search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Fotografia > Wieżowce i Panoramy

Wieżowce i Panoramy Statystyka i zdjęcia

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old September 1st, 2005, 10:56 AM   #1
bregi
Registered User

bregi's Avatar

Likes (Received): 485

[Katowice] Widoki z hałdy w Kostuchnie

Kupiło się sprzęt z dużym zoomem więc trzeba go jakoś wykorzystać. A nie ma do tego lepszego miejsca w okolicy niż hałda (a właściwie była hałda) w Kostuchnie (dla nie w tajemniczonych najbardziej wysunięta na południe dzielnica Katowic).
A więc zobaczmy co mi się udało ufocić.

Widok od strony zachodniej

Na pierwszym planie widać osiedla domków jednorodzinnych na górce w Kostuchnie a w oddali majaczy elektrownia w Rudzie Śl (nie jestem pewien ale jest to chyba elektrownia w Halembie przy najmniej tak by wynikało z mapy)
A to inne spojrzenie

Na pierwzym planie kościół w Kostuchnie
i jeszcze inne

Widok od strony południowo wschodniej (na żywca moim zdaniem robiące największe wrażenia ze względu na wzgórza stanowiące granicę administracyjną Katowic i Mikołowa)

Na pierwszym planie do wzgórz mamy tereny Zarzecza (dzielnica Katowic), za wzgórzami mamy nie widoczny Mikołów a za Mikołowem i kolejnymi wzgórzami (jeszcze trochę większymi) majaczy elektrownia w Łaziskach.
A tu jeszcze jedna rewelacja

za wzgórz stanowiących granicę Katowic i Mikołowa wyłaniają się dwie wieże kościoła w Mikołowie

Widok od strony południowej
No i co my tu mamy

no oczywiście a co miało by nie być Tychy a w tle majaczące pasma Beskidów
Jeszcze inne ujęcia

Widok od strony południowo wschodniej i wschodniej
Tu mam największy problem z określeniem niektórych obiektów no ale wrzucam fotki ze względu na to że niektóre obiekty oddalone są o kilkadziesiąt kilometrów. Jakby ktoś skojarzył (może jak zrobię póżniej jakieś większe przybliżenia to będzie łatwiej) a są to tereny południowych dzielnic Mysłowic, Lędziny, Imielin, Chełm Śląski, być może dalej Bieruń a może już są to obiekty w wojewódzwie małopolskim.

Kopalnia Wesoła na granicy Wesołej (dzielnica Mysłowic) i Katowic (ciekawostką jest to że ta kopalnia administracyjnie leży po stronie Katowic a podatki płaciła wcześniej Mysłowicom-nie wiem jak jest teraz)

? Być może to w Mysłowicach lub w Lędzinach

To są tereny Imielina i Chełmu Śl. a te charakterystyczne obiekty w oddali (a więc kościół oraz dalej kopalnia) powiny dokładniej sprecyzować co to za miejsce.

A to ponad 300m wieża telewizyjna w Kosztowy (dzielnica Mysłowic)

No i teraz na deser bardziej znajome tereny. A więc najpierw widok na wschód

Wyłaniający się za lasów kościół w Murckach
No i widok na pólnoc

Dla nie w tajemniczoych fotki przedstawiają wysokie budynki w centrum Katowic. A na poniższej fotce widzimy wierzchołki gwiazd oraz komin elektrociepłowni Katowice

No i jeszcze pólnocny zachód

czyli osiedle tysiąclecia

Muszę powiedzieć jedno gdy zobaczyłem te widoki po raz pierwszy (a na żywca to wygląda niesamowicie) a trochę zaszło zmian gdy bywałem tam w dzieciństwie normalnie prawie nogi mi się ugięły pode mną i zaparło dech w piersiach. To jest prawdziwy skarb który powinien zaznaczyć się na mapie atrakcji Katowic.
bregi no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old September 3rd, 2005, 02:09 PM   #2
pimys
Registered User

pimys's Avatar

Likes (Received): 0

kopalnia "Wesoła" w Katowicach? to pewne? dla mnie to nowość
pimys no está en línea   Reply With Quote
Old September 3rd, 2005, 07:29 PM   #3
bregi
Registered User

bregi's Avatar

No tak jakbyś spojrzał na mapę to kopalnia Wesoła leży po stronie Katowic
Old September 11th, 2005, 05:33 PM   #4
BTY
Registered User

Likes (Received): 1

to są Lędziny i kościółek św. Klemensa, swego czasu na tej górce był wyciąg narciarski. Wieża kopalni w Lędzinach czyli Ziemowit

bregi czy to jest ta hałda obok koplani Boże Dary? przy torach? od której strony się tam wchodzi? czasem przejeżdzam, ale jakos nigdy nie chciało mi się kombinowac jak tam wejść
BTY no está en línea   Reply With Quote
Old September 15th, 2005, 01:11 PM   #5
bregi
Registered User

bregi's Avatar

Tak to jest to hałda przy kopalni Murcki-Boże Dary w Kostuchnie. A na hałdę można wejść ze wszystkich stron oprócz kopalni. Hałda jest po głębokiej rekultywacji. Teraz bardzie przypomina kopiec w Krakowie niż hałdę.
Tylko trzeba uważać na specyficzny mikroklimat panujący na górze bo to już swoją wysokość ma.
Old September 15th, 2005, 01:46 PM   #6
bregi
Registered User

bregi's Avatar

A tu jeszcze widok na tą hałdę z Zarzecza (dzielnica Katowic przy granicy z Mikołowem).

