daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old April 15th, 2013, 11:09 AM   #4141
działkowiec z Wolicy
Registered User

Likes (Received): 53

może by tak wątek podzielić na miejski i pozamiejski

wiem jestem szczylem na forum sky, więc decyzja należy do establishmentu
działkowiec z Wolicy no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old April 15th, 2013, 02:39 PM   #4142
gałson
Registered User

Likes (Received): 97

A4 Brzesko - Wierzchosławice
S3 Gorzów Wlkp - w. Międzyrzec Północ odc. 1 i 3
Droga łącząca w. Turzno na A1 z DK15
S8 w. Walichnowy Łódź odc.2 i 4
Most na DK 25 przez rz. Przełęk
DK 1 chyba przejscie dla zwierząt
i w Radomiu robią układ drogowy w strefie Łucznik
gałson no está en línea   Reply With Quote
Old April 15th, 2013, 02:42 PM   #4143
Wojti
Registered User

Wojti's Avatar

Likes (Received): 124

Kolego - nie ma sensu dzielić. Odcinek nie jest tak bardzo długi.

Swoją drogą to może inni mają jakieś wieści z postępów robót np: na węźle Salomea z początkiem tygodnia. Dawno już tam nie byłem.
Wojti no está en línea   Reply With Quote
Old April 15th, 2013, 02:49 PM   #4144
tomzyl
Registered User

Likes (Received): 146

Na węźle dzięki wywaleniu wodociągu nonstop dziergają zbrojenie, co chwila leją betą, no po prostu aż dziwnie

Bastian. liked this post
tomzyl no está en línea   Reply With Quote
Old April 15th, 2013, 02:51 PM   #4145
[BÉTON!BRUT!]
Liberté Égalité Beyoncé

[BÉTON!BRUT!]'s Avatar

Likes (Received): 12917

Quote:
Originally Posted by działkowiec z Wolicy View Post
wiem jestem szczylem na forum sky, więc decyzja należy do establishmentu
Było wielokrotnie dyskutowane i werdykt - "nie".
"Mieszkam na ulicy, na której są dwa skupy złomu. Przychodzą tam menele i przynoszą puszki po piwie. Patrzę na ich strój i często widzę na moim uniwersytecie ludzi tak samo ubranych" rektor Uniwersytetu Opolskiego

[Polska] 100 lat planowania, czyli "Pojęcie ładu jest pojęciem abstrakcyjnym." Wiceprezydent Miasta Stołecznego Warszawy

Bastian. liked this post
[BÉTON!BRUT!] no está en línea   Reply With Quote
Old April 15th, 2013, 02:51 PM   #4146
matrix4321
Registered User

matrix4321's Avatar

Quote:
Originally Posted by Wojti View Post

Swoją drogą to może inni mają jakieś wieści z postępów robót np: na węźle Salomea z początkiem tygodnia. Dawno już tam nie byłem.
Obejrzyj sobie flmik z przejazdu Alejami w piątek zamieszczony na poprzedniej stronie. Od tamtego czas niewiele się zmieniło - przejeźdżałem wczoraj tamtędy.
Oczywiście wszelkeigo rodzaju nowe fotki są mile widziane bo pewnie dalej zbroją kolejne obiekty.
matrix4321 no está en línea   Reply With Quote
Old April 15th, 2013, 08:42 PM   #4147
Wojti
Registered User

Wojti's Avatar

Likes (Received): 124

Quote:
Originally Posted by matrix4321 View Post
Obejrzyj sobie flmik z przejazdu Alejami w piątek zamieszczony na poprzedniej stronie. Od tamtego czas niewiele się zmieniło - przejeźdżałem wczoraj tamtędy.
Oczywiście wszelkeigo rodzaju nowe fotki są mile widziane bo pewnie dalej zbroją kolejne obiekty.
Dzieki, właśnie oglądałem fajny bałagan się zrobił. Ale niech działają - bardzo mnie ciekawi ten niedokończony wiadukt tzn. wjazd i zjazd z TSW-Nowolazurowa. Wiem, że to było wstrzymane przez ten wodociąg lecz śmiesznie to wygląda tak niedokończone. No nic zobaczymy co z działaja do konca roku - bo tam jest jeszcze mnóstwo roboty. Jednak najlepiej aby mozna było wjechać/zjechać z Nowolazurowej, wtedy ul. Kleszczowa może by się częściwo odetkała w godzinach szczytu komunikacyjnego.
Wojti no está en línea   Reply With Quote
Old April 15th, 2013, 10:17 PM   #4148
zember
Registered User

