daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old September 24th, 2013, 09:41 AM   #5601
Ciekawy_Zycia
Registered User

Ciekawy_Zycia's Avatar

Likes (Received): 2

Jak rozumiem to jeszcze prawoskręty AJ <=>NowoLazurowa nie sa jeszcze otwarte. Proszę o potwierdzenie. Kiedy można sie spodziewać ich otwarcia: razem z ciagiem głównym do S2 czy może jeszcze wczesniej.
Ciekawy_Zycia no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old September 24th, 2013, 09:53 AM   #5602
cbm80
Registered User

Likes (Received): 111

Chodza sluchy, ze moze otworza NL do AJ jak tylko skoncza przebudowe Alej pod wiaduktem WA-03.

Bastian. liked this post
cbm80 no está en línea   Reply With Quote
Old September 24th, 2013, 10:26 AM   #5603
tomzyl
Registered User

Likes (Received): 143

Quote:
Originally Posted by Ciekawy_Zycia View Post
Jak rozumiem to jeszcze prawoskręty AJ <=>NowoLazurowa nie sa jeszcze otwarte. Proszę o potwierdzenie. Kiedy można sie spodziewać ich otwarcia: razem z ciagiem głównym do S2 czy może jeszcze wczesniej.
W docelowym kształcie to tam niewiele jest oddane
Prawoskrętami teraz jest objazd, więc nie otworzą, a do otwarcia półwęzła AJ/NL (pomijam odnogi na Opacz) to przebudowa AJ, którą dziergają stoi na przeszkodzie
tomzyl no está en línea   Reply With Quote
Old September 24th, 2013, 02:46 PM   #5604
legrooch
Registered User

Likes (Received): 37

Zaległe fotki z niedzieli:

Żwirowa na Puchałach - kierunek centrum

Wyburzony budynek na Żwirowej, 200m dalej

Centralna - kierunek Warszawa

Ujęcie w stronę Michałowic

Centralna w kierunku Żwirowej

I przepraszam za rozmiar - nie przeskalowało...

kflis, RalfG, Geronter, bacique, kozaist and 4 others liked this post
legrooch no está en línea   Reply With Quote
Old September 24th, 2013, 03:08 PM   #5605
cbm80
Registered User

Likes (Received): 111

Przepraszam, ze nie na temat. Nie wiecie co sie dzieje z watkiem o S2, ze jest zamkniety od wczoraj?
cbm80 no está en línea   Reply With Quote
Old September 24th, 2013, 03:49 PM   #5606
czarbox
Registered User

Likes (Received): 24

dyskusje nie na temat
jak emocje opadna, to pewnie mod otworzy go na nowo ;-)
czarbox no está en línea   Reply With Quote
Old September 24th, 2013, 03:53 PM   #5607
Geronter
Registered User

Likes (Received): 55

Quote:
Originally Posted by cbm80 View Post
Przepraszam, ze nie na temat. Nie wiecie co sie dzieje z watkiem o S2, ze jest zamkniety od wczoraj?
O to to to.....
A przy okazji to na jezdni głównej zachodniej w ciągu S8 na wężle opacz leży albo bitum albo już pierwsza warstwa asfaltu(więc jest już ciągłość z węzłem Salomea po czarnym 0.

Bastian. liked this post
Geronter no está en línea   Reply With Quote
Old September 24th, 2013, 04:20 PM   #5608
bacique
S2/S8

bacique's Avatar

Quote:
Chodza sluchy, ze moze otworza NL do AJ jak tylko skoncza przebudowe Alej pod wiaduktem WA-03.
Byłoby nieźle! Źródłem plotek jest ktoś z Warbudu/Eurovii?

Quote:
Originally Posted by legrooch View Post
Zaległe fotki z niedzieli:

Żwirowa na Puchałach - kierunek centrum
http://imageshack.us/a/img547/5889/l1e9.jpg
O fajnie, że udało Ci się dotrzeć do tego odhumusowanego pasa w Puchałach. Mnie nie było dane tam dojechać ostatnio. W niedzielę zapewne mieli wolne, ale ciekaw jestem jak obecnie wygląda ich mobilizacja w tygodniu...

Quote:
Zamknęli wątek na jeden dzień, bo rozkręciła się dyskusja o sensowności budowy tunelu przez Ursynów.

