daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Transport miejski i regionalny

Transport miejski i regionalny Komunikacja zbiorowa oraz rowerowa

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old September 15th, 2005, 10:52 PM   #1
BTY
Registered User

Likes (Received): 0

Międzynarodowe Trasy Rowerowe

Proponuję nowy wątek o międzynarodowych trasach rowerowych. Jak to wygląda w Polsce jak w innych krajach.

Mnie osobiście najbardziej interesują trasy między Krakowem a Śląskiem.

Na początek kilka informacji, które znalazłem w necie.

Znalazłem informację na temat kilku projektów, nierzadko konkurencyjnych tzn. podobny przebieg)

Czy wiecie coś na temat realizacji trasy z południa Polski do Warszawy?

Last edited by BTY; September 16th, 2005 at 07:12 PM.
BTY no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old September 15th, 2005, 11:07 PM   #2
BTY
Registered User

Eurovelo R4 (w Polsce m.in. przez Pszczynę, Kraków)

Eurovelo przebieg tras: http://www.eurovelo.org/route/
Podstawowe informacje o projekcie z wikipedii:
EuroVelo - europejska sieć ścieżek rowerowych. Jest projektem Europejskiej Federacji Cyklistów, mającym na celu budowę dwunastu długodystansowych ścieżek rowerowych biegnących prez całą Europę. Całkowita długość ścieżek to ponad 60 000 km, z których zbudowano już ponad 20 000 km.
Ścieżki rowerowe EuroVelo są podobne, tak co do długości jak i całego pomysłu, do różnych projektów Greenway, takich jak East Coast Greenway w USA.
EuroVelo mają sprzyjać rozwojowi turystyki rowerowej na całym kontynencie, choć mają także być używane w wymiarze lokalnym. Są tworzone z istniejących już ścieżek rowerowych i dróg oraz z proponowanych i planowanych ścieżek mających je wszystkie połączyć. Wszystkie są jeszcze w budowie, lecz niektóre bliższe ukończenia od innych.

Interesująca mnie trasa Eurovelo R4

Trasa R4 - Roscoff (EV1) - francuskie wybrzeże Atlantyku - Le Havre - Calais (EV5) - Middelburg - Aachen (EV3) - Bonn - Frankfurt - Praga (EV7) - Brno (EV9) - Kraków (EV11) - Lwów – Kijów

Odcinek w woj. woj. śląskim: Chałupki – Jastrzębie Zdrój – Strumień – Pszczyna - Miedźna.

Mapka:
Old September 16th, 2005, 07:02 PM   #3
BTY
Registered User

Zielony Szlak Kraków-Morawy-Wiedeń Greenway

Wczoraj padł mi net i nie mogłem dokończyć początku wątku

Zielony Szlak Kraków-Morawy-Wiedeń Greenway (Polska, Czechy, Austria),
GREENWAYS KRAKÓW-MORAWY-WIEDEŃ

Greenways Kraków-Morawy-Wiedeń to szlak dz iedzictwa przyrodniczo-kulturowego tworzony w oparciu o sieć tras rowerowych, pieszych, wodnych, konnych oraz edukacyjnych ścieżek tematycznych. Główną jego osią jest 700-kilometrowa trasa rowerowa, która łączy zabytkowe miasta i miasteczka, a także cenne przyrodniczo, krajobrazowo i kulturowo tereny wiejskie. Począwszy od Jury Krakowskiej, przez Ziemię Pszczyńską, Śląsk Cieszyński i Beskidy, szlak przedostaje się na Morawy Południowe, gdzie pośród winnic dociera do Dolnej Austrii. Zielony szlak Kraków-Morawy-Wiedeń stanie się w przyszłości najdłuższą aleją drzew w Europie. Z okazji Środkowoeuropejskiego Dnia Drzewa (20 października) w roku 2003 posadzono już pierwsze 2000 drzew, a w roku 2004 kolejne 2500 sadzonek. Lokalne gatunki drzew (jabłoń, rajska jabłoń, wiśnie, czereśnie, jarzębinę, wiązy, brzozy i dęby) sadziła młodzież ze szkół w Mnikowie, Tenczynku, Grojcu, Regulicach, Kwaczale i Brzeziu pod okiem Towarzystwa na Rzecz Ochrony Przyrody z Krakowa. Powstałą także promocyjna publikacja projektu.
W lipcu 2004 w Alwerni miało miejsce uroczyste otwarcie głównej nitki szlaku biegnącego z Krakowa, przez Morawy, do Wiednia.

