daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > World Development News Forums > General Urban Developments > DN ArchivesGlobal Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.


Reply

 
Thread Tools
Old November 20th, 2005, 06:31 AM   #1
ahsm
Registered User
 
ahsm's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 676
Likes (Received): 16

[ KYIV - КИЇВ ] business centre - final project - must see!

Just copied and pasted from here. with permission.

Many of you remember, or not, that I posted a cities solution to growing need of office space in Kyiv, which was a business centre or a "skyscraper cluster" as we would say. There were proposals for it ever since late 90's. The location is the same, it's Rybalski island - but this project is for real. It has been said on national television that it has earned Presidents support.

Are you ready?

office space • Офісно-діловий комплекс – 2 000 000 м2
parking lots • Паркінг – 40 000 місць
hotel - 4 stars - • Готельний комплекс (4 зірки ) – 700 номерів
hotel - 3 stars - • Готельний комплекс (3 зірки ) – 1500 номерів
administrative space - • Адміністративний комплекс – 80 000 м2
trade space - • Торгівельний комплекс – 100 000 м2
sport-health space - • Спортивно-оздоровчий комплекс – 25 000 м2
movie theaters - • Кіноконцертний комплекс – 10 000 місць
museums - • Музей корпоративних колекцій – 12 000 м2

Which is just the beginning. The island will have it's own fully developed infrastructure, with underground metro, highways and even parks.

Kyiv was not the first one in this respect, but it will be the best oneWhat's important is that the project is not looking for investors, - it was investors who were looking for the project.

Additional and more thorough information. I'm not going to bother translating it.
Концепція розбудови Київського „Сіті-центру”
на території острова Рибальський
Необхідність побудови у Києві сучасного „Сіті-центру”

1. Наявність у практично всіх сучасних мегаполісах, світових та регіональних столиць відокремленого (локалізованог&#1086 центру ділової активності („Сіті-центру”) є не даниноюархітектурній моді, а суто прагматичним рішенням, яке дозволяє
* оптимізувати інфраструктуру і трафіки;
* створити привабливе середовище не тільки для ведення бізнесу, але й для постійного мешкання;
* зберегти історичні пам’ятки у їх природному оточенні, зелені зони, тощо
* і, головне, через все це створити справді довгострокову стратегію розвитку міста
2. Проблемою розбудови та розвитку „ділової” складової Києва є „точкова”, безсистемна офісна забудова, що призводить до:
* „перемішання” історично-значущої, житлової та офісної забудови, що погіршує естетику та ергономіку міста, а також умови як проживання, так і ведення бізнесу
* створення штучного інфраструктурного „голоду” та навіть колапсів при будівництві багатоповерхових офісних будівель в центральних районах міста
* створення проблем в комунікаційних зв’язках при будівництві офісних будівель в периферійних, а особливо – у віддалених від головних автомагістралей, аеропорту и т. п. периферійних районах міста
* створення додаткових трафіків між просторово відокремленими офісними центрами
* відсутність прозорих перспектив розвитку ділової частини міста в цілому

Оптимальність території Рибальського острова для побудови на ній сучасного „Сіті-центру”

1. Передумови та збереження історичної спадкоємності
* історично Київ формувався та розвивався як своєрідний „союз” трьох окремих, функціонально спеціалізованих частин: Старого Києва (Гор&#1080 – як адміністративного центру, Печерську – як центру релігійно-духовного та Подолу („Місто Поділ” – саме герб (печатку магістрат&#1091 цього міста – „Самостріл” з незрозумілої причини відображено на „Лядських воротах” на майдані Незалежност&#1110 – як центру „ділової активності”, головним транспортним та торгівельним вузлом якого було гирло річки Почайної, яка з півдня межувала з територією сучасного Рибальського острова. Таким чином, з самих первісних часів виникнення Києва територію Рибальського острову було „відведено” під те, що сучасною мовою зветься „Сіті-центром”
2. Інфраструктурні передумови, переваги та вигоди саме території Рибальського острову
* компактність та достатність площі, причому також з огляду перспектив подальшого розвитку „Сіті-центру”
* розвинута транспортна інфраструктура та можливості її подальшого розвитку:
- залізничний міст на північній частині території острову з подальшою прибудовою станції та перспективою створення кільцевої міської залізниці (через Південний та Північний залізничні мост&#1080
- комплексний автомобільно-метро-міст на південній частині території острову із „своєю” станцією метро та потужною автотранспортною розв’язкою
- Московський міст (1 км. на північ від території остров&#1091 з прилеглою автотранспортною розв’язкою
- побудова транзитної автомагістралі через острів вздовж Дніпра та мосту, який з’єднуватиме цю магістраль з Набережним шосе на півдні, замкне єдину міську транспортну вісь „північ-південь”
- пряме з’єднання острову через новий міст метро з Дарницьким залізничним вокзалом та – через виїзд на Бориспільську трасу – з аеропортом
- можливість розбудови річкового порту