Quote:
Originally Posted by Geronter View Post
A przy okazji to na jezdni głównej zachodniej w ciągu S8 na wężle opacz leży albo bitum albo już pierwsza warstwa asfaltu(więc jest już ciągłość z węzłem Salomea po czarnym
Co do bitumu, to będąc wczoraj przed 18 na Opaczy też to zauważyłem. Skropiona emulsją była właśnie zachodnia jezdnia główna (a może nawet obie, ale z daleka nie mogłem dojrzeć) na odcinku ok. 100-200m na wysokości Środkowej. Być może nawet do samej granicy kontraktów.
Cieszy fakt, że już niewiele zostało tam do uciąglenia masy po głównym ciągu S8/TSW oraz bocznej jezdni rozprowadzającej ruch na łącznicę N->W, może kilka dni, max 1-2 tygodnie

A co tam dziś na węźle Salomea słychać, przejeżdżał ktoś tamtędy?

Konsultacje, kp, dśu, przetarg, projekt, zrid, przejęcie działek, odhumusowanie, odsączanie, palowanie, zbrojenie, beton, piach, cement, kruszywo, bitum, wiążąca, twardolany, sma, oznakowanie, bariery, ekrany, nasadzenia, pozwolenia i mamy trasę!

S8 schemat | fotki: 1 2 3

Geronter, tadeo111 liked this post
bacique no está en línea   Reply With Quote
Old September 24th, 2013, 04:34 PM   #5609
Teokryt
I co ja mogę?

Teokryt's Avatar

Likes (Received): 1675

Ze strony kontraktu:

Quote:
Tydzień 39 - 2013 r.

odhumusowanie terenu na odcinku DL - 114 między miejscowościami Wypędy a Janki Małe
rozbiórka obiektu przy ul. Targowej 7, Opacz Mała
przebudowa sieci melioracyjnej - Reguły
http://www.s8-opacz-paszkow.pl/etap-i/tydzien-39-2013-r

Małoooo!

Tej DL114 nadal nie jestem w stanie zlokalizować w terenie.

I zaległa Galeria z tygodnia 38.

http://www.s8-opacz-paszkow.pl/etap-i/tydzien-38-2013-r

Chodnik w Polsce przybiera szerokość MINIMALNĄ (1,5m)
Pas ruchu w Polsce przybiera szerokość MAKSYMALNĄ (3,5m).
Po co robić 2x1 skoro dodając po 1m asfaltu mamy 2x2 ...

Bastian. liked this post
Teokryt no está en línea   Reply With Quote
Old September 24th, 2013, 06:51 PM   #5610
maro100
Registered User

Likes (Received): 304

Jak wracałem z pracy to widziałem że zalewali betonem rury, które przebiegają w poprzek docelowego prawoskrętu z Alej w Nowolazurową. Pewnie jak beton zwiąże to w końcu zrobia docelowy przebieg tego prawoskrętu.
Ułożyli też znaczną część krawężników na brakującym fragmencie połączenia Alej w kierunku S8.

Trwało walcowanie i usypywanie piachu na Alejach od wysokości Statoila do WA-03 (kierunek centrum) ale tu to dopiero początkowa faza.

Geronter, M_J_J, Daniel749, bacique, Bastian. liked this post
maro100 no está en línea   Reply With Quote
Old September 24th, 2013, 08:23 PM   #5611
tomzyl
Registered User

Likes (Received): 143

walcowanie to i wczoraj leciało wraz z równaniem równiarką

Bastian. liked this post
tomzyl no está en línea   Reply With Quote
Old September 24th, 2013, 10:57 PM   #5612
elig
DrogoSkrytoŻerca

Likes (Received): 558

Quote:
Originally Posted by bacique View Post
A co tam dziś na węźle Salomea słychać, przejeżdżał ktoś tamtędy?
Hej. Przejeżdżałem dzisiaj wiaduktem w ciągu środkowej. Obydwie nitki w głównym ciągu, oraz zjazdy wyłączające/włączające które się tam oddzielały/ dołączały mają najprawdopodobniej pierwszą warstwę asfaltu. Jest nieźle.

