daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy (aug.2, 2013) | DMCA policy | flipboard magazine

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Reply

Thread Tools
Old February 25th, 2012, 12:44 PM   #1821
los77
Obywatel Świata

los77's Avatar

Makabryczny wypadek na DK16

Quote:
Zablokowana DK16. Ciężarówka przygniotła osobówkę
2012-02-25 11:22:26 (ost. akt: 2012-02-25 12:40:05)
Wypadek na krajowej szesnastce. Ciężarówka wioząca piasek przygniotła samochód osobowy.

Autor: Wojciech Bondarenko
W sobotę koło godziny 11 na krajowej szesnastce pomiędzy Parlezą Małą a Wielką (koło Biskupca) zderzyły się dwie ciężarówki i auto osobowe.
- Jedna z ciężarówek wioząca piasek przygniotła samochód osobowy - informuje Katarzyna Charubin z KWP w Olsztynie.
Przyczyny wypadku na razie nie są znane. Nie wiadomo też, czy są ranni. Na miejscu są policjanci.
Droga jest zablokowana. Wprowadzono objazdy: w kierunku na Olsztyn przez Szczytno- Rudziska i w kierunku na Mrągowo przez Borki-Kołbuty.

Wkrótce więcej zdjęć.
Źródło : http://biskupiec.wm.pl/92744,Zabloko...-osobowke.html

Aktualizacja : Dwie ofiary śmiertelne.

FOTO I VIDEOBLOG (nie tylko drogi) ............................DK 16 - co,gdzie,kiedy ? (szczegółowe informacje o drodze krajowej nr 16) .......................ALASKAN MALAMUTE (psy z charakterem)
"Samochody różnego wdzięku, posuwają z ogromną szybkością, kiedy zadrży ręka kierowcy, wtedy ciało miesza się z kością." autor 19 Wiosen

Last edited by los77; February 25th, 2012 at 12:57 PM.
los77 no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old February 25th, 2012, 04:33 PM   #1822
balech
Registered User

balech's Avatar

Likes (Received): 5

Wczoraj jechałem trasą Pisz-Olsztyn i to co zobaczyłem na odcinku Biskupiec-Borki nie napawa optymizmem. Tylko w jednym miejscu ruch (węzeł Borki jeśli dobrze myślę). W związku z tym,że ostatnim razem gdaka za pośrednictwem pana Głębockiego szybko i na temat odpisała, pozwoliłem sobie na kolejne zapytanie w sprawie 16. Wiem jedno -bez narzekania i malkontenctwa-dobrze to nie wygląda. Wykopanie paru rowów i wygładzenie gdzieniegdzie powierzchni to trochę mało jak na tyle czasu; o robotach mostowych nie wspominam.
Co do wypadku makabra; pech to mało powiedziane.

Sam sobie odpowiadam
Pan Głębocki odpisał, istnieje ryzyko opóźnienia, ale szansę na zkończenie w terminie też jest. Aha ten termin to grudzień 2012.
Pytałem też co dalej z 16 - zgodnie z tym co się pisze pozostałe odcinki 16 po 2013,czyli w 2013 na 16 bezruch.

Last edited by balech; February 27th, 2012 at 01:14 PM.
balech no está en línea   Reply With Quote
Old March 13th, 2012, 07:21 PM   #1823
Kristaki
Registered User

Kristaki's Avatar

Likes (Received): 1

Rozpoczęli prace przy budowie mostów w okolicach: Biskupca, Borek i w połowie odcinka.Wydaje mi się że więcej ekip grzebie w ziemi.
Kristaki no está en línea   Reply With Quote
Old March 13th, 2012, 08:06 PM   #1824
los77
Obywatel Świata

los77's Avatar

Kiedy patrze na zaawansowanie finansowe tej budowy , to jestem przerażony

W ciągu 6 miesięcy odwalić przerób 3,5% ????