Опис концепції побудови „Сіті-центру” В підмурівок пропонованої концепції покладено ряд принципових положень:

1. Цілісність території як єдиного містобудівного комплексу
2. Функціональне та просторове зонування території
3. Єдиний багатоповерховий стилобат-подіум
4. Єдиний концентрований мультитранспортний вузол
5. Транзитна територія міського значення

Багаторівневий стилобат об’єднує споруди у цілісний містобудівний комплекс.

Перший, нижчий рівень стилобату є загальним для всього „Сіті-центру” рівнем інженерних комунікацій. На другому та третьому рівнях локалізовано автопаркінги з відповідними під’їздами та розв’язками (з одностороннім рухо&#1084. Для офісних споруд також можливо використання під автопаркінг четвертого рівня, для інших цей рівень відведено під торгівельні, сервісні та інші об’єкти.

В торгівельно-рекреаційній зоні (ділянки В1 – В9) передбачено 2 рівні подіуму. Три рівні під ділянками D4, D6 та D8 (житловий комплек&#1089 забезпечує їх функціональне забезпечення і дає змогу „поступового спуску” до Дніпра. Загальною функцією стилобату є також забезпечення транзитної транспортної функції, системи зручних під’їздів до окремих будівель та можливість виїзду спеціального транспорту (пожежного, санітарного, тощ&#1086 на поверхню подіуму. Поверхня подіуму – пішохідна (в перспективі можливе використання „внутрішнього” екологічно-чистого транспорт&#1091 і являє собою частково озеленену (парк, бульвар, алеї, точкове озелененн&#1103 спільну для всього „Сіті-центру” просторову одиницю.

Концепція „Сіті-центру” передбачає функціональне зонування території. Головну формоутворюючу функцію несе офісний та офісно-торгівельний комплекс – конгломерат офісних будівель (С1, С5, С7, С2, С4, С6, С8, D1, D3, D5, D7, D9, D11, B10, B11, D13, D12, D14). Загалом це близько 2 млн. м2 площі. Згідно з розрахунками окупність будівництва офісних приміщень 3 – 4 роки. Територіальна, конструктивна та комунікаційна складові дозволяють будувати високі та надвисокі офісні споруди від 45 до 120 поверхів, чим забезпечується висока щільність забудови і високоефективне використання інфраструктури. Забудову планується здійснювати на протязі багатьох років „за необхідності”. При цьому єдиним обмеженням творчої фантазії архітекторів буде Кодекс забудови, фіксуючий єдиний цілісний образ „Сіті-центру”, відповідно до якого кожний сегмент відведено під певну поверховість та об’єм майбутньої будівлі.

Вздовж внутрішньої гавані планується побудувати 3 – 4-х поверхові ділянки з торгівельною функцією (А1 та А3) та спортивно-оздоровчій комплекс – басейни, спортивні та тренажерні зали, криті корти, тощо (А5 та А7). На гавань орієнтований також розміщений вздовж всієї її берегової смуги парк з кіноконцертним комплексом (В9). Ділянки А2, А4, та А6 відведено під торгівельно-офісні будівлі та адміністративний центр (мері&#1102. Ділянку А8 зарезервовано під будівництво „Музею корпоративних колекцій” (див. Додаток 1).