Bastian. liked this post
elig no está en línea   Reply With Quote
Old September 24th, 2013, 11:04 PM   #5613
bacique
S2/S8

bacique's Avatar

Na początek kilka zaległych fotek z czwartku. Wyburzeń w ciągu trasy S8 Opacz-Paszków ciąg dalszy - tutaj widać pozostałości po domu przy Targowej 16

Podwykonawca Strabaga wziął się już za kolejny budynek po drugiej stronie ulicy, przy Targowej 7

A to już właściwa część fotorelacji, czyli kontrakt Eurovii. Na zdjęciu sfrezowana południowa jezdnia AJ od kładki do WD-03

Spojrzenie z oddali na WA-01B

Dzień jak co dzień na estakadzie, betonowanie kap, prace zbrojeniowe, montaż desek gzymsowych

Zaszalowane i zabetonowane połączenie części A i B wiaduktu WA-01, od strony salonu Nissana

Zgrzewanie papy na płycie wiaduktu

A to już dzisiejsze zdjęcia. Robiła się już szarówka, więc część z nich wyszła mniej ostra. Poniżej widok na estakadę z łącznicy Pruszków->NL

Sfrezowana do warstwy piachu południowa nitka Alej

Zbliżenie - przed kładką trwało akurat równanie warstwy odsączającej

Twardolany na płycie WD-03, a nieco dalej nowy objazd AJ przecinający NL

Cdn ...

Konsultacje, kp, dśu, przetarg, projekt, zrid, przejęcie działek, odhumusowanie, odsączanie, palowanie, zbrojenie, beton, piach, cement, kruszywo, bitum, wiążąca, twardolany, sma, oznakowanie, bariery, ekrany, nasadzenia, pozwolenia i mamy trasę!

Daniel749, loglog, kflis, Toye, Geronter and 6 others liked this post
Old September 24th, 2013, 11:05 PM   #5614
bacique
S2/S8

bacique's Avatar

Obrót w prawo w kierunku najazdu na WA-01B i łącznicę Pruszków->NL

Zoom

Jeszcze mocniejsze zbliżenie na płytę estakady. Można dostrzec, że w tej części wiaduktu po obu stronach zalane są już kapy chodnikowe, więc i są zamontowane gzymsy. Jeszcze pewnie z 2-3 tygodnie robót i zobaczymy tutaj termosy

Widok na zjazd z WA-01A. Gdyby nie ten wielki billboard, byłby tutaj całkiem ładny widok na warszawski skyline...

Panoramka z estakadą i tymczasowym śladem AJ na dole

Zoom - mimo zbliżającej się godziny 19 i nadchodzącego zmroku, na płycie pracowało całkiem liczne grono robotników

Wiadukt wiaduktem, ale moją uwagę bardziej przyciągnęły krawężniki w ciągu TSW, które musieli zamontować wczoraj i/lub dziś

Spojrzenie na połącznie AJ i TSW z innej perspektywy

Ale i tak najlepiej przebieg trasy S-W oddaje strzał z wiaduktu WA-02, czyli łącznicy Opacz->NL

Na zbliżeniu widać, jak niewiele zostało im do uciąglenia obu jezdni. Z prawą nitką (w str. Centrum) powinno im pójść szybciej, z sąsiednią dojadą maksymalnie do obecnie używanej jezdni Alej. Także po przełożeniu ruchu na estakadę w listopadzie, zostanie im tu do wykonania bardzo krótki odcinek masy oraz równolegle usunięcie nasypu z tymczasowym objazdem AJ, co przy dobrej pogodzie powinno im zająć nie więcej niż tydzień i mogliby puścić ruch tędy w pierwszej połowie grudnia...

Fotorelacja wstawiona automatycznie.

Do następnego

Old September 25th, 2013, 12:16 AM   #5615
Toye
Registered User

Toye's Avatar

Likes (Received): 1750

Dzieki bacique za fotki .Pojawiło sie troche zmian więc można by wrzucić schemacik:

Enjoy
Toye no está en línea   Reply With Quote
Old September 25th, 2013, 01:47 AM   #5616
BATs75
Dark Knight Rises

BATs75's Avatar

Likes (Received): 21

Bacique - jak zwykle bardzo fajna relacja. Kibicuję by robota szła nadal w takim tempie, jedyne co martwi to prognozy wskazujące, że już w październiku możemy nocami dobijac z temperatura w okolice 0. Niskie temperatury przed koncem listopada moga wplywac na obnizenie efektywnosci. Ale jestem dobrej mysli :-)
BATs75 no está en línea   Reply With Quote
Old September 25th, 2013, 12:45 PM   #5617
doneinstein
Warsaw Member

Likes (Received): 15

Quote:
Originally Posted by bacique View Post
Zaszalowane i zabetonowane połączenie części A i B wiaduktu WA-01, od strony salonu Nissana

Spojrzenie z oddali na WA-01B

Wczoraj ok. 18:30 nie było szalunków wraz z rusztowaniami pod nimi oraz widzianego na zdjęciu dźwigu.