Przebieg szlaku: Kraków (Wawel) – Kryspinów – Cholerzyn – Mników – Baczyn – lasy tenczyńskie – Rudno – Grojec – Alwernia – Wygiełzów – Las – Oświęcim – Brzezinka – Harmęże (most na Wiśle) – Wola – Miedźna – Pszczyna - Goczałkowice Zdrój – Zabrze –Landek – Mazańcowice - Bielsko Biała – Jaworze - Górki Wielkie – Nierodzim - rozdwojenie szlaku na dwie nitki:

nitka nizinna: Ustroń-Wisła-Istebna-Łacki-Jasnowice (przejście graniczne)
nitka górska: Skoczów-Goleszów-Dzięgielów-Cieszyn (przejście graniczne)

(Na odcinkach Pszczyna-Kraków szlak pokrywa się z przebiegiem trasy R-4 EuroVelo). Długość szlaku w Polsce: 258 km + 50 km (pętle lokalne)

W Euroregionie Śląsk Cieszyński” oznakowano 7 lokalnych szlaków tematycznych greenways. Są to:
§ Cieszyn: Trasa spacerowa śródmiejska
§ Cieszyn: Szlakiem kwitnących magnolii
§ Goleszów: Trasa rowerowa "Śladami stroju Cieszyńskiego"
§ Skoczów: Szlak św. Jana Sarkandra
§ Jaworzynka: Ścieżka planetarna
§ Istebna: Szlak Jerzego Kukuczki
§ Powiat Cieszyński: Via Ducalis - Droga Książęca

Szlak jest oznakowany na całej długości od Krakowa do Wiednia!!!!

Mapa: http://www.epce.org.pl/pl/gw/mapa_wieden_krakow.pdf

Last edited by BTY; September 16th, 2005 at 07:11 PM.
BTY no está en línea   Reply With Quote
Old September 16th, 2005, 07:08 PM   #4
BTY
Registered User

Szlak Bursztynowy: Greenways Budapeszt – Kraków, Kraków - Gdańsk

Szlak Bursztynowy: Greenways Budapeszt – Kraków, Kraków - Gdańsk

Symbolem Szlaku Bursztynowego jest jarzębina (Sorbus aucuparia). To piękne drzewo jest gatunkiem występującym w regionach, przez które biegnie szlak, a pomarańczowy kolor owoców jarzębiny kojarzy się z bursztynem.

Szlak Bursztynowy należy do środkowoeuropejskiej sieci zielonych szlaków „Central and Eastern European Greenways” (CEG) tworzonej przez Stowarzyszenie „Environmental Partnership” w Polsce, Republice Czeskiej, na Słowacji, Węgrzech i w Rumunii.

Sprawy dokładnie nie zbadałem, ale zdaje się, ze ten szlak ISTNIEJE!!!!!! Jego elementem jest np. Trasa Tyniecka oddana całkiem niedawno do ruchu (dziś jechał, całkiem przyjemnie choć brakuje jeszcze kilku odcinków)

Jest międzynarodową inicjatywą ekoturystyczną na trasie od Budapesztu przez Bańską Szczawnicę po Kraków, koordynowaną przez polską Fundację Partnerstwo dla Środowiska i bliźniacze fundacje ze Słowacji i Węgier (skupione w konsorcjum Environmental Partnership for Central Europe -EPCE). Jej celem jest ochrona przyrody, zachowanie kultury i tradycji oraz ożywienie lokalnych działań w regionach i miejscowościach leżących na historycznym szlaku handlowym. Program kreuje turystyczną trasę dziedzictwa przyrodniczo-kulturowego Budapeszt - Bańska Szczawnica - Kraków łączącą ciekawe miejsca i przedsięwzięcia lokalne. Docelową wizją jest stworzenie szlaku łączącego Akwileję z Gdańskiem, Adriatyk z Bałtykiem. Pierwszym "przyczółkiem" Bursztynowego Szlaku na północ od Krakowa jest Ziemia Opatowska.

