z powrotem na DK1 i stoisz tylko 200 metrów w koreczku
tomekwrz está en línea ahora   Reply With Quote
Old July 20th, 2008, 10:08 PM   #208
Wesoły Romek
''No Church In The Wild''

Wesoły Romek's Avatar

Likes (Received): 2101

Quote:
Originally Posted by Polus View Post
czesc!!! Mam pytanko dotyczące trasy z Bielska-Białej do Kołobrzegu... Jak najlepiej jechac??? Rozważam 3 trasy:
Z góry dziękuję
Ja bym wybrał wariant 1 ale to juz twoja decyzja, przejazd przez Łódź jest troszke uciązliwy bo duży ruch i troche świateł ale stan dróg w strone morza w mieście się polepszył

Wesoły Romek no está en línea   Reply With Quote
Old July 20th, 2008, 10:16 PM   #209
pmaciej7
Cooperator Veritatis

pmaciej7's Avatar

Quote:
Originally Posted by matisek_AG View Post
Witam!
Interesuje mnie trasa z Wejherowa(3Miasto) do Osieka nad Notecia (okolice Pily).Jak najszybciej tam dojechac i aby droba byla w miare przyzwoitym stanie.
Wyboru wielkiego nie masz. 3M-Bydgoszcz-Wyrzysk-Osiek.
3m to oczywiście S6-A1. Od końca A1 do Warlubia są dwie możliwości (obie przetestowane w ostatni piątek, polecam drugą, bo jest szybciej i wygodniej):
- DK22+DK1, ale tam jest potężny ruch i ciężarówki;
- DK22+DW222+DW214 - po zjeździe z A1 kierujesz się na Starogard Gd. (na światłach za bramkami w lewo, kierują na DK22 Człuchów. W Starogardzie na pierwszym rondzie w lewo na Skórcz, objeżdżasz Starogard bokiem (nie wjeżdzaj głębiej do Starogardu, bo w centrum jest remont i stracisz dużo czasu w korku); w pewnej chwili nie ma oznakowania, ale jeśli jedziesz koło jakichś elewatorów czy innej fabryki, to jesteś na dobrej drodze; za fabryką na skrzyżowaniu gdzie droga się kończy skręcasz w lewo. W Skórczu kierujesz się na dw 214 na Toruń. W Warlubiu wjeżdzasz na DK1. Między Starogardem a Skórczem (20 km) droga jest kręta i wąska, ale za to ciężarówek znikoma ilość.

Dalej niezależnie od wariantu DK1 na łódź a na obwodnicy Świecia na Bydgoszcz. W Bydgoszczy DK10 na Szczecin.

Można jeszcze S6-A1-DK22 do Jastrowia-DK11 do Piły-DK10 do Wyrzyska, ale to jest spore nadkładanie drogi, raczej nie warto. W Bydgoszczy nie ma aż tak dużych korków, by trzeba było ją omijać drogami alternatywnymi.

Na forum istnieją wątki ogólne:
Dlaczego skasowano mojego posta w dziale drogowym ->
Ogłoszono program budowy dróg ->
Odwołano ministra ->
Nie zaśmiecaj takimi sprawami wątków dotyczących poszczególnych inwestycji.

Naprawdę ważne informacje do zamkniętych wątków można dodać przy pomocy księgi skarg i wniosków: ->
pmaciej7 no está en línea   Reply With Quote
Old July 20th, 2008, 10:23 PM   #210
co_rnholio
Registered User

co_rnholio's Avatar

Quote:
Originally Posted by tomekwrz View Post
Jeżeli pojedziesz DK1 to przejazd od Piotrkowa do Częstochowy jest przyjemny dalej na południe to lepiej nie mówić, trafisz na złą zmianę świateł albo będziesz jechał za kolumną samochodów to więcej niż 110km/h nie pojedziesz, za Częstochową, w Poczesnej przebudowują skrzyżowanie i można stracić dobre pół godzinki a czasami nawet z 1,5h, proponuje objazd we Wrzosowej na światłach w Prawo, przez Hute starą i do Poczesny, wyjeżdżasz z powrotem na DK1 i stoisz tylko 200 metrów w koreczku
Ok, dzięki za info. Dodam, że będę jechał w niedzielę. Czy wówczas rózwnież lepiej skorzystać podanego przez Ciebie objazdu, czy też lepiej pojechać prosto DK1?

