daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Fotografia > Miasta polskie

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old October 12th, 2010, 10:24 PM   #1421
filosss
Semper Invicta

filosss's Avatar

Likes (Received): 15072

Filosssografia w odsłonie 2010 - zaczynamy. Miało by trochę statystyk, ale zabrakło czasu by podliczyc, co skąd i za ile... Jedno jest pewne będzie sporo kadrów z miejsc, które do tej pory nikt z warszawskich forumowiczów SSC nie odwiedził. Zaczynamy...

3031) Warszawo Ma! I choc wielu w Twą urodę wątpi, ja wiem, że nie ma wśród Polskich miast grodu tak doświadczonego przez los i tak pewnego swej drogi do rozwoju. Warszawę z wysoka czas rozpocząc. Na początek kadr z niezdobytej twierdzy, czyli wieżowca przy Smolnej. Wielokrotne próby od kilku lat i w końcu twierdza została zdobyta. Nad w miarę zwartym śródmieściem północnym unosi się korona naszych wież... I to nie jest nasze ostatnie słowo...

3032) W Alejach Ujazdowskich czas jakby się zatrzymał. Ta częśc śródmieścia szczęśliwym trafem przeżyła wojenną zawieruchę. Dziś możemy cieszyc swe oczy piękną zabudową, tak samo jak 100 lat temu mieszkańcy tego miasta. To samo miasto, ale inni ludzie, inna rzeczywistośc, poprzedzona koszmarem.

3033) Wisła czeka! W tym roku szczególnym, gdy Wisła pokazała co potrafi, kilkukrotnie przelewając setki tysięcy metrów sześciennych wody przez stołeczny gród, ratusz dał nam przedsmak tego, czym dla dawnych warszawiaków były warszawskie plaże... Znów można było poczuc gorący piasek pod stopami i przysiąsc na leżaku pod parasolem, tylko jakośc wody nie pozwalała na ochłodę... Czekamy na następne kroki do przywrócenia Wisły miastu.

3034) W tym mieście, gdzie dziennie 2,5 miliona ludzi przedziera się wzdłuż i wszerz dostępnymi środkami komunikacji indywidualnej i zbiorowej nie ma czasu na marudny krok. Musisz stąpac tak jak inni, jeśli nie chcesz byc potrącony przez pędzący do metra, pociągu czy tramwaju tłum. I tak przez 5 dni w tygodniu, po których przychodzą dwa dni na złapanie oddechu. Nikt się nie spieszy, z ulic znikają samochody, a autobusy spokojnie mkną po szerokich warszawskich ulicach... Weekend, który zazwyczaj szybko się kończy i karuzela pośpiechu zaczyna się od nowa...

3035) Bemowo stracone. Dzielnica, o charakterystycznej i wymownej nazwie powoli nieświadomie zostaje zatracona dla miasta... Postępuje chaos urbanistyczny, gdzie obok parterowych wielkopowierzchniowych sklepów powstaje nowoczesna zabudowa w kolorowym wdzianku która kłóci się z tą wcześniejszą powstałą wśród przedwojennych zagród wsi Górce... Najkoszmarniejsza częśc Bemowa, gdzie tak jak wszędzie 90% nowej mieszkaniówki otrzymuje ogrodzenie, sąsiad sąsiadowi do talerza zagląda. A żeby tego jeszcze było mało wokół setki wysokich nieprzezroczystych ekranów powstaje... Ta częśc Bemowa została stracona dla miasta... Miejmy nadzieję, że Jelonki, Boernerowo i Os. Bemowo Lotnisko oprze się "postępowi".

3036) O Prudentialu! Najdzielniejszy z warszawskich wieżowców znów powracasz do swej przedwojennej doskonałości. Po 60 latach zrzucasz socrealistyczny płaszcz i na powrót wdziewasz modernistyczne odzienie. Socrealizm zostawmy dla budynków które z założenia powstały dla tego stylu, a wszystkim innym budynkom, które otrzymały po wojnie różnej formy, często wątpliwej w stylu, wdzianko przywrómy oryginalny wygląd. Czeka na to kilkadziesiąt jeśli nie kilkaset kamienic rozsianych po Śródmieściu, Pradze, Woli...

