SkyscraperCity Forum banner

[Poznań] Spacer po ul. Święty Marcin - wieloczęściowy wątek urodzinowy

19K views 44 replies 17 participants last post by  Paziu 
#1 ·
Jako, że zbliżają się kolejne urodziny najbardziej znanej i reprezentacyjnej ulicy Poznania zakłam przybliżający ją osobom spoza Poznania wątek.
Ulica ma dość długą i ciekawą historię, którą nie będę młodzieży zanudzał ;)

Kiedyś była główną ulicą Poznania. Dzisiaj ma małe znaczenie komunikacyjne, pełni jednak ważne funkcje handlowe i usługowe. Przy ul. Świętego Marcina zlokalizowanych jest sporo intstytucji jak Uniwersytet Adama Mickiewicza, Akademia Muzyczna, Filharmonia, regionalna dyrekcja Poczty Polskiej, CK Zamek, kina Zamkowe i Muza, biblioteki, sporo banków, itp. Nie jest długa. Od zachodu zaczyna się od Ronda Kaponiera i po ok 1,5 km kończy się na placu Wiosny Ludów. Do 1989 roku nazywała się Armii Czerwonej.

Pierwsze 9 lat swojego życia spędziłem mieszkając na tej ulicy - dlatego żywię ją sporym sentymentem.

Zdjęcia robiłem w spokojne, niedzielne popołudnie.

Na początek, przez szacunek zaczynamy od mojej Alma Mater, czyli Uniwerstytetu im. Adama Mickiewicza. Przy Św Marcinie mieszczą się Rektorat uczelni, dwa wydziały - Prawa i Administracji oraz Historii oraz słynna Aula Uniwersytecka.









Aula Uniwersytecka













Po lewej stronie fragment Akademii Muzycznej



Budynek Rektoratu





Budynek Auli od strony Rektoratu




CDN
 
See less See more
14
#4 ·
Św. Macin od Kaponiery do al. Niepodległości to szeroka arteria z kilkoma pasami ruchu w jedną stronę. U zbiegu z ul. Roosvelta powstaje poznański Sheraton







Z drugiej strony ulica kończy się przy czekającym na przebudowę placu Wiosny Ludów, gdzie również powstanie DH deptak



Na pl. Wiosny Ludów stoi gmach Kupca Poznańskiego wybudowanego na modnym w Poznaniu planie sześcioboku. Trend ten staje się ostatnio bardzo popularny, jak zwykle zazdroszczący Poznaniowi nowatorstwa Wrocław, postanowił zastosować ten styl przy budowie tamtejszych Arkad ;)







Ta część ulicy jest dość kameralna (zwłaszcza od alei Marcinkowskiego). Ulica jest tutaj jednokierunkowa i wąska – idealne miejsce na małe Chinatown :D



Bezpośrednio nad ulicą latają samoloty (to typowe w Poznaniu)



Kilka szerszych planów w stronę placu Mickiewicza















A teraz spojrzenie w przeciwnym kierunku, od pl. Mickiewicza w stronę kościała Św. Marcina









Stare i nowe. Warto dodać, że wieża dawnego budynku Powiernictwa Pruskiego, podobnie jak wieża stojącego naprzeciw Zamku Cesarskiego, była przed wojną również kilkadziesiąt metrów wyższa niż obecnie



Przy Świętym Marcinie stoi kilka pomników. Najbardziej znane to pomnik Adama Mickiewicza, patrona pobliskiego Uniwersytetu,…



… który wcześniej stał na tym kameralnym skwerku za kościołem Św. Marcina w dalszej części ulicy



Jednak najsłynniejszy pomnik przy tej ulicy i chyba w ogóle w Poznaniu to pomnik Poznańskiego Czerwca 1956




CDN
 
#5 ·
Pulse said:
Kiedy? by?a g?ówn? ulic? Poznania. Dzisiaj ma ma?e znaczenie komunikacyjne
Nie wiem czy takie male, kiedys czytalem, ze najwiekszy ruch samochodowy jest w Poznaniu na Moscie Uniwersyteckim - ilestamdziesiat tysiecy samochodow na dobe :bash:

