daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Fotografia > Miasta polskie

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old August 7th, 2005, 01:59 PM   #1
Dziki REX
Your brain controller

Dziki REX's Avatar

Likes (Received): 2186

Czwarte miasto Trójmiasta

Wejherowo. Nigdy tam nie byłem ale wiem, że jest to ładne schludnie miasto wielkości Sopotu. Nie byłem tam może dlatego, że to 40km z Wrzeszcza Chyba nie mamy żadnego forumowicza z Wejherowa ale znalazłem fajne forum z fotkami więc zrobimy sobie rundkę wirtualną po tym mieście.

Główny nośnik cywilizacji

Jeśli maiasteczko ma 50 tysięcy mieszkańców takie widoczki są też obowiązkowe

Wejherowskie Skyscrapery

A to pewnie ulica I Brygady Pancernej Czyli część głónej osi 3miasta.

Cholernie polski widoczek

Na pierwszy rzut oka "O zgrozo" ale jak się przyjrzeć nie jest to niszczycielska siła natury i upływu czasu a jakaś zorganizowana akcja.

Kalwaria Wejherowska

Generalnie jednak choć Wejherowo jest miastem wartym odwiedzenia jak to sie mówi niewielu turystów odwiedzających 3miasto rusza się tak naprawdę poza Gdańsk i Sopot no i czasem Gdynię to też nie ma się co dziwić, że w ostateczności mieszkańcy Wejherowa gdy turyści krajowi i zagraniczni zawiodą stawiają na turystykę kosmiczną

Last edited by Dziki REX; August 7th, 2005 at 02:05 PM.
Dziki REX no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old August 7th, 2005, 02:49 PM   #2
kaliszanin177
Księżniczka ;*

kaliszanin177's Avatar

Likes (Received): 0

ja byłem przejazdem w Wejcherowie, wtedy nie zrobilo na mnie wiekszego wrazenia ale na fotkach calkiem nieźle..
kaliszanin177 no está en línea   Reply With Quote
Old August 7th, 2005, 02:55 PM   #3
MIKI
ŁDZ

MIKI's Avatar

Wiadomo, że to są widoczki pocztówkowe a nie takie po których można naprawdę ocenić miasto

www.lodzCity.pl
MIKI no está en línea   Reply With Quote
Old August 7th, 2005, 03:10 PM   #4
ChrisPL
Registered User

ChrisPL's Avatar

Likes (Received): 1058

@Dziki: nie jestes sam Ja Wejherowo znam jedynie z samochodu i to jadac glowna droga
Duch Gdańska donosi: Przepustowość ulicy to pojęcie takie samo jak nośność wiaduktu czy zdolność przesyłowa linii energetycznej. A jej braki przekładają się na korki na ulicach, tak samo jak brak nośności mostu na jego awarię czy brak zdolności przesyłowej linii energetycznej na braki w dostawach prądu.

UrbFoto.pl
ChrisPL no está en línea   Reply With Quote
Old August 7th, 2005, 03:28 PM   #5
Dziki REX
Your brain controller

Dziki REX's Avatar

Protestuję , wiekszość ludzi ocenia Wejherowo tylko po tym co widać z przelotówki, a w ten sposób nie da się zobaczyć Kalwari, Centrum miasta i tego jak się rozwinęło w ostatnim czasie.
Old August 7th, 2005, 03:35 PM   #6
kaczepin
Registered User

Wejherowo przez ostatnie lata bardzo się zmieniło, podobnie jak Pruszcz. Aglomeracja trójmiejska służy małym miastom.
kaczepin no está en línea   Reply With Quote
Old August 8th, 2005, 02:07 PM   #7
Tommy
S

Tommy's Avatar

No proszę a gdzieniegdzie słychać co innego!
Wejherowo na tych fotkach wygląda bardzo polsko i ładnie.
Dzięki.
Old August 9th, 2005, 12:14 AM   #8
diffel
Registered User

Likes (Received): 1

A ja bylem w Wejherowie i musze powiedziec, ze sa takie miejsca w tym miescie, ktore prezentuja sie nawet lepiej niz to co widac na zdjeciach. W W. jest calkiem sympatyczny ryneczek oraz jego okolice i jak na takie miasto przystalo jest stosunkowo zadbane.
Dziki dosyc daleko zajechales z tym czwartym miastem Trojmiasta. To piatym powinna byc Rumia (ponad 40 tys mieszkancow), szostym Pruszcz (20 tys), siodmym Reda( pewnie ponad 10), osmym Zukowo (i tu bedzie dycha)...
diffel no está en línea   Reply With Quote
Old August 9th, 2005, 12:24 AM   #9
zonc
Homo Skyscraperus

zonc's Avatar

Likes (Received): 853

eeeeee Wylatowo to dopiero UFO centrum
Old August 9th, 2005, 03:38 PM   #10
MIKI
ŁDZ