3037) Mam tak samo jak Ty, miasto moje, a w nim... Wiosenny siew... I takie widoczki można ujrzec w mieście naszym. Powód do wstydu - niekoniecznie, prędzej zadowolenie, że i w 2,5 milionowym mieście można poczuc woń obornika, gdakanie kur i pochrumkiwanie trzody...

3038) Po zimie i w oczekiwaniu na zimę. Ubiegłoroczna zimowa aura skutecznie skuła Wisłę lodem. Co odważniejsi zaliczyli spacer po zamarzniętej tafli z jednego brzegu na drugi, ja ograniczyłem się do wędrówki po mostach i zamarzniętym brzegiem. I choc palce przymarzały przy naciskaniu spustu migawki to relaks jaki zapewnia zimowy spacer w słońcu brzegiem Wisły - bezcenny...

3039) Warszawskich kontrastów ciąg dalszy. Tam gdzie nie prowadzą żadne ulice można spotkac skryte wśród drzew zapomniane przez wszystkich wagony pamiętające nierzadko poowojenne repatriacje i zdobywanie ziem odzyskanych... Warszawski węzeł kolejowy dostarcza nam mnóstwo niespodzianek, trzeba tylko chciec je odkryc... Będzie dużo kadrów ze spacerów Filossa wzdłuż wszelkiej maści torowisk...

3040) WZW czyli Warszawa z wysoka - c.d. Zdobywasz Rivierę i Śródmieście południowe ląduje u Twych stóp. Miasto gęste, spójne i ten wspaniały widok wieżowców z PKiNem na czele w linii horyzontu... Obok Warszawy nie można przejśc obojętnie...

Więcej?

ENJOY
filosss no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old October 12th, 2010, 10:31 PM   #1422
grzybson88
Południowiec

grzybson88's Avatar

Likes (Received): 585

Pierwsze, witające Filosssografię zdecydowanie najlepsze i pokazujące, że nasza stolica to miasto pełne kontrastów i w przyszłości na tym terenie przybędzie zapewne więcej szkła, a pozostałościom przedwojennej Warszawy powinny zostać przywrócone dawne piękne szaty. Szkoda by było żeby cały czas prezentowały się gościom w żebraczych szmatach...

Chcę więcej

InvestMap.pl- inwestycje, budownictwo, nieruchomości
grzybson88 no está en línea   Reply With Quote
Old October 12th, 2010, 10:31 PM   #1423
M_I_K_I
Registered User

M_I_K_I's Avatar

Likes (Received): 950

brawo Filoss! nowy zestaw faktycznie jeszcze lepszy niż dotychczas (hm, to w ogóle możliwe?)
Old October 12th, 2010, 11:02 PM   #1424
filosss
Semper Invicta

filosss's Avatar

Wy sobie oglądajcie, a ja zarzucę kolejną dyszkę w ramach Otwarcia Filosssografii w odsłonie 2010.

3041) Wiślany brzeg żyje swoim życiem. Te nieliczne statki i barki które cumują przy warszawskim bulwarze mija codziennie kilkaset pociągów warszawską średnicą - linią kolejową która ma największe w Polsce obłożenie jeśli chodzi o liczbę pociągów. Zdarzają się widoki, że na moście średnicowym możemy podziwiac 3, a czsem nawet 4 pociągi w jednej chwili... Kadr zrobiony podczas majowej wielkiej wody - stąd pod Poniatoszczakiem liczne rzesze gapiów - następnego dnia podest na którym stali widoczni ludzie zniknął pod wodą...

3042) WZW i Stare Miasto w zimowej szacie. Jakże malownicze, gdy czerwone dachy pokrywają się białym puchem. Całośc jakby wyciągnięta z zimowej baśni... Piękny i urzekający widok. Dla takich chwil, aż się chce nadejścia zimy...

