daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old January 11th, 2018, 09:57 AM   #11681
bewu1
Registered User

Likes (Received): 2054

Ze względu na porę roku i fakt, że po Słowacji kolega będzie jechał wieczorem / nocą, to wybrałbym trasę po drogach głównych i raczej po płaskim Stan nawierzchni można zobaczyć tutaj http://www.zjazdnost.sk/map/view.html , pytanie jak to jest aktualne ... Droga przez Zuberec jest fajna, ale latem (jest to droga II klasy - nr II.584) ...
bewu1 no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old January 11th, 2018, 10:40 AM   #11682
roykssop
Registered User

Likes (Received): 82

Quote:
Originally Posted by SoryGregory View Post
Rejsy dzienne są 6-22, Economy bedąc w programie smile, zadzwoń i ich zapytaj, mi tak samo pokazuje jak tobie 67euro.
Sprawdziłem daty które mi podałeś i wówczas faktycznie cena jest w okolicy 33€, więc domyślam się, że na mój termin biletów w tej cenie poprostu już nie ma.
Orientujesz się może jak długo ważny jest bilet łączony prom - most Oresund?
Rozważam powrót promem z Ystad do Świnoujścia, a kupując na scandlines bilet łączony z biletem na most mogę zaoszczędzić 6€, tylko pytanie jak długo ważny jest ten bilet na most.
roykssop no está en línea   Reply With Quote
Old January 11th, 2018, 12:40 PM   #11683
marecki13
Registered User

marecki13's Avatar

Likes (Received): 404

W niedzielny poranek wyjazd ze Świnoujścia do Kłodzka. S3 do Zielonej Góry mam plan, a dalej...? Kontynuować - mimo budowy - trójką do Legnicy i dalej A4 lub Lubin - Wrocław? A może wariant Sulechów - 278 - 305 - 324 - Rawicz i dalej Wrocław? Latem jeździłem co weekend (soboty) S3 na odcinku ZG - DL i - już prawdę mówiąc - mam go dość Czy coś się tam zmieniło na lepsze oczywiście?
Co do trasy to jakieś propozycje?
Old January 11th, 2018, 03:51 PM   #11684
geers
Registered User

Likes (Received): 76

Quote:
Originally Posted by marecki13 View Post
W niedzielny poranek wyjazd ze Świnoujścia do Kłodzka. S3 do Zielonej Góry mam plan, a dalej...? Kontynuować - mimo budowy - trójką do Legnicy i dalej A4 lub Lubin - Wrocław? A może wariant Sulechów - 278 - 305 - 324 - Rawicz i dalej Wrocław? Latem jeździłem co weekend (soboty) S3 na odcinku ZG - DL i - już prawdę mówiąc - mam go dość Czy coś się tam zmieniło na lepsze oczywiście?
Próbowałeś przez Kożuchów, Szprotawe do A18?

marecki13 liked this post
geers no está en línea   Reply With Quote
Old January 11th, 2018, 10:43 PM   #11685
Wismat
Zarejestrowany Użytkownik

Wismat's Avatar

Likes (Received): 103

Mam pytanie odnośnie trasy Gdańsk - Słubice. Dotychczas co roku jechałem A1 do Świecia i dalej DK5/S5 przez Bydgoszcz, Gniezno do Poznania i dalej A2. W tym roku widzę, że praca wre na budowie S5 i z tego powodu zastanawiam się czy nie zaufać Googlowi, który wybiera dla mnie alternatywną trasę nr 2 przez Inowrocław i Gniezno.

Co wybralibyście mając na uwadze utrudnienia związane z budową S5?

Wismat no está en línea   Reply With Quote
Old January 12th, 2018, 12:20 AM   #11686
cc1
Registered User

Likes (Received): 2161

Quote:
Originally Posted by marecki13 View Post
Jeżeli nie chcesz jechać A18, możesz przez Lubin. W niedzielę robót na S3 nie będzie, więc do Lubina, a później Wrocławia (A8) dojedziesz raczej bezproblemowo. Nie wiem, czy obwodnica Leśnicy już będzie otwarta, to byłoby z 10 minut oszczędności.
Można też, co odradzam z powodu fatalnego i pogarszającego się stanu nawierzchni, skręcić na światłach w Prochowicach na Jawor i przed Wądrożem wjechać na A4. Jeszcze kilka lat temu ten skrót był pusty i w miarę wygodny, dziś już nie.

marecki13 liked this post
cc1 no está en línea   Reply With Quote
Old January 12th, 2018, 01:22 AM   #11687
los77
Obywatel Świata

los77's Avatar

Quote:
Originally Posted by Wismat View Post
Mam pytanie odnośnie trasy Gdańsk - Słubice. Dotychczas co roku jechałem A1 do Świecia i dalej DK5/S5 przez Bydgoszcz, Gniezno do Poznania i dalej A2. W tym roku widzę, że praca wre na budowie S5 i z tego powodu zastanawiam się czy nie zaufać Googlowi, który wybiera dla mnie alternatywną trasę nr 2 przez Inowrocław i Gniezno.