Pozdro
Old July 20th, 2008, 10:36 PM   #211
tomekwrz
Kierowca!

tomekwrz's Avatar

Likes (Received): 1041

To znaczy z tego co zauważyłem to ogromne korki są w piątki i soboty kiedy ludzie jadą w góry lub nad morze, wracają itp. Ale jeżeli będzie to we Wrześniu, i na dodatek w niedziele to myślę że nie będzie korku. Jak nie będzie korku we Wrzosowie na światłach to jedź DK1, a jak będzie to proponuje ci wyżej wymieniony objazd. A teraz kilka porad > Uważaj na fotoradary na południe od Częstochowy, jest ich tam kilka, między Piotrkowem a Częstochową jest też kilka, głównie na skrzyżowaniach, czasami We Wrzosowie i Pocześnie śmiga czarna Vectra i Meganka z wideorejestratorami. Czasami stoją z suszarkami we Wrzosowie i kontrolują w kierunku na południe, stoją w miejscu niewidocznym za drzewami a mają sporo miejsca do zatrzymania pojazdu, kiedyś stałem wraz z policjantami i przyglądałem się jak pracują ta w godzine sypnęło się 12 mandatów po 500zł i 10 punktów karnych tym którzy najszybciej wystartowali ze świateł > to była taka ciekawostka
tomekwrz está en línea ahora   Reply With Quote
Old July 20th, 2008, 10:49 PM   #212
co_rnholio
Registered User

co_rnholio's Avatar

Quote:
Originally Posted by tomekwrz View Post
To znaczy z tego co zauważyłem to ogromne korki są w piątki i soboty kiedy ludzie jadą w góry lub nad morze, wracają itp. Ale jeżeli będzie to we Wrześniu, i na dodatek w niedziele to myślę że nie będzie korku. Jak nie będzie korku we Wrzosowie na światłach to jedź DK1, a jak będzie to proponuje ci wyżej wymieniony objazd. A teraz kilka porad > Uważaj na fotoradary na południe od Częstochowy, jest ich tam kilka, między Piotrkowem a Częstochową jest też kilka, głównie na skrzyżowaniach, czasami We Wrzosowie i Pocześnie śmiga czarna Vectra i Meganka z wideorejestratorami. Czasami stoją z suszarkami we Wrzosowie i kontrolują w kierunku na południe, stoją w miejscu niewidocznym za drzewami a mają sporo miejsca do zatrzymania pojazdu, kiedyś stałem wraz z policjantami i przyglądałem się jak pracują ta w godzine sypnęło się 12 mandatów po 500zł i 10 punktów karnych tym którzy najszybciej wystartowali ze świateł > to była taka ciekawostka
Ok, jeszcze raz wielkie dzięki!!!
Masz u mnie .

Pozdro
Old July 20th, 2008, 11:01 PM   #213
strzelec
CAMPIONS 2006

Likes (Received): 1

Czy jechał ktoś może z Trójmiasta do Wrocławia (lub w przeciwna strone)? Albo kursuje na tej trasie, ile mniej wiecej trwa podróż średniej klasy autem, czy są jakieś skróty albo miejsca które lepiej omijać. Sprawdzałem sobie różne warianty na viamichelin, ale chetnie poznałbym zdanie kogoś z doświadczeniem z w/w trasy.
Old July 21st, 2008, 11:37 AM   #214
WITEKF
Registered User

Likes (Received): 1

Quote:
Originally Posted by Polus View Post
Z góry dziękuję

Ja jechalem z zeszlym roku czterokrotnie na odcinku: Kraków-Kołobrzeg przez... Berlin :-)
8h jazdy, jakies 800 km spokojnej jazdy po autostradach A4, A18 (pusta), niemieckiej (pusta), A6 i czesciowo DK 3 i 6. Jazda za dnia, puste drogi, non stop predkosc circa 110-130 km/h. Bezpiecznie. Dla mnie rewelacja. DK1 - mam jej dosc, DK 3 via Zielona Gora - rowniez.
WITEKF no está en línea   Reply With Quote
Old July 21st, 2008, 01:32 PM   #215
Polus
Registered User

dziękuje za informacje. A jak wygląda sytuacja z winietami oraz przewozem psa za naszą zachodnią granica???