Old September 16th, 2005, 07:16 PM   #5
BTY
Registered User

Wiślana Trasa Rowerowa: Wisła - Gdańsk

Wiślana Trasa Rowerowa

Kilka informacji:

1. Zgodnie z umową zawartą pomiędzy a Zarządem Województwa Śląskiego, zakończyły się prace nad I etapem projektu Wiślanej Trasy Rowerowej, którego efektem jest powstanie opracowanie dokumentu pr. "Audyt turystyczny Wiślanej Trasy Rowerowej na terenie województwa śląskiego".
Konsultanci dokonali dogłębnej i bardzo szerokiej analizy walorów obszaru objętego projektem, jak również stanu jego zagospodarowania turystycznego, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb rowerzystów. Przegląd dokumentów strategicznych, zarówno na poziomie krajowym, wojewódzkim, jak i powiatowym i gminnym, jeszcze raz potwierdził, iż idea stworzenia narodowego szlaku turystycznego wzdłuż rzeki Wisły jest jak najbardziej słuszna i wpisuje się w priorytety rozwoju turystyki w kraju i w Regionie.

Obecnie trwają prace nad częścią strategiczną projektu (w dniu 1 sierpnia 2005 r. podpisała umowę ze Śląska Organizacją Turystyczną na opracowanie "Strategii rozwoju produktu turystycznego Wiślana Trasa Rowerowa na terenie województwa śląskiego"), której kluczowym elementem będzie wyznaczenie przebiegu Wiślanej Trasy Rowerowej oraz określenie modelu jej funkcjonowania wraz z identyfikacją niezbędnych inwestycji.

Zakończenie prac nad projektem zaplanowano na koniec października 2005 r.

Na mapie wydanej przez firmę Compass są zaznaczone fragmenty tej trasy. Wygląda na to, że będzie ona biegła wałami wzdłuz wisły dlatego może być najbardziej atrakcyjna
Old September 16th, 2005, 08:26 PM   #6
Platek
Geografica Miscalleanea

Platek's Avatar

Likes (Received): 8

Widze ze twardo kontynuujesz wątek
nie zrażaj sie trzymaj tak dalej!!

ja byłem nad Wigrami ostatnio i tam przechodzi taki jeden szlak międzynarodowy..R-11 bodajże.. i sie zastanawialem włąsnie co z jego ciągłościa ale widac jest on tylko tam

pozdrowienia dla forumowych bikerów!! <mtb>
Platek no está en línea   Reply With Quote
Old September 16th, 2005, 09:23 PM   #7
BTY
Registered User

Nie zrażam się , licze, że się przyłączysz.
Tutaj można znaleźć raport ,,TURYSTYKA ROWEROWA W POLSCE'', a w nim m.in. jest mapka z zanaczoną trasą R11
www.greenways.pl/ProgramPOT.doc

Jutro jak tylko pogoda dopisze zbadam trasę Zielony Szlak Kraków-Morawy-Wiedeń Greenway, tzn. fragment Kraków - Oświęcim.

Aparatu nie mam więc zdjęć nie będzie, ale opiszę co i jak. Tylko coś ma padać :-(
Old September 16th, 2005, 09:26 PM   #8
Mario_trojmiasto
Registered User

