daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old July 22nd, 2008, 11:08 AM   #221
stasu
search in Lodz

stasu's Avatar

Likes (Received): 21

Quote:
Originally Posted by Polus View Post
czesc!!! Mam pytanko dotyczące trasy z Bielska-Białej do Kołobrzegu... Jak najlepiej jechac??? Rozważam 3 trasy:
1. Na Wrocław A4 - Poznań DK5 - Piła - Koszalin
2. DK11 - Bytom - Poznań itd
3. DK1 - Katowice- łódź- Toruń - Świecie - Tuchola - Chojnice- Koszalin
Z góry dziękuję
dk1>łódź A2>konin dk25>strzelno dw255>pakość dw251>barcin dw254>łabiszyn dw246>nakło nad notecią dw241>sępólno krajenskie dk25>bobolice dk11 kołobrzeg
przyjemna droga zwłaszcza za koninem dużo ładnych pocztówek do zrobienia

Sponsored Links

Old July 22nd, 2008, 11:25 AM   #222
Polus
Registered User

Likes (Received): 0

dzieki- mam teraz do niedzieli temat do przemyslenia...W sumie 4 trasy mi polecono Pozdrawiam
Polus no está en línea   Reply With Quote
Old July 22nd, 2008, 11:52 AM   #223
Zyzio
Registered User

Zyzio's Avatar

Likes (Received): 275

Quote:
Originally Posted by stasu View Post
dk1>łódź A2>konin dk25>strzelno...
Wracałem ostatnio z Bydgoszczy do Krakowa, różne "trasery" mi pokazały ->Konin->A2->Łódź->DK1.... Pojechałem i nie żałuję, chociaż by się mogło wydawać, co za głupota, że jadąc z północy na południe wybrać drogę w "poprzek"....

No i można zaliczyć "A2"
Old July 22nd, 2008, 03:03 PM   #224
bartoszp1
Registered User

Likes (Received): 2

Quote:
konin dk25>strzelno dw255>pakość dw251>barcin dw254>łabiszyn dw246>nakło nad notecią dw241>sępólno krajenskie dk25>bobolice
A to nie lepiej jechać z Konina do Bobolic DK 25? Między Koninem a Bydgoszczą droga jest w miarę dobra, przejazd przez Bydgoszcz to też raczej nic trudnego i korków bym się specjalnych nie spodziewał, a jak za Bydgoszczą, szczerze mówiąc, nie pamiętam. Może i wychodzi trochę dalej, ale przynajmniej bez kombinowania. Tylko między Inowrocławiem a Złotnikami Kujawskimi jest remont, więc jak się źle trafi, to można stać w korku (jest ruch wahadłowy).
bartoszp1 no está en línea   Reply With Quote
Old July 22nd, 2008, 05:26 PM   #225
AiRMech
Registered User

AiRMech's Avatar

Quote:
Originally Posted by Mickey79 View Post
Jeżeli pojedziesz przez Wrocław to stracisz około 1h. Chyba, że przejazd przez to miasto planujesz w nocy.

Wariant 2.
Między Trzebnicą a Oleśnicą sporo zakrętów i górek, więc trzeba uważać zwłaszcza w nocy. Dalej trasa jest niespotykanie spokojna (w porównaniu do DK5)
Przejazd jak najbardziej w dzień ok.12 wiec na szybki przejazd przez Wrocław nie licze. Trasa z trzebnicy do Olesnicy juz jechalem wiem ze trzeba uwazac.
Jestem natomiast ciekawy czy jest sens pchac sie do A4 przez Oławę.
AiRMech no está en línea   Reply With Quote
Old July 23rd, 2008, 10:41 AM   #226
radiks
Registered User

Likes (Received): 7

Quote:
Originally Posted by AiRMech View Post
Przejazd jak najbardziej w dzień ok.12 wiec na szybki przejazd przez Wrocław nie licze. Trasa z trzebnicy do Oleśnicy juzjechalem wiem ze trzeba uwazac.
Jestem natomiast ciekawy czy jest sens pchac sie do A4 przez Oławę.
Nie bardzo ma to sens. jak chcesz ominąć Wro to po powiatowych drogach tez się straci sporo czasu. Chyba, że bardzo dobrze się zna wszystkie zakręty i inne 'pułapki' typu nieoznakowane skrzyżowania... A jakby jechać Trzebnica-Oleśnica-Bierutów-Oława to już lepiej pociąć dalej na Kluczbork.
Ja trasę Wrocław (ze śródmieścia) do Częstochowy (do Alei JP II) Właśnie przez Olesnicę, Namysłów, Kluczbork, Olesno, Przystajń robię w ~2h20min (w dzień).
Teraz niestety trwa to ~15 min dłużej bo są żniwa i kręci się sporo traktorów po drodze za to TIRów bardzo mało.
radiks no está en línea   Reply With Quote
Old July 23rd, 2008, 05:27 PM   #227
Wizard82
Registered User