Co wybralibyście mając na uwadze utrudnienia związane z budową S5?

Ani to ani to. Po co tyle kilometrów kręcić i jeszcze dodatkowo płacić za autostrady płatne. Wzamian masz trasę dużo krótszą bez dodatkowych opłat i tylko o 10 min dłuższą.

POLECAM TĄ TRASĘ

PUNK ROCK Polska - kanał youtube .................................PUNK ROCK Polska - facebook ......................................................DK 16 - co,gdzie,kiedy ?
los77 no está en línea   Reply With Quote
Old January 12th, 2018, 09:23 AM   #11688
Wismat

Wismat's Avatar

Quote:
Originally Posted by los77 View Post
Ani to ani to. Po co tyle kilometrów kręcić i jeszcze dodatkowo płacić za autostrady płatne. Wzamian masz trasę dużo krótszą bez dodatkowych opłat i tylko o 10 min dłuższą.

POLECAM TĄ TRASĘ
Po kliknięciu na link wyświetla mi się dokładnie opcja nr 2 wstaw może print screen.
Old January 12th, 2018, 09:38 AM   #11689
smar
Infrastrukturnik drogowy

smar's Avatar

https://www.google.pl/maps/dir/Gda%C...52.3490504!3e0

Swoja drogą, jeśli ktoś woli dwujezdniowe trasy, to wariant 2 jest najlepszy.
Moje 'DROGOWE MARZENIA': OBWODNICE EKSPRESOWE:S5+S11/obwodnica północno-wschodnia/S11 obwodnica Obornik/III rama
smar no está en línea   Reply With Quote
Old January 12th, 2018, 10:14 AM   #11690
vacat
Registered User

vacat's Avatar

Likes (Received): 1430

Droga zaproponowana przez los77 wygląda bardzo rozsądnie. Pytanie tylko, jak z jakością nawierzchni. Pamiętam, że jechałem kilka lat temu między Stargardem Gdańskim i Chojnicami DK 22 i można tam było plomby stracić na starych betonowych płytach.

Jeżeli zostało to skute i położono coś nowego, to luzik. Mapa stanu dróg sugeruje, że już jest ok...
vacat no está en línea   Reply With Quote
Old January 12th, 2018, 11:32 AM   #11691
Rublik
Registered User

Likes (Received): 114

Pod koniec sierpnia jechałem od obwodnicy Chojnic do Kaliskiej i droga jest w takim stanie, w jakim powinny być wszystkie DK - Berlinka jest ok

vacat liked this post
Rublik no está en línea   Reply With Quote
Old January 12th, 2018, 12:09 PM   #11692
Wismat

Wismat's Avatar

Chyba jednak wolę dobrą dwupasmówkę. W każdym razie dzięki za pomoc
Old January 12th, 2018, 09:37 PM   #11693
Pleppo
Registered User

Likes (Received): 24

Przed Bydgoszczą skręcasz w prawo, objezdzasz ja od góry, potem Nakło Kcynia Wągrowiec Murowana Goślina, Biedrusko, Suchy Las, S11 i na koniec A2
Pleppo no está en línea   Reply With Quote
Old January 12th, 2018, 10:18 PM   #11694
los77
Obywatel Świata

los77's Avatar

Quote:
Originally Posted by Wismat View Post
Po kliknięciu na link wyświetla mi się dokładnie opcja nr 2 wstaw może print screen.

Wstawiam :

Dziś pokazuje różnicę w czasie 18 minut ale nie ma to większego znaczenia bo i tak warto tą trasą jechać.