Dziwne że jeszcze nie ma informacji ze strony GDDKiA wzywających do natychmiastowego przyśpieszenia prac. Oni przecież są już jakieś 40% poniżej pierwotnego harmonogramu !!!!

W piątek będę tamtędy przejeżdżał , jak sie nie wku.......rze to zrobię fotorelację.

FOTO I VIDEOBLOG (nie tylko drogi) ............................DK 16 - co,gdzie,kiedy ? (szczegółowe informacje o drodze krajowej nr 16) .......................ALASKAN MALAMUTE (psy z charakterem)
"Samochody różnego wdzięku, posuwają z ogromną szybkością, kiedy zadrży ręka kierowcy, wtedy ciało miesza się z kością." autor 19 Wiosen
Old March 13th, 2012, 09:07 PM   #1825
michael_siberia
Bóg-Parking-Ojczyzna

michael_siberia's Avatar

Likes (Received): 2148

Serio - trzy i pół procenta?! To chyba rekord. Nawet Dragados nie jest w stanie wykręcić takiego wyniku! Moje gratulacje
michael_siberia no está en línea   Reply With Quote
Old March 13th, 2012, 09:26 PM   #1826
los77
Obywatel Świata

los77's Avatar

Niestety serio :

http://www.biskupiec-borkiwielkie.pl/postep_prac.html

Przerób w miesiącu styczniu osiągnął gigantyczną wartość 15000 zł (słownie piętnaście tysięcy złotych)

Mam znajomych którzy z jednoosobowej działalności gospodarczej mają większe przeroby miesięczne.

Old March 13th, 2012, 10:36 PM   #1827
rufix
rufix

Likes (Received): 21

przejeżdzałem koło Borek w czwartek, coś się dzieje ale nie za dużo, naliczyłem chyba 11 maszyn które stoją zaparkowane i nie pracują, a przeciez tyle jest do zrobienia
rufix no está en línea   Reply With Quote
Old March 14th, 2012, 12:07 AM   #1828
noah_pl
SR

noah_pl's Avatar

Likes (Received): 126

Alpine skończy A1 na śląsku to będzie pewnie przerzucać sprzęt na S5 i S16. Jest nadzieja.
noah_pl no está en línea   Reply With Quote
Old March 14th, 2012, 02:18 PM   #1829
Hohlick W-M
Registered User

Likes (Received): 77

Quote:
Ruszyły prace na budowie nowej „szesnastki”. Uwaga na objazdy
2012-03-14 12:56:23
Na krajowej „szesnastce” w Parlezie Wielkiej kierowcy muszą zdjąć nogę z gazu. Dziś zmienia się tu organizacja ruchu.
Budowa nowej „szesnastki” od Biskupca do Borków Wielkich trwa od ubiegłego roku. Do tej pory nie było większych utrudnień, teraz jednak już się zaczną. W związku z budową nowego przepustu dla rzeki Dymer w Parlezie Wielkiej drogowcy muszą rozebrać kawałek starej drogi.

— Będzie zrobiony około trzystumetrowy objazd — tłumaczy Karol Głębocki, rzecznik olsztyńskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

I może zabrzmi to przewrotnie, ale wiadomość ta cieszy, a przynajmniej już na pewno Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, która zarządza drogami krajowymi.

— Bo to znaczy, że prace na tym odcinku „szesnastki” ruszyły ostro do przodu — tłumaczy powód do zadowolenia Karol Głębocki.

Dwujezdniowy odcinek DK 16 od Biskupca do Borków Wielkich ma być gotowy w grudniu. Głównym wykonawcą ośmiokilometrowego odcinka drogi jest konsorcjum firm Alpine Bau i Hydrogeo Polska. Kontrakt wart jest 146,5 mln zł. Jednak do tej pory stan zaawansowania prac był słaby.