Słyszałem, że jest plan zbudowania trasy w okół Bałtyka...
Old September 16th, 2005, 10:34 PM   #9
bregi
Registered User

bregi's Avatar

Likes (Received): 393

Ja ze swojej strony mogę powiedzieć że często korzystam z rowerowej trasy Tychy-Katowice a która jest fragmentem czegoś większego (kiedyś z ciekawości dojechałem nawet do jeziora Paprocańskiego chociaż muszę powiedzieć że trasa w Tychach a właściwie na jego przedmieściach jest trochę zakręcona).
Z kolei po stronie Katowic po oddaniu DTŚ do końca będzie można wygodnie dostać się do parku wojewódzkiego. Więc szykuje się niezła trasa
bregi no está en línea   Reply With Quote
Old September 16th, 2005, 11:22 PM   #10
BTY
Registered User

w zasadzie od Katowic Muchowca do Pszczyny, a nawet Goczałkowic przez Tychy można przyjemną trasą przejechać. Potem do Bielska jest gorzej.
Po GOP dobrze się rowerem jeździ ze względu na gęstą sieć dróg. Łatwo wybrać trasę z małym ruchem lub przez las
Old September 17th, 2005, 01:34 AM   #11
cheeseman
Registered User

Quote:
Originally Posted by BTY
Sprawy dokładnie nie zbadałem, ale zdaje się, ze ten szlak ISTNIEJE!!!!!!
Tak jest - nie dość, że Szlak Bursztynowy istnieje, to jest napradę porządnie oznakowany (na pewno w Zawoi, bo tam byłem w wakacje i sporo zjeździłem). Niedawno wyszła mapka trasy wydawnictwa Compass.

Poza tym bardzo dobrze znam szlak Greenways Kraków-Morawy-Wiedeń na odcinku Oświęcim-Pszczyna (z racji zamieszkania - w weekendy często robię wypady rowerowe do Pszczyny). Muszę przyznać, że zarówno w woj. małopolskim jak i śląskim szlak jest oznakowany profesjonalnie - nie można się zgubić. Prowadzi przez atrakcyjne tereny (polecam park zamkowy w Pszczynie), a kiedy trzeba przejechać np. przez ruchliwe centrum Oświęcimia, trasa prowadzi nowiutką ścieżką rowerową wzdłuż głównej arterii komunikacyjnej miasta.

Między oboma trasami jest niebieska trasa łącznikowa (z Oświęcimia do Kalwarii Zebrzydowskiej), umożliwiająca skrócenie trasy i przy okazji zwiedzenie Wadowic.

Quote:
Originally Posted by BTY
Na mapie wydanej przez firmę Compass są zaznaczone fragmenty tej trasy. Wygląda na to, że będzie ona biegła wałami wzdłuz wisły dlatego może być najbardziej atrakcyjna
Jak się nazywa ta mapa? Chętnie bym ją kupił...

EDIT: Znalazłem w swoich zbiorach fotki znaków ze szlaku Greenways KMW:

Tablice w Oświęcimiu

Witamy na Śląsku

Last edited by cheeseman; September 17th, 2005 at 01:53 AM.
cheeseman no está en línea   Reply With Quote
Old September 17th, 2005, 02:32 AM   #12
BTY
Registered User

Quote:
Originally Posted by cheeseman
Tak jest - nie dość, że Szlak Bursztynowy istnieje, to jest napradę porządnie oznakowany (na pewno w Zawoi, bo tam byłem w wakacje i sporo zjeździłem).
Napisz prosze coś więcej. Jaka nawierzchnia na trasie, czy duzo jest odcinków z ruchem samochodowym, jeśli tak to jak dużym.

Quote:
Poza tym bardzo dobrze znam szlak Greenways Kraków-Morawy-Wiedeń na odcinku Oświęcim-Pszczyna . Muszę przyznać, że zarówno w woj. małopolskim jak i śląskim szlak jest oznakowany profesjonalnie - nie można się zgubić.
Pytania jak powyżej.
Napisz tez prosze czy jechałeś tą trasą w drugą stronę tj. Alwerni.

Szlaku Wiślanego nie znasz? Na mapie, którą mam jest zaznacozny spory kawałek

Quote:
Między oboma trasami jest niebieska trasa łącznikowa (z Oświęcimia do Kalwarii Zebrzydowskiej), umożliwiająca skrócenie trasy i przy okazji zwiedzenie Wadowic.
Widać na mapce ten łącznik w moim poście ponizej

Quote:
Jak się nazywa ta mapa? Chętnie bym ją kupił...
Okolice Krakowa, wydawnictwa Compass. Na zachodzie sięga do linii Alwernia - Spytkowice - wadowice.