MIKI's Avatar

A ostatnio było w Łodzi.

www.lodzCity.pl
MIKI no está en línea   Reply With Quote
Old August 9th, 2005, 04:36 PM   #11
QWERTY
I love 3City

QWERTY's Avatar

Likes (Received): 77

Quote:
Originally Posted by diffel
A ja bylem w Wejherowie i musze powiedziec, ze sa takie miejsca w tym miescie, ktore prezentuja sie nawet lepiej niz to co widac na zdjeciach. W W. jest calkiem sympatyczny ryneczek oraz jego okolice i jak na takie miasto przystalo jest stosunkowo zadbane.
Mieszkałem pięć lat w Wejherowie (przez samo"h") od 1993 do 1998, a teraz bardzo często tam sobie podjeżdzam, bo czuję do niego sentyment - jest orginalne i bardzo urocze!
Old August 9th, 2005, 04:54 PM   #12
JaCeK !
BANNED

Quote:
Originally Posted by zonc
eeeeee Wylatowo to dopiero UFO centrum
Niedaleko mnie (4km) tez bylo UFO - w zeszlym roku

Czy wiecie ze w okicach Trojmiasta az 4 miasta sa administracyjnie z nim polaczone ?
Wejherowo, Reda, Rumia, Pruszcz Gdanski + Trojmiasto daje 7 miast. Moze wiec... Siedmiogrod
JaCeK ! no está en línea   Reply With Quote
Old August 15th, 2005, 01:58 PM   #13
cudak
Inwestor

cudak's Avatar

Quote:
Originally Posted by diffel
......
Dziki dosyc daleko zajechales z tym czwartym miastem Trojmiasta. To piatym powinna byc Rumia (ponad 40 tys mieszkancow), szostym Pruszcz (20 tys), siodmym Reda( pewnie ponad 10), osmym Zukowo (i tu bedzie dycha)...
O dzięki diffel , że zaliczasz Żukowo ( 6099 mieszkanców ) do aglemeracji Trójmiejskiej .

Nie wiem czy wiecie , że zespół Rumia ( 44 123 ) - Reda ( ma już 17 688 ) i Wejherowo ( 44 665 ) nazywana jest czasami Małym Trójmiastem Kaszubskim . - http://www.mtk.pl/

Wszystkie dane stan na 30.04.2003 - ze spisu powszechnego .
cudak no está en línea   Reply With Quote
Old August 16th, 2005, 09:49 AM   #14
diffel
Registered User

Myslalem, ze w Zukowie jest wiecej mieszkancow, ale za to Reda mnie zaskoczyla, dawalem jej najwyzej 12 tys. Zauwazcie, ze nie ma zbyt wielkiej roznicy miedzy Wejherowem a Rumia. Male 3-city ma ponad 106 tys.
diffel no está en línea   Reply With Quote
Old August 16th, 2005, 01:00 PM   #15
cudak
Inwestor

cudak's Avatar

^ Żukowo od dnia kiedy uzyskało prawa miejskie w 1987 r. rozrosło się z 4750 do 6100 mieszkaców , ale bardziej rozwineła się gmina z 16 tyś do ponad 23 tyś , ale to było do przewidzenia - to tzw. "renta przygraniczna" . Zobaczcie jak rozbudowały się okolice DK 20 z Chwaszczyna do Żukowa . Same firmy , firemki , składy , nowe domy , a nie to co kiedyś - pola i pola .

Co do Wejherowa i powiatu ( Reda , Rumia , Luzino itd. ) to jest to jeden z 7 największych powiatów w Polsce - 175 tyś mieszkańców ( jeśli dobrze policzyłem po poznańskim [271 tyś ] , krakowskim [ 236 tyś ] wołomińskim [196 tyś] , nowosądecki [ 194 tyś] , tarnowskim [191] tyś i nowotarskim [ 179 tyś] ) .

Przepraszam za OT
cudak no está en línea   Reply With Quote
Old August 16th, 2005, 03:13 PM   #16
Mario_trojmiasto
Registered User

Quote:
Originally Posted by cudak
O dzięki diffel , że zaliczasz Żukowo ( 6099 mieszkanców ) do aglemeracji Trójmiejskiej .
Na pewnej mapce z przed póltora roku (bodajze z GW ale nie jestem juz pewien) widze, że do Aglomeracji T-city jest zaliczone Żukowo... i powiem ci, że za Przodowem jeszcze kawałek ciągnie sie prawie do Kartuz...

