daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old December 2nd, 2011, 08:25 PM   #2581
Jezier
Registered User

Likes (Received): 2

Zwracał na to uwagę GDOŚ przy uchyleniu poprzedniej decyzji, ale była to trochę inna sytuacja niż z DŚU na S7. Ta trasa nie przebiega przez gminę Lesznowola. Chodziło o oddziaływanie S8 na mieszkańców tej gminy które prawdopodobnie występuje ale nie zbadano go i nie konsultowano trasy z mieszkańcami.
Jezier no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old December 3rd, 2011, 11:16 AM   #2582
Mr X
Registered User

Mr X's Avatar

Likes (Received): 765

Quote:
Originally Posted by wojtor View Post
Zrobić drugi raz ten sam błąd to kretyństwo.
Może chodzi o to, że teraz nie będzie kasy na budowę dróg. I z jednej strony trzeba mieć lepsze wytłumaczenie – czyli nie budujemy, bo są ‘problemy formalne’ (‘źli ludzie zaskarżają, a bezmyślne sądy się to kupują’). A z drugiej w okresie braku budów trzeba byłoby redukować zatrudnienie w oddziale i centrali GDDKiA, a tak zawsze robota dla wszystkich się znajdzie
Mr X no está en línea   Reply With Quote
Old December 5th, 2011, 12:44 AM   #2583
Wawson
BANNED

Likes (Received): 1

Tak jak wcześniej zapowiadałem
Zapraszam wszystkich do podpisania wniosku do MI w sprawie budowy TSW..
http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=1466012

Serdeczne pozdrowienia do moderatora tego forum..
Wawson no está en línea   Reply With Quote
Old December 5th, 2011, 09:10 AM   #2584
[BÉTON!BRUT!]
Liberté Égalité Beyoncé

[BÉTON!BRUT!]'s Avatar

Likes (Received): 11840

Quote:
Originally Posted by Mr X View Post
Może chodzi o to, że teraz nie będzie kasy na budowę dróg. I z jednej strony trzeba mieć lepsze wytłumaczenie – czyli nie budujemy, bo są ‘problemy formalne’ (‘źli ludzie zaskarżają, a bezmyślne sądy się to kupują’). A z drugiej w okresie braku budów trzeba byłoby redukować zatrudnienie w oddziale i centrali GDDKiA, a tak zawsze robota dla wszystkich się znajdzie
Kiedyś mi to przyszło do głowy. Kiedy GDDKiA wybuduje już wszystko co jest do wybudowania, to już nie będzie potrzebna. Zatem w interesie pracowników GDDKiA jest niebudowanie niczego, gdyż w przeciwnym razie zostaną zwolnieni.
[BÉTON!BRUT!] no está en línea   Reply With Quote
Old December 5th, 2011, 09:39 AM   #2585
utumno
In Utumno Veritas

utumno's Avatar

Likes (Received): 105

widziales kiedys urzednika, ktory zostal zwolniony? Albo jakis urzad, ktory zostal zlikwidowany, bo nie jest potrzebny? Ze swieca szukac.
Old December 5th, 2011, 10:38 AM   #2586
czarbox
Registered User

Likes (Received): 24

Quote:
Originally Posted by Wawson View Post
Tak jak wcześniej zapowiadałem
Zapraszam wszystkich do podpisania wniosku do MI w sprawie budowy TSW..
http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=1466012

Serdeczne pozdrowienia do moderatora tego forum..
zapewne chcesz osiagnac rezultat polegajacy na dostarczeniu do MI wielu(dziesiat)(set)tysiecy pism;
czy dla takich leniuchow jak ja, moglbys jednoczesnie prowadzic akcje zbierania podpisow na petycje.pl? -> pismo jedno a podpisow tysiace
czarbox no está en línea   Reply With Quote
Old December 5th, 2011, 01:42 PM   #2587
Le52ek
WF - SCI - KR