3043) Warszawskie stawy... Środek metropolii. Za każdy metr gruntu można by nabyc dobrej klasy auto, a tu rybki sobie wśród trzcin pływają... No rybek nie widziałem, ale trzciny sięgające piersi - i owszem... Miejsce codziennie mijane przez dziesiątki jeśli nie setki tysięcy ludzi - kto zwrócił uwagę na zieloną szatę przykrycia peronów Dworca Centralnego... A niechże zalegnie się w tych haszczach żółw błotny czy inny gatunek chroniony - wówczas będziemy mogli na dekady zapomniec o jakiejkolwiek inwestycji w okolicy Warszawski Staw Centralny jeszcze kilkukrotnie pojawi się w Filosssografii

3044) Warszawa nabiera prędkości. Wciąż i nadal życie w tym mieście różni się od życia w innych miastach... Pociąg wtaczający się na peron, który trudno uchwycic doskonale pokazuje ulotne codzienne chwile, podczas których pokonujemy nierzadko dziesiątki kilometrów, aby dotrzec do pracy, szkoły... I choc dworzec Warszawa Śródmieście zdominowany jest przez "przyjezdnych" z podwarszawskich wiadomości, to mam nadzieję, że większośc z nich identyfikuje się z Wielką Warszawą od Grodziska po Radzymin i od Góry Kalwarii do Nowego Dworu Mazowieckiego...

3045) Zimowy Plac Piłsudskiego, to wręcz hektary powierzchni pokrytej śniegiem, która skutecznie mogłaby byc lepiej zagospodarowana. ODwieczny temat odbudowy Pałacu Saskiego, Pałacu Bruhla i nowy temat budowy nowych oficyn na terenie Placu. Czy kiedyś powstaną - liczymy na to, i miejmy nadzieję, że się doczekamy...

3046) WzW klasycznie. Czyli warszawski skyline znad Pola Mokotowskiego. Jeden z najciekawszych widoków na nasze wieżowce. Oklepany, ale nadal zachwycający... A jak za 2 lata panorama uzupełni się o wieżowiec Hines'a i Złotą 44 widok będzie jeszcze bardziej ciekawszy...

3047) Podróż 17tką w 13N... Już niedługo archiwalny widok. Swingi powolutku wypierają wiekowe wagony 13N, nazywane parówkami, których dźwięk stanowi nieodzowne tło Warszawy od 50 lat... Będę tęsknił... A narazie jesteśmy świadkami prawdziwej rzezi na parówkach... Każdy kolejny dostarczony Swing to dwa kolejne wagony 13N otrzymują bilet na wycieczkę do huty... Bez drogi powrotnej...

3048) WZW - Kowalczyka 1. Zapamiętacie ten adres bo kadrów z tego opuszczonego bloczyska będzie sporo. Klimat niesamowity... Od kilku lat 12 piętrowy blok na pograniczu Żerania i Tarchomina stoi pusty i wybebeszony... Wiatr gwiżdże w pustych szybach windowych, ruina straszy... Ciekawy obiekt do zdobycia dla wszystkich odważnych...

3049) WZW i Powiśle u stóp Stadionu Narodowego. Gdzieś w oddali majaczą grochowskie kaskadowce, z których kadry też się pojawią. Powoli Stadion Narodowy wyrasta na jeden z najbardziej zauważalnych obiektów w mieście obok PKiNu i warszawskich elektrociepłowni...

3050) Warszawa kolejowa i odcinek między Warszawą Włochy, a dworcem (stacją) zachodnim, czyli labirynt torów, wiaduktów, tuneli, rozjazdów i bocznic... Teren warty bliższego poznania i zdobycia...

Więcej?

ENJOY
Old October 12th, 2010, 11:17 PM   #1425
wloclawianin
Richelieu znad zapory

wloclawianin's Avatar

Likes (Received): 2433

Więcej, wiecej!