Quote:
Originally Posted by cudak
Nie wiem czy wiecie , że zespół Rumia ( 44 123 ) - Reda ( ma już 17 688 ) i Wejherowo ( 44 665 ) nazywana jest czasami Małym Trójmiastem Kaszubskim . - http://www.mtk.pl/
Jak sie wjeżdza do Kaszubskiego Trójmiasta, jest taka tabliczka witająca "Witamy w Małym Trójmieście Kaszubskim"
Old August 16th, 2005, 03:54 PM   #17
Dziki REX
Your brain controller

Dziki REX's Avatar

Gdyby pociągnąc porządne drogi do Żukowa i Chwaszczyna na co jest szansa i gdyby póścić tam jeszcze SKMke na co szansy braknie już raczej nikt nie miałby wątpliwości, że to przedmieścia 3miasta bo dojazd do centrum trwałby nie więcej jak 30min. Poza tym wywołało by to też większe zainteresowanie developerów tymi miejscowościami chociaż nie jestem zwolennikiem rozdmuchiwania w ten sposób aglomeracji w Polsce.
Old August 16th, 2005, 04:06 PM   #18
WuMike
The Ratizator™

WuMike's Avatar

Do Zukowa mozna by teoretycznie zrobic SKM'ke, poslugujac sie torami na trasie Gdynia - Koscierzyna i elektryfikujac ja w koncu. Z tym, ze oczywiscie taka inwestycja od strony Gdanska jest juz raczej nierealna. Rowniez lotnisko w Rebiechowie mogloby miec kiedys komunikacje kolejowa od strony Gdyni i Wejherowa, po dobudowaniu bocznicy od stacji Rebiechowo do samego portu Lecha Walesy ale czy sa na to jakiekolwiek szanse? Przypuszczam, ze nie...
Old April 14th, 2006, 12:05 AM   #19
Luxis
REserved User

Luxis's Avatar

Likes (Received): 42

WoW, od roku tu nikt nie pisał to ja napiszę, bo ja właśnie jestem z Wejherowa
Otóż Wejherowo jak na miasto powyżej 50 tys. mieszkańców - właściwie 60 tys. miszkańców rozwija się bardzo szybko. W ciągu 5 lat powstały tu wszystkie supermarkety, i hipermarkety. Jest tu Kaufland, 3 Biedronki, w tym roku rusza budowa Lidla, Intermarche i Bricomarche, duża Sieć 34, Lewiatan i inne.
Tylko w zeszłym roku powstały 2 stacje benzynowe BP i Nestle 24. Oprócz nich Wejherowo posiada 2 stacje Orlen, Shell, 2 Polfer, 2 których niepamiętam nazw i 2 niezależne. I jesli chodzi o miasto niezbyt duże posiada już dużą konkurencje stacji i marketów. Wejherowo posiada także 4 centra handlowe: Jantar, Kaszub, Nanice i C.K. Centrum Kaszuby (najbardziej exclusywne w Wejherowie otwarte latem 2005) www.centrum-kaszuby.pl narazie jest tylko jedna kondygnacja, w planach poszerzenie jest dobudowanie do 5 kondygnacji, ale to już w przyszłych 10 latach, jak Centrum będzie dobrze prosperowało i w miare rozrastania sie Wejherowa. Miały być tam także 3 sale kinowe, bo aktualnie nie ma tu żadnego kina, bo 7 lat temu zamkneli jedyne. Ale z nieoficjalnych informacji wynika, że żadna z sieci polskich (Multikino, SilverScreen,Cinema City czy Kinoplex) niechciała wypozyczyć 3 monitorów kinowych, bo 3 to za mało, minimum 7, a to już by się na terenie Centrum nie zmieściło. Centrum to znajduje się tuż przy drodze szybkiego ruchu Gdańsk- Lębork przez Wejherowo, przy stacji Shell i tyz przy wejherowskich SkyScraperach - wiezowcach mieszkalnych miał tam byc Mc'Donalds, ale Wejherowo wybrało nowe Centrum zamiast restauracji drive. Powstaje też centrum w okolicach dworca głównego, , ale to bedzie taka hala , a nie cantrum, ale mimo to, odnowi to brzydki jak do tej pory krajobraz dworca...

Last edited by Luxis; April 15th, 2006 at 12:09 AM.
Luxis no está en línea   Reply With Quote
Old April 14th, 2006, 12:25 AM   #20
wooky
Registered User

wooky's Avatar

czy w Wejherowie nadal mówi się "joo" zamiast tak?
wooky no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
pomorskie, wejherowo

Thread Tools

Posting Rules