Oszczędzasz :
- 25 zeta za A1
- 38 zeta za A2
- dodatkowo trasa jest prawie o 100 km krótsza

Nie wiem jakim pojazdem się poruszasz ale dla obliczeń muszę coś przyjąć więc zakładam że masz "benzyniaka" i po krajówkach spalasz 6 l/100km a po autostradach 7l/100 km. Aktualna średnia cena PB95 - 4,7 zł/l

Trasa proponowana przez google (po A1 potem Toruń i po A2) czyli 75% autostrady , reszta krajówki :
501 *0,75*0,07=26,3 l paliwa
501 *0,25*0,06= 7,5 l paliwa

Łączny koszt paliwa to 33,8*4,7 = 158,86 zł
Łączny koszt opłat za autostrady = 29,9+38 = 67,9 zł
Łączny koszt : 226,76 zł

Trasa proponowana na skrinszocie powyżej (ta z opisem 5 godzin i 14 minut) :
23 *0,07=1,6 l paliwa
(405-23)*0,06= 22,9 l paliwa

Łączny koszt paliwa to 24,5*4,7 = 115,15 zł
Łączny koszt opłat za autostrady = 4,9 zł
Łączny koszt : 120,05 zł

I z zaoszczędzoną stówką w kieszeni możesz w Słubicach kupić bezalkoholowe piwko i wypić zdrowie forumowiczów Skyscrapercity

PUNK ROCK Polska - kanał youtube .................................PUNK ROCK Polska - facebook ......................................................DK 16 - co,gdzie,kiedy ?

rkrzeptowski, Scania500, dkzg liked this post
los77 no está en línea   Reply With Quote
Old January 13th, 2018, 12:26 PM   #11695
escaton001
Registered User

Likes (Received): 100

Chyba, że będziesz mial pecha i ustrzelisz jakiś radar
escaton001 no está en línea   Reply With Quote
Old January 13th, 2018, 01:03 PM   #11696
Luki_SL
Moderator

Luki_SL's Avatar

Likes (Received): 17390

Teraz są na to mniejsze szanse - Straż Miejska już nie suszy. Przede wszystkim - jeździmy zgodnie z przepisami

bewu1 liked this post
Luki_SL no está en línea   Reply With Quote
Old January 13th, 2018, 01:14 PM   #11697
bewu1
Registered User

Likes (Received): 2054

Pomorze było kiedyś znane z agresywnej polityki radarowej prowadzonej przez lokalne gminy, np. Człuchów.
bewu1 no está en línea   Reply With Quote
Old January 13th, 2018, 01:14 PM   #11698
smar
Infrastrukturnik drogowy

smar's Avatar

Luki, zgadzam się, ale bez
Moje 'DROGOWE MARZENIA': OBWODNICE EKSPRESOWE:S5+S11/obwodnica północno-wschodnia/S11 obwodnica Obornik/III rama

bewu1, Luki_SL liked this post
smar no está en línea   Reply With Quote
Old January 13th, 2018, 02:06 PM   #11699
Zachu.
Registered User

Gogle czy inne nawigacje nie symuluje z prędkością Polaka tylko dopuszczalnymi. Trzeba porządnego programu żeby sobie samemu zdefiniować prędkości na danej klasie drogi. Więc założenie z radarami jest na zapas. Na tej trasie powinno być raptem 7 Fotoradarów
Zachu. no está en línea   Reply With Quote
Old January 14th, 2018, 09:55 PM   #11700
Wismat

Wismat's Avatar

los77, dobrze trafiłeś. Benzyniak, pali 6,5 i 7,5l. Wybrałem trasę nr dwa i powiem szczerze - cieszę się.

Za kierownicą czuję się raczej pewnie i dobrze, także A1 minęła szybko. A2 i S5 podobnie bez problemów, jednak odcinek Toruń - Gniezno (z wyjątkiem obowdnicy Inowrocławia) mimo że krótki to dał mi sporą dawkę Polskich Dróg. Ciemno, sznur samochodów z dwóch stron i mistrzowie wyprzedzania. Najgorszy sort kierowców. Także to ma duży wpływ na to, że wolę zapłacić opłatę (swoją drogą - ogromną, bo za sam koszt odcinka A1 w Austrii można by jeździć za wyjątkiem kilku odcinków przez 10 dni) niż ryzykować życie dłużej niż to koniecznie na DK. Wyprzedzanie przez wysepkę, gdzie indziej na ciągłej na przejściu, wciskanie się bo okazało się, że wyprzedzające jedzie na czołówkę (a jechał sznur kilkudziesięciu samochodów za kolumną TIRów albo za piaskarką (tutaj niektórym się zanadto spieszyło i nie czekali na swoją "kolej"). No i jadąc zgodnie z przepisami(co robię) jechałbym dłużej, a to ma dla mnie znaczenie.

los77 liked this post

Reply

Tags
polskie drogi

Thread Tools

Posting Rules