Thx za fotki anyway, jakbys jeszcze mial cos z budowy Baltyku... :)
 
#8 ·
Fajnie by było kiedyś zobaczyć wszystkie kamienice wokoło św. Marcina odnowione, odbudowaną wieżę zamku no i czysty budynek UAM :) Mogło by miasto w przyszłym roku oczyścić też UAM co wydaje mi się prawdopodobne, jeżeli w tym roku maius zrobili to czemu by nie resztę zabytkowych budynków w tej okolicy :)
 
#12 ·
Skoro jesteśmy przy temacie wież, ja tą na budynku Powiernictwa Pruskiego zostawiłbym jak jest. W tej formie to jeden z moich ulubionych budynków w Poznaniu.
Co do Zamku Cesarskiego, nadbudowa wydaje się konieczna. Tutaj mam pytanie, czy wiadomo może coś nowego w tym temacie? Czy to jest nadal odległa wizja, czy może pojawiła się już jakaś konkretna informacja czy nawet przybliżona data tego przedsięwzięcia?

I drugie pytanie, jak kiedyś wyglądała ta zielona kamienica na rogu Św. Marcina i Gwarnej? Ta klockowata nadbudowa jest koszmarna.

I na zakończenie, brawo za ten wątek! :applause:
 
#16 ·
@yoowul
Oj, było zdecydowanie lepiej! Drażni mnie ten klocek. :)
Dzięki!

@PB
Super, nie ma nic lepszego dla odbiorcy niż konkurencja! ;)

@Pulse
Bardzo czekam na ciąg dalszy. Wątek jest bardzo interesujący i trzeba przyznać, że tak normalnie niestety na wiele rzeczy widocznych tu na zdjeciach, nie zwraca się uwagi.
Czy przewidujesz podobne wątki na temat innych ulic?
 
#17 ·
rafael said:
Skoro jesteśmy przy temacie wież, ja tą na budynku Powiernictwa Pruskiego zostawiłbym jak jest. W tej formie to jeden z moich ulubionych budynków w Poznaniu.
Mój też :) Jednak gdyby to ode mnie zależało pokusiłbym się o odbudowę tej wieży podobnie zresztą jak drugiej wieży tego budynku od strony ul Kościuszki





Podobnie odbudowałbym wszystkie wieże zamkowe nie tylko największą.

@Rafael - jeśli znajdę czas(o co może być trudno) będą również inne ulice.
 
#21 · (Edited)
Alfa

OK chłopaki, do tej pory było ładnie teraz czas na beczkę dziegciu ;) - czyli pokazać kompleks pięciu dwunastokondygnacyjnych budynków biurowych ze wspólnym przyziemiem nazywany popularnie Alfą (od nazwy jednego z budynków).

Symbol nowoczesnego Poznania przełomu lat 60 i 70tych ubiegłego stulecia, powstały na miejscu wyburzonej północnej pierzei ulicy gdzie wcześniej stały secesyjne kamienice z przełomu XIX i XX wieku nie odbiegające wielkością i rozmachem od kamienic berlińskich lub wiedeńskich. Powstanie Alfy było jedyną do końca przeprowadzoną częścią przebudowy centrum Poznania, które wg planów z lat 60tych miało być pełne wysokościowców stojących między autostradami. Podobne wyburzenia miały miejsce w dalszej części Św Marcina przy ulicy Piekary i alejach Marcinkowskiego.

Niektórzy Alfę lubią :D













CDN
 
#25 ·
yoowul said:
Chociaż trzeba przyznać, że przetrwała ta najładniejsza strona ulicy ;)
Na szczęście!

Strona gdzie obecnie stoi Alfa, trochę raziła niektórymi niskimi kamienicami. Chociaż te pocztówki są dość stare i może póżniej kamienice te zostały podwyższone? Tak czy inaczej, Alfa nie powinna tam stanąć.

Zapomniałem wcześniej dodać, że pewnym plusem dla Alfy jest zieleń przy torze tramwajowym. Odseparowuje ona parking oraz jezdnię pod tymi budynkami i wygląda to całkiem dobrze.
 
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top