daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old December 2nd, 2005, 01:47 PM   #1
merw
Gdańsk i JA

merw's Avatar

Likes (Received): 0

[Gdynia - Działki Leśne] CH Riviera (dawniej Wzgórze)

Jak pisze GW

W styczniu rozpocznie się rozbudowa gdyńskiego centrum handlowego Wzgórze, którego główną część obecnie zajmuje hipermarket Geant

Inwestor, firma Apsys Polska, dostał już pozwolenie na budowę. - W styczniu ruszą prace przygotowawcze i porządkowe, budowa ma potrwać do końca 2007 roku - informuje Joanna Delbar, public relations projektu. - Planowana inwestycja obejmie rozbudowę obecnie istniejącego centrum handlowego Wzgórze, na jego terenie znajdzie się 150 sklepów tworzących galerię handlową [obecnie są 44 - red.], gastronomia z ofertą kulinarną z różnych stron świata oraz istniejący hipermarket Geant. Większość sklepów ma oferować odzież. Powierzchnia handlowa Wzgórza zwiększy się ponaddwukrotnie: z 23 do 50 tysięcy m. kwadratowych.

W chwili rozpoczęcia robót zmieni się lokalizacja parkingu dla klientów. - Na miejscu obecnych parkingów trwać będzie budowa, więc nowe miejsca postojowe dla klientów zorganizujemy na tyłach obiektu - zapowiada inwestor. Poza tym na czas budowy Wzgórze ma funkcjonować normalnie.

Gdyńskie centrum handlowe ma też całkowicie zmienić architekturę zewnętrzną i wewnętrzną. - Inspiracji dostarcza ma lokalna architektura i charakter miasta - dodaje Joanna Delbar.

Firma Apsys, która zajmuje się budową i zarządzaniem centrami handlowymi, posiada m.in. centrum Korona we Wrocławiu, centrum Janki pod Warszawą i Platan w Zabrzu. Obecnie Apsys przygotowuje się do otwarcia centrum Manufaktura w Łodzi, co ma nastąpić w marcu 2006.

merw no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old December 2nd, 2005, 02:01 PM   #2
Dziarskihank
....czyli Qba

Dziarskihank's Avatar

Juz sie nie moge doczekac, strasznie podoba mi sie ten projekt. W tersci nie ma jeszcze wzmianki o tym, ze kino ma byc tez. I co sie stanie z parkingami, beda jakos w srodku, podziemne ??. Chyba, ze tam an tylach jest parking, ale nie moge sie dopatrzec czy to jest parking czy jakis dach .
Old December 2nd, 2005, 02:04 PM   #3
pan_tomas
Registered User

pan_tomas's Avatar

Likes (Received): 1397

Quote:
Originally Posted by merw
Jak pisze GW

W styczniu rozpocznie się rozbudowa gdyńskiego centrum handlowego Wzgórze, którego główną część obecnie zajmuje hipermarket Geant

Inwestor, firma Apsys Polska, dostał już pozwolenie na budowę. - W styczniu ruszą prace przygotowawcze i porządkowe, budowa ma potrwać do końca 2007 roku - informuje Joanna Delbar, public relations projektu. - Planowana inwestycja obejmie rozbudowę obecnie istniejącego centrum handlowego Wzgórze, na jego terenie znajdzie się 150 sklepów tworzących galerię handlową [obecnie są 44 - red.], gastronomia z ofertą kulinarną z różnych stron świata oraz istniejący hipermarket Geant. Większość sklepów ma oferować odzież. Powierzchnia handlowa Wzgórza zwiększy się ponaddwukrotnie: z 23 do 50 tysięcy m. kwadratowych.

W chwili rozpoczęcia robót zmieni się lokalizacja parkingu dla klientów. - Na miejscu obecnych parkingów trwać będzie budowa, więc nowe miejsca postojowe dla klientów zorganizujemy na tyłach obiektu - zapowiada inwestor. Poza tym na czas budowy Wzgórze ma funkcjonować normalnie.

Gdyńskie centrum handlowe ma też całkowicie zmienić architekturę zewnętrzną i wewnętrzną. - Inspiracji dostarcza ma lokalna architektura i charakter miasta - dodaje Joanna Delbar.

Firma Apsys, która zajmuje się budową i zarządzaniem centrami handlowymi, posiada m.in. centrum Korona we Wrocławiu, centrum Janki pod Warszawą i Platan w Zabrzu. Obecnie Apsys przygotowuje się do otwarcia centrum Manufaktura w Łodzi, co ma nastąpić w marcu 2006.

OT. Optymiści z tą manufakturą...