Likes (Received): 48

Owszem, podłączenie NL do Alej wydaje się obecnie bardzo proste do wykonania. Jednak ja na miejscu Eurovii nie wpuszczałbym tego ruchu na wciąż niewyremontowaną jezdnię Alej, bo potem trzeba ją jednak wyremontować a z dodatkowymi wjazdami i większym ruchem dodatkowy kłopot.
Ja wymyśliłem sobie takie scenariusz: objazd jest obecnie na ukończeniu. Po ukończeniu go wrzucamy na objazd cały ruch do Warszawy. Na zwolnioną jezdnię wschodnią z kolei, przerzucamy cały ruch do pruszkowa. I wtedy można rozebrać, a następnie odbudować jezdnię zachodnią w pełnym przekroju lub niepełnym tam gdzie się ona pokrywa z jezdnią wschodnią (na której mamy przecież ruch). W każdym razie szerokość nowej jezdni jest wystarczająca na wyznaczenie dwóch pasów ruchu. I wtedy razem robimy podłączenia Nl. Ruch pruszkowski wraca na nową drogę jeżdżąc po wiążącej i w tym stanie można spokojnie dokończyć wszystkie prace drogowe na węźle. Na koniec w jakiś weekend ścieralna.
To takie mój plan. Być może Eurovia ma podobny...
Wszystko cacy, tylko że podłączenie NL mamy najwcześniej w wakacje.
zember no está en línea   Reply With Quote
Old April 15th, 2013, 10:55 PM   #4149
Kayu
Kierowca

Likes (Received): 225

tak nie będzie. Wschodnia jezdnia jest przeznaczona do szybkiego demontażu, żeby można było budować estakadę w kierunku centrum. Jezdnię w kierunku Pruszkowa zostawiają sobie na sam koniec robót.
Kayu no está en línea   Reply With Quote
Old April 16th, 2013, 08:39 AM   #4150
zember
Registered User

Likes (Received): 48

to oficjalna informacja?
zember no está en línea   Reply With Quote
Old April 16th, 2013, 09:10 AM   #4151
działkowiec z Wolicy
Registered User

prace przy BP

trochę informacji o węźle od strony Warszawy z wczoraj godzina 17.

na wysokości stacji BP zaraz przy wannie ekipa Eurovii wkopywała kable pod latarnie. kilka juz stoi (rano jak szedłem chyba jeszcze ich nie było).

to chyba pierwsze jakiekolwiek prace, które tu widziałem od przeszło roku.

po drugiej stronie (w stronę łopuszańskiej) żenada. ekipa 8 Panów. robota jak się patrzy. jeden stabilizuje reszta się patrzy.

mam jakieś zdjęcia, ale uświadomiłem sobie, że moja nowa nokia lumia nie ma bluetootha, tzn. ma ale z niczym nie można go sparować

pokombinuję no bo przecież na odcinek pozamiejski nie będe każdorazowo aparatu brał

Bastian. liked this post
Old April 16th, 2013, 09:11 AM   #4152
Kayu
Kierowca

Likes (Received): 225

Informacja pochodzi ze źródeł zbliżonych do inżyniera kontraktu. Podobny harmonogram był w materiałach przetargowych (dokumenty - tymczasowa organizacja ruchu)
Kayu no está en línea   Reply With Quote
Old April 16th, 2013, 10:29 AM   #4153
działkowiec z Wolicy
Registered User

1. wkopywanie kabli, bliżej wanny stoją już latarnie

2. ekipa stabilizująca. 1 tylko pracuje. ten co zlał sie z latarnią. poniżej kable gotowe do wkopania

Fotorelacja wstawiona automatycznie.

Bastian. liked this post
Old April 16th, 2013, 12:33 PM   #4154
RalfG
Registered User

Likes (Received): 536

Witam wszystkich. Mam 3 nowe zdjęcia. Początek kontraktu od strony NL
Jedno z 13.04...

... i dwa z dziś. Ten sam rejon. A postępy widoczne

Old April 16th, 2013, 12:45 PM   #4155
E2rdEm
prostownik

E2rdEm's Avatar

Likes (Received): 843

http://www.rynekinfrastruktury.pl/ar...stniejsze.html
Quote:
[...] w przypadku kontraktu na drogę wylotową z Warszawy na Janki GDDKiA zastosowała inną metodę. Inwestor już posiada projekt, a inwestycja realizowana jest w formule „zaprojektuj i zbuduj”. Wykonawca może wybrać, czy stworzy własną dokumentację, czy skorzysta z tej, którą do tej pory przygotowała Generalna Dyrekcja.
Czyli: jak wykonawcy się coś nie spodoba w projekcie, to może zrobić swój. Stąd termin 32 miesiące bez podziału na termin dla S8 i dla łącznika do DK7. W tej sytuacji nie liczyłbym na żadne oddawanie S8 przed końcowym terminem.
Old April 16th, 2013, 02:14 PM   #4156
Strada56
Registered User

Strada56's Avatar

Likes (Received): 430

Quote:
Originally Posted by E2rdEm View Post
http://www.rynekinfrastruktury.pl/ar...stniejsze.html