Le52ek's Avatar

Likes (Received): 148

Quote:
Originally Posted by [BÉTON!BRUT!] View Post
Kiedyś mi to przyszło do głowy. Kiedy GDDKiA wybuduje już wszystko co jest do wybudowania, to już nie będzie potrzebna.
Naprawdę uważasz, że przez najbliższych kilkadziesiąt lat doczekamy takiej chwili? Zaległości w polskiej infrastrukturze drogowej są gigantyczne ...
Old December 5th, 2011, 02:06 PM   #2588
marekb
pracownik terenowy ;)

Likes (Received): 31

Gdaka nie tylko buduje, ale także remontuje i utrzymuje
marekb no está en línea   Reply With Quote
Old December 5th, 2011, 07:58 PM   #2589
Wawson
BANNED

Quote:
Originally Posted by czarbox View Post
zapewne chcesz osiagnac rezultat polegajacy na dostarczeniu do MI wielu(dziesiat)(set)tysiecy pism;
czy dla takich leniuchow jak ja, moglbys jednoczesnie prowadzic akcje zbierania podpisow na petycje.pl? -> pismo jedno a podpisow tysiace
Petycje.pl wg mnie nie ma żadnego sensu.. chce żeby MI było zalane pismami a pani Basia ,która się tym odcinkiem w biurze zajmuje musiała się orobić i była wkurzona i zaczęła narzekać pani Halince... i żeby to się choć na tyle rozniosło ,żeby echem dotarło do Nowaka.. może pojedzie do Raszyna i zapyta jak się żyje ludziom i puszczą to w TVN..
Old December 5th, 2011, 10:37 PM   #2590
Simon13
Registered User

Wykazywana w tym wątku wiara w skuteczność irytowania urzędników niskiego szczebla poprzez zalanie ich papierologią na którą można odpowiedzieć na podstawie Ctrl-C Ctrl-V jest zdumiewająca.

Jeśli mogę zasugerować: a jakby tak zalać pismami swoich posłów i senatorów w dużej ilości?
Simon13 no está en línea   Reply With Quote
Old December 5th, 2011, 10:50 PM   #2591
Wawson
BANNED

Quote:
Originally Posted by Simon13 View Post
Wykazywana w tym wątku wiara w skuteczność irytowania urzędników niskiego szczebla poprzez zalanie ich papierologią na którą można odpowiedzieć na podstawie Ctrl-C Ctrl-V jest zdumiewająca.

Jeśli mogę zasugerować: a jakby tak zalać pismami swoich posłów i senatorów w dużej ilości?
Jak ktoś wymyśli lepszą koncepcję to na pewno ją poprę.. próbuję zrobić cokolwiek.. to i tak zawsze więcej niż robi państwo polskie (PRL + III RP) razem wzięte,bo zaznaczam projekt tej trasy to już 30 lat...
Old December 6th, 2011, 12:36 AM   #2592
IgorSel
Registered User

IgorSel's Avatar

Likes (Received): 488

może jak pójdzie sporo podpisów to minister się zainteresuje i zapyta asystenta co to takiego esosiem, bo mam poważne wątpliwości czy w tej chwili wie :P
IgorSel no está en línea   Reply With Quote
Old December 6th, 2011, 06:23 PM   #2593
Wawson
BANNED

Quote:
Originally Posted by IgorSel View Post
może jak pójdzie sporo podpisów to minister się zainteresuje i zapyta asystenta co to takiego esosiem, bo mam poważne wątpliwości czy w tej chwili wie :P
Dokładnie !

no i może asystent też się dowie przy okazji

Póki co Tusk zapewnił sobie już na starość ,że jak będzie miał chętkę na eurotrip w Alpy na emeryturze to pojedzie autostradą od samego Gdańska do Cieszyna tymczasem pewnie my skromni dalej będziemy kisić się w Raszynie i jechać 60 km/h przez Orońsko oraz w korku w tuneliku przez samym Krakowem.. ciekawe jak ogromny pomiar osiągną na odcinku A1 w okolicy Włocławka.. pewnie więcej aut dziennie jeździ powstańców Śląskich do kerfura..
Old December 6th, 2011, 06:37 PM   #2594
tomkrt
Registered User