Wizard82's Avatar

Może mi ktoś doradzi. Którędy najlepiej jechać z Kielc do Koszalina ?

Pozdrawiam
Old July 23rd, 2008, 06:13 PM   #228
tomekwrz
Kierowca!

tomekwrz's Avatar

Likes (Received): 1131

Ja bym pojechał > DK74 do Sulejowa, DK12 do Piotrkowa, DW716 do Koluszek, DW715 do Brzezin, DW708 do Strykowa, DK14 do skrzyżowania z A2, wjeżdżasz na A2, Zjeżdżasz we Wrześni na DK92 i kierujesz się na DK15 do Gniezna na 15 jest mały ruch, W Gnieźnie kierujesz się na DW190 w kierunku Wągrowca > droga w nie najlepszym stanie ale daje rade, W Wągrowcu kierujesz się na nadal na DW190, Mijasz Margonin, Szamocin, Dojeżdżasz do skrzyżowania z DK10 i kierujesz się nadal na DW190 na Krajenkę, dojeżdżasz do Krajenki i kierujesz się na DW 188 na Złotów, w Złotowie kierujesz się na DW189 do Jastrowia, później już na DK11 i do Koszalina Pozdrawiam
tomekwrz no está en línea   Reply With Quote
Old July 24th, 2008, 12:30 AM   #229
stasu
search in Lodz

stasu's Avatar

Quote:
Originally Posted by Wizard82 View Post
Może mi ktoś doradzi. Którędy najlepiej jechać z Kielc do Koszalina ?

Pozdrawiam
lub tak
dk74>piotrków
Quote:
dk1>łódź A2>konin dk25>strzelno dw255>pakość dw251>barcin dw254>łabiszyn dw246>nakło nad notecią dw241>sępólno krajenskie dk25>bobolice dk11 kołobrzeg
przyjemna droga zwłaszcza za koninem dużo ładnych pocztówek do zrobienia
Old July 24th, 2008, 10:12 PM   #230
szybkaosa
88302935

szybkaosa's Avatar

Likes (Received): 71

---

Last edited by szybkaosa; July 26th, 2008 at 03:12 PM.
szybkaosa no está en línea   Reply With Quote
Old July 24th, 2008, 10:17 PM   #231
Michalus
Tak, to ja!

Michalus's Avatar

Mógłby ktoś polecić drogę z Krynicy-Zdroju do Krempnej? Zaplanowałem sobie wstępnie tak: Krynica-Zdrój - Tylicz -DK75- Muszynka - Kurov -I/77- Bardiów -I/77- Nizna Polianka - Ożenna -DW992- Krempna. Zależy mi na drogach asfaltowych i w dość dobrym stanie (byle nie "rozpłynięte"). I co z drogami w okolicach Bardiowa, gdzie podobno pozalewało okolicę?

Pozdrawiam,
Michaluspospolitus
Old July 26th, 2008, 11:05 PM   #232
lukas63
Registered User

lukas63's Avatar

Likes (Received): 249

Jak radzicie?
Trasa Wrocław-Rewal
1) przez Poznań
2) czy być może s3
lukas63 no está en línea   Reply With Quote
Old July 27th, 2008, 06:08 PM   #233
billy-the-kid
full metal jacket

billy-the-kid's Avatar

Likes (Received): 301

Quote:
Originally Posted by lukas63 View Post
Jak radzicie?
Trasa Wrocław-Rewal
1) przez Poznań
2) czy być może s3
Wydaje się, że S3 to lepsza trasa, ale ostatnio jedzie się tam bardzo długo, ze względu na roboty drogowe, wzmożony ruch turystyczny, brak obwodnicy w NS, korki w Pyrzycach i Skwierzynie, itp. Mi zajęło 7 godzin dojechanie z okolic Rewala do Legnicy (w tym 45 min. przerwy obiadowej). W zależności od dnia tygodnia i pory dnia, trasa przez Poznań może się okazać lepsza. Z drugiej strony odcinek trasy Wrocław - NS wydaje się być znacznie lepsza niż Wrocław - Poznań