A kłopoty na budowie zaczęły się jesienią ubiegłego roku, kiedy maszyny stanęły, bo podwykonawca firma Ekobudex, które wykonywała roboty drogowe, nie dostała zapłaty. Okazało się też, że w sierpniu 2011 roku sąd ogłosił upadłość z możliwością zawarcia układu spółki Hydrogeo Polska, jednej z dwóch firm tworzących konsorcjum. Rolę lidera w konsorcjum przejęła Alpine Bau i dziś roboty idą pełną parą.

Czy droga na pewno będzie gotowa w grudniu? — Szanse są, ale ryzyko też jest — przyznaje Karol Głębocki. — Niemniej te prace na „szesnastce” to taka pierwsza widoczna jaskółka, że wykonawcy wzięli się w garść i roboty ruszyły.
http://biskupiec.wm.pl/95533,Ruszyly...a-objazdy.html
Hohlick W-M no está en línea   Reply With Quote
Old March 14th, 2012, 02:32 PM   #1830
cheslaw
...

Likes (Received): 463

Taka krótka nicniewnosząca odpowiedź od GDDKiA na moje pytanie o przebudowę bardzo zniszczonego ok. trzykilometrowego odcinka DK16 Giby - Pomorze (najbardziej zniszczony fragment trasy Augustów - Ogrodniki):

Quote:
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Białymstoku informuje uprzejmie, że w 2011r wykonany został remont drogi nr 16 na odcinku od km 372+000 do km 375+000.

W 2012r planuje się wykonanie remontów najgorszych miejsc na tym odcinku. Przebudowa drogi nr 16 uzależniona jest o decyzji podejmowanych w Centrali oraz od przydzielanych Oddziałowi środków finansowych.
Wspomniany remont z 2011 r. to kilka łat i wymiana warstwy ścieralnej na odcinku łącznie kilkuset metrów.
cheslaw no está en línea   Reply With Quote
Old March 14th, 2012, 05:01 PM   #1831
DooMeH
Registered User

Likes (Received): 20

Quote:
Originally Posted by rufix View Post
przejeżdzałem koło Borek w czwartek, coś się dzieje ale nie za dużo, naliczyłem chyba 11 maszyn które stoją zaparkowane i nie pracują, a przeciez tyle jest do zrobienia
Dokładnie to samo dziś - przejeżdżałem około 10 i 14 i pracowała jedna (!) koparka wybierająca grunt na końcu budowanego odcinka.
Druga ekipa (kilka osób) dłubała się ze składaniem przepustu...
DooMeH no está en línea   Reply With Quote
Old March 18th, 2012, 04:14 PM   #1832
los77
Obywatel Świata

los77's Avatar

Odcinek Biskupiec - Borki Wielkie (w budowie)

Data wykonania wideorelacji : 2012 03 16

Niestety pochmurny dzień a także mój błąd w ustawieniach kamery spowodował że nagranie jest słabej jakości.

Old March 19th, 2012, 12:09 AM   #1833
ewojtas
Registered User

Likes (Received): 161

Jadac dzisiaj z Mragowa do Olsztyna zauwazylem sporo prac przy budowanym odcinku. Nie wiem jak to wygladalo wczesniej, bo to byl moj pierwszy przejazd ta trasa, ale ruch ciezarowek dzisiaj byl spory, objazdow chyba bylo dwa, a i krecily sie spychacze i koparki. Natomiast mowienie o oddaniu do uzytku w grudniu tego roku, to chyba bajdurzenie, chociaz nie znam zakresu prac
ewojtas no está en línea   Reply With Quote
Old March 19th, 2012, 08:10 PM   #1834
wwwmo
Registered User

wwwmo's Avatar

Likes (Received): 0

Projekty przebiegu DK16 na odcinku Borki Wielkie-Mrągowo

http://www.arcadis.pl/dk16.borki-mra...dex.php?spid=3
wwwmo no está en línea   Reply With Quote
Old April 7th, 2012, 09:36 AM   #1835
cementator
Registered User