Geronter, RalfG, Bastian. liked this post
doneinstein no está en línea   Reply With Quote
Old September 25th, 2013, 01:53 PM   #5618
Tumial
Registered User

Likes (Received): 4

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów!

na początek wielkie dzięki za wspaniałe fotorelacje, schematy i dokładne info z postępów na budowie. Panowie - świetna robota! wspaniała sprawa móc na bieżąco śledzić postępy na relacjonowanych pprzez Was budowach (przyznam, że trochę sfixowałem na tym pnkcie, relacje na żywo z otwarcia kolejnych odcinków S2 śledziłem z wypiekami na twarzy - kobita stwierdziła że mi "zupełnie odbiło żeby gapić się godzinami w jakies drogi"

ale do rzeczy - mam 2 pytania do kolegów znacznie lepiej zorientowanych w temacie:
- Czy odcinek NL od obecnego bypassa do skrzyżowania z ul. Ryżową jest już całkowicie ukończony? Brak relacji foto z tego odcinka więc nie wiem jak wygląda tam sytuacja
- Czy na nowej północnej nitce AJ na odcinku od wysokości zjazdu z WA-01 w kierunku centrum do początku bypassa w NL byłoby wystarczająco dużo miejsca do puszczenia tymczasowego ruchu 2x2? (zakładając ukończenie tego brakującego 15-20m odcinka tuż przed zjazdem w NL)
Tumial no está en línea   Reply With Quote
Old September 25th, 2013, 02:18 PM   #5619
doneinstein
Warsaw Member

Likes (Received): 15

Quote:
Originally Posted by Tumial View Post
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów!

na początek wielkie dzięki za wspaniałe fotorelacje, schematy i dokładne info z postępów na budowie. Panowie - świetna robota! wspaniała sprawa móc na bieżąco śledzić postępy na relacjonowanych pprzez Was budowach (przyznam, że trochę sfixowałem na tym pnkcie, relacje na żywo z otwarcia kolejnych odcinków S2 śledziłem z wypiekami na twarzy - kobita stwierdziła że mi "zupełnie odbiło żeby gapić się godzinami w jakies drogi"

ale do rzeczy - mam 2 pytania do kolegów znacznie lepiej zorientowanych w temacie:
- Czy odcinek NL od obecnego bypassa do skrzyżowania z ul. Ryżową jest już całkowicie ukończony? Brak relacji foto z tego odcinka więc nie wiem jak wygląda tam sytuacja
- Czy na nowej północnej nitce AJ na odcinku od wysokości zjazdu z WA-01 w kierunku centrum do początku bypassa w NL byłoby wystarczająco dużo miejsca do puszczenia tymczasowego ruchu 2x2? (zakładając ukończenie tego brakującego 15-20m odcinka tuż przed zjazdem w NL)

Ad. 1) Życie na Nowolazurowej ma swój własny "pamiętnik" - http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=528872
Na odcinku Nowolazurowej, który był budowany przez Strabag są już białe pasy, więc można uznać go za ukończony i gotowy do otwarcia: http://www.skyscrapercity.com/showpo...postcount=3152

Ad. 2) Nie bardzo rozumiem pytanie.
Po pierwsze nitka północna to dla mnie ta kierująca na północ. A z Twojego pytania wynika, że chodzi Ci o nitkę południową , bo kierującą na południe (ew. zachodnią, bo leżącą po zachodniej stronie AJ, kontraktu). Choć pytasz się o kierunek centrum, co zupełnie mnie wybija z rytmu, bo powołujesz się na odcinek od WA-01 do NL, czyli tuneloskrzynka, która biegnie już za NL.
Ale domyślam się, że chodzi o to, aby Ci jadący od strony Pruszkowa też już mogli niebawem skorzystać z dobrodziejstw NL. Jeśli tak, to nie jest to tylko kwestia tych 15-20 metrów odcinka tuż pod zjazdem, bo trzeba jeszcze wykończyć najazd, a tam dopiero trwa zbrojenie kap chodnikowych; w miejscu jezdni jest jeszcze piasek, więc trochę to potrwa nim go ukończą. Ponadto od kilku dni trwa budowa/remont fragmentu AJ od południowej krawędzi kontraktu aż w okolice bypassu, więc nie ma nawet fizycznej możliwości, aby ukończywszy ten 15-20 metrowy odcinek AJ puścić tamtędy ruch. Na wiadukcie WD-03B jest dopiero twardolany.