Nie wiem czy zwróciliście uwagę, czy tylko mi się coś wydaje, ale na tym ostatnim zdjęciu bardzo fajnie wyszedł PKiN. Jakiś taki "chudy"

Quote:
Originally Posted by filosss
Takie dwa spostrzeżenia: pierwsze negatywne, że na tym zdjęciu widać, jak okropna jest ta reklama na Intercontinentalu, zaś drugie, takie pozytywne, że nawet ludzie na reklamach patrzą się na PKiN
Z premedytacją wydarto całe strony naszej historii, pisane kamiennymi zgłoskami naszej architektury. Nie możemy na to się zgodzić. Poczucie odpowiedzialności wobec przyszłych pokoleń domaga się odbudowy tego, co nam zniszczono, odbudowy pełnej, świadomej tragizmu popełnianego fałszu konserwatorskiego. (…) Sprawa zabytków jest podstawowym zagadnieniem społecznym – zagadnieniem kultury narodu. Nie możemy wobec nich stosować jednostronnie abstrakcyjnej teorii, musimy uwzględniać potrzeby dnia dzisiejszego.
Jan Zachwatowicz, 1946r.
wloclawianin no está en línea   Reply With Quote
Old October 12th, 2010, 11:23 PM   #1426
Mr. America
przestrzeń-ludzie-miasto

Mr. America's Avatar

Jestem pod wrażeniem - reaktywacja jest genialna. Ech, ja to jednak jestem leniem - jak widzę ile filosss "zaliczył" miejsc w tym roku, a ile ja...

PS. Warszawiacy, wybaczcie, że tak po krakowsku to napiszę - ale kto - patrząc na zdjęcie 3037 - zaprzeczy, że Warszawa to jest wieś?
Mr. America no está en línea   Reply With Quote
Old October 13th, 2010, 12:47 AM   #1427
filosss
Semper Invicta

filosss's Avatar

No to na zakończenie dnia jeszcze jeden "mały" pakiecik. Tylko, żebym za bardzo Was nie przyzwyczaił...

3051) Z cyklu widoki archiwalne. Ulica Prosta, jeszcze funkcjonująca. Od miesiąca nie przejezdna, bowiem rozpoczęła się budowa II linii metra. Narazie to tylko hasło, ale jakże dużo wnoszące w rozwój warszawskiej infrastruktury.

3052) Z cyklu widoki archiwalne. To se newrati. Kupiec Warszawski, Jarmark Europa - te hasła zniknęły z mapy Warszawy i choc narazie błonia przed stadionem przypominają Hiroszimę w 45 to kto wie, co za kilka lat w tym miejscu ujrzymy...

3053) Jelonki, czyli kolorowo i z jajem, bo niezłymi jajcarzami musieli byc architekci i urbaniści którzy zaplanowali układ Jelonek, szczególnie tych północnych. Co prawda daleko Jelonkom do półksięzyców z Targówka, ale też jest oryginalnie. A tak na poważnie bardzo lubię Jelonki, dużo zielonych podwórek, mnóstwo prześwitów, dzięki którym bezproblemowo zielonymi podwórkami możemy pokonywac Jelonki wszerz i wzdłuż

3054) WZW, czyli Śródmieście Północne, a w zasadzie to co z niego pozostało. Widoczny poniżej układ ulic, to oczywiście (od góry) Foksal, Nowy Świat, Chmielna, Zgoda. Po środku zdjęcia ciekwy blok na miejscu kamienicy z popularną przed wojną restauracją Szwajcarska, którą "obecnie zastąpił" Sfinx. Sam budynek mieści biura firmy Dipservice. Budynek oczywiście przezemnie zdobyty i w następnych setach zapewne trafią się kadry stamtąd.

3055) Rok 2010 jest rokiem szczególnym, z tym chyba nikt nie jest w stanie polemizowac. Kwiecien 2010, wczesna wiosna i dziesiątki tysięcy płonących zniczy ku pamięci największej tragedii jaką doświadczyła nasza RP. Szkoda, że pewne środowiska starają się posiąśc monopol na wszystko co z tym tragicznym wydarzeniem jest związane...

3056) WZW i jedna z dwóch warszawskich cerkwii na tle jelonkowego blokowiska. Zdjęcie zrobione z punktowca na rogu Kasprzaka, Ordona. Blok paskudny, ale widoki z niego - palce lizac - cała Wola na wyciągnięcie dłoni, a w zasadzie obiektywu...