Біля перешийку південно-західного мису (на початку паркової зон&#1080 зарезервоване зручне місце під можливе будівництво храму (див. Додаток 2).

Вздовж транспортної магістралі, яка пролягатиме в тунелі в стилобатній частині, буде організований пішохідний бульвар, доповнений „внутрішнім” ландшафтним парком, який планується розбити на території ділянок В1, В3, В5 та В7. Ділянки В2, В4, В6 та В7 відведено під будівництво торгівельно-розважальних закладів (ресторани, кав’ярні, паби, клуби, спеціалізовані крамниці, тощ&#1086 – забудови переважно не більше 4 поверхів з відкритими терасами – з відтворенням образності з елементами „ретро” задля створення затишно-домашньої атмосфери.

Готелі: на ділянках С3 та D2 пропонується збудувати два 3-х зіркових готелі на 4 570 номерів, а на ділянці D10 – 4-х зірковий готель на 2 240 номерів. В кожному з готелів додатково передбачено приміщення під ресторани, бари, центри сервісного обслуговування, тощо.

Вздовж Дніпра планується побудувати житлові комплекси типу „апартамент” (ділянки D4, D6 та D8) – як наймане доходне житло з розвинутою системою обслуговування.

Поблизу залізничної станції можливо будівництво окремого підземно-надземного автопаркінгу.

Переваги та вигоди пропонованої концепції побудови „Сіті-центру”

1. Комплексне вирішення проблеми розбудови та розвитку „ділової” складової міста на багато років вперед, концентрація та локалізація офісної забудови
2. Цілеспрямована капіталізація території, з багаторічною перспективою поступового розвитку
3. Комплексне вирішення наявних проблем підтримання та подальшого розвитку транспортної інфраструктури Києва та таких проблем, які мають виникнути найближчим часом за існуючої моделі офісної розбудови. Створення насиченого транспортного перехрестя саме „там, де потрібно”, тобто у діловій частині міста, „розвантаження” історичних та житлових територій.
4. Багаторівневе рішення, підйом відмітки на рівень 10 – 15 метрів
Переваги та вигоди:

* організація системи підземних колекторів
* організація локальних «цільових» місць паркування
* організація підземних адресних та транзитних автомагістралей, поїздів та виїздів
* організація одностороннього руху транспорту
* організація єдиного підземного пішохідного простору на верхньому підземному рівні з торговельними рядами й вхідними групами
* організація єдиного пішохідного простору на поверхні, яка перемежатиметься системою бульварів з «екологічним» внутрішнім транспортом
* організація системи парків та зелених зон
5. Подальше „розвантаження” Хрещатику шляхом переносу частини адміністративних закладів з нього та прилеглих кварталів на територію „Сіті-центру”, що дозволить передивитись (точніше, створит&#1080 завершену концепцію „мейн-стріт” Києва як справді культурно-рекреаційного та розважального центру (театри, кінотеатри, готелі, кафе, ресторани, парки, сквери, пішохідні зони, тощ&#1086

Додаток 1


„МУЗЕЙ КОРПОРАТИВНИХ КОЛЕКЦІЙ”
Київського „Сіті-Центру”