A ten maszt w Mysłowicach rzeczywiście robi niesamowie wrażenia. Nie bez kozery jest to jeden z najwyższych obiektów w Polsce.
Old November 7th, 2005, 09:44 PM   #7
bobtrebor
BANNED

ta hałda to świetny punkt widokowy i do downhillu

mieszkamy na wyżynie to jest piękne
bobtrebor no está en línea   Reply With Quote
Old December 18th, 2006, 10:46 AM   #8
morpheus9001
Registered User

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by BTY View Post

to są Lędziny i kościółek św. Klemensa, swego czasu na tej górce był wyciąg narciarski. Wieża kopalni w Lędzinach czyli Ziemowit
Tak zgadza na tym zdjeciu jest gorka sw. Klemensa wraz w kosciole, ale ta kopalnia widoczna dalej to Bieruński "Piast"

zdjecie z blizsza (zrobione z dachu mojego domu )

pozdrawiam
morpheus9001 no está en línea   Reply With Quote
Old December 18th, 2006, 01:13 PM   #9
d4rio
UserDario

d4rio's Avatar

Likes (Received): 2

to jest najwyzszy punkt w miescie ?

---
"Mam fatalne maniery, koszmarne mam zwyczaje, lecz kiedy graja tego kraju hymn ciagle jeszcze wstaje..."
d4rio no está en línea   Reply With Quote
Old December 18th, 2006, 02:09 PM   #10
szym'car
1990

szym'car's Avatar

Likes (Received): 933

kurde widoki z hałd są powalające jak zawsze sam nieraz wspinałem się na najwyższe i przyznam niezła adrenalina, a świat wygląda inaczej z góry !
szym'car no está en línea   Reply With Quote
Old December 18th, 2006, 02:31 PM   #11
bregi
Registered User

bregi's Avatar

Quote:
Originally Posted by d4rio View Post
to jest najwyzszy punkt w miescie ?
ciężko powiedzieć bo u nas teren pofałdowany i wszystko zależy od tego gdzie jesteśmy. Przykładowo 1,5 km na wschód od tej hałdy znajduje się hałda w Murckach i znajduje się prawie przy szczycie wzgórza Wandy jednego z najwyższych naturalnych punktów Katowic (329 m.n.p.m ) ale nie jest tak efektowna jak ta w Kostuchnie. I wydaje się że ta w Kostuchnie jest też nie co wyższa.
Ponadto nie liczy się tylko wysokość. Gdyż nasze naturalne punkty są nie co zalesione (wzgórze Wandy czy Beaty ) i są zbyt płaskie i mało z nich co widać. Natomiast hałdy przeciwnie wszystko naobkoło widać i panuje na nich przez to inny mikroklimat
Old December 18th, 2006, 06:32 PM   #12
d4rio
UserDario

d4rio's Avatar

Likes (Received): 2

Quote:
Originally Posted by bregi View Post
ciężko powiedzieć bo u nas teren pofałdowany i wszystko zależy od tego gdzie jesteśmy. Przykładowo 1,5 km na wschód od tej hałdy znajduje się hałda w Murckach i znajduje się prawie przy szczycie wzgórza Wandy jednego z najwyższych naturalnych punktów Katowic (329 m.n.p.m ) ale nie jest tak efektowna jak ta w Kostuchnie. I wydaje się że ta w Kostuchnie jest też nie co wyższa.
Ponadto nie liczy się tylko wysokość. Gdyż nasze naturalne punkty są nie co zalesione (wzgórze Wandy czy Beaty ) i są zbyt płaskie i mało z nich co widać. Natomiast hałdy przeciwnie wszystko naobkoło widać i panuje na nich przez to inny mikroklimat
Zapytalem poniewaz kiedys jak bylem w Katkowicach ktos mi powiedzial, ze to wlasnie najwyzszy punkt w miesicie i chcialem sie upewniec!

Ale widoczki ladne

---
"Mam fatalne maniery, koszmarne mam zwyczaje, lecz kiedy graja tego kraju hymn ciagle jeszcze wstaje..."
d4rio no está en línea   Reply With Quote
Old December 18th, 2006, 07:51 PM   #13
jacek_t83
Ino Ligota!

jacek_t83's Avatar

Likes (Received): 1

widoki z tej haldy sa super.
mam nadzieje, ze sky's wrzuci tu zimowe fotki od dominika z tej samej haldy

Reply

Thread Tools

Posting Rules