3057) Wielka Fala 2010 i patrole żandarmerii i policji, które tego dnia jeszcze spokojnie mogły poruszac się serwisówką wzdłuż Wisły. Następnego dnia wszystko znalazło się pod wodą.

3058) PKiN w towarzystwie dwóch z trzech "wspaniałych". Ciekawie kontrastuje elewacja PKiNu z błękitno zielonymi elwacjami warszawskich wieżowców. I pomyślec, że warszawski skynline bez PKinu - Szanghaj, warszawski skyline bez wieżowców - Moskwa...

3059) Warszawskie ścieżki rowerowe. I most Świętokrzyski, który jest najbardziej przyjazny rowerzystom. Szerokie ciągi pieszorowerowe po obu stronach mostu. Nawet nie chce się pisac w jakich warunkach jadąc rowerem pokonuje się Most Grota Roweckiego...

3060) WZW i widok na północ z północnego punktowca Ściany Wschodniej. Podziękowania dla Pana ochroniarza, który uskuteczniając drzemkę na portierni, odciążył mnie od składania wyjaśnień i próśb o wejście na górę. Widok fenomenalny. Doskonale komponują się ze sobą "północne wieżowce". Przebija się Socreal przy Andersa i moloch koło Warszaw Gdańskiej. W tle wysokie bloki osiedli Potok i Ruda, a jeszcze dalej daleki Tarchomin - już za Wisłą, która gdzieś w dole płynie...

Na dziś wystarczy. Liczę, że start Filosssografii 2010 się spodobał, a jak mnie namówicie, jutro kolejny upload...

ENJOY
Old October 13th, 2010, 01:01 AM   #1428
[BÉTON!BRUT!]
Liberté Égalité Beyoncé

[BÉTON!BRUT!]'s Avatar

Likes (Received): 120493

Mega. Klasa sama dla siebie!
[BÉTON!BRUT!] no está en línea   Reply With Quote
Old October 13th, 2010, 01:29 AM   #1429
thomas_zul
Gdynia - Open City

thomas_zul's Avatar

Likes (Received): 699

O kurcze...

Nowy rozmiar zdjęć zdecydowanie polepszył odczucia i wrażenia z oglądania. Kadry to miód z orzeszkami - choćby 3031, 3034, 3056, 3060. Świetna reaktywacja

Czekam z niecierpliwością na więcej i chyba przekonałeś mnie do próby zdobycia jakiegoś bloku w moim mieście - naprawdę warto

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zakaz używania zdjęć w celach komercyjnych bez mojej zgody.
thomas_zul no está en línea   Reply With Quote
Old October 13th, 2010, 02:06 AM   #1430
Ryshard
Registered User

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by filosss View Post

ENJOY
to chyba najpiekniejsza i najmniej popularna panorama warszawy ze wszystkich!
Ryshard no está en línea   Reply With Quote
Old October 13th, 2010, 02:10 AM   #1431
Elvenking
Registered User

Elvenking's Avatar

Likes (Received): 2565

Biję pokłony, niesamowite zdjęcia. Wrzucasz je na międzynarodowe sekcje? Warto się pochwalić. Widzę w tych zdjęciach tę Warszawę, którą kocham - przygniatającą swym ogromem, przepięknymi kamienicami, nowoczesnymi wieżowcami, kontrastami, tradycją i nowoczesnością - ostatnio z coraz większym naciskiem na to drugie. Europa pełną gębą.

Z niecierpliwością czekam na kolejne sety.
"A pan myślisz, że chaotyczne kombinacje efemerycznych pryncypiów są w stanie zdeterminować neutralną cywitatywę absolutnego relatywizmu immanentno-transcendentalnej solipsystycznej jaźni? Tak czy nie?! Gadaj pan!!!"
Elvenking no está en línea   Reply With Quote
Old October 13th, 2010, 03:56 AM   #1432
Ring
Before you die, you see..