1. Ідея:
* створення для міста „Супер-третьяковської галереї” за принципом об’єднання зусиль багатьох „Третьякових”;
* створення музею як „живої істоти” – такої, що постійно розвивається та росте за рахунок як поповнення колекцій, так і поповнення рядів самих колекціонерів-учасників;
* створення музею як „істоти із свободою волею” – ніхто заздалегідь не може передбачити, що саме колекціонує наступний колекціонер-учасник.
2. Передумови:
на сьогодні стало звичним, тобто модним явищем, коли респектабельні корпорації, банки та (аб&#1086 їх топ-менеджери та власники збирають тематичні колекції, які з багатьох міркувань (корпоративні та власні амбіції, просування бренду, суто духовні потреби „поділитися” враженнями та втіхою з ближнім&#1080 час від часу експонуються для широкого показу. Київський „Сіті-центр” з часом неодмінно стане місцем великої концентрації таких приватних та корпоративних колекцій, кожну з яких треба буде окремо зберігати (створюючи відповідні умови збереженн&#1103, охороняти та – час від часу – шукати шляхи та способи публічного експонування. Створення єдиного „музею корпоративних колекцій” не зніме всі ці проблеми, але й створить цілу низку додаткових виграшів та переваг.
3. Виграші та переваги:
* переваги для міста та його мешканців – дивись пункт 1 („Ідея”).
* переваги для інвесторів „Сіті-центру” – додаткова „капіталізація” вкладень через підвищення рівня елітарності місця – перш за все, за рахунок тих виграшів та переваг, які отримають їх майбутні клієнти (покупц&#1110.
* переваги для бізнесу:
- дивись пункт 2 („Передумови”);
- всі колекції, які експонуватимуться в музеї, залишаються приватною власністю їх володарів;
- створення музею як „елітного клубу” керманичів великого бізнесу, який:
* об’єднує їх за принципом „хобі”;
* стимулює їх амбіції;
* сприяє приєднанню нових членів через одне тільки бажання стати учасниками такого клубу;
* є ні чим іншим, як витонченим маркетинговим ходом, засобом створення нових „інформаційних приводів”, тощо.
4. Додаткові можливості:
Крім особистої колекції (і навіть за її відсутност&#1110, той чи інший власник (банк, корпорація, тощ&#1086 може також:
&#1072 спонсорувати та організовувати показ тематичних експозицій з колекцій різних музеїв світу;
&#1073 спонсорувати та організовувати обмін чи просто показ колекцій, зібраних у „хед-офісах” чи філіях своєї організації;
&#1074 спонсорувати та організовувати обмін чи просто показ колекцій організації-партнерів, тощо.

Додаток 2

Концепція Православної церкви
на території Київського „Сіті-Центру”
2 варіанти

1-ий варіант

Церква Пресвятої Богородиці („Десятинна”)

1. Ідея
„Зняти” проблему „відбудови” Десятинної церкви, зберегти історичний фундамент та історичне місце, яке на сьогодні не є оптимальним для будівництва. Проекти побудови цієї церкви вже розроблено.
Крім того, сама історична назва церкви є свого роду алюзією на ділові стосунки, що виглядає доречним з огляду на призначення самого місця.
Можна також певною мірою зберегти відображені в назві принципи побудови, наприклад: 1/10 коштів на будівництво – з бюджету країни, 1/10 – з бюджету Києва, 1/10 – Церкви и т. д. Нарешті, 1/10 – від народних пожертв.

2-ий варіант

Церква Віри, Надії та Любові („Нова Софія”) – пере-відтворення у первісному вигляді храму св. Софії Константинопольській

1. Ідея
Однією з геополітичних проблем Православ’я починаючи з 1453 р. є втрата її святині й матеріального символу – храму св. Софії Константинопольській, яка стала мусульманською мечеттю. У середньовіччі це могло б спричинити „хрестовий похід” за її визволення. В 21-у сторіччі пропонується новий «modus operandi» – не відвоювання земель заради звільнення святині, а її пере-відтворення з залишанням «невірним» тільки „фізичної оболонки”. Таке пере-відтворення є свого роду символом перемоги Віри над мирською суєтою та духовного відродження України як нового центру Православ’я.
2. Місто
Єдиною безперервною, тобто істиною історією Києва є його історія як одного з головних центрів Православ’я. Ми робимо заявку на перетворення його у головний центр Східного Християнства.
3. Місце
Ще княгиня Ольга порівнювала гавань у гирлі Почайній (а саме це місце відведено як потенційне для будівництво храм&#1091 з бухтою „Золотий Ріг”, на берегу якої й стоїть „Айа-Софія”.
ahsm no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old November 20th, 2005, 07:01 AM   #2
sdtj
-°- America's Finest -°-
 
sdtj's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: San Diego, CA
Posts: 2,688
Likes (Received): 57

Those renders don't help much.
__________________
Wonder comes from the awareness of ignorance.El peor enemigo de la verdad no es la mentira, sino la estupidez.
Lo tengo todo, por no querer mas nada..
sdtj no está en línea   Reply With Quote
Old November 20th, 2005, 07:14 AM   #3
*UofT*
Registered User
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,800
Likes (Received): 18