Muszę się jeszcze zaopatrzyć w mape Okolic Oświęcimia, masz taką? Jak daleko sięga na zachód? Obejmuje Tychy?

Pogoda niestety jutro fatalna, ale może w niedzielę wybiorę się do Pszczyny i potem R4 do Oświęcimia
Old September 17th, 2005, 10:17 AM   #13
cheeseman
Registered User

Quote:
Originally Posted by BTY
Napisz prosze coś więcej. Jaka nawierzchnia na trasie, czy duzo jest odcinków z ruchem samochodowym, jeśli tak to jak dużym.
Jeżeli chodzi o Zawoję, to trasa została poprowadzona niestety dość niefortunnie - prawie cały czas drogą wojewódzką, przy której biegnie jedynie chodnik dla pieszych (przynajmniej jak na razie nie ma tam znaków pieszo-rowerowego)... Ale posiadając mapkę Zawoi (tu polecam znowu wyd. Compass - "Okolice Babiej Góry" albo "Zawoja, Babia Góra") można bardzo szybko znaleźć wygodne drogi alternatywne.
W stronę Krakowa planowałem się wybrać, ale pogoda pokrzyżowała mi plany Ale sądząc z mapki (wyd. Compass, Szlak Bursztynowy: Budapeszt-Kraków) jedyne takie nieszczęśliwe kawałki to Zawoja i Sucha Beskidzka - cała reszta trasy biegnie drogami lokalnymi, a w Krakowie ścieżkami rowerowymi.
Tutaj są zdjęcia z odcinka Kraków - Lanckorona
A tu mapa tego odcinka

Quote:
Originally Posted by BTY
Pytania jak powyżej.
Napisz tez prosze czy jechałeś tą trasą w drugą stronę tj. Alwerni.
Bardzo niedużym kawałkiem - w zasadzie do Gromca w powiecie chrzanowskim. Planowałem w wakacje przejazd z Oświęcimia do Krakowa, ale z kolei tutaj chętni nie dopisali . Znalazłem za to bardzo fajny informator o całym odcinku małopolskim, wraz z analizą trudności trasy i natężenia ruchu.

Quote:
Widać na mapce ten łącznik w moim poście ponizej
Ja miałem okazję jechać nim z Oświęcimia do Zatora - trasa bardzo fajna, prowadzi mało ruchliwymi drogami, ładne widoczki (Wisła, stawy). Dalej w tym roku jeszcze nie była oznakowana, ale to już podobno kwestia czasu.

Quote:
Okolice Krakowa, wydawnictwa Compass. Na zachodzie sięga do linii Alwernia - Spytkowice - wadowice. Muszę się jeszcze zaopatrzyć w mape Okolic Oświęcimia, masz taką? Jak daleko sięga na zachód? Obejmuje Tychy?
To w takim razie nasze mapy idealnie się uzupełniają .
Ja posiadam mapę Ziemia Oświęcimska (też Compass), która na wschodzie kończy się właśnie na linii Alwernia-Spytkowice-Wadowice. Na zachodzie dochodzi do Tychów, ale nie obejmuje całego miasta - nie ma więc czerwonego szlaku rowerowego z Pszczyny przez Tychy do Katowic.
Ale z kolei wszystko to jest na mapie Powiat Pszczyński wydawnictwa PGK, tak więc te mapki też świetnie się uzupełniają.

Jeżeli posiadasz jakieś mapki, których tu nie wymieniłem, napisz jakie - zaraz sobie kupię .

EDIT: Do jutra mnie nie będzie, więc na ewentualne pytania odpowiem dopiero jutro wieczorem.
Musimy się chyba kiedyś spotkać i wymienić doświadczenia, bo trasy rowerowe (szczególnie na Śląsku i w Małopolsce) to jeden z moich ulubionych tematów.