Ring's Avatar

Likes (Received): 13444

3031 -> fantastyczne zdjęcie. Masz może jeszcze widok na lewo i prawo? Biorąc pod uwagę, że z tego wieżowca roztacza się widok na prawie całą zabudowę śródmieścia to można by było skleić z tego jedną z najlepszych panoram Wa-wy jakie w ogóle ktoś zrobił

A tak swoją drogą, widać jak nowy apartamentowiec przy ul. Górskiego bardzo fajnie wypełnił przestrzeń. Ten rejon centrum jest cholernie zwarty pod względem zabudowy, chyba 90% działek jest zabudowanych. Ciekawe co poczną ci biedni inwestorzy jak się im już skończą działki pod zabudowę :P
Ring no está en línea   Reply With Quote
Old October 13th, 2010, 09:32 AM   #1433
filosss
Semper Invicta

filosss's Avatar

Dzięki za zainteresowanie. Postaram się dziś również coś wrzucić...

Elvenking - nie myslałem o międzynarodowym umieszczaniu. Nie spaceruje po tak odległtych pieleszach forum, a może warto. Jakby dał ktoś linka do odpowiedniego działu - to może bym coś zdziałał

Quote:
Originally Posted by Ring View Post
3031 -> fantastyczne zdjęcie. Masz może jeszcze widok na lewo i prawo? Biorąc pod uwagę, że z tego wieżowca roztacza się widok na prawie całą zabudowę śródmieścia to można by było skleić z tego jedną z najlepszych panoram Wa-wy jakie w ogóle ktoś zrobił

A tak swoją drogą, widać jak nowy apartamentowiec przy ul. Górskiego bardzo fajnie wypełnił przestrzeń. Ten rejon centrum jest cholernie zwarty pod względem zabudowy, chyba 90% działek jest zabudowanych. Ciekawe co poczną ci biedni inwestorzy jak się im już skończą działki pod zabudowę :P
Trochę widoczków mam...

Dla dobrej panoramy trzeba by miejsce przyatakowac letnią porą dostatecznie wcześnie rano, aby słońce nie wchodziło nad rejony śródmieścia południowego. Ja fociłem jakiś tydzień czas temu ok. 12 i w zasadzie za linią Alej już było focenie pod słońce... Są za to miodzio widoki na północ, choć tych akurat mam sporo (podobne z Ludnej, Punktowca przy Solcu/Poniatoszczaku, bloczku przy Wisłostradzie/średnicy...)

Last edited by filosss; October 13th, 2010 at 09:43 AM.
Old October 13th, 2010, 09:34 AM   #1434
skansen
not interested

skansen's Avatar

Likes (Received): 2027

Cóż ja mogę jeszcze dodać? Zachwycony jestem i wdzięczny. I wierny temu wątkowi jak pies.
skansen no está en línea   Reply With Quote
Old October 13th, 2010, 10:00 AM   #1435
Youth86
Nowohucki Karlus

Youth86's Avatar

Likes (Received): 290

Cuuuuuuuuuuuuuudo...miasto rośnie w kierunku PKiNu, kaskadowo wznosi się, odżywa...gdyby pokazać to foto mieszkańcowi Wawy z 1946 roku miałby łzy w oczach...

Inwestorzy? Oby zaczęli naprawdę pięknie rewitalizować to, co jest...

Berlin Youth'a
Youth86 no está en línea   Reply With Quote
Old October 13th, 2010, 10:05 AM   #1436
Wiedzkam
Registered User

Likes (Received): 1

Quote:
Originally Posted by filosss View Post
Opróżniania katalogów ciąg dalszy. Dzisiejszy set głównie w kontekście zmian jakie zachodzą w naszym mieście. Zmian pozytywnych, ale zawsze znajdzie się jakieś kukułcze jajo...