Don't help much?< I think these pictures are absolutely mind boggling!!, When does construction start? awsome!
*UofT* no está en línea   Reply With Quote
Old November 20th, 2005, 07:29 AM   #4
sdtj
-°- America's Finest -°-
 
sdtj's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: San Diego, CA
Posts: 2,688
Likes (Received): 57

The photos are way to little to admire each building in detail... That's what I meant..
__________________
Wonder comes from the awareness of ignorance.El peor enemigo de la verdad no es la mentira, sino la estupidez.
Lo tengo todo, por no querer mas nada..
sdtj no está en línea   Reply With Quote
Old November 20th, 2005, 07:30 AM   #5
ahsm
Registered User
 
ahsm's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 676
Likes (Received): 16

Quote:
Originally Posted by sdtj
The photos are way to little to admire each building in detail... That's what I meant..
That's all we have at the moment, so admire it all you can!
ahsm no está en línea   Reply With Quote
Old November 20th, 2005, 07:32 AM   #6
sdtj
-°- America's Finest -°-
 
sdtj's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: San Diego, CA
Posts: 2,688
Likes (Received): 57

Thanks, I hope you keep us posted. The project looks amazing indeed. Don't need to be rude.
__________________
Wonder comes from the awareness of ignorance.El peor enemigo de la verdad no es la mentira, sino la estupidez.
Lo tengo todo, por no querer mas nada..
sdtj no está en línea   Reply With Quote
Old November 20th, 2005, 07:40 AM   #7
۩SkyScraper۩
ж
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 326
Likes (Received): 1

Great project, but we need more details..
۩SkyScraper۩ no está en línea   Reply With Quote
Old November 20th, 2005, 08:28 AM   #8
VelesHomais
Registered User
 
VelesHomais's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 18,962
Likes (Received): 5029

There are no further details as of now. Construction will most likely begin within 2006.

This project has been a hot debating issue in Kyiv for over five years now and this seems to be the final project. Though every scraper has its own architect. I'll try to inform you with whatever I can dig out.
__________________
Операція И - 19.3.15
VelesHomais no está en línea   Reply With Quote
Old November 20th, 2005, 08:34 AM   #9
Peter The Great
Registered User
 
Peter The Great's Avatar
 
Join Date: Sep 2002
Location: Toronto
Posts: 268
Likes (Received): 9

Unbelievable...reminds me of Pittsburgh
Peter The Great no está en línea   Reply With Quote
Old November 20th, 2005, 07:36 PM   #10
Spearman
NWO Henchman
 
Spearman's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Location: Oslo
Posts: 1,018
Likes (Received): 638

Quote:
Originally Posted by Pan_Stanislav
There are no further details as of now. Construction will most likely begin within 2006.

This project has been a hot debating issue in Kyiv for over five years now and this seems to be the final project. Though every scraper has its own architect. I'll try to inform you with whatever I can dig out.
Having a different architect on each building really helps remove the monotnony of many large development projects. I think this will be awsome!
Spearman no está en línea   Reply With Quote
Old November 20th, 2005, 09:43 PM   #11
soup or man
Avant Garde
 
soup or man's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Location: Chicago, Illinois
Posts: 3,758
Likes (Received): 864

Awesome! Though I can't tell where one building starts and another ends.
__________________
Far from basic.
soup or man no está en línea   Reply With Quote
Old November 20th, 2005, 09:48 PM   #12
Dr. Dubai
BANNED
 
Dr. Dubai's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: El mundo
Posts: 6,813
Likes (Received): 24

I can't almost believe that Kiev is getting such a big skyline. Where does al the money come from? And who's gonna settle in the buildings?
Dr. Dubai no está en línea   Reply With Quote
Old November 20th, 2005, 09:50 PM   #13
malec
Rrrraaaaaahhhhhhh!!!!!!!
 
malec's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Location: Cork
Posts: 9,598
Likes (Received): 125

Holy crap

Now tall's the tallest tower there?