Last edited by cheeseman; September 17th, 2005 at 10:45 AM.
cheeseman no está en línea   Reply With Quote
Old September 17th, 2005, 11:02 AM   #14
marpa
BANNED

marpa's Avatar

Likes (Received): 7

[Szczecin - Berlin]

z archiwum X

Quote:
Originally Posted by barnim August 31st, 2004
Szlak rowerowy
ze Szczecina do Berlina

Szlak rowerowy z Berlina do Szczecina i promocja turystycznych atrakcji rejonu Zalewu Szczecińskiego - to cele, jakie wspólnie sobie postawili działacze turystyczni z Polski i Niemiec

W poniedziałek w Szczecinie umowę w tej sprawie podpisali przedstawiciele Zachodniopomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej i turystycznych organizacji powiatów Uckermark i Barnim.

Umowa zakłada opracowanie projektu promocji turystycznej Zalewu Szczecińskiego oraz budowę transgranicznego szlaku rowerowego Berlin - Uznam - Wolin - Szczecin - Berlin. Miałby on powstać na bazie istniejących już połączeń rowerowych.

- Ustaliliśmy na spotkaniu z sąsiadami zza Odry, że do końca roku dokonamy przeglądu ścieżek rowerowych. Każdy po swojej stronie - mówi prezes Zachodniopomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Janusz Stanek. - Dalsze działania w dużej mierze zależą jednak od pieniędzy.

Nie wiadomo na razie, jak ma wyglądać promocja Zalewu Szczecińskiego. Pomysłodawcą całego projektu jest strona niemiecka, która obiecała opracować szczegółowe plany.

- Niemcy chcieliby, aby Zalew był czymś w rodzaju Bodensee dla Berlina - mówi Stanek. Jednym z celów podpisanego porozumienia jest promocja dziedzictwa historycznego regionów, zamków, pałacyków i dworków. W przygotowaniu jest katalog na temat bazy noclegowej.

Środki finansowe na realizację projektów mają pochodzić z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, a poszczególne inicjatywy będą wdrażane w ramach unijnego programu Interreg III A i C.

Efektem dotychczasowej współpracy z Niemcami jest stworzenie strony internetowej www.ostsee.de oraz wydanie katalogu "Atrakcje Turystyczne Euroregionu Pomerania". Na prośbę strony niemieckiej opracowywany jest przewodnik "Mariny województwa zachodniopomorskiego" w wersji dwujęzycznej.

http://www.forumdlaszczecina.px.pl
marpa no está en línea   Reply With Quote
Old September 17th, 2005, 11:42 AM   #15
BTY
Registered User

Quote:
Planowałem w wakacje przejazd z Oświęcimia do Krakowa, ale z kolei tutaj chętni nie dopisali
Dlatego ja na dłuzsze trasy to wybieram się sam, bo czekać aż ktoś jeszcze będzie chętny to móglbym wieczność.

Quote:
Znalazłem za to bardzo fajny informator o całym odcinku małopolskim, wraz z analizą trudności trasy i natężenia ruchu.
Dobry informator, szkoda, że trudno go znaleźć i nei ma go na stronie szlaku. Na stronie mogliby rónież jakieś forum zrobić.

Quote:
Jeżeli posiadasz jakieś mapki, których tu nie wymieniłem, napisz jakie - zaraz sobie kupię .
Z fajnych mapek to mam jeszcze taką, ktorą swego czasu dawano do Gazety Wyborczej. Obejmuje województwo śląskie, ale zahacza aż o Kraków. Na mapce są zaznaczone trasy rowerowe. Bardzo fajna, tylko już ma z 7 lat i się zużyła dosyć mocno.

Quote:
Musimy się chyba kiedyś spotkać i wymienić doświadczenia, bo trasy rowerowe (szczególnie na Śląsku i w Małopolsce) to jeden z moich ulubionych tematów.
z chęcią. Ja najbardziej to lubię jednodniowe ok. 60 - 120 km wycieczki. Ale zazwyczaj to jeżdzę dla relaksu po najblizszej okolicy tak 10 - 25 km.