Last edited by doneinstein; September 25th, 2013 at 02:24 PM.
doneinstein no está en línea   Reply With Quote
Old September 25th, 2013, 03:06 PM   #5620
Tumial
Registered User

Likes (Received): 4

Quote:
Originally Posted by doneinstein View Post
Ad. 1) Życie na Nowolazurowej ma swój własny "pamiętnik" - http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=528872
Na odcinku Nowolazurowej, który był budowany przez Strabag są już białe pasy, więc można uznać go za ukończony i gotowy do otwarcia: http://www.skyscrapercity.com/showpo...postcount=3152

Aaaa dzieki! wcześniej jakoś tego wątku nie znalazłem. Już się zagłebiam w temat

Ad. 2) Nie bardzo rozumiem pytanie.
Po pierwsze nitka północna to dla mnie ta kierująca na północ. A z Twojego pytania wynika, że chodzi Ci o nitkę południową , bo kierującą na południe (ew. zachodnią, bo leżącą po zachodniej stronie AJ, kontraktu). Choć pytasz się o kierunek centrum, co zupełnie mnie wybija z rytmu, bo powołujesz się na odcinek od WA-01 do NL, czyli tuneloskrzynka, która biegnie już za NL.
Ale domyślam się, że chodzi o to, aby Ci jadący od strony Pruszkowa też już mogli niebawem skorzystać z dobrodziejstw NL. Jeśli tak, to nie jest to tylko kwestia tych 15-20 metrów odcinka tuż pod zjazdem, bo trzeba jeszcze wykończyć najazd, a tam dopiero trwa zbrojenie kap chodnikowych; w miejscu jezdni jest jeszcze piasek, więc trochę to potrwa nim go ukończą. Ponadto od kilku dni trwa budowa/remont fragmentu AJ od południowej krawędzi kontraktu aż w okolice bypassu, więc nie ma nawet fizycznej możliwości, aby ukończywszy ten 15-20 metrowy odcinek AJ puścić tamtędy ruch. Na wiadukcie WD-03B jest dopiero twardolany.

Dla mnie, laika w kwestiach drogowych, nitka północna to jest ta która jest bardziej na północ patrząc na mapie…. Czyli północna nitka AJ to znaczy ta, która prowadzi w tym przypadku z Centrum do Pruszkowa, a południowa to ta, która jest bardziej na południe, czyli w tym przypadku prowadzi z Pruszkowa do Centrum. Jeśli jestem w będzie to mnie poprawcie..

15-20 m brakującej jezdni, o której pisałem, to jest to co widać na zamieszczonych tutaj zdjęciach w relacji Centrum- Pruszków tuż przed zjazdem w obecny bypass przez NL

Nie, nie do końca zrozumiałeś moje zamierzenia. Już wyjaśniam o co mi chodzi.

Wydaje mi się, że przy odpowiedniej mobilizacji wykonawcy można by częściowy ruch na węźle Salomea puścić wcześniej, dużo wcześniej zanim skończą WA-01 A/B. Kluczowe jest jak najszybsze dokończenie 15-20 m odcinka północnej jezdni tuż przed zjazdem na łącznicę AJ- NL i puszczenie po tym odcinku ruchu w kierunku Pruszkowa i NL (nie rozumiem dlaczego nadal nie ma możliwości zjazdu w NL???)
Później kolejnym kluczowym etapem jest jak najszybsze ukończenie odcinka północnej jezdni AJ pod wiaduktami WD-03 oraz krótkiego odcinka południowej jezdni AJ od zachodniej granicy kontraktu do łącznicy NL - AJ i puszczenie tamtędy ruchu z Pruszkowa po obecnej nowej północnej nitce AJ pod WD-03 w kierunku Centrum. Przewiązka powinna być w okolicach zjazdu z łącznicy NL - Centrum, konieczne jest też wcześniejsze ukończenie małego odcinka pod WA-01 łączącego AJ w kierunku Opaczy aby prace przy nim nie kolidowały z puszczonym ruchem w kierunku Centrum . Powrót na właściwą nitkę południową byłby w okolicach obecnego końca bypassa Pruszków - Centrum

To umożliwi znacznie wcześniejszą likwidację bypassa Pruszków - Centrum i wcześniejsze rozpoczęcie prac nad uciągleniem S8 w miejscu tego bypassa a dzięki temu wykonawca ograniczyłby do minimum ryzyko konieczności przerwania prac z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych i odłożenia w czasie oddania odcinka do wiosny przyszłego roku.
Tumial no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
droga ekspresowa, ekspresówka-s7, ekspresówka-s8, s-8, warsaw, warszawa

Thread Tools

Posting Rules