Some look 300/400m
malec no está en línea   Reply With Quote
Old November 20th, 2005, 11:29 PM   #14
VelesHomais
Registered User
 
VelesHomais's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 18,962
Likes (Received): 5029

Quote:
Originally Posted by Dr. Dubai
I can't almost believe that Kiev is getting such a big skyline. Where does al the money come from? And who's gonna settle in the buildings?
The city has been experiencing extreme need of office space for many years now. This will be the answer. Money are coming from investors.

These will be mostly office towers. Also hotels, administrative, movie theaters and museums.
__________________
Операція И - 19.3.15
VelesHomais no está en línea   Reply With Quote
Old November 20th, 2005, 11:31 PM   #15
VelesHomais
Registered User
 
VelesHomais's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 18,962
Likes (Received): 5029

Quote:
Originally Posted by malec
Holy crap

Now tall's the tallest tower there?

Some look 300/400m
This will be tallest tower in Ukraine. Over 400m, exact height is not known yet.
__________________
Операція И - 19.3.15
VelesHomais no está en línea   Reply With Quote
Old November 20th, 2005, 11:33 PM   #16
Peter The Great
Registered User
 
Peter The Great's Avatar
 
Join Date: Sep 2002
Location: Toronto
Posts: 268
Likes (Received): 9

^ it won't be part of the cluster?
Peter The Great no está en línea   Reply With Quote
Old November 20th, 2005, 11:55 PM   #17
Qatar4Ever
Registered User
 
Join Date: Feb 2004
Location: Doha/Texas
Posts: 1,640
Likes (Received): 0

some great looking crap
Qatar4Ever no está en línea   Reply With Quote
Old November 21st, 2005, 12:00 AM   #18
malec
Rrrraaaaaahhhhhhh!!!!!!!
 
malec's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Location: Cork
Posts: 9,598
Likes (Received): 125

Quote:
Originally Posted by Pan_Stanislav
This will be tallest tower in Ukraine. Over 400m, exact height is not known yet.
Will this get through though? I'd way prefer if this was part of that cluster. It seems to be smack bang in the middle of low-rises.
malec no está en línea   Reply With Quote
Old November 21st, 2005, 12:06 AM   #19
Eastender
Registered User
 
Join Date: Feb 2003
Posts: 311
Likes (Received): 4

this project shown here will contain hundreds of thousand if not a few millions of square meters of office space. today entire kiev has only 315,000 sq m of office space (compared to greater paris with 44,000,000 sq m or frankfurt with 11,500,000 sq m of office space - figures from jones lang lasalle and colliers international). kiev will get another 300,000 sq m of office space until 2008. the demand in 2004 was 60,000 sq m (that's one mid-size skyscraper) - not exactly an "extreme demand" like somebody said earlier..

this means, the project shown above will not be built at once simply because there is no demand for it. the yields are pretty high compared to western europe, but this alone will not be enough for a project like that. there is strong demand on the residential markt, but it doesn't look like the towers will be residential. they will have to fill the buildings with hotels...

Last edited by Eastender; November 21st, 2005 at 12:13 AM.
Eastender no está en línea   Reply With Quote
Old November 21st, 2005, 12:10 AM   #20
some_stupid_nut
Registered User
 
Join Date: Sep 2003
Location: Northern Virginia
Posts: 310
Likes (Received): 3

Nice! The buildings are a little too angular for my taste though. Get what I mean? They are all spiky and pokey. But nice!
__________________
I smell bad.
some_stupid_nut no está en línea   Reply With Quote


Reply

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Related topics on SkyscraperCity


All times are GMT +2. The time now is 09:07 AM.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11 Beta 4
Copyright ©2000 - 2017, vBulletin Solutions Inc.
Feedback Buttons provided by Advanced Post Thanks / Like (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2017 DragonByte Technologies Ltd.

vBulletin Optimisation provided by vB Optimise (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2017 DragonByte Technologies Ltd.

SkyscraperCity ☆ In Urbanity We trust ☆ about us | privacy policy | DMCA policy

Hosted by Blacksun, dedicated to this site too!
Forum server management by DaiTengu