Podsumowując, chyba jednak wybrałbym S3.
Old July 27th, 2008, 10:51 PM   #234
pioter76
Registered User

pioter76's Avatar

Likes (Received): 982

Quote:
Originally Posted by pioter76 View Post
Czy ktoś próbował już jechać ze Szczecina do Świnoujścia przez Niemcy?

Chyba w przyszłym tygodniu sprawdzę tę trasę. Ciekaw jestem, czy można przejechać z Dobieszczyna do Hintersee i dalej na Ahlbeck.
Czy może lepiej jechać przez Lubieszyn i Pasewalk?

Byłbym wdzieczny za rady
Moje pytanie nie spotkało się z dużym odzewem. Więc podziękować mogę chyba tylko sobie...

Myślę, że temat jest dość ciekawy w szczególności patrząc na to co dzieje się na ''trójce'' od Szczecina w kierunku morza latem...

Dla wszystkich jadących do Świnoujścia jak najbardziej plecam jazdę przez Lubieszyn, Pasewalk, Anklam, Usedom do Świnoujścia. Jechałem z północnych dzielnic Szczecina. Jadąc tradycyjnie przez Polskę mam około 110 km. Jechałem tak we wtorek. Jechało się pięknie, jako że nie było korków. Półtorej godziny do przeprawy w Karsiborze. Ale co z tego, że tylko półtorej godziny, jak na przeprawie promowej straciłem następne półtorej godziny... Razem trzy!!

W piątek wypróbowałem trasę przez Niemcy. Odległość z tego samego miejsca 130 km. Czas przejazdu 2 godziny. Minimum. Bo ruch też jest spory, a jeżeli jeszcze trafisz na ciężarówkę, albo traktor to jest bieda, bo wyprzedzać ciężko. Drogi wąskie. Poza tym Niemcy jadą do bólu przepisowo i jeżeli będziesz chciał wyprzedzać, gdzie nie wolno, mogą być problemy.

Tak czy inaczej, porównując obie trasy, trasa do Świnoujścia przez Niemcy wydaje się lepsza. Dojeżdzasz do samego centrum, odpada przeprawa promowa. Jedzie się wolniej, ale według mnie bezpieczniej.
Ciekaw jestem jak to wyglada w weekend taki jak ostatnio. Według lokalnych mediów, dojazd nad morze trójką ze Szczecina trawał kilka godzin.

Może macie swoje doświadczenia w tej sprawie. Może ktoś jechał przez Niemcy do Świnoujścia w weekend? Czy też są takie straszne korki jak w Polsce?
pioter76 no está en línea   Reply With Quote
Old July 31st, 2008, 02:24 PM   #235
igor_k
Just user

igor_k's Avatar

Drodzy podróżnicy,
Jutro jadę z Łomży do Rabki-Zdrój. Czy Warszawa-Radom-Kielce-Kraków-Rabka jest dobra trasą? Jakie remonty mogą mnie czekać. Jaka trasę Wy polecacie?
Old August 1st, 2008, 11:31 AM   #236
yahogroup
Registered User

Quote:
Originally Posted by miost View Post
Jeżdże tą drogą zawsze i moim zdaniem jest to najlepsza alternatywa pozwalająca na bezstresową jazdę w niewielkim ruchu. Można jeszcze skręcić za Szymanowem na Błonie (nowa wyremontowana nawierzchnia na większości 17 km odcinka). Wbrew pozorom jest to najkrótsza trasa Warszawa - Łódź. Na trasie na której jeżdzę (tj okolice Teofilowa w Łodzi i Tarchomin w Warszawie) rano przejazd zajmuje mi około 2 godzin a w ciągu dnia 2 h 20 min. Jest to 142 km, a ten sam odcinek przez Rawę Mazowiecką 156 km. Nie wiem jak przez Łowicz bo nigdy nie jechałem ze względu na TIRY.