Co do samej galerii pewnie ostatecznie będzie wyglądać nieco inaczej - prościej -> gorzej.
No i moim zdaniem loaklizacja to pomyłka. Takie tereny powinno się pozostawiac nienaruszone a nie ładować się tam z wielkogabarytowymi obiektami

pan_tomas no está en línea   Reply With Quote
Old December 2nd, 2005, 02:08 PM   #4
gdynianin8
Registered User

gdynianin8's Avatar

Likes (Received): 607

Akurat ten teren idealnie nadaje sie na takie centrum handlowe-musisz zobaczyc te teren samemu zeby to ocenic...faktycznie na tych wizualizacjach pokazali jakby to centrum mialo powstac w lesie
Co do kina-slyszalem ze ma tam powstac CinemaCity...i na 90% tak sie stanie..
gdynianin8 no está en línea   Reply With Quote
Old December 2nd, 2005, 02:08 PM   #5
MartinessWesthase17
Registered User

Szkoda, jest to projekt polskiej firmy. Zagraniczne projekty są o wiele lepsze. Dowodem na to są przegrane inwestycje takie jak ...Plaza czy czentrum handlowe "Morska" u nas, realizowana przez firmę z Włocławka. Zastanawia mnie też co zrobią z wielkim słupem elektrycznym który stoi na samym środku placu
Old December 2nd, 2005, 02:20 PM   #6
gdynianin8
Registered User

gdynianin8's Avatar

Likes (Received): 607

No wlasnie...mam ogromne obawy, ze centrumh. "Morska" to bedzie zwykly klockowaty Kaufland...dzisiaj przejezdzalem Morska i widzialem budowe.....zero szkla-same wielkie plyty wlasnie w stylu Kauflanda...na wizualkach Budizola wyglada to zupelnie inaczej....obym nie byl zlym prorokiem....
gdynianin8 no está en línea   Reply With Quote
Old December 2nd, 2005, 02:24 PM   #7
Dziarskihank
....czyli Qba

Dziarskihank's Avatar

Quote:
Originally Posted by pan_tomas
OT. Optymiści z tą manufakturą...

Co do samej galerii pewnie ostatecznie będzie wyglądać nieco inaczej - prościej -> gorzej.
No i moim zdaniem loaklizacja to pomyłka. Takie tereny powinno się pozostawiac nienaruszone a nie ładować się tam z wielkogabarytowymi obiektami
Tak wiele nowego terenu nie zabiora, bo maja na miejscu parkingu to budowac, moze 50% dobudowanego obiektu bedzie na nowym terenie, zreszta jak mowi gdynianin8 teren naprawde jest genialny. dojazd dobry. Zreszta to rozbudowa, trudno jakby dobudowana czesc stala w innym miejscu miasta
Old December 2nd, 2005, 02:25 PM   #8
merw
Gdańsk i JA

merw's Avatar

Jak pisze BPL

Juz niebawem rozpocznie się gigantyczna rozbudowa Centrum Handlowego Wzgórze w Gdyni. Inwestorem jest francuski koncern Apsys. Po zakończeniu inwestycji liczba butików ma się zwiększyć z 40 do 100, powstaną też kompleks kinowy i pasaż restauracyjny. Rozbudowana zostanie powierzchnia handlowa i nowe miejsca parkingowe. Całość ma mieć 46 tys. metrów kwadratowych.

- Chcemy wykorzystać atut bardzo dogodnego położenia: niemal w środku aglomeracji, blisko przystanku kolejki miejskiej, pętli autobusowej, osiedli mieszkaniowych - tłumaczy Steer.

Przedstawiciel spółki Eurooptima nie ukrywa, że duże wyzwanie dla Wzgórza będzie stanowił pobliski Klif, bardzo popularny wśród mieszkańców Trójmiasta.

- To, co możemy zrobić, żeby poradzić sobie z konkurencją, to zaoferować lepszy produkt - przekonuje Steer. - Chcemy zastosować nowoczesne rozwiązania, intrygującą elewację i ciekawe wnętrza. Wiemy, czego oczekują ludzie, mamy rozeznanie, bo to centrum handlowe już istnieje.

Projektanci chcą zaskoczyć mieszkańców Trójmiasta awangardową stylistyką obiektu.

- Przy projektowaniu sięgnęliśmy do jak najszerszych skojarzeń z Wybrzeżem, morzem, żaglami, falami - objaśnia Piotr Michalewicz, szef zespołu architektów pracowni Valode & Pistree Architekci. - Zależało nam na tym, aby jak najbardziej wyeksponować fasadę, która składa się z licznych drewnianych masztów. Dlatego schowaliśmy parkingi za budynkiem, aby nie zakłócały jego bryły.

Apsys to francuski koncern, który posiada centra handlowe w różnych miastach Europy, m.in. polskich.
Old December 2nd, 2005, 02:29 PM   #9
Dziarskihank
....czyli Qba

Dziarskihank's Avatar

Quote:
Originally Posted by merw
Jak pisze BPL

Projektanci chcą zaskoczyć mieszkańców Trójmiasta awangardową stylistyką obiektu.