Likes (Received): 29

Quote:
Originally Posted by [BÉTON!BRUT!] View Post
Kiedyś mi to przyszło do głowy. Kiedy GDDKiA wybuduje już wszystko co jest do wybudowania, to już nie będzie potrzebna. Zatem w interesie pracowników GDDKiA jest niebudowanie niczego, gdyż w przeciwnym razie zostaną zwolnieni.
Coś w tym jest.

Parę lat temu, na konsultacjach społecznych ws. pewnej warszawskiej inwestycji. Na koniec już jak tłum się rozszedł i rozmowa była w małym gronie od pewnego sędziwego pracownika ZDMu (wtedy jeszcze nie było ZMIDu) usłyszałem w odpowiedzi na jakieś moje naiwne pytania o którąś z planowanych inwestycji.
"Wie Pan, jak ja przychodziłem tutaj do pracy zaraz po studiach to właśnie zaczynaliśmy budowę obwodnicy Warszawy, teraz za pięć lat odchodzę na emeryturę, i nadal zaczynamy budowę obwodnicy Warszawy"
tomkrt no está en línea   Reply With Quote
Old December 6th, 2011, 06:41 PM   #2595
IgorSel
Registered User

IgorSel's Avatar

tylko że budowę obwodnicy zaczęto w 2008
Old December 6th, 2011, 06:46 PM   #2596
tomkrt
Registered User

Likes (Received): 29

Quote:
Originally Posted by IgorSel View Post
tylko że budowę obwodnicy zaczęto w 2008
Wcześniej, A trasa Toruńska, Łazienkowska Siekierkowska
tomkrt no está en línea   Reply With Quote
Old December 6th, 2011, 07:20 PM   #2597
IgorSel
Registered User

IgorSel's Avatar

tylko toruńska idzie po śladzie '"prawdziwej" obwodnicy ale i tak jest gruntowanie przebudowywana
także budowa realnej obwodnicy ruszyła w 2008
Old December 6th, 2011, 10:25 PM   #2598
Kuras77
Wolę S niż A

Kuras77's Avatar

Likes (Received): 28

Jest przebudowywana bo zestarzała się czekając na budowę reszty. Poza tym czy start inwestycji liczy się od wbicia pierwszej łopaty? Pewnie wtedy zaczęli tak jak i teraz się zaczyna, od koncepcji, założeń, wariantowania itp. W sumie to sytuacja niewiele się różni od tej 30 lat temu - wtedy jak i teraz kasy starczyło tylko na kawałek...
Old December 6th, 2011, 10:40 PM   #2599
IgorSel
Registered User

IgorSel's Avatar

aha czyli mozemy powiedzieć ze budowac autostrady zaczelismy 40lat temu bo wtedy zaczęto o nich mysleć?
sytuacja jest zgoła inna i trudno mówić że kasy starczyło na kawałek jeśli w tym momencie powstaje(liczac istniejące, budowane i w trakcie przetargu) ponad połowa obwodnicy
Old December 6th, 2011, 11:31 PM   #2600
wojtor
Quasimodo

wojtor's Avatar

Likes (Received): 90

Rozmawiałem ze znajomym z Eurovii. Twierdzi, że prawie wstrzymali prace przy obiektach przy Jerozolimskich. Mają duże problemy z kolizjami z gazociągiem i wodociągiem. Sprawa się ciągnie. Dla jednej z rur muszą wykonać przekop, którego nie są w stanie technologicznie wykonać we własnym zakresie, a zatrudnienie podwykonawcy nie było przewidziane w budżecie.
wojtor no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
droga ekspresowa, ekspresówka-s7, ekspresówka-s8, s-8, warsaw, warszawa

Thread Tools

Posting Rules