Nawierzchnia momentami nie najlepsza, ale trasa w wielu miejscach przecina przebieg autostrady A2. I ciągle mam nadzieję, że jeżdżąc tamtędy będę mógł robić fotorelacje z budowy.
Witam,

A jak najlepiej z Otwocka do A2 - czy pchać się przez DK50 do Mszczonowa potem kierunek Rawa Maz, następnie kierunek Brzeziny DK50 i Stryków [708] lub druga wersja Warszawa - Sochaczew - Kutno potem z obwodnicy na DK60 a w Łęczycy na 703 i na autostradę? Wyjazd mam w nocy z piątku na sobotę.

Pozdrawiam,
Robert
yahogroup no está en línea   Reply With Quote
Old August 1st, 2008, 12:43 PM   #237
A2
Registered User

A2's Avatar

Quote:
Originally Posted by yahogroup View Post
Witam,

A jak najlepiej z Otwocka do A2 - czy pchać się przez DK50 do Mszczonowa potem kierunek Rawa Maz, następnie kierunek Brzeziny DK50 i Stryków [708] lub druga wersja Warszawa - Sochaczew - Kutno potem z obwodnicy na DK60 a w Łęczycy na 703 i na autostradę? Wyjazd mam w nocy z piątku na sobotę.

Pozdrawiam,
Robert
NAjlepiej jak bys dał na Wawe potem Sochaczew, Łowicz, Kutno i dalej do Koła i tam na A2. Ale musze Ci powiedzieć, że od Kutna do samej Kłodawy naliczyłem ok 7 fotoradarów a jest 32 km dokłądnie. Nie wiem jak z utrudnieniami w łowiczu i Sochaczewie ale zdaje się ze remontują DK 2. pzrez Mszczonów, Rawe Maz i dalej na Brzeziny wydaje mi się że za dużo kręcenia. Po za tym jak wjedziesz do Brzezin odbijasz na DW 708 dojeższasz do Strykowa i tam musisz odbić znowu na DK 14 do Łodzi, żeby dojechać do węzła z A2. No a jak bys chciał jechać od siebie i wjechać na A2 w Wartkowicach to tez za dużo kręcenia mimo ze ja tak jezdze ale od siebie na A2 mam 36 km. Jedź pzrez Koło i tam sobie odbijesz na A2

PS: Przenieście to do odpowiedniego wątku
Old August 1st, 2008, 02:22 PM   #238
yahogroup
Registered User

Quote:
Originally Posted by igor_k View Post
Drodzy podróżnicy,
Jutro jadę z Łomży do Rabki-Zdrój. Czy Warszawa-Radom-Kielce-Kraków-Rabka jest dobra trasą? Jakie remonty mogą mnie czekać. Jaka trasę Wy polecacie?
Witaj,
W zeszłym roku jechałem dokładnie w to samo miejsce. Niestety tak jak napisałeś wyżej, teraz wiem o remontach na obwodnicy Grójca, potem są już po dwa pasy aż do Radomia następnie duże roboty koło Kielc - potem chyba nic się nie dzieje aż do Krakowa. Przejechać Kraków - w dzień koszmar - chyba że w nocy lub bardzo bardzo rano (4 -5; wtedy max 30 min) za Krakowem roboty aż do Myślenic.

Pod tym adresem znajdziesz w miarę aktualną informację o remontach:
http://www.gddkia.gov.pl/article/ser...cow//index.php

Pozdrawiam,
yahogroup
yahogroup no está en línea   Reply With Quote
Old August 1st, 2008, 03:56 PM   #239
pietreck
Registered User

Likes (Received): 12

Facet jedzie w środku nocy. Niech więc jedzie normalnie najkrótszą drogą do Strykowa bez żadnych kombinacji.

PS. Tak, przenieście to do odpowiedniego wątku
pietreck no está en línea   Reply With Quote
Old August 9th, 2008, 09:52 AM   #240
tomekwrz
Kierowca!

tomekwrz's Avatar

Likes (Received): 1131

Panowie teraz moje pytanie > Jaką drogą jechać do Krynicy Morskiej z Częstochowy, DK1, później DK55, DW502 i DW501? ? ? Będę wyjeżdżał w nocy (ok. 2)w środku tygodnia, czy warto jechać przez Łódź, ominąć ją? A może macie jakieś inne propozycje co do dalszej trasy?
tomekwrz no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
polskie drogi

Thread Tools

Posting Rules