- Przy projektowaniu sięgnęliśmy do jak najszerszych skojarzeń z Wybrzeżem, morzem, żaglami, falami - objaśnia Piotr Michalewicz, szef zespołu architektów pracowni Valode & Pistree Architekci. - Zależało nam na tym, aby jak najbardziej wyeksponować fasadę, która składa się z licznych drewnianych masztów. Dlatego schowaliśmy parkingi za budynkiem, aby nie zakłócały jego bryły.
Yeah super!! Na pewno bedzie wygladalo genialnie no i mamy odpowiedz na pytanie... parking na tylach. Mysle, ze bedzie nawet i lepiej niz na wizualizacji!!, wierze w to
Old December 2nd, 2005, 02:31 PM   #10
merw
Gdańsk i JA

merw's Avatar

Ja tez
Wyglada bosko
Old December 2nd, 2005, 02:55 PM   #11
delfin_pl
Expert

delfin_pl's Avatar

Likes (Received): 56

delfin_pl no está en línea   Reply With Quote
Old December 2nd, 2005, 03:01 PM   #12
apulejusz
Registered User

apulejusz's Avatar

Likes (Received): 585

Wygląda bardzo obiecująco, jeżeli zapowiedzi zostaną spełnione, to myślę, że masz szanse na przebicie klifu ze wzgledu na bardzo dobrą lokalizację, chociaż z drugiej strony klif ma już swoich stałych klientów i ugruntowaną pozycję na rynku ze względu na to, iż był chyba pierwszym tego typu obiektem w trójmieście. Tylko zastanawia mnie jedna rzecz, czy ta imponująca powierzchnia będzie obejmowała również Geant, czy to tylko powierzchnia nowego centrum bez Geanta mam na myśli 46 tyś m2 ??

EDIT

ok już doczytałem, że to ma być razem z Geantem.

Last edited by apulejusz; December 2nd, 2005 at 03:51 PM.
apulejusz no está en línea   Reply With Quote
Old December 2nd, 2005, 09:27 PM   #13
milczacy
Registered User

milczacy's Avatar

Likes (Received): 44

Witam. Projekt centrum bardzo mi się podoba i już się nie moge doczekać otwarcia Chociaż to dopiero za dwa lata
Mam pytanie odnośnie kina w galeri. Wiecie może na ile jest to pewna informacja? Czy są to tylko przypuszczenia? W Gdyni przydałby się konkurent dla Silver Screena i bardzo bym się cieszył z Cinema-City
milczacy no está en línea   Reply With Quote
Old December 2nd, 2005, 10:08 PM   #14
beczkarz
Registered User

beczkarz's Avatar

Likes (Received): 25

Quote:
Originally Posted by milczacy
Witam. Projekt centrum bardzo mi się podoba i już się nie moge doczekać otwarcia Chociaż to dopiero za dwa lata
Mam pytanie odnośnie kina w galeri. Wiecie może na ile jest to pewna informacja? Czy są to tylko przypuszczenia? W Gdyni przydałby się konkurent dla Silver Screena i bardzo bym się cieszył z Cinema-City
pewne to to pewnie nie bedzie do rozpączecia budowy, ale temat kina w tym centrum to nie jest jakis pomysl z ostatnich dni wiec nie widze powodow do obaw. Kino najprawdopodobniej powstanie
Old December 2nd, 2005, 10:17 PM   #15
pingwin
Registered User

pingwin's Avatar

Likes (Received): 1

Quote:
Originally Posted by milczacy
bardzo bym się cieszył z Cinema-City
A czym te kino sie wyroznia?

Ja zdecydowanie bardziej cieszyl sie z IMAX'a
pingwin no está en línea   Reply With Quote
Old December 2nd, 2005, 10:21 PM   #16
kryszakk
liberalization

kryszakk's Avatar

Likes (Received): 1

no poprostu rewelka ludzie, czadowo na maxa
kryszakk no está en línea   Reply With Quote
Old December 3rd, 2005, 01:07 AM   #17
milczacy
Registered User

milczacy's Avatar

Likes (Received): 44

Ja także bardzo cieszyłbym się z IMAXa ale na to chyba musimy jeszcze dłuuugo poczekać niestety.
A z Cinema-City ciesze się dlatego, że w porównaniu z innymi multiplexami ( Helios, Multikino, Silver Screen ) jest według mnie najładniesze. Przynajmniej na zdjęciach
milczacy no está en línea   Reply With Quote
Old December 3rd, 2005, 08:35 AM   #18
delfin_pl
Expert

delfin_pl's Avatar

Likes (Received): 56

krewetka nalezy do cinema city i jest beznadziejna w srodku, brzydkie wykonczenie, niewielkie ekrany i ogolnie malo przytulnie, silver screen prezentuje znacznie wyzszy poziom
delfin_pl no está en línea   Reply With Quote
Old December 3rd, 2005, 11:10 AM   #19
MAR_tm
Registered User

Likes (Received): 4

cały komplex wygląda "byczo", ale w niczym nie przeszkadza to być mu pięknym
MAR_tm no está en línea   Reply With Quote
Old December 3rd, 2005, 12:16 PM   #20
MIKI
ŁDZ

MIKI's Avatar

Całkiem duże i efektownie wygladajace centrum...

www.lodzCity.pl
MIKI no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
centrum handlowe, gdynia, pomorskie, pomorze

Thread Tools

Posting Rules