Czyli: jak wykonawcy się coś nie spodoba w projekcie, to może zrobić swój. ....
Wydaje mi się, że wykonawca nie będzie wchodził w dodatkowe koszty gdy chodzi o projekt Opacz - Paszków. Jest zrobiony projekt bez łącznika do DK7 i pewnie go wykorzysta. Natomiast łącznik należy zaprojektować i wybudować.
Stąd pewnie taka "otwarta" formuła.
Old April 16th, 2013, 02:16 PM   #4157
Maya83
Registered User

Likes (Received): 1565

Może jeszcze przeprojektować pod kątem dostosowania do nowego rozporządzenia o ekranach akustycznych. Chyba tutaj nie była robiona aktualizacja pod tym kątem?
Old April 16th, 2013, 02:17 PM   #4158
M_J_J
Someplace Else

M_J_J's Avatar

Likes (Received): 9762

Trochę dzisiejszych fotek z wiaduktów nad WKD i z najbliższej okolicy.

Na początek zdjęcia pokazujące jak wyglądają te trzy wiadukty od dołu

Kilka tygodni temu to przy tych schodach słyszałem pracującego robotnika. Za chwilę wejdę po nich na górę.

Teraz trochę widoczków z góry.
Od strony węzła Opacz...

...i w kierunku Alej Jerozolimskich

W oddali praca wre

Korzystając z tego, że śniegu już nie ma to zrobiłem również kilka ujęć jezdni na górze

Na koniec jeszcze zoom w kierunku Środkowej. Jak widać sporo górek ziemnych zostało tam usypanych

I powrót na dół drugimi schodkami, tymi od strony południowej.

toonczyk, bacique, sumas, Strada56, SSC Fan and 4 others liked this post
M_J_J no está en línea   Reply With Quote
Old April 16th, 2013, 02:26 PM   #4159
toonczyk
autostradożerca

toonczyk's Avatar

Quote:
Originally Posted by E2rdEm View Post
Czyli: jak wykonawcy się coś nie spodoba w projekcie, to może zrobić swój.
Chodzi przede wszystkim o nadzór autorski - teraz na wielu inwestycjach jednym z poważniejszych problemów są opóźnienia w komunikacji na linii Wykonawca - Projektant (z IK jako pośrednikiem, który dodatkowo wszystko zatwierdza u Zamawiającego). Ciągle okazuje się, że w projekcie coś trzeba zmienić i roboty muszą stanąć na 4-6 tygodni, bo tyle czasu zajmuje projektantowi wystosowanie merytorycznej odpowiedzi... I tracą na tym wszyscy - termin trzeba przesuwać, harmonogram prac wykonawcy jest zakłócony i tak dalej.

Na TSW Strabag przejmuje odpowiedzialność za projekt, to znaczy jak trzeba będzie coś poprawić, to sami opracują swoją propozycję zmian i w ciągu kilku dni mają ją zatwierdzoną przez IK. Na etapie I muszą pracować na dostarczonym wcześniej PB i w ramach wydanego ZRID, ale na etapie II cała odpowiedzialność za prace projektowe spoczywa na nich. Myślę, że tak jest lepiej dla wszystkich, szkoda tylko, że musieliśmy się tego nauczyć w bolesny sposób - doświadczając opóźnień na inwestycjach realizowanych klasycznie.

SSC Fan, pawel_dyda liked this post
toonczyk no está en línea   Reply With Quote
Old April 16th, 2013, 02:46 PM   #4160
bacique
S2/S8

bacique's Avatar

Quote:
Originally Posted by zember View Post
objazd jest obecnie na ukończeniu
Oj niestety jeszcze daleka droga do jego ukończenia, rzekłbym, że jest dopiero zaawansowany w 20-30%. Mamy nasyp, ale jeszcze nie wszędzie docelowo zagęszczony, brak kruszywa w wielu miejscach i warstwy bitumicznej.
Do tego nie ma jeszcze ciągłości tymczasowego objazdu w ciągu drogi serwisowej na wysokości salonu Nissana, urywa się ok. 100m przed nim.
Myślę, że najwcześniej w czerwcu mogą skończyć ten objazd drogami Ł-SA2 + DL-1B i potem z 2tyg. na zatwierdzenie przez nadzór i miejskiego inż. ruchu.

Konsultacje, kp, dśu, przetarg, projekt, zrid, przejęcie działek, odhumusowanie, odsączanie, palowanie, zbrojenie, beton, piach, cement, kruszywo, bitum, wiążąca, twardolany, sma, oznakowanie, bariery, ekrany, nasadzenia, pozwolenia i mamy trasę!

fotki: 1 2 3 | S8 schemat

Bastian. liked this post
bacique no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
droga ekspresowa, ekspresówka-s7, ekspresówka-s8, s-8, warsaw, warszawa

Thread Tools

Posting Rules