Likes (Received): 211

Przejazd DK16 od Ostródy do Orzysza(y?), 2012-03-05

Biskupiec - Borki Wielkie - około 17:45
Mam też zająca próbującego na headshota ok. 31:00

.
cementator no está en línea   Reply With Quote
Old April 7th, 2012, 05:35 PM   #1836
Hohlick W-M
Registered User

Dzięki za filmik
Stan na dzień dzisiejszy to:
Nie ma już tych gór piachu przy byłym gospodarstwie rolnym w połowie drogi między Biskupcem a Borkami, ten piach jest teraz podkładem pod przyszłą drogę, przed Biskupcem ładnie to rozprowadzili i jest już zarys przyszłej drogi tzn jej szerokość.
Koło Parlezy Wlk jest już czynna ta mała objazdówka, w miejscu starej drogi zabrali się za szalowanie i zbrojenie pod WD3 i P1
Ogólnie tam gdzie mają być obiekty mostowe i węzeł w Borkach i na Rybno są już fundamenty i zbrojenia.

A jeśli chodzi o odcinek Mrągowo - Mikołajki to po natężeniu ruchu widać, ze wystarczyłaby droga w formacie 2x1, a Mikołajki - Orzysz 1x1 z szerokim poboczem i z wyprofilowanymi i z łagodniejszymi zakrętami, oraz zmniejszeniem ich liczby.
Ostróda -Olsztyn ma większy sens 2x2
Old April 7th, 2012, 08:56 PM   #1837
balech
Registered User

balech's Avatar

Likes (Received): 5

A gdzie mozna sprawdzic natężenie ruchu na poszczególnych odcinkach 16?
Pamiętam, że ktoś publikował cos takiego.
16 do Mragowa 2x2 a potem tak jak pisałeś. Z Mragowa ruch się rozkłada w kilku kierunkach (Kętrzyn, Giżycko, Mikołajki, Szczytno, Pisz/Ruciane-Nida/Piecki).
Old April 7th, 2012, 09:29 PM   #1838
Hohlick W-M
Registered User

http://www.gddkia.gov.pl/userfiles/a...pa_SDR2010.pdf
Old April 8th, 2012, 03:04 PM   #1839
cementator
Registered User

Likes (Received): 211

Quote:
Originally Posted by Hohlick W-M View Post
Dzięki za filmik
A jeśli chodzi o odcinek Mrągowo - Mikołajki to po natężeniu ruchu widać, ze wystarczyłaby droga w formacie 2x1, a Mikołajki - Orzysz 1x1 z szerokim poboczem i z wyprofilowanymi i z łagodniejszymi zakrętami, oraz zmniejszeniem ich liczby.
Ostróda -Olsztyn ma większy sens 2x2
Ja bym tam wszedzie dal 1+2, wezly sa rzadko, ruch duzy, a profile zakretow i roznice wysokosci daja za maly widok na nadjezdzajace samochody (dlatego, majac slabe przyspieszenie wolalem sie trzymac w kolumnie niz jechac jak policja na filmiku, tj. na trzeciego).
Pomijam odcinek Mrągowo - Orzysz, bo to nie powinno się nazywać drogą krajową.

Ten SDR też jest dziwny, co takiego jest w Pieckach, że nagle znika 4000 pojazdow dziennie? Opuszczaja DK59 i jada DW610?

Last edited by cementator; April 8th, 2012 at 03:15 PM.
cementator no está en línea   Reply With Quote
Old April 8th, 2012, 05:12 PM   #1840
Hohlick W-M
Registered User

Quote:
Originally Posted by cementator View Post

Ten SDR też jest dziwny, co takiego jest w Pieckach, że nagle znika 4000 pojazdow dziennie? Opuszczaja DK59 i jada DW610?
bo droga do Pisza i dalej do Augustowa jest duuuuużo lepsza. DK16 przy tamtych może się chować

Reply

Tags
augustów, dk16, ełk, grudziądz, iława, olsztyn, ostróda, warmińsko-mazurskie

Thread Tools

Posting Rules