Last edited by Polus; July 21st, 2008 at 02:58 PM.
Polus no está en línea   Reply With Quote
Old July 21st, 2008, 04:16 PM   #216
Dess
Registered User

Dess's Avatar

Ja z kolei mam inne pytanie. Jak najkorzystniej dojechac z Gliwic do Rzeszowa? Co jakis czas jezdze ta trasa i czesto zmieniamy kurs, jednakze ciezko powiedziec, ktory jest najlepszy.

Najczesciej wybieram wariant taki: z Gliwic na autostrade A4, potem zjazd na polnoc na DK1, po kilkunastu km w prawo na DK94 i do Krakowa przez Olkusz. Przejazd przez Krakow (centrum, niestety czeste korki) i dalej juz czworka do Rzeszowa.

Zastanawialem sie nad mozliwoscia jechania od Gliwic DK44 do Krakowa przez Mikolow, Tychy, Oswiecim, Zator i Skawine, potem na obwodnice Krakowa i wylatuje sie w Wieliczce, niemniej nie mam pojecia, czy na tej obwodnicy w tym miejscu sa prowadzone jakies roboty remontowe? Jak w ogole wyglada DK44 za Mikolowem (dziury, zakrety, mozliwosc zatankowania?)?
Dess no está en línea   Reply With Quote
Old July 21st, 2008, 08:55 PM   #217
AiRMech
Registered User

AiRMech's Avatar

Co poradzicie na trase Leszno -> Dąbrowa Górnicza
W tej chwili automapa pokazuje 2 alternatywy:
DK5 przez wrocław do A4 (potem wiadomo)
lub
Olesnica - Namyslow-Kluczbork-Lubliniec-Pyrzowice(S1)
Zastanawiam się czy ominac Wrocław i dobic przez Oławe do A4

Podróź typowo biznesowa i musze przejechac trase w ok. 4 godz (sic!)
AiRMech no está en línea   Reply With Quote
Old July 22nd, 2008, 07:16 AM   #218
Mickey79
Motomaniak

Likes (Received): 2

Jeżeli pojedziesz przez Wrocław to stracisz około 1h. Chyba, że przejazd przez to miasto planujesz w nocy.

Wariant 2.
Między Trzebnicą a Oleśnicą sporo zakrętów i górek, więc trzeba uważać zwłaszcza w nocy. Dalej trasa jest niespotykanie spokojna (w porównaniu do DK5)
Mickey79 no está en línea   Reply With Quote
Old July 22nd, 2008, 09:25 AM   #219
Zyzio
Registered User

Zyzio's Avatar

Likes (Received): 217

Quote:
Originally Posted by Dess View Post
Ja z kolei mam inne pytanie. Jak najkorzystniej dojechac z Gliwic do Rzeszowa? (...)

Zastanawialem sie nad mozliwoscia jechania od Gliwic DK44 do Krakowa przez Mikolow, Tychy, Oswiecim, Zator i Skawine, potem na obwodnice Krakowa i wylatuje sie w Wieliczce, niemniej nie mam pojecia, czy na tej obwodnicy w tym miejscu sa prowadzone jakies roboty remontowe? (...)

Tak, na obwodnicy autostradowej Krakowa są prowadzone roboty, ruch jedną nitką - nie pchaj się tam.

Nie wiem jak jeździsz przez Kraków, ale ja polecam moją trasę, którą już parę stron wcześniej podawałem: A4 Balice -> DK79/DK7 Radzikowskiego/Conrada/Opolska/Lublańska-> Okulickiego!!! -> Łowińskiego -> Ujastek -> Igołomska DK79 -> DK75.....
Old July 22nd, 2008, 09:47 AM   #220
bebe.2006
Ekspert

bebe.2006's Avatar

Likes (Received): 109

Sorry, nie ten watek.
bebe.2006 no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
polskie drogi

Thread Tools

Posting Rules