2990) Hotel Bristol. Jakże imponujący gmach, i jakże nie pasujący skalą do reszty zabudowy Krakowskiego Przedmieścia. Jakże zakłamanymi hasłami walczył PRL, który po wojnie kamienice z Krakowskiego Przedmieścia i Nowego Światu skutecznie obniył z pierwotnych 6 czy 7 kondygnacji do 3-4. Bristol się zachował. PRLowskie ludki lubiły luksus, a że Bristol przetrwał to był wykorzystywany, m.in. do organizacji imprezy urodzinowej dla Stalina...
Cholercia - tyle lat przemieszkałem w Warszawie, Krakowskie, Nowy Świat i okolice złaziłem nie raz, i ani na myśl mi nie przyszło, że to kiedyś wyglądało inaczej :O
A jeśli nawet - że ktoś z rozmysłem mógł to obniżać, niszczyć, wyburzać - szczególnie jeśli z zawieruchy wojennej ocalało w stanie nadającym się do użytku.
Barbarzyństwo

i EDITka - zajrzałem na pierwszą stronę - i zawód. Fotek nie widać

Last edited by Wiedzkam; October 13th, 2010 at 10:43 AM.
Wiedzkam no está en línea   Reply With Quote
Old October 13th, 2010, 10:56 AM   #1437
fjtk_
homo hutus

fjtk_'s Avatar

Likes (Received): 2183

Ten wątek z powodzeniem mógłby się ukazać w druku w formie albumu. Może jakieś wydawnictwo? Zarówno jakość zdjęć jak i wartość merytoryczna przewyższa to co zwykle przeglądam na półkach księgarni. W każdym razie gratuluje i powodzenia w kontynuacji.
fjtk_ no está en línea   Reply With Quote
Old October 13th, 2010, 11:04 AM   #1438
drugastrona
Autostradowy Leming

drugastrona's Avatar

Likes (Received): 3873

No no, wchodzę sobie z rańca, a tu 30 fotek Trudno komentować każde zdjęcie z osobna, ale razem dają one obraz takiej Warszawy, jaką kocham, a jaką wielu nienawidzi. Czyli misz-masz nowoczesności z przedwojniem, wsi z miastem, pięknej architektury ze zwyczajnymi bloczydłami. Bardzo przyjemnie się ogląda Ale tylko tutaj mamy MIASTO pełną gębą. Widzę, że zdobyłeś opuszczony blok przy Modlińskiej - jak wrażenia? Grozi zawaleniem? Odwiedziłeś ul. Płochocińską może, czy już tak daleko się nie zapuszczałeś?
Old October 13th, 2010, 11:16 AM   #1439
filosss
Semper Invicta

filosss's Avatar

Quote:
Originally Posted by drugastrona View Post
No no, wchodzę sobie z rańca, a tu 30 fotek Trudno komentować każde zdjęcie z osobna, ale razem dają one obraz takiej Warszawy, jaką kocham, a jaką wielu nienawidzi. Czyli misz-masz nowoczesności z przedwojniem, wsi z miastem, pięknej architektury ze zwyczajnymi bloczydłami. Bardzo przyjemnie się ogląda Ale tylko tutaj mamy MIASTO pełną gębą. Widzę, że zdobyłeś opuszczony blok przy Modlińskiej - jak wrażenia? Grozi zawaleniem? Odwiedziłeś ul. Płochocińską może, czy już tak daleko się nie zapuszczałeś?
Opuszczony blok przy Modlińskiej/Kowalczyka ma klimat i o dziwo nie ma w środku dużego syfu - bezdomni i młodzież rzadko tam bywają. Pierwsze 3 kondygnacje z zamurowanymi oknami mogą trochę przerazic, ale im wyżej tym jaśniutko i przyjemniutko. Puste szyby windowe robią wrażenie, choć osobiście nie podchodziłem do nich (ech ten mój lęk wysokości)... Co do Płochocińskiej - nie można być wszędzie. Będą kadry z Żerania, Tarchomina, Kanału i Portu Żerańskiego... Warszawa jest zbyt dużym organizmem, aby wszystko moc pokazać. Ale będzie dużo nowych obszarów - Falenica, Młodzieszyn i całe pasmo otwockie do granicy miasta, Włochy, Ursus - Skorosze itd itp...
Old October 13th, 2010, 11:54 AM   #1440
filosss
Semper Invicta

filosss's Avatar

Może przeskoczymy na następną stronę wpierw...

Reply

Tags
praga, skyline, warsaw, warszawa, wola

Thread Tools

Posting Rules