Nie wiem czemu, ale jakoś nigdy nie dojechałem do Oświęcimia. Jak jadę z Tychów do Krakowa to na północ od Wisły. A jak jeżdzę wokół Tychów to do Mikołowa, Gostyni, Pszczyny, Katowic, Lędzin, Bierunia. Muszę w końcu dojechać w tamte rejony. Idę po mapę Ziemi Oświęcimiskiej.
Old September 19th, 2005, 01:01 PM   #16
miroj
Registered User

miroj's Avatar

Likes (Received): 6

Quote:
Originally Posted by BTY
Proponuję nowy wątek o międzynarodowych trasach rowerowych. Jak to wygląda w Polsce jak w innych krajach.

Mnie osobiście najbardziej interesują trasy między Krakowem a Śląskiem.
Ja widziałem rowerzystę na A4 na obwodnicy Krakowa!!! Masakra.

Last edited by miroj; September 29th, 2005 at 01:03 AM.
miroj no está en línea   Reply With Quote
Old September 22nd, 2010, 12:04 AM   #17
dominikww
Registered User

dominikww's Avatar

Likes (Received): 177

http://www.parp.gov.pl/index/more/10520
Quote:
Warsztaty poświęcone standardom technicznym infrastruktury rowerowej

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości informuje zainteresowanych Trasą Rowerową Polski Wschodniej realizowaną w ramach działania V.2 PO RPW, że w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad powołano Zespół ds. Ścieżek Rowerowych pod kierownictwem dr inż. Tadeusza Kopty.

Jedną z pierwszych inicjatyw zespołu jest cykl warsztatów poświęconych standardom technicznym, jakie powinny obowiązywać przy tworzeniu infrastruktury rowerowej.

Warsztaty skierowane są do pracowników i działaczy samorządowych oraz przedstawicieli organizacji społecznych. Cykl warsztatów obejmie wszystkie regiony Polski (odbyły się już warsztaty dla przedstawicieli województw: Warmińsko-Mazurskiego i Podkarpackiego).

Zakładamy, że Trasa Rowerowa Polski Wschodniej będzie pierwszą długodystansową trasą rowerową w Polsce, która w całości spełni europejskie standardy stawiane trasom i ścieżkom rowerowym.

Materiały-prezentacje z warsztatów do pobrania:

1. Standardy ścieżek rowerowych (pobierz plik PDF)
2. Rola roweru w polityce transportowej Polski i UE (pobierz plik PDF)
3. Infrastruktura rowerowa i jej użytkownicy. Zarządzanie jakością (pobierz plik PDF)
4. Bezpieczeństwo ruchu rowerowego (pobierz plik PDF)
5. Koordynacja działań na rzecz ruchu rowerowego (pobierz plik PDF)
6. Turystyka rowerowa w Europie i w Polsce (pobierz plik PDF)
7. Wybrane problemy prawne infrastruktury rowerowej (pobierz plik PDF)
Old May 8th, 2013, 01:36 AM   #18
sonar3344
Registered User

sonar3344's Avatar

Likes (Received): 24

Witam,

Dziś zupełnie przypadkowo natknąłem się na trasę R10 wybierając się na rowery do Pucka. Po tej wycieczce coś tkneło mnie aby znaleść ten wątek Ale widzę, że od prawie 3 lat w sumie nic się tu nie dzieje. Mam nadzieję wątek ruszy!.

Mimo iz jestem zapalonym rowerzystą nie wiedziałem że istnieją szlaki międzynarodowe...
Szukając nieco w necie zorientowałem się że istnieje coś takiego jak eurovelo i szlak międzynarodowy ev 10, który w Polsce nazywa się się R-1o.

Koledzy napiszcie mi proszę jak wygląda ten szlak na zachód od puckam czyli w relacji Puck- Świnoujście. Czy szlak jest kompletny? Czy ma ciągłość? Jak jest oznaczony?
Pytam ponieważ dziś przejechałem się tym szlakiem na odcinku Puck-Rzucewo i przyznam, że naprawdę jest świetnie oznaczony! Co kawałek znaki informacyjne+ odległości do najbliższych miejscowości..super! Jestem pozytywnie zaskoczony

Fajne czytelne znaczki:

sonar3344 no está en línea   Reply With Quote

Reply

Thread Tools

Posting Rules